Back to list

Results

Kleiner Weißer Bär
GER Berlin
14 gennaio 2018 - 14 gennaio 2018

Foil Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KARIUS Bele 2007 F GER SC Berlin (GER)
2 ROTHBAUER Emma 2007 F GER SC Berlin (GER)
3 ROTHBAUER Hannah 2007 F GER SC Berlin (GER)
3 FRIGEWSKI Joy 2007 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
5 1st round GUO Ellen Yiyun 2007 F GER FC Grunewald (GER)
6 1st round SCHMIDT Charlotte 2007 F GER SVA Oranienburg (GER)
7 1st round ABOUBAKAR Jamila 2007 F GER FC Berlin Südwest (GER)
8 1st round FISCHER Marie 2007 F GER OSC Berlin (GER)
9 1st round LICHARZ Elektra 2007 F GER FC Grunewald (GER)

Foil Women's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HAGEN Helena 2006 F GER SC Berlin (GER)
2 SEIFFERT Veranika 2006 F GER FG Rotation Berlin (GER)
3 ROHNER Emilia 2006 F GER SC Berlin (GER)
3 FRANTZ Georgia 2006 F GER Berliner FC (GER)
5 ADAMCIC Milena 2006 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
6 KUHRING Fanny 2006 F GER Berliner FC (GER)
7 WAHL Annick 2006 F GER Berliner FC (GER)
8 SCHNEIDER Laura-Jane 2006 F GER SC Berlin (GER)
9 1st round SCHERBAKOV Alina 2006 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
10 1st round WINTER Karla 2006 F GER FG Rotation Berlin (GER)
11 1st round WIEDEMANN Salome 2006 F GER OSC Berlin (GER)
12 1st round SCHARNOW Elina 2006 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
13 1st round LÜBEN Clara- Marlene 2006 F GER SC Berlin (GER)
14 1st round ROY Anaelle 2006 F FRA FC Berlin Südwest (GER)

Foil Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LUND Claus 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
2 PHIELIPEIT Mateo 2007 M GER SC Berlin (GER)
3 SIEBERT Stefan 2007 M GER FC Grunewald (GER)
3 WINKLER Friedrich 2007 M GER SC Berlin (GER)
5 SLIZ Franciszek 2007 M POL Polonia Leszno (POL)

Foil Men's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SCHULZ Linus 2006 M GER OSC Potsdam (GER)
2 FOGT Jakub 2006 M POL Polonia Leszno (POL)
3 SALUS Hugo 2006 M GER Berliner FC (GER)
3 WAGNER Louis 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
5 KROMM Lukas 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
6 LUFT Samuel 2006 M GER Berliner FC (GER)
7 WALLA Aaron 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
8 RITVAY Hugo 2006 M GER Berliner FC (GER)
9 STARKOWSKI Filip 2006 M POL Polonia Leszno (POL)
10 NEITZEL Finn 2006 M GER SC Berlin (GER)
11 KATHKE Alexander 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
12 RENNWANZ Niklas 2006 M GER SVA Oranienburg (GER)
13 1st round NAD Viktor Matti 2006 M GER FC Grunewald (GER)
14 1st round SCHROEDER Lennart 2006 M GER SVA Oranienburg (GER)
15 1st round ZAWADKA Til Marlon 2006 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
16 1st round EHRLER Florian 2006 M GER Berliner FC (GER)