Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
JAHN Charlett | 2012 |
GER FSC Dresden
|
R | --- | Inscribed | ||
LEOPOLD Liara | 2011 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
MUCHA Paula | 2011 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHERMANN Anni | 2011 |
GER FSC Dresden
|
R | --- | Inscribed | ||
STEIDEL Milla | 2011 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
WAHR Charlotte | 2011 |
GER FSC Dresden
|
R | --- | Inscribed | ||
EISOLD Linda | 2012 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Inscribed | ||
MÜLLER Elise | 2012 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Inscribed | ||
DAMM Anna Sophie Charlotte | 2012 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
MAIER Johanna | 2012 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
MANZIY Mariia | 2011 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
MICHALSKI Aurelia | 2011 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
DRUMMER Klara | 2012 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Inscribed | ||
HALW Charlotte | 2011 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Inscribed | ||
HERRMANN Amalia | 2012 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Inscribed | ||
KAISER Frieda | 2012 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Inscribed | ||
PLAUL Emilia | 2011 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Inscribed | ||
WIMMER Nina | 2012 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Inscribed | ||
KRETZSCHMAR Klara Luise | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
L | --- | Inscribed | ||
KRETZSCHMAR Pia Sarah | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
LUNGWITZ Nela | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
PEGER Pia | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
STILLER Hannah Marie | 2012 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
VONAU Tonya | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
WÖLFEL Laura | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
TSCHENKER Johanna | - | GER | R | --- | Cancelled |
25 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BEITZ Benni | GER | Dresdener FC | |||
HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | |||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
HÖFER Lucca Ase | GER | FC Leipzig | |||
JEDYKIEWICZ Aleksander | POL | FSV Görlitz | |||
D | LÜDEMANN Neo Maxim | GER | TV Markkleeberg | ||
SCHACHE Anja | GER | TV Markkleeberg | |||
D | STUMPF Max | GER | FC Leipzig | ||
D | VON BOGENDORFF Larissa Xenia | GER | FC Oelsnitz | ||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda | |||
WINKLER Armin | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2023 | Sächsische Rangliste U13 Women's Epee | Sächsischer Fechtverband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DRESDENER FC Dresdener FC (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
DRESDENER FC 2 Dresdener FC (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
KSV WEISSWASSER KSV Weißwasser (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
TV Markkleeberg TV Markkleeberg (GER) |
GER | --- | Inscribed |
4 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BEITZ Benni | GER | Dresdener FC | |||
HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | |||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
HÖFER Lucca Ase | GER | FC Leipzig | |||
JEDYKIEWICZ Aleksander | POL | FSV Görlitz | |||
D | LÜDEMANN Neo Maxim | GER | TV Markkleeberg | ||
SCHACHE Anja | GER | TV Markkleeberg | |||
D | STUMPF Max | GER | FC Leipzig | ||
D | VON BOGENDORFF Larissa Xenia | GER | FC Oelsnitz | ||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda | |||
WINKLER Armin | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
JATZLAU Dennis | 2011 |
GER Dresdener FC
|
L | --- | Inscribed | ||
MELZER Arik | 2011 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
PAPENFUSS Jonas | 2011 |
GER FSC Dresden
|
L | --- | Inscribed | ||
SCHEIBNER Oscar | 2011 |
GER FSC Dresden
|
R | --- | Inscribed | ||
WAHL Max | 2011 |
GER Dresdener FC
|
L | --- | Inscribed | ||
BIESOLD Frederico | 2011 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Inscribed | ||
BRETSCHNEIDER Benny | 2011 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Inscribed | ||
DURNIO Albert | 2012 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Inscribed | ||
AUER Konstantin | 2012 |
GER FK Hannover
|
R | --- | Inscribed | ||
BRÄSIGK Alexander | 2011 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
CRUSTEWITZ Raban Valerio | 2011 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Inscribed | ||
MÜLLER Oskar Felix | 2012 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
STROBACH Fiete | 2012 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
SUVOROV Lev | 2011 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
VON SONNTAG Amelius Serafin | 2012 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
WIRTH Benno Paul | 2011 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
SIEWERT Til | 2011 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Inscribed | ||
VOIGT Fionn | 2012 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Inscribed | ||
JACKISCH Bruno | 2011 |
GER FSV Görlitz
|
R | --- | Inscribed | ||
VON HORN Nikolaj | 2012 |
GER FSV Görlitz
|
R | --- | Inscribed | ||
GUMULÁK Konrad | 2011 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Inscribed | ||
HEMMO Nino | 2011 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Inscribed | ||
HACKER Maximilian | 2011 |
GER SFV Oschatz
|
R | --- | Inscribed | ||
GEORGI Theodor | 2012 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
NYDERLE Jonathan | - | GER Dresdener FC | R | --- | Cancelled | ||
SCHRAMM Andreas | - | GER Dresdener FC | R | --- | Cancelled | ||
THÜMMLER Juri | - | GER Dresdener FC | R | --- | Cancelled |
24 Entries, 0 Pending, 3 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BEITZ Benni | GER | Dresdener FC | |||
HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | |||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
HÖFER Lucca Ase | GER | FC Leipzig | |||
JEDYKIEWICZ Aleksander | POL | FSV Görlitz | |||
D | LÜDEMANN Neo Maxim | GER | TV Markkleeberg | ||
SCHACHE Anja | GER | TV Markkleeberg | |||
D | STUMPF Max | GER | FC Leipzig | ||
D | VON BOGENDORFF Larissa Xenia | GER | FC Oelsnitz | ||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda | |||
WINKLER Armin | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2023 | Sächsische Rangliste U13 Men's Epee | Sächsischer Fechtverband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DRESDENER FC Dresdener FC (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
DRESDENER FC 2 Dresdener FC (GER) |
- | --- | Cancelled |
1 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
BEITZ Benni | GER | Dresdener FC | |||
HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | |||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
HÖFER Lucca Ase | GER | FC Leipzig | |||
JEDYKIEWICZ Aleksander | POL | FSV Görlitz | |||
D | LÜDEMANN Neo Maxim | GER | TV Markkleeberg | ||
SCHACHE Anja | GER | TV Markkleeberg | |||
D | STUMPF Max | GER | FC Leipzig | ||
D | VON BOGENDORFF Larissa Xenia | GER | FC Oelsnitz | ||
WIEDEMANN Kilian | GER | FC Bischofswerda | |||
WINKLER Armin | GER | FC Bischofswerda |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KÜNZEL Liz | 2014 |
GER Chemnitzer PSV
|
R | --- | Inscribed | ||
MEYENBURG Fine Carlotta | 2013 |
GER Chemnitzer PSV
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHMIDT Hannah | 2013 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
DROESCHER Sophie | 2013 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
GROSS Ciara Sophie | 2013 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
HENDLER Käthe | 2013 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
HOFMANN Leah | 2013 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
HÖGNER Greta | 2014 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
LORENZ Laila | 2013 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
ZICKMANN Iwa | 2013 |
GER FC Oelsnitz
|
L | --- | Inscribed | ||
MANTEUFEL Frauke | 2014 |
GER FC Schkeuditz
|
R | --- | Inscribed | ||
BLEYER Marla | 2013 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
FRIEDE Isabella Kariena | 2014 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
GÖPFERT Lene | 2013 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
BERGER Chiara | 2013 |
GER TV Markkleeberg
|
L | --- | Inscribed | ||
HORSTMANN Helene | 2013 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
BIEH Eva | - | GER Dresdener FC | R | --- | Cancelled | ||
SCHEIBNER Alva | - | GER FSC Dresden | R | --- | Cancelled |
16 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
D | BLOCHWITZ Anton | GER | TV Markkleeberg | ||
DÖRING Antonia | GER | FC Leipzig | |||
CN | EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | ||
FELGNER Aatos | GER | Fechtclub Radebeul | |||
D | GÜNTHER Hannes | GER | Dresdener FC | ||
CN | HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | ||
HANITSCH Finn-Pepe | GER | Fechtclub Radebeul | |||
HÄßLER Arwed | GER | FC Schkeuditz | |||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
D | JOHN Tim | GER | Dresdener FC | ||
CNV | KAMRATOWSKY Olaf | GER | FC Schkeuditz | ||
D | KELLER Lenja | GER | Chemnitzer PSV | ||
D | KLEIN Carlo | GER | FC Oelsnitz | ||
LÜDEMANN Neo Maxim | GER | TV Markkleeberg | |||
SAUER Thea Amelie | GER | Fechtclub Radebeul | |||
CN | SCHACHE Anja | GER | TV Markkleeberg | ||
D | STRELOW Alexander | GER | Dresdener FC | ||
TRILLITZSCH Stanislavs Marceli | GER | TV Markkleeberg | |||
VON SONNTAG Julius Fridolin | GER | FC Leipzig | |||
D | ZACHARIAS Ferdinand | GER | Fechtclub Radebeul |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FC LEIPZIG FC Leipzig (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
FC LEIPZIG 2 FC Leipzig (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
FECHTCLUB RADEBEUL Fechtclub Radebeul (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
STG TV MARKKLEEBERG / FC SCHKEUDITZ TV Markkleeberg (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
FC SCHKEUDITZ FC Schkeuditz (GER) |
- | --- | Cancelled |
4 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
D | BLOCHWITZ Anton | GER | TV Markkleeberg | ||
DÖRING Antonia | GER | FC Leipzig | |||
CN | EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | ||
FELGNER Aatos | GER | Fechtclub Radebeul | |||
D | GÜNTHER Hannes | GER | Dresdener FC | ||
CN | HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | ||
HANITSCH Finn-Pepe | GER | Fechtclub Radebeul | |||
HÄßLER Arwed | GER | FC Schkeuditz | |||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
D | JOHN Tim | GER | Dresdener FC | ||
CNV | KAMRATOWSKY Olaf | GER | FC Schkeuditz | ||
D | KELLER Lenja | GER | Chemnitzer PSV | ||
D | KLEIN Carlo | GER | FC Oelsnitz | ||
LÜDEMANN Neo Maxim | GER | TV Markkleeberg | |||
SAUER Thea Amelie | GER | Fechtclub Radebeul | |||
CN | SCHACHE Anja | GER | TV Markkleeberg | ||
D | STRELOW Alexander | GER | Dresdener FC | ||
TRILLITZSCH Stanislavs Marceli | GER | TV Markkleeberg | |||
VON SONNTAG Julius Fridolin | GER | FC Leipzig | |||
D | ZACHARIAS Ferdinand | GER | Fechtclub Radebeul |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HENKE Nina | 2012 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
HOUAMED Amelie | 2011 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
STUMPF Maria | 2011 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
DEUTSCHMANN Gerda Luise | 2012 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
GROSCHE Eva | 2012 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
KÜHNE Mia | 2012 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
SEIDEL Ella Luise | 2012 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
HALW Charlotte | 2011 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Inscribed | ||
HERRMANN Amalia | 2012 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Inscribed | ||
KAISER Frieda | 2012 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Inscribed | ||
NOACK Frieda | 2012 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Inscribed | ||
WIMMER Nina | 2012 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Inscribed | ||
KRETZSCHMAR Klara Luise | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
L | --- | Inscribed | ||
KRETZSCHMAR Pia Sarah | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
PEGER Pia | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
STILLER Hannah Marie | 2012 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
VONAU Tonya | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
WÖLFEL Laura | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed |
18 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
D | BLOCHWITZ Anton | GER | TV Markkleeberg | ||
DÖRING Antonia | GER | FC Leipzig | |||
CN | EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | ||
FELGNER Aatos | GER | Fechtclub Radebeul | |||
D | GÜNTHER Hannes | GER | Dresdener FC | ||
CN | HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | ||
HANITSCH Finn-Pepe | GER | Fechtclub Radebeul | |||
HÄßLER Arwed | GER | FC Schkeuditz | |||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
D | JOHN Tim | GER | Dresdener FC | ||
CNV | KAMRATOWSKY Olaf | GER | FC Schkeuditz | ||
D | KELLER Lenja | GER | Chemnitzer PSV | ||
D | KLEIN Carlo | GER | FC Oelsnitz | ||
LÜDEMANN Neo Maxim | GER | TV Markkleeberg | |||
SAUER Thea Amelie | GER | Fechtclub Radebeul | |||
CN | SCHACHE Anja | GER | TV Markkleeberg | ||
D | STRELOW Alexander | GER | Dresdener FC | ||
TRILLITZSCH Stanislavs Marceli | GER | TV Markkleeberg | |||
VON SONNTAG Julius Fridolin | GER | FC Leipzig | |||
D | ZACHARIAS Ferdinand | GER | Fechtclub Radebeul |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2023 | Sächsische Rangliste U13 Women's Foil | Sächsischer Fechtverband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DRESDENER FC Dresdener FC (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
FECHTCLUB RADEBEUL Fechtclub Radebeul (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
KSV WEISSWASSER KSV Weißwasser (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
TV Markkleeberg TV Markkleeberg (GER) |
GER | --- | Inscribed |
4 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
D | BLOCHWITZ Anton | GER | TV Markkleeberg | ||
DÖRING Antonia | GER | FC Leipzig | |||
CN | EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | ||
FELGNER Aatos | GER | Fechtclub Radebeul | |||
D | GÜNTHER Hannes | GER | Dresdener FC | ||
CN | HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | ||
HANITSCH Finn-Pepe | GER | Fechtclub Radebeul | |||
HÄßLER Arwed | GER | FC Schkeuditz | |||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
D | JOHN Tim | GER | Dresdener FC | ||
CNV | KAMRATOWSKY Olaf | GER | FC Schkeuditz | ||
D | KELLER Lenja | GER | Chemnitzer PSV | ||
D | KLEIN Carlo | GER | FC Oelsnitz | ||
LÜDEMANN Neo Maxim | GER | TV Markkleeberg | |||
SAUER Thea Amelie | GER | Fechtclub Radebeul | |||
CN | SCHACHE Anja | GER | TV Markkleeberg | ||
D | STRELOW Alexander | GER | Dresdener FC | ||
TRILLITZSCH Stanislavs Marceli | GER | TV Markkleeberg | |||
VON SONNTAG Julius Fridolin | GER | FC Leipzig | |||
D | ZACHARIAS Ferdinand | GER | Fechtclub Radebeul |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BIEWALD Max | 2014 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
ZÖBISCH Anton | 2013 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
BRANDT Mats Jonas | 2013 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
ZETZSCHE Mathis | 2014 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Inscribed | ||
BACHMANN Arne | 2013 |
GER FC Oelsnitz
|
L | --- | Inscribed | ||
HÜBSCH Constantin | 2014 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Inscribed | ||
BÜSCH Gero | 2013 |
GER FC Schkeuditz
|
L | --- | Inscribed | ||
FLOß Oskar | 2013 |
GER FC Schkeuditz
|
L | --- | Inscribed | ||
RITSCHER Luis | 2013 |
GER FC Schkeuditz
|
R | --- | Inscribed | ||
BEISSERT Friedrich | 2013 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
DECKNER Klaus | 2014 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
GOLDENBOGEN Paulo | 2013 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
LIEDMEIER Maximilian | 2014 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
LÖWE Arthur | 2013 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
RAU Arthur | 2014 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
WILD Marvin | 2014 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Inscribed | ||
GUMULÁK Maksym | 2014 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Inscribed | ||
WENTZLAFF William Arthur | 2013 |
GER TV Markkleeberg
|
L | --- | Inscribed | ||
YUSYPENKO Dmytro | 2014 |
UKR KSV Weißwasser
|
R | --- | Inscribed | ||
BITTNER Emery | - | GER Dresdener FC | L | --- | Cancelled | ||
ECKMAJER Leo | - | GER Dresdener FC | R | --- | Cancelled | ||
KAUFMANN Erik | - | GER Dresdener FC | R | --- | Cancelled | ||
MELZER Arion | - | GER FSC Dresden | R | --- | Cancelled | ||
NICKOL Gustav | - | GER | R | --- | Cancelled |
19 Entries, 0 Pending, 5 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
D | BLOCHWITZ Anton | GER | TV Markkleeberg | ||
DÖRING Antonia | GER | FC Leipzig | |||
CN | EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | ||
FELGNER Aatos | GER | Fechtclub Radebeul | |||
D | GÜNTHER Hannes | GER | Dresdener FC | ||
CN | HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | ||
HANITSCH Finn-Pepe | GER | Fechtclub Radebeul | |||
HÄßLER Arwed | GER | FC Schkeuditz | |||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
D | JOHN Tim | GER | Dresdener FC | ||
CNV | KAMRATOWSKY Olaf | GER | FC Schkeuditz | ||
D | KELLER Lenja | GER | Chemnitzer PSV | ||
D | KLEIN Carlo | GER | FC Oelsnitz | ||
LÜDEMANN Neo Maxim | GER | TV Markkleeberg | |||
SAUER Thea Amelie | GER | Fechtclub Radebeul | |||
CN | SCHACHE Anja | GER | TV Markkleeberg | ||
D | STRELOW Alexander | GER | Dresdener FC | ||
TRILLITZSCH Stanislavs Marceli | GER | TV Markkleeberg | |||
VON SONNTAG Julius Fridolin | GER | FC Leipzig | |||
D | ZACHARIAS Ferdinand | GER | Fechtclub Radebeul |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FC LEIPZIG FC Leipzig (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
FC SCHKEUDITZ FC Schkeuditz (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
FECHTCLUB RADEBEUL Fechtclub Radebeul (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
FECHTCLUB RADEBEUL 2 Fechtclub Radebeul (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
STG TV MARKKLEEBERG / FC SCHKEUDITZ TV Markkleeberg (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
DRESDENER FC Dresdener FC (GER) |
- | --- | Cancelled | ||||
DRESDENER FC 2 Dresdener FC (GER) |
- | --- | Cancelled |
5 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
D | BLOCHWITZ Anton | GER | TV Markkleeberg | ||
DÖRING Antonia | GER | FC Leipzig | |||
CN | EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | ||
FELGNER Aatos | GER | Fechtclub Radebeul | |||
D | GÜNTHER Hannes | GER | Dresdener FC | ||
CN | HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | ||
HANITSCH Finn-Pepe | GER | Fechtclub Radebeul | |||
HÄßLER Arwed | GER | FC Schkeuditz | |||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
D | JOHN Tim | GER | Dresdener FC | ||
CNV | KAMRATOWSKY Olaf | GER | FC Schkeuditz | ||
D | KELLER Lenja | GER | Chemnitzer PSV | ||
D | KLEIN Carlo | GER | FC Oelsnitz | ||
LÜDEMANN Neo Maxim | GER | TV Markkleeberg | |||
SAUER Thea Amelie | GER | Fechtclub Radebeul | |||
CN | SCHACHE Anja | GER | TV Markkleeberg | ||
D | STRELOW Alexander | GER | Dresdener FC | ||
TRILLITZSCH Stanislavs Marceli | GER | TV Markkleeberg | |||
VON SONNTAG Julius Fridolin | GER | FC Leipzig | |||
D | ZACHARIAS Ferdinand | GER | Fechtclub Radebeul |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DAUMANN Janne | 2012 |
GER Chemnitzer PSV
|
R | --- | Inscribed | ||
BÖHMER Ron | 2012 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHLEICHER Toni | 2011 |
GER FSC Dresden
|
R | --- | Inscribed | ||
DANKO Franz | 2011 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Inscribed | ||
DEHNERT Lorenzo | 2011 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
KUSCHKE Moritz | 2011 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
MELZER Lasse | 2012 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
MÜLLER Anton Karl | 2012 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
PECHE Mats | 2011 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
RÄPPGEN Edgar | 2012 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
RICHTER Jannes | 2011 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Inscribed | ||
SKRYLNIKOW Maximilian | 2011 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
SLANY Adam | 2011 |
GER FC Greifswald
|
R | --- | Inscribed | ||
VÖLK Max | 2012 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Inscribed | ||
WAPPLER Gustav | 2011 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Inscribed | ||
GUMULÁK Konrad | 2011 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Inscribed | ||
HEMMO Nino | 2011 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Inscribed | ||
THOMAS Leopold | 2012 |
GER SFV Oschatz
|
L | --- | Inscribed | ||
GEORGI Theodor | 2012 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Inscribed | ||
KOSIBA Lauren | - | GER Dresdener FC | R | --- | Cancelled | ||
MIELNICZUK Samiel | - | GER Dresdener FC | R | --- | Cancelled | ||
THÜMMLER Juri | - | GER Dresdener FC | R | --- | Cancelled |
19 Entries, 0 Pending, 3 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
D | BLOCHWITZ Anton | GER | TV Markkleeberg | ||
DÖRING Antonia | GER | FC Leipzig | |||
CN | EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | ||
FELGNER Aatos | GER | Fechtclub Radebeul | |||
D | GÜNTHER Hannes | GER | Dresdener FC | ||
CN | HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | ||
HANITSCH Finn-Pepe | GER | Fechtclub Radebeul | |||
HÄßLER Arwed | GER | FC Schkeuditz | |||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
D | JOHN Tim | GER | Dresdener FC | ||
CNV | KAMRATOWSKY Olaf | GER | FC Schkeuditz | ||
D | KELLER Lenja | GER | Chemnitzer PSV | ||
D | KLEIN Carlo | GER | FC Oelsnitz | ||
LÜDEMANN Neo Maxim | GER | TV Markkleeberg | |||
SAUER Thea Amelie | GER | Fechtclub Radebeul | |||
CN | SCHACHE Anja | GER | TV Markkleeberg | ||
D | STRELOW Alexander | GER | Dresdener FC | ||
TRILLITZSCH Stanislavs Marceli | GER | TV Markkleeberg | |||
VON SONNTAG Julius Fridolin | GER | FC Leipzig | |||
D | ZACHARIAS Ferdinand | GER | Fechtclub Radebeul |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2023 | Sächsische Rangliste U13 Men's Foil | Sächsischer Fechtverband e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DRESDENER FC Dresdener FC (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
FECHTCLUB RADEBEUL Fechtclub Radebeul (GER) |
GER | --- | Inscribed | ||||
FECHTCLUB RADEBEUL 2 Fechtclub Radebeul (GER) |
GER | --- | Inscribed |
3 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
D | BLOCHWITZ Anton | GER | TV Markkleeberg | ||
DÖRING Antonia | GER | FC Leipzig | |||
CN | EBERT Ferdinand | GER | TV Markkleeberg | ||
FELGNER Aatos | GER | Fechtclub Radebeul | |||
D | GÜNTHER Hannes | GER | Dresdener FC | ||
CN | HAMPO Ole | GER | TV Markkleeberg | ||
HANITSCH Finn-Pepe | GER | Fechtclub Radebeul | |||
HÄßLER Arwed | GER | FC Schkeuditz | |||
HÖCKE Wilhelm | GER | FC Leipzig | |||
D | JOHN Tim | GER | Dresdener FC | ||
CNV | KAMRATOWSKY Olaf | GER | FC Schkeuditz | ||
D | KELLER Lenja | GER | Chemnitzer PSV | ||
D | KLEIN Carlo | GER | FC Oelsnitz | ||
LÜDEMANN Neo Maxim | GER | TV Markkleeberg | |||
SAUER Thea Amelie | GER | Fechtclub Radebeul | |||
CN | SCHACHE Anja | GER | TV Markkleeberg | ||
D | STRELOW Alexander | GER | Dresdener FC | ||
TRILLITZSCH Stanislavs Marceli | GER | TV Markkleeberg | |||
VON SONNTAG Julius Fridolin | GER | FC Leipzig | |||
D | ZACHARIAS Ferdinand | GER | Fechtclub Radebeul |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
BLEICHRODT Dorit | GER | Coach | Sat | TV Markkleeberg | |
HAMPO Ole | GER | Coach | Sat | TV Markkleeberg | |
WENTZLAFF Susanne | GER | Coach | Sat | TV Markkleeberg |