Back to list

Results

Alpe Adria
ITA Udine
17 febbraio 2017 - 19 febbraio 2017

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SOLDATOVA Anastasia 1999 F RUS
2 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
3 CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
3 TAHE Oceane 1997 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
5 MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
6 BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
7 RIZZI Andrea Vittoria 1998 F ITA [i] Chiavari Scherma (ITA)
8 MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
9 BABA Haruna 1997 F JPN
10 YASINSKAYA Kristina 1998 F RUS
11 PETRI Renata 2000 F HUN AVA (HUN)
12 CURTO Gaia 1999 F ITA CUS Siena ASD (ITA)
13 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
14 VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 F UKR Uzhgorod (UKR)
15 ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
16 KESAEVA Marina 1999 F RUS
17 NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
17 TRADITI Gaia 2000 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
19 BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
20 DEKANY Kinga 2001 F HUN AVA (HUN)
21 GALLINA Giordana 1999 F ITA ASD Methodos (ITA)
22 STEPANYAN Nataliya 1997 F UKR Kharkiv (UKR)
23 LADANYI Nelli 1998 F HUN Szolnok SI (HUN)
24 FILINA Daria 1997 F RUS
25 MBIIM Solene 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
26 VARENGO Cecilia 1998 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
27 KAZAR Dora 2000 F HUN AVA (HUN)
28 LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
29 WILASZEK Paulina 1997 F POL SKS Radomysl WLK (POL)
30 BILLI Sara 1998 F ITA SC Lughese (ITA)
31 SEGATTO Alessandra 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
32 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
33 DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
34 OKHOTNIKOVA Irina 1997 F RUS
35 FAVRE Angeline 2000 F SUI CES Sierre (SUI)
36 SOLARI Demetra 1998 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
37 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
38 YOSHIMURA Miho 1997 F JPN
38 TARASOVA Ekaterina 1998 F RUS
40 ZIVANOVIC Jovana 1998 F SRB MK Silni (SRB)
41 CASSANO Alice 1997 F ITA [i] Chiavari Scherma (ITA)
42 VON KERSSENBROCK Diane 1998 F FRA LE CHESNAY (FRA)
43 TOMINAGA Emimari 1997 F JPN
44 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
45 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
46 GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
47 PASIN Lara 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
48 COMITINI Costanza 1997 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
49 DI SARNO Lucia 1999 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
50 VANRYSSEL Eloise 1999 F FRA TOULOUSE UC (FRA)
51 ANDREEVA Polina 2000 F RUS
52 JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
53 GRYSCHYK Alla 1998 F UKR KIEW (UKR)
54 MARUENDA Solenn 1997 F FRA LE CHESNAY (FRA)
54 CIMINI Chiara 1998 F ITA
54 PEGO MAGALHAES Jenny 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
57 ROSSATTI Emilia 2001 F ITA AS Bernardi Ferrara (ITA)
58 KOWALCZYK Sara Maria 2001 F ITA ASDGS Pietro Giannone (ITA)
59 BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
60 PLEESZ Hanna 1998 F HUN Vasas (HUN)
61 DOSKOVA Katerina 1999 F CZE Slavoj Litomerice (CZE)
62 BORRYE Emilia Cecilie 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
63 STANIER Lydia 1997 F GBR
64 CALVENTUS Julia 1999 F ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
65 FORASTIERI Cecilia 1999 F ITA
66 LAUVRAY Emma 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
66 BOCHENKOVA Marina 1999 F USA
68 LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
69 KARDOS Edina 2000 F HUN Vasas (HUN)
69 ODORICO Greta 1997 F ITA TSSG - SOC. GINNASTICA TRIESTINA (ITA)
71 COCOZZA Alessia 1997 F ITA
72 EMMENEGGER Manon 1997 F SUI FCZ Zug (SUI)
73 VERTESI Lili 2000 F HUN Debrecen (HUN)
74 MAZANEK Karolina 1998 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
75 SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
76 GARNERI Elodie 2000 F FRA ST PAUL 3CHA (FRA)
76 NEVERDINOVA Alexandra 1999 F RUS
78 CIMIOTTI Carlotta 1998 F SUI LUG Lugano (SUI)
79 CHUKLINOVA Valeriya 1998 F RUS
79 NEVOSADOVA Alzbeta 1997 F CZE SC Praha (CZE)
81 HERNANDEZ ALGUACIL Lucia 1998 F ESP
82 SCHMIDL Rosa 1998 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
83 RESHETNIKOVA Svetlana 1999 F RUS
84 TOVAR KARAINDROS Oriana 1998 F COL
85 ROGNON Justine 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
86 SEHNALOVA Marketa 1999 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
87 BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC (HUN)
88 JIMENEZ CEBADA Ana Isabel 1999 F ESP SAMA-M (ESP)
89 NAGY Kinga 1998 F HUN DVE (HUN)
90 POSADA Betyumil 1999 F VEN
91 WAKEFIELD Rebecca 1998 F GBR
92 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
93 MOTTAZ Celine 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)
94 DEYANOVA Malina 1997 F BUL Pentathlon (BUL)
95 SEL Ana 1997 F SRB MK Omladinac (SRB)
96 RUIZ DE MIER Andrea 1997 F ESP CREA-M (ESP)
97 FALGAYRETTES Valoria 2000 F FRA
98 NEVOSADOVA Eliska 1998 F CZE SC Praha (CZE)
98 MARTIN SAEZ Ines 1998 F ESP VCE-VA (ESP)
98 GALFALVY Nora 2000 F HUN Vasas (HUN)
98 MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
102 1st round SAMKO Anastasiia 1999 F UKR
103 1st round MATEOS Maria 1998 F ESP VCE-VA (ESP)
104 1st round KIRCHNER Emma 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)
105 1st round BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
106 1st round CERVENKOVA Katerina 2001 F CZE SC Praha (CZE)
106 1st round BAVUGE KHABIMANA Milen 2001 F RUS
108 1st round FALINSKA Julia 1999 F POL WARSZAWIANKA (POL)
109 1st round PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost (CRO)
109 1st round HATZ Fiona 1999 F SUI UF Uppsala (SWE)
111 1st round MOSCOVA Marta 1999 F BUL
112 1st round BERMEJO Julia 2000 F PER Club Cultural de Lima (PER)
113 1st round MARTIN LESCURA Andrea 1998 F ESP CREA-M (ESP)
114 1st round CHWOJNIK Tamara 1998 F ARG GARDANNE LL (FRA)
115 1st round HARADA Saki 2000 F JPN
116 1st round LOPEZ DE LA PENA Paula 1999 F ESP CEB-M (ESP)
117 1st round GNJIDIC Lucija 2001 F CRO CAFC Mladost (CRO)
118 1st round KUWATA Haruka 1997 F JPN
119 1st round RECLOVA Klara 1997 F SVK Akademia sermu (SVK)
120 1st round RUSJAN Ani 2000 F SLO
121 1st round MAYA Danierys 1999 F VEN
122 1st round SNELLIN Holly 1997 F GBR
123 1st round LEGROS Flora 1999 F FRA OLYMPIQUE CE (FRA)
124 1st round SASVARIOVA Laura 1999 F SVK
125 1st round HABLÜTZEL Demi 1998 F SUI FZB Basel (SUI)
126 1st round CIFUENTES Ignacia 2001 F CHI
127 1st round ZORMAN Eva Helena 1999 F SLO ASK Maribor (SLO)
128 1st round GALIC Ana 2003 F CRO MK Split (CRO)
129 1st round VINCENCOVA Ester 2001 F CZE SC Praha (CZE)
129 1st round MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
131 1st round POGHOSOVA Emma 1997 F ARM
131 1st round DEBELJAK Ela 2000 F SLO
131 1st round PANAGIOTAKI Marianna Stella 1998 F GRE THISEAS IRAKLIOU (GRE)
134 1st round GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
134 1st round PICART Scarlett 1999 F CHI
136 1st round VRABEC Nina 1999 F SLO
137 1st round MAJDANDZIC Andrea 2000 F CRO CAFC Mladost (CRO)
137 1st round ROSKOVA Sonja 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)
139 1st round SERMEUS Charlotte 1998 F BEL Flanders Fencing (BEL)
140 1st round DELIC Lara 2003 F CRO MK Split (CRO)