Back to list

Results

Vigor Challenge
SWE Göteborg
01 febbraio 2014 - 02 febbraio 2014

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NIXON Catherine 1997 F USA
2 DEPANIAN Fanny 1997 F FRA ST GRATIEN (FRA)
3 DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
3 GUILLON Elsa 1998 F FRA NEVERS CE (FRA)
5 NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
6 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
7 RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
8 BODIN Lauriane 1997 F FRA PARIS UC (FRA)
9 MO Belinda 1998 F USA
10 TAHE Oceane 1997 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
11 MROSZCZAK Anna 1997 F POL RMKS Rybnik (POL)
12 HAMILTON Pauline 1998 F USA
13 YOSHIMURA Miho 1997 F JPN
14 EMMENEGGER Manon 1997 F SUI FCZ Zug (SUI)
15 KALONJI Anastasia 1997 F FRA RENNES CSG (FRA)
16 PEGO MAGALHAES Jenny 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
17 VIERHELLER Giana 1998 F USA
18 LEE-ELABD Farrah 1998 F USA
19 BROVKO Inna 1997 F UKR KIEW (UKR)
20 FEHRER Stefanie 1998 F AUT FU Linz (AUT)
21 LIU Charlene 1997 F USA
22 LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
23 TAURIAINEN Sofia 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
24 RUIZ DE MIER Andrea 1997 F ESP CREA-M (ESP)
25 JALLOT Sarah 1997 F FRA
26 BOUKHELIFA Charline 1998 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
27 ANTEKEIER Madeline 1997 F USA
28 CUGINI Francesca 1998 F SUI LUG Lugano (SUI)
29 MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
30 CAZAERCK Sofia 1997 F BEL Confrerie Gent (BEL)
31 AZAROV HIRSH Elena 1997 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
32 CRUZ Jocelyn 1998 F MEX
33 RA Sharon 1997 F USA
34 SPIEGELBURG Cristina 1997 F SUI ZFC Zürich (SUI)
35 SEL Ana 1997 F SRB MK Omladinac (SRB)
36 ESTRUP Christiane Cordelia 1999 F DEN KFK Kalundborg (DEN)
37 HERMAY Camille 1998 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
38 KHLYSTUNOVA Lizaveta 1997 F BLR SCAF RB (BLR)
39 BORRYE Emilia Cecilie 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
40 MARUENDA Solenn 1997 F FRA LE CHESNAY (FRA)
41 SCHMIDL Rosa 1998 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
42 NAM Michelle 1998 F USA
43 KUKADIA Saanchi 1999 F USA
43 MICEK Alexandria 1997 F USA
45 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
45 MOTTAZ Celine 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)
47 WAKONIG Theresa 1998 F AUT UWK Graz (AUT)
48 RIBINSKI Michelle 1997 F ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
49 SOLARI Demetra 1998 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
50 CLOT Charlene 1997 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
51 ESNAULT Camille 1997 F USA
52 BABA Haruna 1997 F JPN
53 LINDE Åsa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
54 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
55 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
56 ZIVANOVIC Jovana 1998 F SRB MK Silni (SRB)
57 BARRY Julia 1998 F CAN
58 TOSAKA Rino 1997 F JPN
59 SIRICO Brooke 1998 F USA
60 KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
61 POLEY Linda 1998 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
62 JONAS Eva 1999 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
63 ELSIG Julie 1997 F SUI SES Sion (SUI)
64 MANAJENKOVA Liza 1997 F EST Rünnak (EST)
65 TROJANI Cecilia 1997 F SUI SAL Lugano (SUI)
66 SIMMONS Camille 1998 F USA
67 ROLEK Agnieszka 1997 F POL AZS AWF Katowice (POL)
68 JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
69 SIMMS-LYMN Tia 1999 F JAM
70 JENSEN Anne-Sofie Skaarup 2000 F DEN Hellerup FK (DEN)
71 SALMINEN Sara 1997 F FIN Habda Helsinki (FIN)
71 ANISSIMOVA Polina 1998 F EST Rünnak (EST)
73 HANSSON Kristina 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
74 HÜLSHÖRSTER Henrike 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
75 SAADUN Lior 2000 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
76 WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER [i] UFC Frankfurt (GER)
77 LEE Hanna 1999 F USA
78 WELLMANN Louise 1997 F DEN Hellerup FK (DEN)
79 WERNER Maja 1997 F SWE C4 Kristianstad (SWE)
80 JOLIC Josipa 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
81 TISCH Johanna 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
82 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
83 MAEDA Yuna 1998 F JPN
83 YUKELSON Taly 1998 F USA
85 MUTZENBERG Chloe 1997 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
86 BOLWIG Sophie 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
87 DE GRASSE Justine 1998 F CAN
88 GRECO Enrica 1997 F ITA
89 TOMINAGA Emimari 1997 F JPN
90 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
91 ANDERSSON Malin 1998 F SWE FFF Stockholm (SWE)
92 PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost (CRO)
92 MIKKILÄ Inka 1998 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
94 LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
95 PATRIC Nikol 1999 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
96 CANDREVA Greta 2002 F USA
97 AISTROPE Rachel 1998 F AUS
98 GOUT Elise 1997 F USA
99 KONRAD Maarja 1997 F EST En Garde Haapsalu (EST)
100 WESSLÉN Elin 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
101 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
102 HUUSKO Lina 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
103 MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
104 KIUCHI Yuzuki 1998 F JPN
105 MARRUFO Mariana 1997 F MEX
106 EKHOLM Irma 1999 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
107 MACLAURIN Alanah 1997 F AUS UWA Fencing Club (AUS)
108 FREDRIKSSON Lovisa 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
109 GONZALES Hana 1998 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
110 HOSMANN Tslil 1999 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
111 PRAZ Justine 1998 F SUI SES Sion (SUI)
112 BRECEVIC Nadja 1997 F SWE GoFK Visby (SWE)
113 FOSU Yasmine 2000 F GHA Millfield School (GBR)
114 ROGNON Justine 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
114 LEUNG Kay Sze Karina 2001 F HKG
116 PALOMO Valeria 1997 F ESP SAE-M (ESP)
117 JØRGENSEN Laeticia 1999 F DEN Trekanten København (DEN)
118 GIGLI Morella 1999 F SUI SEG Geneve (SUI)
119 VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
120 1st round MCGONAGLE Rosie 1998 F IRL [i] FOYLE (IRL)
121 1st round VAN DER VELDE Millie 1997 F AUS
122 1st round FERM Camilla 1998 F SWE FFF Stockholm (SWE)
123 1st round DONSLUND Louise Norgil 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
124 1st round JUNOY Beatriz 1997 F ESP CE-M (ESP)
125 1st round ALDADAH Huda 2000 F USA
126 1st round MOSCHOPOULOU Zoi 2000 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
127 1st round WALLACE Bridget 1997 F USA
128 1st round BREMS Amalie 2000 F DEN Hellerup FK (DEN)
129 1st round ELMIDANY Eman 1997 F EGY
129 1st round CUNHA Marta 1999 F POR CESA (POR)
131 1st round SUNDQUIST Linn 1998 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
132 1st round TERHO Maija 1997 F FIN Kalpaveljet (FIN)
133 1st round PEREZ Gloria 1997 F MEX
134 1st round LOPEZ DE LA PENA Paula 1999 F ESP CEB-M (ESP)
135 1st round ESTRUP Caroline Elisabeth 1999 F DEN KFK Kalundborg (DEN)
135 1st round LINK Sara 1999 F SWE LUGI Lund (SWE)
137 1st round BOTVINIK Yana 1998 F ISR Club Modiin (ISR)
137 1st round WILK Cecilia 1998 F SUI SES Sion (SUI)
139 1st round PIETSCHMANN Jeanne 1999 F LUX CE Sud (LUX)
140 1st round DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
141 1st round LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
142 1st round SHALIT Ayelet 1998 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
142 1st round OKITA Mirai 1998 F JPN
144 1st round NOBORIO Nayu 2000 F JPN
145 1st round BORSODI Nora 1998 F SWE LFK Linköping (SWE)
146 1st round KASTENSSON Lovisa 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
147 1st round VITALE Giulia 2001 F ITA ASS. Polisportiva Partenope (ITA)
148 1st round DINIS Luana 1999 F POR CESA (POR)
149 1st round KLEIN Keren 2000 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)