Fioretto Women's U23 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | MANCINI Camilla | 1994 | F | ITA | |||
2 | N | PALUMBO Francesca | 1994 | F | ITA | |||
3 | N | CALISSI Olga Rachele | 1992 | F | ITA | [i] CS Livorno (ITA) | ||
3 | N | STRANIERO Stefania | 1991 | F | ITA | |||
5 | N | CIPRESSA Erica | 1996 | F | ITA | [i] Scherma Mogliano (ITA) | ||
6 | N | RIVANO Camilla | 1996 | F | ITA | [i] CS Rapallo (ITA) | ||
7 | N | MAGISTRELLI Maria-Grazia | 1992 | F | ITA | [i] CS Ancona (ITA) | ||
8 | N | ORSOLINI Ilenia | 1992 | F | ITA | [i] CS Fides Livorno (ITA) | ||
9 | N | MONACO Beatrice | 1992 | F | ITA | |||
10 | N | PIERAMATI Camilla | 1994 | F | ITA | |||
11 | N | ARGENTI Beatrice | 1996 | F | ITA | [i] CS Mestre (ITA) | ||
12 | N | GUGLIELMI Beatrice | 1995 | F | ITA | [i] ASD FRASCATI SCHERMA (ITA) | ||
13 | N | SINIGALIA Martina | 1995 | F | ITA | [i] CS Mestre (ITA) | ||
14 | N | MILANESE Lisa | 1992 | F | ITA | [i] CS Bolzano (ITA) | ||
15 | N | BENETTI Lucrezia | 1993 | F | ITA | [i] CS Mestre (ITA) | ||
16 | N | MONTALTO MONELLA Luisa Maria | 1993 | F | ITA | |||
17 | N | MALQUORI Eleonora | 1995 | F | ITA | [i] CS Fides Livorno (ITA) | ||
18 | N | GALBIATI Marta | 1994 | F | ITA | [i] GIARDINO MILANO (ITA) | ||
19 | N | MERLIN Elena | 1996 | F | ITA | [i] Centro Scherma Rovigo (ITA) | ||
20 | N | ROSSA Veronica | 1996 | F | ITA | [i] CS Bolzano (ITA) | ||
21 | N | TRANQUILLI Chiara | 1994 | F | ITA | [i] ASD FRASCATI SCHERMA (ITA) | ||
22 | N | SABATINI Emanuela | 1995 | F | ITA | [i] CS Di Terni (ITA) | ||
23 | N | ARNAO Lorena | 1996 | F | PER | [i] CS Aretino (ITA) | ||
24 | N | CERCHIARO Manuela | 1995 | F | ITA | [i] ASD FRASCATI SCHERMA (ITA) | ||
25 | N | SALVINO Valentina | 1991 | F | ITA | |||
26 | N | PAPPALARDO Caterina | 1996 | F | ITA | [i] AS Fiorentina (ITA) | ||
27 | N | SACCOCCI Federica | 1993 | F | ITA | [i] Scherma Treviso ASD (ITA) | ||
28 | N | BERTAGLIA Angela | 1995 | F | ITA | [i] Centro Scherma Rovigo (ITA) | ||
29 | N | QUAGLIOZZI Giulia | 1992 | F | ITA | [i] CS Vincenza (ITA) | ||
30 | N | LAURIA Greta | 1996 | F | ITA | [i] CS Bolzano (ITA) | ||
31 | N | STOCCHI Claudia | 1995 | F | ITA | [i] Scherma Mogliano (ITA) | ||
32 | N | BACIGALUPO Alice | 1996 | F | ITA | [i] CS Rapallo (ITA) | ||
33 | N | SIRENA Beatrice | 1996 | F | ITA | [i] Scherma Treviso ASD (ITA) | ||
34 | N | LA PEDALINA Ludovica | 1996 | F | ITA | |||
35 | N | MALERBA Alice | 1996 | F | ITA | |||
36 | N | ROCCO Chiara | 1996 | F | ITA | |||
37 | N | ROMAGNOLI Sofia | 1995 | F | ITA | |||
38 | N | RANIERI Silvia | 1992 | F | ITA | [i] CS Cagliari (ITA) | ||
39 | N | DONADEO Carlotta | 1996 | F | ITA | |||
40 | N | SUGLIA Giovanna | 1995 | F | ITA | |||
40 | N | SILVI Giulia | 1996 | F | ITA | |||
42 | N | TRIPALDELLI Beatrice | 1993 | F | ITA | [i] CS La Spezia (ITA) | ||
43 | N | MAGGIORE Sara | 1994 | F | ITA |
Fioretto Men's U23 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | GUERRA Filippo | 1993 | M | ITA | |||
2 | N | NEMETH Gabor | 1993 | M | HUN | BHSE BUDAPEST (HUN) | ||
3 | N | INGARGIOLA Francesco | 1996 | M | ITA | |||
3 | N | FRANCO Piero | 1993 | M | ITA | [i] CS Mestre (ITA) | ||
5 | N | ROSATELLI Damiano | 1995 | M | ITA | [i] CS ARICCIA (ITA) | ||
6 | N | GIACCHETTA Marco | 1994 | M | ITA | [i] CS Ancona (ITA) | ||
7 | N | MARTINI Gianluca | 1995 | M | ITA | [i] CS Vincenza (ITA) | ||
8 | N | MACI Alessandro | 1994 | M | ITA | [i] CS Pisa Di Ciolo (ITA) | ||
9 | N | SIMONE Mino | 1991 | M | ITA | |||
10 | N | LAIN Marco | 1995 | M | ITA | [i] CS Vincenza (ITA) | ||
11 | N | FUNARO Leonardo | 1996 | M | ITA | |||
12 | N | STELLA Alberto | 1995 | M | ITA | [i] ASU Udine (ITA) | ||
13 | N | CIUTI Tommaso | 1996 | M | ITA | |||
14 | N | FABRIZI Tommaso | 1993 | M | ITA | [i] ASD FRASCATI SCHERMA (ITA) | ||
15 | N | DI FRANCISCA Michele | 1991 | M | ITA | |||
16 | N | FALAPPA Roberto | 1993 | M | ITA | [i] CS Jesi (ITA) | ||
17 | N | BERTOLAZZI Alessandro | 1995 | M | ITA | [i] MANGIAROTTI MILANO (ITA) | ||
18 | N | DE VIZZI Filippo | 1992 | M | ITA | [i] MANGIAROTTI MILANO (ITA) | ||
19 | N | CIUTI Matteo | 1996 | M | ITA | |||
20 | N | ERMAN Vincenzo | 1992 | M | ITA | |||
21 | N | SANFILIPPO Andrea Enrico | 1996 | M | ITA | [i] CUS Catania (ITA) | ||
22 | N | VIETINA Luca | 1995 | M | ITA | [i] ASS.S. O.Puliti Lucca (ITA) | ||
23 | N | DEI ROSSI Alberto | 1996 | M | ITA | [i] AS Padova (ITA) | ||
24 | N | CESARO Filippo | 1993 | M | ITA | [i] Scherma Treviso ASD (ITA) | ||
25 | N | PINCINI Luca | 1996 | M | ITA | |||
26 | N | FINETTI Dario | 1994 | M | ITA | [i] CIRCOLO SCHERMA FIDES (ITA) | ||
27 | N | ROSSI Claudio | 1995 | M | ITA | [i] Sef. Stamura Ancona ASD (ITA) | ||
28 | N | PHILIPPSON Alberto | 1993 | M | ITA | [i] MANGIAROTTI MILANO (ITA) | ||
29 | N | MOROSINI Carlo | 1994 | M | ITA | |||
30 | N | CAMBURSANO Andrea | 1995 | M | ITA | |||
31 | N | MAROTTA Francesco | 1994 | M | ITA | [i] CS Mestre (ITA) | ||
32 | N | PEGORARO Paolo | 1992 | M | ITA | [i] AS Padova (ITA) | ||
33 | N | DEL MACCHIA Michele | 1994 | M | ITA | [i] CS Pisa Di Ciolo (ITA) | ||
34 | N | CIOLFI Jacopo | 1994 | M | ITA | [i] CS Pisa Di Ciolo (ITA) | ||
35 | N | TREVISAN Simone | 1993 | M | ITA | [i] Scherma Mogliano (ITA) | ||
36 | N | PELLI Federico | 1992 | M | ITA | |||
37 | N | UTZERI Flavio | 1993 | M | ITA | |||
38 | N | BARBIERI CARONES Mario | 1994 | M | ITA | [i] MANGIAROTTI MILANO (ITA) | ||
39 | N | NISSIM Filippos | 1991 | M | GRE | A.S.A.O. ATHENS (GRE) | ||
40 | N | LUZI Giovanni | 1995 | M | ITA | [i] CS Jesi (ITA) | ||
41 | N | LICO Patrizio | 1993 | M | ITA | |||
42 | N | FRANCELLA Lorenzo | 1995 | M | ITA | [i] CS PISTOIA (ITA) | ||
43 | N | CAMPICE Alessandro | 1995 | M | ITA | [i] Centro Scherma Rovigo (ITA) | ||
44 | N | TAMBURINI Jacopo | 1996 | M | ITA | [i] CDS Bassano (ITA) | ||
45 | N | BARALDI Federico | 1995 | M | ITA | [i] CS Pisa Di Ciolo (ITA) | ||
46 | N | MONTAGNINO Guido | 1993 | M | ITA | |||
47 | N | GASPAROTTI Filippo Maria | 1993 | M | ITA | |||
48 | N | FELTRIN Olaf | 1991 | M | ITA | |||
49 | N | ARZENTON Alberto | 1994 | M | ITA | [i] AS Padova (ITA) | ||
50 | N | DE VIZZI Massimiliano | 1996 | M | ITA | |||
51 | N | CAMPORESE Marco | 1991 | M | ITA | [i] AS Padova (ITA) | ||
52 | N | COMITO Simone | 1992 | M | ITA |
Spada Women's U23 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | TESSERIN Luisa | 1994 | F | ITA | [i] C. Pompilio Genova (ITA) | ||
2 | N | BAROLI Lorenza | 1994 | F | ITA | [i] CS LEGNANO (ITA) | ||
3 | N | FORTE Giorgia | 1994 | F | ITA | [i] CS Formia (ITA) | ||
3 | N | DE ALTI Sara | 1994 | F | ITA | [i] C. Pompilio Genova (ITA) | ||
5 | N | CLERICI Alice | 1996 | F | ITA | [i] CS Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
6 | N | GUERRA Giulia | 1992 | F | ITA | [i] MANGIAROTTI MILANO (ITA) | ||
7 | N | CACIAGLI Francesca | 1993 | F | ITA | [i] CS Pisa Di Ciolo (ITA) | ||
8 | N | GORI Mariangela | 1992 | F | ITA | [i] CS PISTOIA (ITA) | ||
9 | N | ROATO Ginevra | 1996 | F | ITA | [i] GIARDINO MILANO (ITA) | ||
10 | N | MICHELI Chiara | 1992 | F | ITA | [i] CS Foligno (ITA) | ||
11 | N | STERPETTI Lunarita | 1993 | F | ITA | [i] CS Roma (ITA) | ||
12 | N | POMETTI Giorgia | 1994 | F | ITA | [i] CS Acireale (ITA) | ||
13 | N | POMETTI Arianna Maria | 1996 | F | ITA | [i] CUS Catania (ITA) | ||
14 | N | MAZZOLENI Eugenia | 1996 | F | ITA | |||
15 | N | FORNO Francesca | 1994 | F | ITA | [i] C. Pompilio Genova (ITA) | ||
16 | N | LANFRANCO Manuela | 1991 | F | ITA | |||
17 | N | SANTANDREA Federica | 1993 | F | ITA | |||
18 | N | BUSATO Ludovica | 1996 | F | ITA | [i] CS Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
19 | N | LUCIFORA Agnese | 1995 | F | ITA | [i] RMFEN- Roma Fencing A.S.D. (ITA) | ||
20 | N | HUGHES Alessia | 1993 | F | FRA | BEAUVAIS ACA (FRA) | ||
21 | N | ABATE Nicole | 1996 | F | ITA | [i] TOISE (ITA) | ||
22 | N | MARTINELLI Silvia | 1992 | F | ITA | [i] CS Sintofarm Koala (ITA) | ||
23 | N | TOCCHI Gloria | 1993 | F | ITA | |||
24 | N | FOIETTA Nicol | 1995 | F | ITA | [i] Chiti Scherma Pistoia (ITA) | ||
25 | N | GANDOLFO Francesca | 1991 | F | ITA | |||
26 | N | GALLI Ilaria | 1996 | F | ITA | [i] CS LEGNANO (ITA) | ||
27 | N | AGHILAR Alessia | 1994 | F | ITA | [i] Chiavari Scherma (ITA) | ||
28 | N | MIGLIORE Carola | 1993 | F | ITA | [i] MANGIAROTTI MILANO (ITA) | ||
29 | N | FALOCCO Lucrezia | 1995 | F | ITA | |||
30 | N | DE CAROLIS Deborah | 1994 | F | ITA | |||
31 | N | SOTERO Alice | 1991 | F | ITA | |||
32 | N | FINIZIO Ida | 1992 | F | ITA | [i] CS Nedo Nadi Salerno (ITA) | ||
33 | N | MAGGIO Martina | 1991 | F | ITA | |||
34 | N | ENGEL Anne Lea | 1991 | F | GER | TSG Weinheim (GER) | ||
35 | N | BONI Giulia | 1992 | F | ITA | |||
36 | N | ASCANI Martina | 1995 | F | ITA | [i] CDS Ravennate (ITA) | ||
37 | N | LOMBARDI Sofia | 1991 | F | ITA | |||
38 | N | NAIARA Aldana | 1995 | F | ITA | |||
39 | N | ALLARA Cecilia | 1996 | F | ITA | |||
40 | N | FICARA Livia | 1995 | F | ITA | [i] CS Partenopeo (ITA) | ||
41 | N | TOGNETTI Francesca | 1995 | F | ITA | |||
42 | N | MONARCA Agnese | 1993 | F | ITA | [i] CS Foligno (ITA) | ||
43 | N | BALDERESCHI Giulia | 1992 | F | ITA | [i] CS Valdera ASD (ITA) | ||
44 | N | GLAVIANO Francesca | 1991 | F | ITA | |||
45 | N | DAL BELLO Beatrice | 1994 | F | ITA | |||
46 | N | BISERICARU Alexandra Julia | 1992 | F | ITA | [i] CS Pisa Di Ciolo (ITA) | ||
47 | N | ALESSANDRO Giulia | 1996 | F | ITA | [i] Pentamodena (ITA) | ||
48 | N | OCCHIALINI Giulia | 1996 | F | ITA | |||
49 | N | MOSCATT Elga | 1995 | F | ITA | |||
50 | N | TRAMONTANO Valentina | 1994 | F | ITA | [i] CS Sintofarm Koala (ITA) | ||
51 | N | VERNALEONE Eva Elisa | 1991 | F | ITA | |||
51 | N | BUZZI Laura | 1995 | F | ITA | |||
53 | N | MESSINA Camilla | 1993 | F | ITA | |||
54 | N | CAPRARI Rachele | 1996 | F | ITA | |||
55 | N | FIZZOTTI Federica | 1994 | F | ITA | |||
56 | N | FAVERO Vittoria | 1993 | F | ITA | [i] MANGIAROTTI MILANO (ITA) | ||
57 | N | DATOLA Bianca | 1996 | F | ITA | |||
58 | N | AUXILIA Sofia | 1993 | F | ITA | |||
59 | N | ZAPPALA' Chiara | 1993 | F | ITA | |||
60 | N | CAPOZZI Ludovica | 1996 | F | ITA | |||
61 | N | BELLI Caterina | 1991 | F | ITA | |||
62 | N | CERESA GASTALDO Francesca | 1995 | F | ITA | [i] CS Rapallo (ITA) | ||
63 | N | RUSSO Francesca | 1993 | F | ITA | [i] CS Firenze Raggetti (ITA) | ||
64 | N | RANIERI Silvia | 1992 | F | ITA | [i] CS Cagliari (ITA) | ||
65 | N | PERNA Stefania | 1993 | F | ITA | [i] CS Pettorelli di Piacenza (ITA) | ||
66 | N | RATTI Sofia | 1995 | F | ITA | [i] CS Viareggio (ITA) | ||
67 | N | GALBIATI Marta | 1994 | F | ITA | [i] GIARDINO MILANO (ITA) | ||
68 | N | BERTAGLIA Angela | 1995 | F | ITA | [i] Centro Scherma Rovigo (ITA) | ||
69 | N | PAPA Giulia | 1994 | F | ITA | |||
70 | N | TAURO Francesca | 1995 | F | ITA | [i] CS Pordenone (ITA) | ||
71 | N | DE BONI Paola | 1993 | F | ITA | |||
72 | N | BOTTI Ilaria | 1992 | F | ITA | [i] GS Valle Lomellina (ITA) | ||
73 | N | PANATTONI Caterina | 1996 | F | ITA | L.X.THESSALONIKIS (GRE) | ||
74 | N | FRATINI Gaia | 1992 | F | ITA | [i] CUS Siena ASD (ITA) | ||
75 | N | FAVA Sabina | 1992 | F | ITA | |||
76 | N | BELLINI Francesca | 1995 | F | ITA | |||
77 | N | TOZZI Alice | 1996 | F | ITA | |||
78 | N | BAIA Carlotta | 1993 | F | ITA | |||
79 | N | CARLETTI Eleonora | 1996 | F | ITA | |||
80 | N | CRECCHI Irene | 1992 | F | ITA | [i] CUS Siena ASD (ITA) | ||
80 | N | CAVALLARO Claudia | 1996 | F | ITA | |||
82 | N | COSTANTINO Maria Elisa | 1995 | F | ITA | |||
82 | N | PROVOLO Martina | 1996 | F | ITA | |||
84 | N | LANDI Maria Laura | 1995 | F | ITA | [i] CS Pisa Di Ciolo (ITA) | ||
85 | N | KISSOPOULOS Elena | 1996 | F | ITA | |||
86 | N | VITELLI Fiorenza | 1994 | F | ITA | [i] CS Partenopeo (ITA) | ||
87 | N | LONTANO Camilla | 1992 | F | ITA | |||
88 | N | MUSONE Alessandra | 1996 | F | ITA | |||
89 | N | BIZZOTTO Emma | 1996 | F | ITA | |||
89 | N | POLI Caterina | 1995 | F | ITA | |||
91 | N | PRAMPOLINI Irene | 1996 | F | ITA | |||
92 | N | D ARCANGELIS Flaminia | 1996 | F | ITA | |||
93 | N | MACELLA Greta | 1992 | F | ITA | |||
94 | N | BARONE Eleonora | 1995 | F | ITA | |||
95 | N | PELUSI Marta | 1996 | F | ITA | |||
96 | N | LUCIANI Sara | 1995 | F | ITA | |||
97 | N | BONFANTI Carlotta | 1996 | F | ITA | |||
98 | N | BERTACCHINI Alessandra | 1994 | F | ITA | [i] CS Sintofarm Koala (ITA) | ||
99 | N | CAPRARI Alessandra | 1993 | F | ITA | [i] ASD FRASCATI SCHERMA (ITA) | ||
100 | N | NESTI Roberta | 1995 | F | ITA | [i] CS Partenopeo (ITA) | ||
100 | N | TADDEI Federica | 1996 | F | ITA | |||
102 | N | ANNITTO Carola | 1995 | F | ITA | [i] CDS Liguria (ITA) | ||
103 | N | BUFFONI Cristina | 1992 | F | ITA | |||
104 | N | FALQUI Eugenia | 1993 | F | ITA | [i] RMFEN- Roma Fencing A.S.D. (ITA) | ||
105 | N | MAGGI Ginevra | 1995 | F | ITA | |||
105 | N | SEGATI Eleonora | 1991 | F | ITA | |||
107 | N | PIEROBON Cristina | 1992 | F | ITA | [i] CS Roma (ITA) | ||
108 | N | TODESCHINI Carole | 1996 | F | ITA | [i] CUS Pavia Scherma (ITA) | ||
109 | N | CIANFORLINI Elisa | 1992 | F | ITA | |||
110 | N | SCIALDONE Maria Giulia | 1996 | F | ITA | |||
111 | N | PAGANOTTI Francesca | 1996 | F | ITA | |||
111 | N | ZRIBI Meriam | 1996 | F | ITA | |||
113 | N | FERRO Anna | 1995 | F | ITA | |||
114 | N | FERABOLI Gioia | 1996 | F | ITA | |||
115 | N | EMILIANI Maria Agnese | 1996 | F | ITA | |||
116 | N | DOZIO Giorgia | 1991 | F | ITA | |||
117 | N | MORELLI Cecilia | 1995 | F | ITA |
Spada Men's U23 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | BRUTTINI Lorenzo | 1991 | M | ITA | |||
2 | N | ROCCO Emanuele | 1994 | M | ITA | [i] CS Ravennate della Spada (ITA) | ||
3 | N | CITRO Fabrizio | 1992 | M | ITA | [i] CS Partenopeo (ITA) | ||
3 | N | SPADA Iulius | 1994 | M | ITA | [i] CS Forlivese (ITA) | ||
5 | N | RUSSO Andrea | 1994 | M | ITA | [i] CS Formia (ITA) | ||
6 | N | LOCCI Lorenzo | 1992 | M | ITA | [i] CS Foligno (ITA) | ||
7 | N | FALCONE Giorgio | 1994 | M | ITA | [i] CS Genova Scherma (ITA) | ||
8 | N | MUNARI Giacomo | 1991 | M | ITA | |||
9 | N | CRECCHI Bernardo | 1995 | M | ITA | [i] CUS Siena ASD (ITA) | ||
10 | N | MAGRO Andrea | 1992 | M | ITA | [i] MANGIAROTTI MILANO (ITA) | ||
11 | N | FEDELI Alessandro | 1991 | M | ITA | [i] MANGIAROTTI MILANO (ITA) | ||
12 | N | FIORAMANTI Alessandro | 1993 | M | ITA | [i] CS Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
13 | N | REPETTO Giovanni | 1993 | M | ITA | [i] PGCIS - A.S.D.Circolo Schermistico Umbro (ITA) | ||
14 | N | DE SERVI Cristiano | 1995 | M | ITA | [i] CS LEGNANO (ITA) | ||
15 | N | ESPOSITO Simone | 1993 | M | ITA | [i] CS Partenopeo (ITA) | ||
16 | N | GALLI Vieri | 1996 | M | ITA | [i] MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) | ||
17 | N | LEONE Alberto | 1995 | M | ITA | [i] MANGIAROTTI MILANO (ITA) | ||
18 | N | BINO Gabriele | 1991 | M | ITA | |||
19 | N | SABATINI Davide | 1996 | M | ITA | [i] CS Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
20 | N | SCARSI Simone | 1994 | M | ITA | |||
21 | N | CIRONE Marco | 1994 | M | ITA | |||
22 | N | BUZZATTI Gabriele | 1992 | M | ITA | [i] CS Pordenone (ITA) | ||
23 | N | MORETTI Alessandro | 1992 | M | ITA | |||
24 | N | RISICATO Gabriele | 1996 | M | ITA | [i] CS Pisa Di Ciolo (ITA) | ||
25 | N | PUCCIARIELLO Andrea | 1991 | M | ITA | |||
26 | N | VEZZANI Gabriele | 1996 | M | ITA | |||
27 | N | PRISTERA Mattia | 1994 | M | ITA | [i] CS LEGNANO (ITA) | ||
28 | N | MACCHION Riccardo | 1994 | M | ITA | [i] CS Castelfranco Veneto ASD (ITA) | ||
29 | N | LUCCI Francesco | 1995 | M | ITA | [i] CUS Pavia Scherma (ITA) | ||
30 | N | CROCE Samuele | 1995 | M | ITA | [i] AS Bernardi Ferrara (ITA) | ||
31 | N | BIANCO Gabriele | 1996 | M | ITA | |||
32 | N | VICHI Edoardo | 1995 | M | ITA | [i] CUS Siena ASD (ITA) | ||
33 | N | CIMINI Gabriele | 1994 | M | ITA | [i] CS Pisa Di Ciolo (ITA) | ||
34 | N | BUZZI Lorenzo | 1994 | M | ITA | |||
35 | N | RANIERI Roberto | 1993 | M | ITA | [i] CS Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
36 | N | PANFILIO Edoardo | 1996 | M | ITA | |||
37 | N | VALLOSIO Andrea | 1992 | M | ITA | |||
38 | N | GUSSONI Alessandro | 1996 | M | ITA | [i] ASD Pro Patria (ITA) | ||
39 | N | EFROSININ Alexei | 1995 | M | ITA | [i] CS Forlivese (ITA) | ||
39 | N | COLAUTTI Daniel | 1996 | M | ITA | [i] TSSG - SOC. GINNASTICA TRIESTINA (ITA) | ||
41 | N | DAMIANI Stefano | 1993 | M | ITA | |||
42 | N | BALDACCI Luca | 1992 | M | ITA | [i] CS Forlivese (ITA) | ||
43 | N | FLOREANI Fabrizio | 1991 | M | ITA | KAC Klagenfurt (AUT) | ||
44 | N | MILANI Riccardo | 1996 | M | ITA | [i] PRO VERCELLI (ITA) | ||
45 | N | SORDONI Mattia | 1996 | M | ITA | [i] CS Ancona (ITA) | ||
46 | N | TERRACCIANO Luca | 1996 | M | ITA | [i] MANGIAROTTI MILANO (ITA) | ||
47 | N | MAGNANI Francesco Saverio | 1996 | M | ITA | [i] Pentamodena (ITA) | ||
48 | N | MURANA Luca | 1992 | M | ITA | [i] Chiti Scherma Pistoia (ITA) | ||
49 | N | AMENDOLA Vittorio | 1994 | M | ITA | [i] CS Partenopeo (ITA) | ||
50 | N | CANEPA Filippo | 1991 | M | ITA | |||
51 | N | FRALEONI Filippo | 1992 | M | ITA | [i] ASD Agesilao Greco (ITA) | ||
52 | N | SINATRA Giacomo | 1993 | M | ITA | |||
53 | N | BELLOMI Luca | 1996 | M | ITA | [i] MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) | ||
54 | N | RUTIGLIANO Jacopo | 1993 | M | ITA | |||
55 | N | DI COSTE Samuele | 1995 | M | ITA | |||
56 | N | CANFORA Luciano | 1991 | M | ITA | |||
57 | N | PIANI Matteo | 1995 | M | ITA | |||
58 | N | CAPUANO Pasquale | 1991 | M | ITA | |||
59 | N | CASARO Gianluca | 1996 | M | ITA | [i] Scherma Treviso ASD (ITA) | ||
60 | N | MANNI Gianluca | 1995 | M | ITA | [i] MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA) | ||
61 | N | CONCA DIOGUARDI Giacomo Saverio | 1995 | M | ITA | [i] MANGIAROTTI MILANO (ITA) | ||
62 | N | TRIVELLI Sergio | 1996 | M | ITA | [i] C. Pompilio Genova (ITA) | ||
63 | N | FRAGIOTTA Carlo | 1995 | M | ITA | |||
64 | N | IONNA Alessio | 1995 | M | ITA | |||
65 | N | VILLANI Demetrio | 1995 | M | ITA | [i] AS Bernardi Ferrara (ITA) | ||
66 | N | MELOCCHI Tomaso | 1994 | M | ITA | [i] Bergamasca Scherma Creberg (ITA) | ||
67 | N | MARINOZZI Federico | 1996 | M | ITA | [i] Cesare Pompilio (ITA) | ||
67 | N | FERRARI Alessandro | 1996 | M | ITA | [i] Chiti Scherma Pistoia (ITA) | ||
69 | N | DIPANATI Tiziano | 1994 | M | ITA | |||
70 | N | MICOZZI Gianluca | 1996 | M | ITA | |||
71 | N | DALL'OSSO Dario | 1996 | M | ITA | |||
72 | N | CONTI Andrea | 1991 | M | ITA | [i] CS Sintofarm Koala (ITA) | ||
73 | N | BARIONOVI Riccardo | 1995 | M | ITA | [i] CS Partenopeo (ITA) | ||
74 | N | BRAVETTI Claudio | 1996 | M | ITA | [i] CUS Siena ASD (ITA) | ||
75 | N | MICHELE Lorenzo | 1994 | M | ITA | |||
76 | N | RATTO Francesco | 1995 | M | ITA | [i] CS Rapallo (ITA) | ||
76 | N | RANUZZI Roberto | 1996 | M | ITA | |||
78 | N | GRILLONE Federico | 1993 | M | ITA | |||
79 | N | BARBARA Fabio Giovanni | 1995 | M | ITA | |||
80 | N | BELLUCCI Manuel | 1994 | M | ITA | [i] CS Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
81 | N | DI BELLA Federico | 1992 | M | ITA | [i] ASD Methodos (ITA) | ||
82 | N | PASTORINO OLMI Paolo | 1996 | M | ITA | |||
83 | N | CORSINI Francesco | 1996 | M | ITA | |||
84 | N | ROSSI SIRENA Enrico | 1995 | M | ITA | |||
85 | N | FUCCARO Roberto | 1994 | M | ITA | [i] CAATH - Accademia D'Armi Athos (ITA) | ||
86 | N | FAGIOLI Sergio | 1995 | M | ITA | |||
87 | N | PAVEL Claudiu Marian | 1996 | M | ROU | [i] Chiti Scherma Pistoia (ITA) | ||
88 | N | TANFONI Marco | 1993 | M | ITA | [i] CUS Siena ASD (ITA) | ||
89 | N | DI COSTE Matteo | 1995 | M | ITA | |||
89 | N | D'ANGELO Francesco | 1993 | M | ITA | |||
91 | N | BRUNO Alessandro | 1993 | M | ITA | [i] CUS Catania (ITA) | ||
92 | N | ZUCCHETTA Giovanni | 1994 | M | ITA | |||
93 | N | RENZO Guglielmo | 1993 | M | ITA | [i] CS Fiamme Oro Roma (ITA) | ||
94 | N | FERRARI DI COLLESAPE Giulio | 1995 | M | ITA | [i] RMFEN- Roma Fencing A.S.D. (ITA) | ||
95 | N | FERRUCCI Paolo | 1994 | M | ITA | [i] ASD Fermo (ITA) | ||
96 | N | FOCI Manuel | 1992 | M | ITA | |||
97 | N | FERGNANI Denni | 1991 | M | ITA | |||
97 | N | VALERIO Giancarlo | 1995 | M | ITA | |||
99 | N | FELICI Simone | 1996 | M | ITA | |||
100 | N | FIORETTI Simone | 1995 | M | ITA | |||
101 | N | VENZA William | 1995 | M | ITA | [i] TACS (ITA) | ||
102 | N | GIUSTI Giovanni | 1993 | M | ITA | [i] Pentamodena (ITA) | ||
103 | N | CARINI Paolo | 1994 | M | ITA | [i] CS Pettorelli di Piacenza (ITA) | ||
104 | N | FILIPPELLO Francesco Giovanni | 1996 | M | ITA | |||
104 | N | BENIFEI Aimo | 1996 | M | ITA | [i] CS Empoli (ITA) | ||
106 | N | FERRARI Claudio | 1995 | M | ITA | |||
106 | N | PARINI Andrea Umberto | 1996 | M | ITA | [i] CS LEGNANO (ITA) | ||
108 | N | POLIDORO Andrea | 1995 | M | ITA | |||
109 | N | SCIARRA Lorenzo | 1994 | M | ITA | |||
110 | N | LOIOTILE Alessandro | 1994 | M | ITA | [i] CAATH - Accademia D'Armi Athos (ITA) | ||
110 | N | LA MASTRA Andrea-Ettore | 1991 | M | ITA | |||
110 | N | SCALZO Giacomo | 1995 | M | ITA | [i] CUS Catania (ITA) | ||
113 | N | SANSONE Matteo | 1996 | M | ITA | [i] PRO VERCELLI (ITA) | ||
114 | N | BORLENGO Andrea | 1994 | M | ITA | |||
115 | N | TROINA Eugenio | 1994 | M | ITA | [i] C. Pompilio Genova (ITA) | ||
116 | N | PALLAVICINI Stefano | 1992 | M | ITA | [i] MANGIAROTTI MILANO (ITA) | ||
117 | N | MANCINI Matteo | 1994 | M | ITA | |||
117 | N | SIGNORINI Simone | 1996 | M | ITA | |||
119 | N | NUNZIATA Renato | 1993 | M | ITA | [i] CUS Cassino ASD (ITA) | ||
120 | N | CANDIDA DE MATTEO Alberto | 1996 | M | ITA | |||
121 | N | TERRACCIANO Stefano | 1991 | M | ITA | |||
122 | N | BELLOMO Alessandro | 1995 | M | ITA | |||
123 | N | BATTOCCHIO Pietro | 1995 | M | ITA | [i] CS Bolzano (ITA) | ||
124 | N | MARCHETTI Luca | 1994 | M | ITA | [i] ASD Fermo (ITA) | ||
125 | N | SAMBUCCI Niccolo' | 1996 | M | ITA | |||
126 | N | COLASANTI Alessandro | 1995 | M | ITA | |||
127 | N | PELLECCHIA Luca | 1993 | M | ITA | |||
128 | N | MARTIRE Federico | 1992 | M | ITA | [i] Gaudini Roma ASD (ITA) | ||
129 | N | TAMBURINI Francesco Maria | 1994 | M | ITA | |||
130 | N | BURATTI Stefano | 1991 | M | ITA | |||
131 | N | MARONATO Jacopo Giovanni | 1991 | M | ITA | |||
132 | N | SANTILIO Vincenzo | 1996 | M | ITA | |||
133 | N | GASPAROTTI Filippo Maria | 1993 | M | ITA | |||
134 | N | PAVAN Angelo | 1995 | M | ITA | |||
135 | N | PAPP Giorgio | 1996 | M | ITA | [i] CS LEGNANO (ITA) | ||
136 | N | FERRARI Gabriele | 1995 | M | ITA | |||
136 | N | RANUZZI Stefano | 1991 | M | ITA | |||
138 | N | MEGGETTO Francesco | 1995 | M | ITA | |||
139 | N | ROMANENGHI Riccardo | 1992 | M | ITA | |||
140 | N | RASILE Lucio | 1994 | M | ITA | [i] CS Formia (ITA) | ||
141 | N | GIUSTO Patrick | 1993 | M | ITA | [i] ASU Udine (ITA) | ||
142 | N | PALLAVICINI Gianmarco | 1991 | M | ITA | |||
143 | N | SENO Alberto | 1991 | M | ITA | |||
144 | N | PASINI Riccardo | 1995 | M | ITA | |||
145 | N | DAMIANI Bernardo | 1991 | M | ITA | |||
146 | N | FIORIN Alessandro | 1996 | M | ITA | |||
147 | N | FRAGOMENI Paolo | 1992 | M | SUI | |||
148 | N | DOLCI Tommaso | 1996 | M | ITA | |||
149 | N | FONTANA Paolo | 1991 | M | ITA | |||
150 | N | CARLONI Riccardo | 1993 | M | ITA | |||
151 | N | MOSCHIONI Matteo | 1995 | M | ITA | |||
152 | N | CAPPELLETTI Elia | 1993 | M | ITA | |||
153 | N | MAGNASCO Stefano | 1993 | M | ITA | [i] C. Pompilio Genova (ITA) | ||
154 | N | DE FILIPPIS Eduardo | 1996 | M | ITA | |||
155 | N | BARCELLA Luca | 1994 | M | ITA | |||
156 | N | GUERNELLI Daniele | 1996 | M | ITA | |||
157 | N | BILATO Edoardo | 1993 | M | ITA | |||
158 | N | DE LUCHI Riccardo | 1996 | M | ITA | |||
159 | N | MACULOTTI Giacomo | 1994 | M | ITA | |||
160 | N | LUCIDI Fabio | 1994 | M | ITA | |||
160 | N | AVELLA Stefano | 1991 | M | ITA | |||
162 | N | BERNARDIN Leonardo | 1995 | M | ITA | [i] CS Pordenone (ITA) | ||
163 | N | VARVARO Nicholas | 1991 | M | ITA | |||
163 | N | ZUPI Antonio | 1996 | M | ITA | |||
165 | N | MASSARO Valerio | 1994 | M | ITA | |||
166 | N | MOSCATELLI Andrea | 1994 | M | ITA | |||
166 | N | MARCHIORI Riccardo | 1991 | M | ITA | |||
168 | N | DINI Giorgio | 1993 | M | ITA | |||
169 | N | MACCARIELLO Alberto | 1996 | M | ITA | |||
170 | N | ADDUASIO Gabriele | 1994 | M | ITA | [i] CS Pinerolo ASD (ITA) | ||
171 | N | IEMOLI Lorenzo | 1996 | M | ITA | |||
172 | N | PETRONI Gian Marco | 1991 | M | ITA | |||
173 | N | CREA Giovanni | 1995 | M | ITA | [i] ASU Udine (ITA) | ||
174 | N | GIAQUINTO Jorgeantonio | 1992 | M | ITA | [i] CS Partenopeo (ITA) | ||
175 | N | PERRI Francesco | 1996 | M | ITA | |||
176 | N | PARISI Giuseppe Mattia | 1994 | M | ITA | |||
177 | N | CANNAS Adriano | 1994 | M | ITA | |||
178 | N | LA ROCCA Emanuele | 1992 | M | ITA | [i] CS Genova Scherma (ITA) | ||
179 | N | MARTINESE Matteo | 1996 | M | ITA | |||
180 | N | RAVENNI Andrea | 1991 | M | ITA | |||
180 | N | FRANCHETTI Alberto | 1991 | M | ITA | |||
180 | N | CECCARELLI Flavio | 1995 | M | ITA | |||
180 | N | ANCORA Tullio | 1996 | M | ITA | |||
184 | N | CUSUMANO Francesco | 1992 | M | ITA | |||
185 | N | DE GASPARI Simone | 1993 | M | ITA | |||
186 | N | CATERINO Luca | 1995 | M | ITA | |||
187 | N | ZILIO Alex | 1994 | M | ITA | |||
187 | N | MOLINARO Massimo | 1994 | M | ITA | |||
189 | N | MICALIZZI Andrea | 1992 | M | ITA | |||
190 | N | PASA Massimiliano | 1995 | M | ITA |
Sciabola Women's U23 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | CIARAGLIA Sofia | 1995 | F | ITA | |||
2 | N | MORMILE Chiara | 1995 | F | ITA | |||
3 | N | GARGANO Rebecca | 1996 | F | ITA | |||
3 | N | BALDINI Benedetta | 1993 | F | ITA | |||
5 | N | CRISCIO Martina | 1994 | F | ITA | |||
6 | N | NAVARRIA Caterina | 1992 | F | ITA | |||
7 | N | LAURENTI Virginia | 1993 | F | ITA | [i] CS Imola (ITA) | ||
8 | N | BIAGGI Romina | 1992 | F | ITA | |||
9 | N | FONDI Camilla | 1994 | F | ITA | [i] SS Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
10 | N | LECCI Micol | 1993 | F | ITA | [i] Societa Varesina (ITA) | ||
11 | N | COLTORTI Sara | 1994 | F | ITA | |||
12 | N | FONDI Carlotta | 1996 | F | ITA | [i] SS Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
13 | N | GALLO Angela Maria Rita | 1994 | F | ITA | [i] CS Nedo Nadi Salerno (ITA) | ||
14 | N | PREARO Flaminia | 1996 | F | ITA | |||
15 | N | KIEFER Noemi | 1996 | F | LUX | CE Sud (LUX) | ||
16 | N | DE LUNA Andrea | 1994 | F | ITA | [i] AS Champ (ITA) | ||
17 | N | CAPPELLI Margherita | 1994 | F | ITA | [i] CS Fides Livorno (ITA) | ||
18 | N | PIVANTI Bianca | 1996 | F | ITA | |||
19 | N | SIMONE VULLO Mariandre' | 1992 | F | ITA | [i] Il Discobolo ASD (ITA) | ||
20 | N | CHADALAVADA ANANDHA SUNDHARARAMAN Bhavani Devi | 1993 | F | IND | |||
21 | N | FORNO Francesca | 1994 | F | ITA | [i] C. Pompilio Genova (ITA) | ||
22 | N | AIELLO Roberta | 1996 | F | ITA | [i] US Pisascherma (ITA) | ||
23 | N | ANTOLISI Chiara | 1995 | F | ITA | |||
24 | N | PALOMBO Veronica | 1996 | F | ITA | |||
25 | N | TRIPALDELLI Beatrice | 1993 | F | ITA | [i] CS La Spezia (ITA) | ||
26 | N | AGNELLO Sonia | 1996 | F | ITA | |||
27 | N | TITONE Alessia | 1996 | F | ITA |
Sciabola Men's U23 Individual | history |
---|
rank | status | pool | name | yob | gender | nation | club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | AFFEDE Leonardo | 1994 | M | ITA | |||
2 | N | GIANI Amedeo | 1991 | M | ITA | |||
3 | N | SCEPI Stefano | 1992 | M | ITA | |||
3 | N | ALBANESE Pierfrancesco | 1993 | M | ITA | [i] SS Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
5 | N | LECCI Marco | 1996 | M | ITA | [i] Societa Varesina (ITA) | ||
6 | N | GRAMAZIO Giuseppe | 1994 | M | ITA | |||
7 | N | BONSANTO Francesco | 1995 | M | ITA | |||
8 | N | RINALDI Jacopo | 1995 | M | ITA | [i] ASS.S. O.Puliti Lucca (ITA) | ||
9 | N | MALENA Francesco | 1992 | M | ITA | |||
10 | N | D'ARMIENTO Francesco | 1994 | M | ITA | |||
11 | N | FERRETTI Fulvio | 1993 | M | ITA | [i] Circolo Nautico Posillipo (ITA) | ||
12 | N | SCACCABAROZZI Nicolo | 1996 | M | ITA | |||
13 | N | TOMASELLI Ciro | 1996 | M | ITA | |||
14 | N | SAVIOZZI Tommaso | 1992 | M | ITA | |||
15 | N | RICCARDI Alessandro | 1994 | M | ITA | [i] ASD FRASCATI SCHERMA (ITA) | ||
16 | N | GERMONI Emanuele | 1996 | M | ITA | |||
17 | N | VALENTI-RADICI Francesco | 1994 | M | ITA | [i] ASS.S. O.Puliti Lucca (ITA) | ||
18 | N | ARENA Riccardo | 1994 | M | ITA | [i] AS Champ (ITA) | ||
19 | N | VALCARENGHI Marco | 1995 | M | ITA | [i] Societa Varesina (ITA) | ||
20 | N | DE MEO Nicola | 1995 | M | ITA | |||
21 | N | CASTELLO Eugenio Castello | 1996 | M | ITA | |||
22 | N | MANFREDINI Lorenzo | 1996 | M | ITA | [i] ASS.S. O.Puliti Lucca (ITA) | ||
23 | N | BIAGGI Daniele | 1996 | M | ITA | [i] SS Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
24 | N | POSSENTI Nicola | 1996 | M | ITA | [i] SS Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
25 | N | CUTRUPI Andrea | 1991 | M | ITA | |||
26 | N | BUONANTUONO Daniele | 1993 | M | ITA | [i] CS Lamentino (ITA) | ||
27 | N | LOTTI Lorenzo | 1995 | M | ITA | |||
28 | N | MICHELUCCI Jacopo | 1991 | M | ITA | |||
29 | N | COSTANTINI Umberto | 1993 | M | ITA | [i] CS Ambrosiano Milano (ITA) | ||
30 | N | TRASTULLI Federico | 1997 | M | ITA | |||
31 | N | BARBIERI Riccardo | 1993 | M | ITA | |||
32 | N | MARSICO Gaetano | 1995 | M | ITA | |||
33 | N | BARILE Francesco | 1992 | M | ITA | |||
34 | N | RUOCCO Ciro Maria | 1995 | M | ITA | [i] CS Nedo Nadi Salerno (ITA) | ||
35 | N | CIMINAGHI Simone | 1993 | M | ITA | [i] CS Ambrosiano Milano (ITA) | ||
36 | N | BENSO Enrico | 1994 | M | ITA | [i] ASD FRASCATI SCHERMA (ITA) | ||
37 | N | FAUGIANA Gaspare Marcello | 1992 | M | ITA | |||
38 | N | CALDARULO Andrea | 1993 | M | ITA | |||
39 | N | CESTELLI Riccardo | 1996 | M | ITA | [i] CS Ambrosiano Milano (ITA) | ||
40 | N | LOPORCHIO Francesco | 1996 | M | ITA | |||
41 | N | SIMONE VULLO Gianluca | 1996 | M | ITA | |||
42 | N | LISPI Alessandro | 1993 | M | ITA | [i] Gaudini Roma ASD (ITA) | ||
43 | N | AGNOLETTO Alberto | 1992 | M | ITA | |||
44 | N | LIMAURO Roberto | 1995 | M | ITA | |||
45 | N | GRASSI Alberto | 1995 | M | ITA | [i] SS Maestro R. Rigoli (ITA) | ||
46 | N | CIPOLLA Riccardo | 1996 | M | ITA | |||
47 | N | SCUDERI Enrico | 1995 | M | ITA | |||
48 | N | LOMBARDI Gabriele | 1995 | M | ITA | |||
49 | N | GHELFI Karl Frederik | 1992 | M | ITA | |||
50 | N | RONDELLI Gabriele | 1994 | M | ITA | |||
51 | N | MARINARI Riccardo | 1993 | M | ITA | |||
52 | N | CAPURSO Biagio | 1996 | M | ITA | |||
53 | N | MASSI Riccardo | 1995 | M | ITA | |||
54 | N | BONO Alessio | 1994 | M | ITA | |||
54 | N | TORRI Matteo | 1991 | M | ITA | |||
56 | N | MORO Stefano | 1995 | M | ITA | |||
56 | N | BURINI Michele | 1996 | M | ITA |