Fioretto Women's O24 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | SCARASCIA MUGNOZZA Agnese | 2000 | F | ITA | Capitolina Scherma (ITA) | ||
2 | N | ORIZIO Elena | 1999 | F | ITA | Scherma Sebino (ITA) | ||
3 | N | RAUNISI Cecilia | 1991 | F | ITA | Scherma Modica (ITA) | ||
3 | N | PAOLI Alessia | 2000 | F | ITA | SC Agliana (ITA) | ||
5 | N | AUTUORI Rosalba | 1986 | F | ITA | SC Salerno (ITA) | ||
6 | N | TAMOSIUNAITE Greta | 1986 | F | ITA | Aquila99 (ITA) | ||
7 | N | FRANCHI Caterina | 1985 | F | ITA | SC Koala (ITA) | ||
8 | N | MITREANU Mirella | 1998 | F | ITA |
Fioretto Women's V70 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | GARDINI Iris | 1948 | F | ITA | SC Ariminum (ITA) | ||
2 | N | COL Maria Franca | 1954 | F | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
3 | N | GARZINI Marinella | 1950 | F | ITA | Polisportiva Scherma Bergamo (ITA) |
Fioretto Women's V60 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | WEI Liqin | 1962 | F | ITA | Acc Scherma Cremona Asd (ITA) | ||
2 | N | CIRILLO Gianna | 1956 | F | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
3 | N | SARACINO Maria vincenza | 1963 | F | ITA | Ch4 Sporting (ITA) | ||
3 | N | DELLA CORTE Gianna | 1957 | F | ITA | Gs P Giannone Caserta (ITA) | ||
5 | N | AZIN Francesca | 1962 | F | ITA | Comini Padova (ITA) | ||
6 | N | SARZINA Fulvia | 1958 | F | ITA | Comini Padova (ITA) | ||
7 | N | MOSCHETTA Anna Maria | 1958 | F | ITA | Scherma Pistoia 1894 (ITA) | ||
8 | N | ASQUINI Alessandra | 1964 | F | ITA | Fiore Dei Liberi Cividale Udine (ITA) | ||
9 | N | ROMAGNOLI Angela | 1962 | F | ITA | Roveretoscherma (ITA) | ||
10 | N | ROSSI Marina | 1964 | F | ITA | Comini Padova (ITA) |
Fioretto Women's V50 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | ZURLO Francesca | 1973 | F | ITA | Olympia Fencing Club (ITA) | ||
2 | N | BENUCCI Elena | 1969 | F | ITA | CdS Terni (ITA) | ||
3 | N | ARDIGO Silvia | 1970 | F | ITA | Acc Scherma Cremona Asd (ITA) | ||
3 | N | ZANCO Ester | 1974 | F | ITA | Comini Padova (ITA) | ||
5 | N | MARTINI Lavinia | 1971 | F | ITA | SC Torino (ITA) | ||
6 | N | BUCA Doina Stefania | 1972 | F | ITA | SC Ariminum (ITA) | ||
7 | N | LUPINETTI Catiuscha | 1971 | F | ITA | Scherma Pescara (ITA) | ||
8 | N | CANTINI Benedetta | 1974 | F | ITA | SC Bolzano - Fecht Club Bozen (ITA) | ||
9 | N | NURRA Maria bernadetta | 1974 | F | ITA | Circ. Schermistico Sassarese (ITA) | ||
10 | N | GRILLO Loredana | 1965 | F | ITA | Nuovo Ambrosiano (ITA) | ||
11 | N | PARLANTI Simona | 1973 | F | ITA | |||
12 | N | ORLANDO Francesca | 1974 | F | ITA | Acc. Lame Romane (ITA) | ||
13 | N | ACACIA Carla | 1972 | F | ITA | Capitolina Scherma (ITA) | ||
14 | N | SIRIANNI Elisabetta | 1974 | F | ITA | |||
15 | N | BOSCHI Elena | 1966 | F | ITA | Pisascherma (ITA) |
Fioretto Women's V40 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | QUADRI Paola | 1983 | F | ITA | Scherma Sebino (ITA) | ||
2 | N | ALTAMURA Claudia | 1977 | F | ITA | Capitolina Scherma (ITA) | ||
3 | N | ATTILI Marianna | 1977 | F | ITA | CdS Terni (ITA) | ||
3 | N | LOTTI Laura | 1983 | F | ITA | Scherma Lame Azzurre Brindisi (ITA) | ||
5 | N | SOPETTO Silvia | 1976 | F | ITA | Comini Padova (ITA) |
Fioretto Men's O24 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | ERMAN Vincenzo | 1992 | M | ITA | Montignmarzocsenigallia (ITA) | ||
2 | N | CHIAPPELLI Tommaso | 1999 | M | ITA | SC Pisa Antonio Di Ciolo (ITA) | ||
3 | N | GIACCHETTA Marco | 1994 | M | ITA | SC Ancona (ITA) | ||
3 | N | GIANNINI Lorenzo | 1996 | M | ITA | Cus Siena (ITA) | ||
5 | N | VANNUCCI Marco | 1999 | M | ITA | |||
6 | N | WENCEL Antoine | 2000 | M | FRA | PLESSIS BOU (FRA) | ||
7 | N | BERTASI Jacopo | 1992 | M | ITA | SC Firenze (ITA) | ||
8 | N | LOIOTILE Alessandro | 1994 | M | ITA | Acc. D Armi Athos (ITA) | ||
9 | N | BORTOLOTTO Mattia | 1999 | M | ITA | Comini Padova (ITA) | ||
10 | N | BORDONE Andrea | 1989 | M | ITA | Scherma Augusta Taurinorum (ITA) | ||
11 | N | OSSOLA Gregorio | 1989 | M | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) |
Fioretto Men's V70 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | GALVAN Maurizio | 1954 | M | ITA | Officina Della Scherma (ITA) | ||
2 | N | PARISI Pasquale | 1953 | M | ITA | Schermarcore (ITA) | ||
3 | N | TIBERI Francesco | 1954 | M | ITA | CdS Terni (ITA) | ||
3 | N | PAROLI Giulio | 1952 | M | ITA | Fides Livorno (ITA) | ||
5 | N | ZULIANI Giulio | 1945 | M | ITA | SC Chivasso (ITA) | ||
6 | N | ACCORSI Massimo | 1953 | M | ITA | SC Roma (ITA) | ||
7 | N | RAGG Gianluca | 1952 | M | ITA | Acc. Scherma Milano (ITA) | ||
8 | N | CUOMO Bruno | 1951 | M | ITA | Club Schermistico Partenopeo (ITA) | ||
9 | N | BOCCONI Andrea | 1950 | M | ITA | Scherma Oreste Puliti Lucca (ITA) |
Fioretto Men's V60 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | BOSIO Marco | 1961 | M | ITA | Schermabrescia (ITA) | ||
2 | N | GIANNINI Daniele | 1964 | M | ITA | Cus Siena (ITA) | ||
3 | N | COSTANZO Mauro | 1960 | M | ITA | Acc. Scherma Milano (ITA) | ||
3 | N | MIRALDI Fabio | 1962 | M | ITA | Cus Siena (ITA) | ||
5 | N | DE SANTIS Michele | 1961 | M | ITA | Giulio Verne Scherma (ITA) | ||
6 | N | CAPELLINI Fabrizio | 1961 | M | ITA | Circ. Della Spada Vicenza (ITA) | ||
7 | N | GUARNERA Giacomo | 1962 | M | BRA | ECP Pinheiros (BRA) | ||
8 | N | BELLI Leonardo | 1957 | M | ITA | SC Roma (ITA) | ||
9 | N | OSTINO Carlo | 1964 | M | ITA | SC Torino (ITA) | ||
10 | N | ROVERE Enrico | 1960 | M | ITA | Nuovo Ambrosiano (ITA) | ||
11 | N | BALDON Sandro | 1964 | M | ITA | Comini Padova (ITA) | ||
12 | N | MAZZOTTA Marco | 1962 | M | ITA | Comense Scherma (ITA) | ||
13 | N | MASCIARI Maurizio | 1961 | M | ITA | Comini Padova (ITA) | ||
14 | N | VANNUCCI Antonio | 1958 | M | ITA | Scherma Pistoia 1894 (ITA) | ||
15 | N | SILVESTRI Gianfranco | 1960 | M | ITA | Cus Piemonte Orientale (ITA) | ||
16 | N | BRIGHENTI Gianfranco | 1955 | M | ITA | Comini Padova (ITA) | ||
17 | N | MINARINI Marco | 1963 | M | ITA | Zinella Scherma San Lazzaro Di Savena (ITA) | ||
18 | N | QUAGLIA Giovanni | 1958 | M | ITA | Ch4 Sporting (ITA) | ||
19 | N | LUALDI Franco | 1962 | M | ITA | Pro Patria Et Libertate Busto Arsizio (ITA) | ||
20 | N | NICCOLINI SERRAGLI Piero | 1959 | M | ITA | SC Firenze (ITA) | ||
21 | N | LEOTTA Claudio | 1961 | M | ITA | Capitolina Scherma (ITA) | ||
22 | N | POLLICE Ugo Marzo Luca | 1958 | M | ITA |
Fioretto Men's V50 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | DI RUSSO Fabio | 1969 | M | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
2 | N | PERSICHETTI Lorenzo | 1973 | M | ITA | SC Pisa Antonio Di Ciolo (ITA) | ||
3 | N | PESCE Filippo | 1972 | M | ITA | Udinese Scherma (ITA) | ||
3 | N | NICOLI Giovanni | 1972 | M | ITA | Scherma Sebino (ITA) | ||
5 | N | PULEGA Roberto Andrea Enzo | 1969 | M | ITA | Acc. Scherma Milano (ITA) | ||
6 | N | PIETROMARCHI Lorenzo | 1967 | M | ITA | Acc. Scherma Milano (ITA) | ||
7 | N | CAGGIANI Filippo | 1969 | M | ITA | Acc. Scherma Milano (ITA) | ||
8 | N | PENNAZZI Marco | 1965 | M | ITA | SC Ancona (ITA) | ||
9 | N | VANNUCCI Dino | 1967 | M | ITA | SC Jesi (ITA) | ||
10 | N | GAMBITTA Giovanni Francesco | 1965 | M | ITA | SC Ancona (ITA) | ||
11 | N | CUBEDDU Carlo | 1970 | M | ITA | Circ. Schermistico Sassarese (ITA) | ||
12 | N | CALLEGARINI Pierantonio | 1968 | M | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
13 | N | PICCINI Simone | 1969 | M | ITA | SC Pisa Antonio Di Ciolo (ITA) | ||
14 | N | PAVANELLO Claudio | 1966 | M | ITA | CS Mestre (ITA) | ||
15 | N | GANGI Cesare Antonio | 1966 | M | ITA | Acc. Scherma Milano (ITA) | ||
16 | N | NANI Maurizio | 1972 | M | ITA | Scherma Dolomiti (ITA) | ||
17 | N | CASTELLI Roberto | 1967 | M | ITA | SC Torino (ITA) | ||
18 | N | LUCREZI Gino | 1969 | M | ITA | Aquila99 (ITA) | ||
19 | N | ROTONDO Antonio | 1965 | M | ITA | Comini Padova (ITA) | ||
20 | N | MELANI Nicola | 1970 | M | ITA | Scherma Pistoia 1894 (ITA) | ||
20 | N | BRUSCHI Davide | 1971 | M | ITA | |||
22 | N | XELLA Claudio | 1967 | M | ITA | Mantova Scherma (ITA) | ||
23 | N | CARCIONE Antonino | 1966 | M | ITA | SC Roma (ITA) | ||
24 | N | MANCINI Cristian | 1972 | M | ITA |
Fioretto Men's V40 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | BALESTRIERI Ugo | 1981 | M | ITA | Schermabrescia (ITA) | ||
2 | N | MILANESE Riccardo | 1984 | M | ITA | |||
3 | N | INVERARDI Jacopo | 1982 | M | ITA | Scherma Sebino (ITA) | ||
3 | N | BONCIARELLI Pietro | 1982 | M | ITA | Acc. Scherma Milano (ITA) | ||
5 | N | D'ATTELLIS Pietro | 1981 | M | ITA | Scherma Augusta Taurinorum (ITA) | ||
6 | N | PANZANI Giulio | 1984 | M | ITA | Scherma Monza (ITA) | ||
7 | N | SPEZZAFERRO Alberto maria | 1982 | M | ITA | Il Meglio Della Scherma Ottaviano (ITA) | ||
8 | N | GHITTI Michele | 1979 | M | ITA | Scherma Sebino (ITA) | ||
9 | N | RICHIARDI Lorenzo | 1975 | M | ITA | Ch4 Sporting (ITA) | ||
10 | N | TAZZIOLI Paolo | 1981 | M | ITA | Pentamodena (ITA) | ||
11 | N | GOMIRATO Marco | 1983 | M | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
12 | N | DOSSENA Pietro | 1979 | M | ITA | Circ. Schermistico Sassarese (ITA) | ||
13 | N | WOLNY Przemyslaw szymon | 1984 | M | ITA | SC Jesi (ITA) | ||
14 | N | SONCINI Gaetano | 1977 | M | ITA | Scherma Sebino (ITA) | ||
15 | N | FOGOLIN Nicola | 1978 | M | ITA | |||
16 | N | SIMEONI Mario | 1979 | M | ITA | |||
17 | N | ZUCCA Lanfranco | 1978 | M | ITA | Acc. D Armi Athos (ITA) |
Spada Women's O24 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | FIZZOTTI Federica | 1994 | F | ITA | Pro Novara Scherma (ITA) | ||
2 | N | LANDI Maria Laura | 1995 | F | ITA | SC Pisa Antonio Di Ciolo (ITA) | ||
3 | N | LANFRANCO Manuela | 1991 | F | ITA | Acc. Scherma Marchesa Torino (ITA) | ||
3 | N | BUSNELLI Matilde | 1998 | F | ITA | Bresso Ass. Schermistica (ITA) | ||
5 | N | CONTI Vanessa | 1998 | F | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
6 | N | MARIANO Kristian Angeli | 1989 | F | ITA | Scherma Imola Ssd (ITA) | ||
7 | N | FUCCARO Isabella | 2000 | F | ITA | Acc. D Armi Athos (ITA) | ||
8 | N | LAMBERTINI Alice | 1986 | F | ITA | Scherma Imola Ssd (ITA) | ||
9 | N | DE ALTI Sara | 1994 | F | ITA | Cesare Pompilio Genova (ITA) | ||
10 | N | CIMINI Chiara | 1998 | F | ITA | SC Pisa Antonio Di Ciolo (ITA) | ||
11 | N | BELLI Caterina | 1991 | F | ITA | Sant Olcese Scherma Genova (ITA) | ||
12 | N | PIEROPAN Beatrice | 2000 | F | ITA | Pro Novara Scherma (ITA) | ||
13 | N | DOGLIOTTI Irene | 1989 | F | ITA | Acc. Scherma Marchesa Torino (ITA) | ||
14 | N | SUDANO Giulia | 1985 | F | ITA | Scherma Imola Ssd (ITA) | ||
15 | N | ALLARA Cecilia | 1996 | F | ITA | SC Casale (ITA) | ||
16 | N | CAMPAGNA Federica | 2000 | F | ITA | Fiore Dei Liberi Cividale Udine (ITA) | ||
17 | N | MANCINELLI Melinda | 1989 | F | ITA | Circ. Ravennate Della Spada (ITA) | ||
18 | N | TOSI Alice | 1994 | F | ITA | Pro Patria Et Libertate Busto Arsizio (ITA) | ||
19 | N | CORSO Cecilia | 1998 | F | ITA | |||
20 | N | BIUNDO Francesca | 2000 | F | ITA | SC Sesto (ITA) | ||
21 | N | BORTOLUSSI Gaia | 2000 | F | ITA | Udinese Scherma (ITA) | ||
22 | N | DE BONI Paola | 1993 | F | ITA | Circ. Della Spada Vicenza (ITA) | ||
23 | N | ZILLI Cristina | 1999 | F | ITA | Scherma Dolomiti (ITA) | ||
24 | N | CALLARI Chiara | 1987 | F | ITA | Ass. Scherma Pro Vercelli (ITA) | ||
25 | N | FAVA Sabina | 1992 | F | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
26 | N | GALLI Veronica | 1990 | F | ITA | CS Lecco (ITA) | ||
27 | N | VERRI Erica | 2000 | F | ITA | Cus Piemonte Orientale (ITA) | ||
28 | N | NISTRI Francesca | 1999 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
29 | N | DOZIO Giorgia | 1991 | F | ITA | Pro Patria Et Libertate Busto Arsizio (ITA) | ||
30 | N | PARPINEL Ester | 2000 | F | ITA | |||
31 | N | RUSSO Francesca | 1993 | F | ITA | SC Firenze (ITA) | ||
32 | N | COSTANTINI Linda | 1991 | F | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
33 | N | BILLI Sara | 1998 | F | ITA | Cus Bologna (ITA) | ||
34 | N | PERNA Stefania | 1993 | F | ITA | Pettorelli Piacenza (ITA) | ||
35 | N | PROVOLO Martina | 1996 | F | ITA | Scherma Monza (ITA) | ||
36 | N | DIMITRI Giovanna Maria | 1990 | F | ITA | SC Colle Val D Elsa (ITA) | ||
37 | N | BATTOCCHIO Elena | 1995 | F | ITA | Polisportiva Jonathan (ITA) | ||
38 | N | CIUFFETTI Andrea vittoria | 1999 | F | ITA | Cds Liguria Genova (ITA) | ||
39 | N | MADINI Sonia | 1990 | F | ITA | Mantova Scherma (ITA) | ||
40 | N | MIKOLIC Ivana | 1988 | F | CRO | CS La Spezia (ITA) | ||
41 | N | DOMENICHINI Lia | 1991 | F | ITA | Veronascherma (ITA) | ||
42 | N | PLICANTI Erika | 1995 | F | ITA | SC Pisa Antonio Di Ciolo (ITA) | ||
43 | N | ALECCI Rosamaria | 1990 | F | ITA | Bresso Ass. Schermistica (ITA) | ||
44 | N | ROBBIATI Martina | 1998 | F | ITA | Polisportiva Scherma Bergamo (ITA) | ||
44 | N | CANTONI Lucia | 1991 | F | ITA | SC Lame Friulane (ITA) | ||
46 | N | ROSSI Silvia | 1994 | F | ITA | Trieste Penta Scherma (ITA) | ||
47 | N | CASTAGNA Giulia | 1987 | F | ITA | Mantova Scherma (ITA) | ||
48 | N | GUGLIELMINO Alessandra | 1989 | F | ITA | |||
49 | N | MAGAGNA Silvia | 1985 | F | ITA | |||
50 | N | MALLARDI Valentina | 1995 | F | ITA | Bresso Ass. Schermistica (ITA) | ||
51 | N | FONTANA Daria | 2000 | F | ITA | Circ. Della Spada Vicenza (ITA) | ||
52 | N | GATTI Giulia | 1999 | F | ITA | |||
53 | N | TAGLIAFERRO Sofia | 1994 | F | ITA | |||
54 | N | TAMOSIUNAITE Greta | 1986 | F | ITA | Aquila99 (ITA) | ||
55 | N | SPREGHINI Ilaria | 1994 | F | ITA | |||
56 | N | PRETI Giorgia | 1993 | F | ITA | Veronascherma (ITA) | ||
57 | N | GASPAROTTI Agnese | 1992 | F | ITA | SC Firenze (ITA) | ||
58 | N | BULLITA Valentina | 1997 | F | ITA | Acc. D Armi Athos (ITA) | ||
58 | N | BOCCINO Lucia deborah | 1995 | F | ITA | Schermabrescia (ITA) | ||
60 | N | FRANCHI Caterina | 1985 | F | ITA | SC Koala (ITA) | ||
61 | N | BIGNOTTI Camilla | 1994 | F | ITA | Acc. D Armi Musumeci Greco (ITA) |
Spada Women's V70 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | GARDINI Iris | 1948 | F | ITA | SC Ariminum (ITA) | ||
2 | N | GARZINI Marinella | 1950 | F | ITA | Polisportiva Scherma Bergamo (ITA) | ||
3 | N | BARRIA Maria Rita Lucia | 1948 | F | ITA | Circ. Schermistico Sassarese (ITA) |
Spada Women's V60 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | CIRILLO Gianna | 1956 | F | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
2 | N | ALESSANDRINI Fabrizia | 1964 | F | ITA | SC Koala (ITA) | ||
3 | N | WEI Liqin | 1962 | F | ITA | Acc Scherma Cremona Asd (ITA) | ||
3 | N | MARINI Maria Adelaide | 1959 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
5 | N | DELLA CORTE Gianna | 1957 | F | ITA | Gs P Giannone Caserta (ITA) | ||
6 | N | ALBINI Adriana | 1955 | F | ITA | Brianzascherma (ITA) | ||
7 | N | AZIN Francesca | 1962 | F | ITA | Comini Padova (ITA) | ||
8 | N | GERVASINI Antonella | 1958 | F | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
9 | N | KAISER Linda | 1963 | F | ITA | Centro Sportivo Genova Scherma (ITA) | ||
10 | N | CASULA Rosa Maria | 1957 | F | ITA | Cus Cagliari (ITA) | ||
11 | N | PICCININO Joelle Rosanna Lidia | 1957 | F | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
12 | N | BENETTON Elena Anna Maria | 1964 | F | ITA | Brianzascherma (ITA) | ||
13 | N | MARMIROLI Cinzia | 1960 | F | ITA | Cus Bologna (ITA) | ||
14 | N | FLAIM Grazia | 1962 | F | ITA | Acc. D Armi Athos (ITA) | ||
15 | N | BARBISOTTI Maura Maria | 1964 | F | ITA | Polisportiva Scherma Bergamo (ITA) | ||
16 | N | MOSCHETTA Anna Maria | 1958 | F | ITA | Scherma Pistoia 1894 (ITA) | ||
17 | N | CAVO Donatella | 1964 | F | ITA | Trieste Penta Scherma (ITA) | ||
18 | N | PASSASEO Marina | 1964 | F | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
19 | N | BOTTEON Elisabetta | 1964 | F | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
20 | N | MODENA Nicoletta | 1959 | F | ITA | Roveretoscherma (ITA) | ||
21 | N | BIGOTTO Antonella | 1962 | F | ITA | Propatria 1883 Milano (ITA) | ||
22 | N | SFORZA Caterina | 1962 | F | ITA | Bernardi Ferrara (ITA) | ||
23 | N | ASQUINI Alessandra | 1964 | F | ITA | Fiore Dei Liberi Cividale Udine (ITA) | ||
24 | N | ENGEL RENATE | 1958 | F | ITA | SC Viareggio (ITA) | ||
24 | N | PESCATORI ANNALISA | 1964 | F | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
26 | N | PARPAIOLA Antonella | 1955 | F | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||
27 | N | SCARAMUZZA Amelia | 1961 | F | ITA | SC Torino (ITA) | ||
28 | N | PAU Daniela | 1963 | F | ITA | Acc. Scherma Marchesa Torino (ITA) | ||
29 | N | LUCCHETTI Luisa | 1961 | F | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
30 | N | ROMAGNOLI Angela | 1962 | F | ITA | Roveretoscherma (ITA) |
Spada Women's V50 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | AVANCINI Annalisa | 1969 | F | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
2 | N | PURICELLI Laura | 1974 | F | ITA | Pro Patria Et Libertate Busto Arsizio (ITA) | ||
3 | N | GABELLA Barbara | 1969 | F | ITA | Brianzascherma (ITA) | ||
3 | N | SONZOGNO Enrica | 1968 | F | ITA | |||
5 | N | VIOLATI Flaminia | 1967 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
6 | N | BONATO Iliana Diana | 1967 | F | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
7 | N | CAPITANI Maria Federica | 1973 | F | ITA | Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) | ||
8 | N | ARDIGO Silvia | 1970 | F | ITA | Acc Scherma Cremona Asd (ITA) | ||
9 | N | SODDU Giulia | 1971 | F | ITA | Cus Cagliari (ITA) | ||
10 | N | DE VITO Cristina | 1973 | F | ITA | Cus Cagliari (ITA) | ||
11 | N | FIORENZA Deborah | 1971 | F | ITA | SC Bolzano - Fecht Club Bozen (ITA) | ||
12 | N | GRILLO Loredana | 1965 | F | ITA | Nuovo Ambrosiano (ITA) | ||
13 | N | LANZA Paola | 1971 | F | ITA | SC Koala (ITA) | ||
14 | N | CANTINI Benedetta | 1974 | F | ITA | SC Bolzano - Fecht Club Bozen (ITA) | ||
15 | N | FRASSON Marina | 1970 | F | ITA | Pro Patria Et Libertate Busto Arsizio (ITA) | ||
16 | N | CARUSI Fulvia | 1972 | F | ITA | Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) | ||
17 | N | STECCANELLA Cristina | 1970 | F | ITA | |||
18 | N | VALORZI DANIELA | 1974 | F | ITA | Scherma Alba (ITA) | ||
19 | N | ZIGNONE Michela | 1966 | F | ITA | Polisportiva Scherma Bergamo (ITA) | ||
20 | N | COLLA Barbara Debora | 1967 | F | ITA | SC Lame Oro (ITA) | ||
20 | N | STELLA Antonella | 1967 | F | ITA | Trieste Penta Scherma (ITA) | ||
22 | N | MOSCA Federica | 1974 | F | ITA | CS Collegno (ITA) | ||
23 | N | ORLANDO Francesca | 1974 | F | ITA | Acc. Lame Romane (ITA) | ||
24 | N | CARTA Maria carmen | 1970 | F | ITA | Cus Cagliari (ITA) | ||
25 | N | ACACIA Carla | 1972 | F | ITA | Capitolina Scherma (ITA) | ||
26 | N | CABRAS Stefania | 1965 | F | ITA | Cus Cagliari (ITA) | ||
27 | N | NURRA Maria bernadetta | 1974 | F | ITA | Circ. Schermistico Sassarese (ITA) | ||
28 | N | GRANDI Sara | 1970 | F | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
29 | N | FRANCESCONI Federica | 1972 | F | ITA | Cs Gplacci Faenza (ITA) | ||
30 | N | UGHI Esmeralda | 1969 | F | ITA | |||
31 | N | BON Barbara | 1974 | F | ITA | Circ. Della Spada Molinari (ITA) | ||
31 | N | BOSCHI Elena | 1966 | F | ITA | Pisascherma (ITA) |
Spada Women's V40 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | RAVASI Roberta | 1975 | F | ITA | Cds M Marcello Lodetti (ITA) | ||
2 | N | DI GUIDA Sibilla | 1981 | F | ITA | Odense FK (DEN) | ||
3 | N | OSLAND Teresa | 1978 | F | NOR | Bergens FK (NOR) | ||
3 | N | TERZANI Marta | 1976 | F | ITA | Trieste Penta Scherma (ITA) | ||
5 | N | ARIAUDO Federica | 1981 | F | ITA | Ass. Scherma Pro Vercelli (ITA) | ||
6 | N | CORSINI Roberta | 1976 | F | ITA | Acc. Lame Romane (ITA) | ||
7 | N | CAVALLINI Claudia | 1976 | F | ITA | |||
8 | N | NICOLI Maria | 1979 | F | ITA | Schermabrescia (ITA) | ||
9 | N | LOTTI Laura | 1983 | F | ITA | Scherma Lame Azzurre Brindisi (ITA) | ||
10 | N | CUSCINI Elisa | 1982 | F | ITA | Giulio Verne Scherma (ITA) | ||
11 | N | CAFFINO Sara | 1983 | F | ITA | Scherma Imola Ssd (ITA) | ||
12 | N | GIOVANNETTI Elisabetta | 1975 | F | ITA | CdS Fermo (ITA) | ||
13 | N | COZZI Simona | 1976 | F | ITA | Cds Liguria Genova (ITA) | ||
14 | N | COMETTI Alice | 1982 | F | ITA | Cus Piemonte Orientale (ITA) | ||
15 | N | BUNTINA Irina | 1984 | F | ITA | Polisportiva Scherma Bergamo (ITA) | ||
16 | N | TASSISTO Chiara | 1979 | F | ITA | Sant Olcese Scherma Genova (ITA) | ||
17 | N | KRAMP Claudia | 1978 | F | GER | Veronascherma (ITA) | ||
18 | N | VITTIMBERGA Francesca | 1984 | F | ITA | CS Giuseppe Delfino Ivrea (ITA) | ||
19 | N | TAVERNA Manuela | 1978 | F | ITA | Pro Patria Et Libertate Busto Arsizio (ITA) | ||
20 | N | ALLEGRETTI Elena | 1982 | F | ITA | Mantova Scherma (ITA) | ||
21 | N | FORMENTINI Agnese Veronica | 1983 | F | ITA | |||
22 | N | CIMITAN Alberta | 1983 | F | ITA | Veronascherma (ITA) | ||
23 | N | ALBONICO Giulia | 1977 | M | ITA | Trieste Penta Scherma (ITA) | ||
24 | N | GHIDELLA Silvia | 1983 | F | ITA | Cus Piemonte Orientale (ITA) | ||
25 | N | FAVARETTO Eloisa | 1977 | F | ITA | Scherma Vittorio Veneto (ITA) | ||
26 | N | DAL RE Tatiana | 1984 | F | ITA | |||
27 | N | D'ERRICO Antonella | 1977 | F | ITA | Live It Up Sez Scherma (ITA) |
Spada Men's O24 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | BARBARA Fabio Giovanni | 1995 | M | ITA | Bresso Ass. Schermistica (ITA) | ||
2 | N | FERRARI Alessandro | 1996 | M | ITA | Scherma Pistoia 1894 (ITA) | ||
3 | N | GUERRA Federico | 1999 | M | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
3 | N | BUZZI Giovanni Battista | 1996 | M | ITA | SC Casale (ITA) | ||
5 | N | VACANTE Gaetano | 1993 | M | ITA | SC Pisa Antonio Di Ciolo (ITA) | ||
6 | N | MUNZONE Edoardo | 1988 | M | ITA | Roma Fencing (ITA) | ||
7 | N | AMENDOLA Vittorio | 1994 | M | ITA | Club Schermistico Partenopeo (ITA) | ||
8 | N | PAROLA Mauro | 1990 | M | ITA | Virtus Scherma Asti (ITA) | ||
9 | N | LOIACONO Mattia | 1989 | M | ITA | Bresso Ass. Schermistica (ITA) | ||
10 | N | SCHIAVINA Marco | 1993 | M | ITA | Societa Scherma Prato (ITA) | ||
11 | N | MARTINI Cosimo | 1997 | M | ITA | SC Pisa Antonio Di Ciolo (ITA) | ||
12 | N | ARDESI Federico | 1996 | M | ITA | Propatria 1883 Milano (ITA) | ||
13 | N | FALUOMI Alessandro | 1999 | M | ITA | Malaspina Massa (ITA) | ||
14 | N | BERTACCINI Matteo | 1985 | M | ITA | Scherma Imola Ssd (ITA) | ||
15 | N | TRICARICO Simone | 1999 | M | ITA | SC Lame Oro (ITA) | ||
16 | N | ROVIGLIONE Edoardo | 1999 | M | ITA | SC Casale (ITA) | ||
17 | N | ALBERTARELLI Lupo Maria | 1992 | M | ITA | Scherma Pavia (ITA) | ||
18 | N | CASARO Gianluca | 1996 | M | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
19 | N | VENZA William | 1995 | M | ITA | SC Taranto (ITA) | ||
20 | N | MONZIO COMPAGNONI Francesco Matyas | 1999 | M | ITA | Polisportiva Scherma Bergamo (ITA) | ||
21 | N | SCARSI Mauro | 1998 | M | ITA | Cus Piemonte Orientale (ITA) | ||
22 | N | FLOREANI Fabrizio | 1991 | M | ITA | SC Lame Friulane (ITA) | ||
23 | N | GIANNINI Federico | 1986 | M | ITA | CS Apuano (ITA) | ||
24 | N | CARUGO River | 2000 | M | ITA | CS Giuseppe Delfino Ivrea (ITA) | ||
25 | N | ANICHINI Pierluigi | 1999 | M | ITA | SC Pisa Antonio Di Ciolo (ITA) | ||
26 | N | BEN AMARA Tahar | 1987 | M | ITA | Cus Cagliari (ITA) | ||
27 | N | PREZIOSI Alessio | 1999 | M | ITA | Polisportiva Scherma Bergamo (ITA) | ||
28 | N | SALVETTI Federico | 1993 | M | ITA | Acc. D Arme Gvoltolini Rimini (ITA) | ||
29 | N | BOCCA Dario | 1990 | M | ITA | SC Casale (ITA) | ||
30 | N | BURATTI Fausto | 1998 | M | ITA | Cds Liguria Genova (ITA) | ||
31 | N | PERRI Raffaele | 1992 | M | ITA | Platania Scherma (ITA) | ||
32 | N | FANTONI Michele | 1995 | M | ITA | Propatria 1883 Milano (ITA) | ||
33 | N | POSSI Silvio | 1999 | M | ITA | CS Collegno (ITA) | ||
34 | N | GIACHETTI Davide | 1997 | M | ITA | CS Apuano (ITA) | ||
35 | N | CAMPAGNA Francesco | 1989 | M | ITA | CS Giuseppe Delfino Ivrea (ITA) | ||
36 | N | PANTALONE Stefano | 1986 | M | ITA | Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
37 | N | LOIOTILE Alessandro | 1994 | M | ITA | Acc. D Armi Athos (ITA) | ||
38 | N | VILLA Andrea | 1993 | M | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
39 | N | DAMIANI Bernardo | 1991 | M | ITA | SC Viareggio (ITA) | ||
40 | N | SODI Giovanni | 1994 | M | ITA | Pisascherma (ITA) | ||
41 | N | COMOLETTI Guglielmo | 1994 | M | ITA | Propatria 1883 Milano (ITA) | ||
42 | N | ARNO' Filippo | 1993 | M | ITA | |||
43 | N | CASTELLI Rodolfo | 1993 | M | ITA | |||
44 | N | GRILLONE Federico | 1993 | M | ITA | Fiore Dei Liberi Cividale Udine (ITA) | ||
45 | N | RANGONE Adalberto | 1986 | M | ITA | Cus Piemonte Orientale (ITA) | ||
46 | N | PELLEGRINI Stefano | 1988 | M | ITA | Pisascherma (ITA) | ||
47 | N | PISMATARO Ludovico | 1990 | M | ITA | Fondazione Marcantonio Bentegodi (ITA) | ||
48 | N | OGGIONNI Marco | 2000 | M | ITA | Polisportiva Scherma Bergamo (ITA) | ||
49 | N | IONNA Alessio | 1995 | M | ITA | SC Ancona (ITA) | ||
50 | N | FALCONE Federico | 1992 | M | ITA | Schermabrescia (ITA) | ||
51 | N | CATANIA Francesco | 1995 | M | ITA | Cds Liguria Genova (ITA) | ||
52 | N | FALERNO Simone | 1986 | M | ITA | SC Taranto (ITA) | ||
53 | N | VICOMARIO Stefano | 1995 | M | ITA | Sala Di Scherma Societa Del Giardino (ITA) | ||
54 | N | ZENUCCHI Thomas | 1998 | M | ITA | Polisportiva Scherma Bergamo (ITA) | ||
55 | N | VILLA Mario | 1999 | M | ITA | SC Citta Dei Mille (ITA) | ||
56 | N | PERLINI Roberto | 1994 | M | ITA | Baki Scherma Club Zevio (ITA) | ||
57 | N | BARCELLA Luca | 1994 | M | ITA | Polisportiva Scherma Bergamo (ITA) | ||
58 | N | LUSSO Alessandro | 1996 | M | ITA | Cus Cagliari (ITA) | ||
59 | N | FERRETTI Alberto | 1993 | M | ITA | Cus Bologna (ITA) | ||
60 | N | GALEAZZI Giovanni | 1992 | M | ITA | |||
61 | N | BACCHILEGA Fabio | 1985 | M | ITA | Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) | ||
62 | N | PESCE Alberto | 1985 | M | ITA | Cus Piemonte Orientale (ITA) | ||
63 | N | ROMANO Orso Maria | 1988 | M | ITA | Milanoscherma Srl (ITA) | ||
64 | N | CRIPPA Alessandro | 1999 | M | ITA | Cds Liguria Genova (ITA) | ||
65 | N | ZERBINI Riccardo | 1992 | M | ITA | Scherma Imola Ssd (ITA) | ||
66 | N | VOLPE Giuseppe | 1994 | M | ITA | SC Portici (ITA) | ||
67 | N | FRANCESCHELLI Stefano | 1985 | M | ITA | Scherma Imola Ssd (ITA) | ||
68 | N | LAFLAF Rashid | 1999 | M | ITA | |||
69 | N | CAPALDO Andrea | 1999 | M | ITA | Ginnastica Triestina (ITA) | ||
70 | N | TILOLA Diego | 1992 | M | ITA | Veronascherma (ITA) | ||
71 | N | NAIM Maurizio | 1988 | M | ITA | Polisportiva Scherma Bergamo (ITA) | ||
72 | N | RICALDONE Sergio | 1999 | M | ITA | Scherma Alba (ITA) | ||
73 | N | SCALA Ciro | 1993 | M | ITA | |||
74 | N | MALINVERNO Alberto | 2000 | M | ITA | Cds M Marcello Lodetti (ITA) | ||
75 | N | SESTITO Simone | 1989 | M | ITA | Baki Scherma Club Zevio (ITA) | ||
76 | N | AGOSTI Massimilano | 1994 | M | ITA | Circ. Della Spada Vicenza (ITA) | ||
77 | N | CARLI Walter | 2000 | M | AUT | |||
78 | N | PINTONELLO Christian | 1996 | M | ITA |
Spada Men's V70 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | PIANCA Giuliano | 1954 | M | ITA | Scherma Imola Ssd (ITA) | ||
2 | N | MARINO Giuseppe Amedeo | 1952 | M | ITA | Cesare Pompilio Genova (ITA) | ||
3 | N | RAGG Gianluca | 1952 | M | ITA | Acc. Scherma Milano (ITA) | ||
3 | N | D'ARCANGELO Paolo | 1954 | M | ITA | Polisportiva Scherma Bergamo (ITA) | ||
5 | N | PATTI Leonardo Donato | 1954 | M | ITA | Cds Liguria Genova (ITA) | ||
6 | N | MANDRIOLI Dino | 1949 | M | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
7 | N | SALIN Matteo | 1953 | M | ITA | Circ. Della Spada Vicenza (ITA) | ||
8 | N | CUOMO Bruno | 1951 | M | ITA | Club Schermistico Partenopeo (ITA) | ||
9 | N | PARISI Pasquale | 1953 | M | ITA | Schermarcore (ITA) | ||
10 | N | CATTANEO Giancarlo | 1954 | M | ITA | Scherma Doc Asd (ITA) | ||
11 | N | VERPONZIANI Walter | 1953 | M | ITA | SC Colle Val D Elsa (ITA) | ||
12 | N | POLLIFRONE Luciano | 1952 | M | ITA | Dlf Venezia (ITA) | ||
13 | N | ZOVATO Piergiorgio | 1951 | M | ITA | Fondazione Marcantonio Bentegodi (ITA) | ||
14 | N | DIONISIO Giorgio | 1943 | M | ITA | SC Napoli (ITA) | ||
15 | N | BEDANI ATTILIO | 1950 | M | ITA | Minervium Scherma Manerbio (ITA) | ||
16 | N | GELLI Fernando | 1951 | M | ITA | Bernardi Ferrara (ITA) | ||
17 | N | TUBEROSO Sergio | 1938 | M | ITA | Scherma Imola Ssd (ITA) | ||
18 | N | CIMITAN Marino | 1951 | M | ITA | |||
19 | N | CIRILLO Giuseppe | 1953 | M | ITA | Gs P Giannone Caserta (ITA) |
Spada Men's V60 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | FERRO Cosimo | 1962 | M | ITA | Cus Catania (ITA) | ||
2 | N | DI MATTEO Roberto | 1956 | M | ITA | Scherma Altotevere (ITA) | ||
3 | N | ALIPPI Stefano | 1963 | M | ITA | Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) | ||
3 | N | CALLERI Michele | 1960 | M | ITA | Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) | ||
5 | N | STRANO Federico | 1960 | M | ITA | Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) | ||
6 | N | CAFIERO Antonio | 1962 | M | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
7 | N | TRIBUZIO Riccardo | 1962 | M | ITA | Ass. Scherma Pro Vercelli (ITA) | ||
8 | N | ALLIEVI Gianluca | 1960 | M | ITA | Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) | ||
9 | N | PERUCHETTI Fabio | 1963 | M | ITA | Pro Patria Et Libertate Busto Arsizio (ITA) | ||
10 | N | VANNUCCI Antonio | 1958 | M | ITA | Scherma Pistoia 1894 (ITA) | ||
11 | N | SPANO Umberto | 1959 | M | ITA | Udinese Scherma (ITA) | ||
12 | N | BATTIGALLI Pierpaolo Lorenzo Aurelio | 1961 | M | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
13 | N | LUSSO WALTER | 1958 | M | ITA | Cus Cagliari (ITA) | ||
14 | N | BOTTINO Giovanni | 1956 | M | ITA | Centro Sportivo Genova Scherma (ITA) | ||
15 | N | CANNAS Dino | 1962 | M | ITA | Roma Fencing (ITA) | ||
16 | N | IPPOLITO Gianfranco | 1959 | M | ITA | |||
17 | N | ROMANELLI Carlo | 1955 | M | ITA | Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) | ||
18 | N | FERRARIO Davide | 1956 | M | ITA | SC Torino (ITA) | ||
19 | N | FASCI Antonio mauro | 1961 | M | ITA | Brianzascherma (ITA) | ||
20 | N | LA SCALA Piero | 1963 | M | ITA | CS Collegno (ITA) | ||
21 | N | LANA Massimo | 1958 | M | ITA | Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) | ||
22 | N | BARTOLETTI Sandro | 1958 | M | ITA | Circ. Schermistico Sassarese (ITA) | ||
23 | N | GIULIO Carlo Gustavo | 1957 | M | ITA | CS Giuseppe Delfino Ivrea (ITA) | ||
24 | N | ROVERE Enrico | 1960 | M | ITA | Nuovo Ambrosiano (ITA) | ||
25 | N | GUARNERA Giacomo | 1962 | M | BRA | ECP Pinheiros (BRA) | ||
26 | N | BELLOMO Francesco | 1962 | M | ITA | Pro Patria Et Libertate Busto Arsizio (ITA) | ||
27 | N | SEVERI Cesare | 1957 | M | ITA | Circ. Della Spada Molinari (ITA) | ||
28 | N | MANCA Sebastiano | 1961 | M | ITA | Axa Scherma (ITA) | ||
29 | N | SERANGELI Claudio | 1957 | M | ITA | Roma Fencing (ITA) | ||
30 | N | ATZORI Sergio | 1963 | M | ITA | Cus Cagliari (ITA) | ||
31 | N | RESEGOTTI Sergio | 1960 | M | ITA | Fondazione Marcantonio Bentegodi (ITA) | ||
32 | N | MARTIGNONI Massimo | 1962 | M | SUI | LUG Lugano (SUI) | ||
33 | N | BELLI PAOLO | 1958 | M | ITA | Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) | ||
34 | N | BORRIONE Marco | 1964 | M | ITA | Acc. Scherma Marchesa Torino (ITA) | ||
35 | N | CIUTI Daniele | 1955 | M | ITA | Roma Fencing (ITA) | ||
36 | N | ARMELIN Renzo | 1963 | M | ITA | Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) | ||
37 | N | BALDON Sandro | 1964 | M | ITA | Comini Padova (ITA) | ||
38 | N | CADAU Marco | 1960 | M | ITA | Acc. D Armi Athos (ITA) | ||
39 | N | VACCARI Marco | 1964 | M | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
40 | N | EMMENEGGER Jurgen gerhard | 1959 | M | ITA | Pro Patria Et Libertate Busto Arsizio (ITA) | ||
41 | N | COZZI Giovanni | 1961 | M | ITA | Chiavari Scherma (ITA) | ||
42 | N | MELIS Alessandro | 1961 | M | ITA | Cus Cagliari (ITA) | ||
43 | N | BREDDO UGO | 1958 | M | ITA | Ass. Scherma Pro Vercelli (ITA) | ||
44 | N | MONTEFORTE Mauro | 1963 | M | ITA | SC Cosenza (ITA) | ||
45 | N | DALLA NAVE Antonello | 1960 | M | ITA | |||
45 | N | RUBINO Salvatore | 1955 | M | ITA | Circ. Schermistico Sassarese (ITA) | ||
47 | N | RENINO Ciro | 1964 | M | ITA | Il Meglio Della Scherma Ottaviano (ITA) | ||
48 | N | CRIVELLI MAURIZIO | 1956 | M | ITA | Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) | ||
49 | N | DE CONTI Stefano | 1956 | M | ITA | SC Koala (ITA) | ||
50 | N | BERTOLLA Antonello | 1964 | M | ITA | CS Castelfranco Veneto (ITA) | ||
51 | N | CAMPANILE Enrico | 1962 | M | ITA | Scuola Di Scherma Leon Pancaldo (ITA) | ||
52 | N | SCOA Gianpietro | 1958 | M | ITA | Circ. Della Spada Molinari (ITA) | ||
53 | N | CALLERI Marco | 1964 | M | ITA | Sala Di Scherma Societa Del Giardino (ITA) | ||
54 | N | CALITERNA Piero | 1958 | M | ITA | Scherma Pistoia 1894 (ITA) | ||
54 | N | MURRU Efisio | 1964 | M | ITA | |||
56 | N | VANDINI Davide | 1961 | M | ITA | Bernardi Ferrara (ITA) | ||
57 | N | SILVESTRI Gianfranco | 1960 | M | ITA | Cus Piemonte Orientale (ITA) | ||
58 | N | PAIANO Roberto | 1959 | M | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
59 | N | CARNOVALE Valerio Vittorio Antonio | 1958 | M | ITA | |||
60 | N | PELISSETTI Giancarlo | 1958 | M | ITA | Acc. Scherma Marchesa Torino (ITA) | ||
61 | N | GUARDIA Carlo | 1964 | M | ITA | Roma Fencing (ITA) | ||
62 | N | DE LEPORINI Livio | 1958 | M | ITA | Trieste Penta Scherma (ITA) | ||
63 | N | MINARINI Marco | 1963 | M | ITA | Zinella Scherma San Lazzaro Di Savena (ITA) | ||
64 | N | PASTORINO OLMI Alessandro | 1956 | M | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
65 | N | LUALDI Franco | 1962 | M | ITA | Pro Patria Et Libertate Busto Arsizio (ITA) | ||
66 | N | TRAMBAJOLO Amedeo | 1955 | M | ITA | SC Roma (ITA) | ||
67 | N | MANGIA Riccardo | 1963 | M | ITA | Pettorelli Piacenza (ITA) | ||
68 | N | BERNARDI Moreno | 1962 | M | ITA | |||
69 | N | MARCHINI Berardo | 1956 | M | ITA | SC Roma (ITA) | ||
70 | N | CACCAVALE RAFFAELE | 1956 | M | ITA | SC Citta Dei Mille (ITA) | ||
71 | N | PERETTI Paolo | 1958 | M | ITA | Acc. Scherma Marchesa Torino (ITA) | ||
72 | N | LOMBARDO Francesco | 1962 | M | ITA | Scherma Ostia (ITA) |
Spada Men's V50 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | VINCENZI Gabriele | 1970 | M | ITA | SC Koala (ITA) | ||
2 | N | PIRANI Claudio | 1969 | M | ITA | Cesare Pompilio Genova (ITA) | ||
3 | N | VOLPI Jhonathan | 1973 | M | ITA | SC Foligno (ITA) | ||
3 | N | ORLANDO Roberto | 1965 | M | ITA | Trieste Penta Scherma (ITA) | ||
5 | N | VICHI Tommaso | 1972 | M | ITA | CdS Terni (ITA) | ||
6 | N | BOVIS Mario Riccardo | 1969 | M | ITA | SC Legnano (ITA) | ||
7 | N | FARCI FABIO | 1965 | M | ITA | Cus Cagliari (ITA) | ||
8 | N | PULEGA Roberto Andrea Enzo | 1969 | M | ITA | Acc. Scherma Milano (ITA) | ||
9 | N | SPADARO Vladimiro | 1973 | M | ITA | Scherma Modica (ITA) | ||
10 | N | CICOIRA Mario | 1969 | M | ITA | Fiore Dei Liberi Cividale Udine (ITA) | ||
11 | N | CHIARAMONTE Andrea | 1974 | M | ITA | Cus Catania (ITA) | ||
12 | N | TIRALONGO Salvatore | 1974 | M | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
13 | N | BONAGURA Salvatore | 1972 | M | ITA | Ass. Polisportiva Partenope (ITA) | ||
14 | N | CELLI Emiliano | 1972 | M | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
15 | N | LEAL Carlos Martin | 1974 | M | ARG | SC Firenze (ITA) | ||
16 | N | FERRANTE Filippo Maria | 1971 | M | ITA | Virtus Scherma Roma - Lame Tricolori (ITA) | ||
17 | N | DI BERNARDO Giuseppe | 1968 | M | ITA | |||
18 | N | CARACCIOLO Stefano Antonio | 1966 | M | ITA | Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) | ||
20 | N | ANTONINI Marcello | 1970 | M | ITA | SC Valdera (ITA) | ||
21 | N | FALCONI Daniele | 1972 | M | ITA | Roma Fencing (ITA) | ||
22 | N | FERRARINI Matteo | 1972 | M | ITA | Polisportiva Scherma Bergamo (ITA) | ||
23 | N | RUSSO Eugenio Attilio | 1966 | M | ITA | CdS Jonica (ITA) | ||
24 | N | ROTELLA Michele | 1970 | M | ITA | Scherma Pistoia 1894 (ITA) | ||
25 | N | BENZI Roberto | 1970 | M | ITA | Acc. Scherma Marchesa Torino (ITA) | ||
26 | N | VASTA MICHELE | 1970 | M | ITA | Bresso Ass. Schermistica (ITA) | ||
27 | N | MICHAUD Christophe | 1968 | M | FRA | MOULINS BOUR (FRA) | ||
28 | N | OCCLEPPO ANDREA SERAFINO | 1969 | M | ITA | CS Giuseppe Delfino Ivrea (ITA) | ||
29 | N | PINOTTI ANDREA | 1974 | M | ITA | Polisportiva Scherma Bergamo (ITA) | ||
29 | N | MONACÒ Silvio | 1966 | M | ITA | Cds M Marcello Lodetti (ITA) | ||
31 | N | VANNUCCI Dino | 1967 | M | ITA | SC Jesi (ITA) | ||
32 | N | MARCUCCIO Augusto | 1965 | M | ITA | Acc. D Arme Gvoltolini Rimini (ITA) | ||
33 | N | LUPANO Fabio | 1971 | M | BRA | CAP Paulistano (BRA) | ||
34 | N | DE BERNARDI Giovanni Antonio | 1970 | M | ITA | SC Legnano (ITA) | ||
35 | N | MOCCI Vinicio | 1972 | M | ITA | Cus Cagliari (ITA) | ||
36 | N | NANI Maurizio | 1972 | M | ITA | Scherma Dolomiti (ITA) | ||
37 | N | MASARIN Eligio | 1967 | M | ITA | Fondazione Marcantonio Bentegodi (ITA) | ||
38 | N | RAU Ciprian George | 1967 | M | ITA | Societa Scherma Pordenone (ITA) | ||
39 | N | ATANASIO Andrea | 1970 | M | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
40 | N | MUNARO Carlo | 1973 | M | ITA | Scherma Vittorio Veneto (ITA) | ||
41 | N | DESSANTI Federico | 1974 | M | ITA | SC Sesto (ITA) | ||
42 | N | BETTI Gabriele | 1970 | M | ITA | Scherma Pescara (ITA) | ||
43 | N | DEPASE Alessandro | 1968 | M | ITA | Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) | ||
44 | N | SERTO Claudio | 1965 | M | ITA | Cds M Marcello Lodetti (ITA) | ||
45 | N | WALLISER Emiliano | 1968 | M | ITA | SC Legnano (ITA) | ||
46 | N | CASAGRANDE Flavio | 1966 | M | ITA | Scherma Vittorio Veneto (ITA) | ||
47 | N | PAPI Gianluca | 1973 | M | ITA | Polisportiva Jonathan (ITA) | ||
48 | N | BRILLO Andrea | 1967 | M | ITA | SC Lame Friulane (ITA) | ||
49 | N | MORRA Giuseppe | 1972 | M | ITA | SC Associati (ITA) | ||
50 | N | CORRIAS Massimo | 1966 | M | ITA | Cus Cagliari (ITA) | ||
50 | N | FARET Nicolas | 1973 | M | ITA | Brianzascherma (ITA) | ||
52 | N | BRUSINI Emanuele | 1972 | M | ITA | SC Viareggio (ITA) | ||
53 | N | SARCINELLI Franco | 1966 | M | ITA | SC Lame Friulane (ITA) | ||
54 | N | BENEDET Stefano | 1967 | M | ITA | Brianzascherma (ITA) | ||
55 | N | GERMANO Carlo | 1968 | M | ITA | Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) | ||
56 | N | XELLA Claudio | 1967 | M | ITA | Mantova Scherma (ITA) | ||
57 | N | FONTANELLA Diego | 1974 | M | ITA | |||
58 | N | FIORIN Mauro | 1974 | M | ITA | |||
59 | N | BRAMBILLA Marco | 1965 | M | ITA | Polisportiva Scherma Bergamo (ITA) | ||
60 | N | CAVALIERI Roberto | 1966 | M | ITA | |||
61 | N | BRUZZONE Alberto | 1971 | M | ITA | Acc. Scherma Milano (ITA) | ||
62 | N | ODIFREDDI Davide | 1974 | M | ITA | Acc. Scherma Marchesa Torino (ITA) | ||
63 | N | CUCCHIARA Aurelio Lucio | 1973 | M | ITA | Pro Novara Scherma (ITA) | ||
64 | N | MERCANTI LORENZO | 1968 | M | ITA | SC Koala (ITA) | ||
65 | N | BENETTI Luca | 1971 | M | ITA | CS Valdagno (ITA) | ||
66 | N | VITALE Gennaro | 1965 | M | ITA | |||
67 | N | BOTTOS Iuri | 1972 | M | ITA | Fiore Dei Liberi Cividale Udine (ITA) | ||
68 | N | PAVONI Cristoforo | 1970 | M | ITA | Methodos Sagata Li Battiati (ITA) | ||
69 | N | CASAZZA PAOLO | 1966 | M | ITA | Chiavari Scherma (ITA) | ||
70 | N | BOMMARITO Michele | 1966 | M | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
70 | N | FORNASERI Carlo | 1966 | M | ITA | Cuneo Scherma Academy (ITA) | ||
72 | N | MASSA Maurizio | 1966 | M | ITA | Ass. Scherma Pro Vercelli (ITA) | ||
73 | N | LANZILLO Massimo | 1966 | M | ITA | Milleculure Napoli (ITA) | ||
74 | N | MANGIAROTTI Alberto | 1965 | M | ITA | Brianzascherma (ITA) | ||
75 | N | FRANCESCHINI Paolo | 1973 | M | ITA | SC Sesto (ITA) | ||
76 | N | SARTORI Alessandro | 1970 | M | ITA | Roveretoscherma (ITA) | ||
77 | N | DI STEFANO Marco | 1970 | M | ITA | Circ. Schermistico Sassarese (ITA) | ||
77 | N | PAGNUCCO Alessio | 1973 | M | ITA | Societa Scherma Pordenone (ITA) | ||
79 | N | ZUCCARELLO Sebastiano | 1965 | M | ITA | Methodos Sagata Li Battiati (ITA) | ||
80 | N | DALLA CIA Fabio | 1972 | M | ITA | CdS Malo (ITA) | ||
80 | N | REVIGLIO Giovanni | 1965 | M | ITA | CS Collegno (ITA) | ||
82 | N | PARATICO Guido | 1973 | M | ITA |
Spada Men's V40 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | BOLLATI Federico | 1978 | M | ITA | Bresso Ass. Schermistica (ITA) | ||
2 | N | PEDONE Mattia | 1983 | M | ITA | SC Pesaro (ITA) | ||
3 | N | FENZI Carlo | 1977 | M | ITA | Scherma Pavia (ITA) | ||
3 | N | SPEZZAFERRO Alberto maria | 1982 | M | ITA | Il Meglio Della Scherma Ottaviano (ITA) | ||
5 | N | OSSOWSKI Radoslaw | 1976 | M | LUX | CE Sud (LUX) | ||
6 | N | DE STASIO Giuseppe | 1981 | M | ITA | CdS Terni (ITA) | ||
7 | N | BAROGLIO Simone | 1981 | M | ITA | SC Casale (ITA) | ||
8 | N | GHITTI Michele | 1979 | M | ITA | Scherma Sebino (ITA) | ||
9 | N | BOMBRINI Andrea | 1984 | M | ITA | Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) | ||
10 | N | PIETROPINTO Vittorio | 1975 | M | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
11 | N | CAMILLERI Matthieu | 1975 | M | FRA | Club Schermistico Partenopeo (ITA) | ||
12 | N | LOOS Matthias | 1977 | M | GER | FC Grunewald (GER) | ||
13 | N | BUGARI Matteo | 1979 | M | ITA | SC Pesaro (ITA) | ||
14 | N | TOZZI Francesco | 1975 | M | ITA | Acc. Lame Romane (ITA) | ||
15 | N | VENTURA Alessandro | 1983 | M | ITA | Acc. Scherma Marchesa Torino (ITA) | ||
16 | N | PUCCINELLI Cristiano | 1975 | M | ITA | |||
17 | N | VARONE Francesco | 1981 | M | ITA | Pentamodena (ITA) | ||
18 | N | RAFFAGLIO Matteo | 1975 | M | ITA | Polisportiva Scherma Bergamo (ITA) | ||
19 | N | VAIRA Giuseppe | 1984 | M | ITA | Pentamodena (ITA) | ||
20 | N | MUCCIARELLA Lorenzo | 1981 | M | ITA | Zinella Scherma San Lazzaro Di Savena (ITA) | ||
21 | N | SALAMANDRA Paolo | 1975 | M | ITA | Acc. Scherma Pinerolo (ITA) | ||
22 | N | SQUEO Benedetto | 1984 | M | ITA | |||
23 | N | BOTTACIN Enrico | 1978 | M | ITA | CS Castelfranco Veneto (ITA) | ||
24 | N | ZONNO Michele | 1975 | M | ITA | SC Taranto (ITA) | ||
25 | N | JOSHUA Federico | 1979 | M | ITA | CS Firenze Roberto Raggetti (ITA) | ||
26 | N | LORENZETTI Giammario | 1980 | M | ITA | Brianzascherma (ITA) | ||
27 | N | TAZZIOLI Paolo | 1981 | M | ITA | Pentamodena (ITA) | ||
28 | N | BARRETO ETCHEPARE Martin Sebastian | 1981 | M | URU | Veronascherma (ITA) | ||
29 | N | LO BUE Manlio | 1979 | M | ITA | Societa Scherma Pordenone (ITA) | ||
30 | N | PARIS Alessandro | 1980 | M | ITA | CS Collegno (ITA) | ||
31 | N | GOMIRATO Marco | 1983 | M | ITA | Scherma Treviso M Ettore Geslao (ITA) | ||
32 | N | WOLNY Przemyslaw szymon | 1984 | M | ITA | SC Jesi (ITA) | ||
33 | N | MAGLIOZZI Roberto | 1976 | M | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
34 | N | LENARDUZZI Luigi | 1980 | M | ITA | SC Lame Friulane (ITA) | ||
35 | N | SCARFÌ Renato | 1978 | M | ITA | Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) | ||
36 | N | BAGNOLI Lorenzo | 1980 | M | ITA | SC Firenze (ITA) | ||
37 | N | PTASHNIK Aleksi | 1981 | M | ITA | SC Roma (ITA) | ||
38 | N | GURRIERI Vincenzo antonio | 1976 | M | ITA | Scherma Modica (ITA) | ||
39 | N | MOURLON DRUOL Emmanuel | 1981 | M | ITA | SC Firenze (ITA) | ||
40 | N | BIENTINESI Lanfabio | 1977 | M | ITA | Fondazione Marcantonio Bentegodi (ITA) | ||
41 | N | CAVALIERE Marco | 1975 | M | ITA | Bresso Ass. Schermistica (ITA) | ||
42 | N | LIPPI Gabriele | 1984 | M | ITA | SC Sesto (ITA) | ||
43 | N | LA REGINA Francesco | 1977 | M | ITA | SC Cosenza (ITA) | ||
44 | N | FERRETTI Francesco maria | 1983 | M | ITA | SC Sesto (ITA) | ||
45 | N | PERROTTA Fabio | 1982 | M | ITA | Scherma Imola Ssd (ITA) | ||
46 | N | DRAGO Guglielmo giuliano | 1975 | M | ITA | Scherma Modica (ITA) | ||
47 | N | FORMENTON Marco | 1979 | M | ITA | Roma Fencing (ITA) | ||
48 | N | ZUCCA Lanfranco | 1978 | M | ITA | Acc. D Armi Athos (ITA) | ||
49 | N | BORELLI Luigi federico | 1975 | M | ITA | Pisascherma (ITA) | ||
50 | N | TEBALDI Marco | 1978 | M | ITA | |||
51 | N | ZORZO Riccardo | 1975 | M | ITA | Circ. Della Spada Vicenza (ITA) | ||
52 | N | RIGHETTI Alessandro | 1975 | M | ITA | |||
53 | N | SICILIANO Giuseppe | 1978 | M | ITA | |||
54 | N | DAL FIOR Marco | 1982 | M | ITA | |||
55 | N | FAZIO Salvatore | 1979 | M | ITA |
Sciabola Women's O24 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | MARZIALI Angelica | 1999 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
2 | N | SAVONA Marina | 1987 | F | ITA | Il Discobolo Sciacca (ITA) | ||
3 | N | POZZI Federica | 1995 | F | ITA | Sala Di Scherma Societa Del Giardino (ITA) | ||
3 | N | DI CHIO Gaia | 1997 | F | ITA | Padova Scherma (ITA) | ||
5 | N | ANNICCHIARICO Roberta | 1989 | F | ITA | SC Torino (ITA) | ||
6 | N | CAPURRO Elena | 2000 | F | ITA | Sala Di Scherma Societa Del Giardino (ITA) | ||
7 | N | PESANDO Tania | 1986 | F | ITA | SC Torino (ITA) | ||
8 | N | JAHIER Letizia | 2000 | F | ITA | Acc. Scherma Pinerolo (ITA) | ||
9 | N | FRANCHI Caterina | 1985 | F | ITA | SC Koala (ITA) | ||
10 | N | VINCI Eleonora | 1994 | F | ITA | Acc. D Armi Musumeci Greco (ITA) | ||
11 | N | LOFFREDO Francesca | 1994 | F | ITA | Virtus Scherma Roma - Lame Tricolori (ITA) | ||
12 | N | TAMOSIUNAITE Greta | 1986 | F | ITA | Aquila99 (ITA) |
Sciabola Women's V70 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | GARDINI Iris | 1948 | F | ITA | SC Ariminum (ITA) | ||
2 | N | GARZINI Marinella | 1950 | F | ITA | Polisportiva Scherma Bergamo (ITA) | ||
3 | N | BARRIA Maria Rita Lucia | 1948 | F | ITA | Circ. Schermistico Sassarese (ITA) |
Sciabola Women's V60 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | DEROSE Myako | 1957 | F | ITA | Fides Livorno (ITA) | ||
2 | N | CAMERIN Margherita | 1959 | F | ITA | Lame Giallo Blu Conegliano (ITA) | ||
3 | N | CONCONI Maria Teresa | 1958 | F | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||
3 | N | BANDIERI Claudia | 1957 | F | ITA | Officina Della Scherma (ITA) | ||
5 | N | TOPATIGH Rosangela | 1960 | F | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||
6 | N | ALBINI Adriana | 1955 | F | ITA | Brianzascherma (ITA) | ||
7 | N | ASQUINI Alessandra | 1964 | F | ITA | Fiore Dei Liberi Cividale Udine (ITA) | ||
8 | N | KAISER Linda | 1963 | F | ITA | Centro Sportivo Genova Scherma (ITA) | ||
9 | N | PARPAIOLA Antonella | 1955 | F | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||
10 | N | ROMAGNOLI Angela | 1962 | F | ITA | Roveretoscherma (ITA) |
Sciabola Women's V50 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | DRIGO Costanza | 1970 | F | ITA | Comando Aeronautica Militare Roma (ITA) | ||
2 | N | LO MUZIO Gabriella | 1966 | F | ITA | Dauno Foggia (ITA) | ||
3 | N | TRAPANESE Valeria | 1974 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
3 | N | SIRACUSANO Donatella | 1974 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
5 | N | RAMELLA PAIRIN Alessandra | 1974 | F | ITA | Scherma Augusta Taurinorum (ITA) | ||
6 | N | MINTO Nellina | 1966 | F | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||
7 | N | GIRODO Valentina | 1968 | F | ITA | |||
8 | N | PASCALE Daniela | 1965 | F | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||
9 | N | LUPINETTI Catiuscha | 1971 | F | ITA | Scherma Pescara (ITA) | ||
10 | N | ZAGARESE Samantha | 1971 | F | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||
11 | N | GRANDI Sara | 1970 | F | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
11 | N | HIRSCH Debora | 1967 | F | ITA | Acc. Scherma Milano (ITA) |
Sciabola Women's V40 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | COLAIACOMO Daniela | 1975 | F | ITA | Acc. D Armi Musumeci Greco (ITA) | ||
2 | N | DE CICCO Veronica | 1977 | F | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||
3 | N | TERZANI Sara | 1975 | F | ITA | San Giusto Scherma (ITA) | ||
3 | N | GIANECCHINI Martina | 1976 | F | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||
5 | N | PINGELLI Cecilia | 1979 | F | ITA | Giulio Verne Scherma (ITA) | ||
6 | N | CRISEO Mariarosaria | 1977 | F | ITA | Zinella Scherma San Lazzaro Di Savena (ITA) | ||
7 | N | FORMENTINI Agnese Veronica | 1983 | F | ITA |
Sciabola Men's O24 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | VERDOLIVA Vittorio | 1998 | M | ITA | Ager Nucerinus (ITA) | ||
2 | N | RUOCCO Ciro Maria | 1995 | M | ITA | Ager Nucerinus (ITA) | ||
3 | N | CIMINAGHI Simone | 1993 | M | ITA | Acc. Scherma Milano (ITA) | ||
3 | N | GAZZEA Umberto | 1985 | M | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||
5 | N | SAVIO Daniele | 1993 | M | ITA | Cus Pavia (ITA) | ||
6 | N | BENETTOLO Eugenio | 1989 | M | ITA | |||
7 | N | SALIS Luca | 1986 | M | ITA | Aprilia Scherma (ITA) | ||
8 | N | DE VIVO RUMBOLDT Pietro | 1995 | M | ITA | Ginnastica Triestina (ITA) | ||
9 | N | COSTAPERARIA Federico | 1991 | M | ITA | Fiore Dei Liberi Cividale Udine (ITA) |
Sciabola Men's V70 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | PAROLI Giulio | 1952 | M | ITA | Fides Livorno (ITA) | ||
2 | N | PARISI Pasquale | 1953 | M | ITA | Schermarcore (ITA) | ||
3 | N | CARMINA Riccardo | 1948 | M | ITA | Sala Di Scherma Societa Del Giardino (ITA) | ||
3 | N | VAROTTO Lorenzo | 1954 | M | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||
5 | N | LANCELLOTTI Giovanni | 1954 | M | ITA | Acc. Lame Romane (ITA) | ||
6 | N | BOCCONI Andrea | 1950 | M | ITA | Scherma Oreste Puliti Lucca (ITA) | ||
7 | N | FILIPPI Fabrizio | 1946 | M | ITA | Fides Livorno (ITA) | ||
8 | N | GALVAN Maurizio | 1954 | M | ITA | Officina Della Scherma (ITA) | ||
9 | N | BEDANI ATTILIO | 1950 | M | ITA | Minervium Scherma Manerbio (ITA) |
Sciabola Men's V60 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | FEIRA CHIOS Alberto | 1959 | M | ITA | Fides Livorno (ITA) | ||
2 | N | BRINDISI Leopoldo-Francesco | 1964 | M | ITA | Ager Nucerinus (ITA) | ||
3 | N | FALASCHI Luca | 1960 | M | ITA | SC Roma (ITA) | ||
3 | N | TALLARICO Vincenzo | 1963 | M | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||
5 | N | LUZZO Antonio | 1962 | M | ITA | Acc. D Armi Musumeci Greco (ITA) | ||
6 | N | ANTINORO Enrico | 1955 | M | ITA | Fortebraccio (ITA) | ||
7 | N | LANARI Ildo | 1962 | M | ITA | SC Roma (ITA) | ||
8 | N | DE CAROLIS Aurelio | 1964 | M | ITA | SC Roma (ITA) | ||
9 | N | POSTORINO Alessandro | 1963 | M | ITA | Fides Livorno (ITA) | ||
10 | N | TERENZANI Fulvio | 1962 | M | ITA | Gemina Scherma (ITA) | ||
11 | N | BALDON Sandro | 1964 | M | ITA | Comini Padova (ITA) | ||
12 | N | BUSI Paolo | 1959 | M | ITA | Officina Della Scherma (ITA) | ||
13 | N | BRIGHENTI Gianfranco | 1955 | M | ITA | Comini Padova (ITA) | ||
14 | N | ZANELLATO Achille | 1956 | M | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||
15 | N | GUARNERA Giacomo | 1962 | M | BRA | ECP Pinheiros (BRA) | ||
16 | N | CAFIERO Antonio | 1962 | M | ITA | Cds Mangiarotti (ITA) | ||
17 | N | CIUFFREDA Luigi Salvatore | 1961 | M | ITA | Dauno Foggia (ITA) | ||
18 | N | CORDUA Francesco | 1964 | M | ITA | Brianzascherma (ITA) |
Sciabola Men's V50 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | LANCIOTTI Stefano | 1967 | M | ITA | SC Roma (ITA) | ||
2 | N | MATRIGALI Camillo | 1971 | M | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||
3 | N | MORRETTA Lorenzo Giacinto | 1967 | M | ITA | Acc. Scherma Milano (ITA) | ||
3 | N | ADINOLFI Antonio | 1972 | M | ITA | SC Roma (ITA) | ||
5 | N | NICASTRO Carlo | 1967 | M | ITA | Dauno Foggia (ITA) | ||
6 | N | EMMERICH Oliver | 1967 | M | ITA | Officina Della Scherma (ITA) | ||
7 | N | NAPOLI Roberto | 1973 | M | ITA | SC Napoli (ITA) | ||
8 | N | CASTAGNER Diego | 1971 | M | ITA | Lame Giallo Blu Conegliano (ITA) | ||
9 | N | ZOTTI Antonio | 1970 | M | ITA | |||
10 | N | BENUCCI Michele | 1974 | M | ITA | CdS Terni (ITA) | ||
11 | N | LUCARIELLO Luciano | 1965 | M | ITA | Acc. D Armi Musumeci Greco (ITA) | ||
12 | N | FIORE Guido | 1972 | M | ITA | Dauno Foggia (ITA) | ||
13 | N | PARMEGIANI Andrea | 1973 | M | ITA | Acc. D Armi Musumeci Greco (ITA) | ||
14 | N | GATTO Fabrizio | 1974 | M | ITA | Lame Giallo Blu Conegliano (ITA) | ||
15 | N | FERRARI Attilio | 1965 | M | ITA | Fides Livorno (ITA) | ||
16 | N | PULEGA Roberto Andrea Enzo | 1969 | M | ITA | Acc. Scherma Milano (ITA) | ||
17 | N | LUCREZI Gino | 1969 | M | ITA | Aquila99 (ITA) | ||
18 | N | MINUTA Umberto | 1973 | M | ITA | Bottagisio Sport Center (ITA) | ||
19 | N | MAZZONI Marco Ettore | 1971 | M | ITA | Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) |
Sciabola Men's V40 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | AMALFITANO Roberto | 1978 | M | ITA | SC Roma (ITA) | ||
2 | N | PARISE Alessandro | 1976 | M | ITA | SC Roma (ITA) | ||
3 | N | ZANELLATO Lorenzo | 1980 | M | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||
3 | N | TUCCILLO Alessandro | 1982 | M | ITA | SC Napoli (ITA) | ||
5 | N | ANDREAZZO Morgan | 1977 | M | ITA | Petrarca Scherma (ITA) | ||
6 | N | PETRONE Davide | 1976 | M | ITA | SC Torino (ITA) | ||
7 | N | ROSSETTO Alberto | 1980 | M | ITA | SC Roma (ITA) | ||
8 | N | LOMBARDI Edoardo | 1980 | M | ITA | SC Torino (ITA) | ||
9 | N | ZUCCA Lanfranco | 1978 | M | ITA | Acc. D Armi Athos (ITA) |