Back to list

Results

Cadet Circuit
GER Heidenheim
14 novembre 2015 - 15 novembre 2015

Epee Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RUSSIA       RUS
1 SHICHKINA Viktoria 2000 F RUS
1 SOLDATOVA Anastasia 1999 F RUS
1 KESAEVA Marina 1999 F RUS
1 NEVERDINOVA Alexandra 1999 F RUS
2 HUNGARY 2       HUN
2 BOGDANYI Zita 2000 F HUN DVE (HUN)
2 KAZAR Dora 2000 F HUN AVA (HUN)
2 SZABO Viktoria 1999 F HUN Szombathely (HUN)
2 VERTESI Lili 2000 F HUN Debrecen (HUN)
3 ROMANIA       ROU
3 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
3 LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
3 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
3 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
4 RUSSIA 2       RUS
4 MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
4 RESHETNIKOVA Svetlana 1999 F RUS
4 SAUMOVA Manana 1999 F RUS
4 MAVLEKAEVA Adelia 2000 F RUS
5 SWITZERLAND       SUI
5 MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
5 MOTTAZ Celine 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)
5 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
5 LUNA Alessandra 2000 F SUI ZFC Zürich (SUI)
6 POLAND 2       POL
6 SKRZYPCZAK Wiktoria 1999 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
6 WROBLEWSKA Agata 2001 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
6 MUSIAL Anna 2000 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
6 KES Agata 1999 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
7 CZECH REPUBLIC       CZE
7 SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
7 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
7 DOSKOVA Katerina 1999 F CZE Slavoj Litomerice (CZE)
8 GERMANY       GER
8 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
8 SPENGLER Lara 1999 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
8 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
9 FRANCE       FRA
9 LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
9 LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
9 VANRYSSEL Eloise 1999 F FRA TOULOUSE UC (FRA)
9 HERSANT Lydiane 1999 F FRA RENNES CSG (FRA)
10 GERMANY 2       GER
10 STRECKER Leonie 1999 F GER FC Leipzig (GER)
10 GOEDEJOHANN Noa Cosima 1999 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
10 HEINZ Vanessa 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
10 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
11 ITALY       ITA
11 CAMPANI Letizia 2000 F ITA US Pisascherma (ITA)
11 GRASSO Agata Alberta 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
11 SEGATTO Alessandra 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
11 CURTO Gaia 1999 F ITA CUS Siena ASD (ITA)
12 POLAND       POL
12 KAWENCKA Ewa 2000 F POL Piast Gliwice (POL)
12 PERNACH Aleksandra 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
12 JANICKA Weronika 1999 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
12 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
13 HUNGARY       HUN
13 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
13 BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC (HUN)
13 PETRI Renata 2000 F HUN AVA (HUN)
13 FEKETE Laura 2000 F HUN Debrecen (HUN)
14 FRANCE 2       FRA
14 FALGAYRETTES Valoria 2000 F FRA
14 GARNERI Elodie 2000 F FRA ST PAUL 3CHA (FRA)
14 VERRIER Josephine 1999 F FRA
14 CHATELUS Heloise 2000 F FRA PARIS UC (FRA)
15 NETHERLANDS       NED
15 BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
15 JANS Linda 2001 F NED SC Den Bosch (NED)
15 KOOIMAN Anne Claire 2000 F NED SC Den Bosch (NED)
15 VAN ELDIK Caroline 2000 F NED s.v. d'Artagnan (NED)
16 ITALY 2       ITA
16 TOSI Valentina 1999 F ITA BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo (ITA)
16 FUCCARO Isabella 2000 F ITA CAATH - Accademia D'Armi Athos (ITA)
16 DI SARNO Lucia 1999 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
16 PASIN Lara 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
17 GREAT BRITAIN       GBR
17 WOODHOUSE Eliza 1999 F GBR
17 DE LIEDEKERKE Larissa 1999 F GBR Escrime Academy (GBR)
17 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
17 OIEN Jacqueline 2001 F GBR Haverstock FC (GBR)
18 GREAT BRITAIN 2       GBR
18 PALANO Elena 2000 F GBR
18 HEAPS Jasmine 2000 F GBR
18 BISHOP Catherine 1999 F GBR Plymouth FC (GBR)
18 DE BOISGELIN Douce 2000 F GBR