display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
REUTER Anna | 2005 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | inscribed | ||
PODGORSEK Marilena | 1991 |
GER HC Bad Dürkheim
|
R | --- | inscribed | ||
OBERTHÜR Emma | 2008 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | inscribed | ||
KUSTER Hannah | 2000 |
GER TSV Speyer
|
R | --- | inscribed | ||
VOIGT Svenja | 1996 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | inscribed |
5 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2023 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Women's Spada | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Women's Spada | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Südwestdeutsche Rangliste Senior Women's Spada | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste Senior Women's Spada | Fechterbund Saar e.V. |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MASCHEMER Karl | 1958 |
GER FC Landau im ASV
|
R | --- | inscribed | ||
STRAUB Max | 2006 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | inscribed | ||
BURKARDT Michael | 1959 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | inscribed | ||
APEL Rüdiger | 1960 |
GER FC Landau im ASV
|
R | --- | inscribed | ||
BREUER Fabian | 1972 |
GER FC Landau im ASV
|
R | --- | inscribed | ||
MARX Valentino | 2003 |
GER Fechterring Hochwald
|
L | --- | inscribed | ||
SCHÖMER Jonas | 2006 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | inscribed | ||
ELLENBERGER Dominic | 2005 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | inscribed | ||
GRÖGER Christoph | 2007 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | inscribed | ||
KOSER Daniel | 2008 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | inscribed | ||
METZ Julian | 1997 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | inscribed | ||
DICK Timon | 1998 |
GER HC Bad Dürkheim
|
R | --- | inscribed | ||
DOLL Mael | 2006 |
GER PSV Karlsruhe
|
R | --- | inscribed | ||
DOLL Silvan | 1984 |
GER PSV Karlsruhe
|
R | --- | inscribed | ||
HEID Eike | 1989 |
GER PSV Karlsruhe
|
R | --- | inscribed | ||
GASCHOTT Florian | 1996 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | inscribed | ||
LIEBHABER Thilo | 1981 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | inscribed | ||
HASSINGER Kai | 1968 |
GER TUS Neunkirchen
|
R | --- | inscribed | ||
CADET Maurice | 1979 |
GER TV Homburg
|
L | --- | inscribed | ||
DÖRR Hardy | 1963 |
GER TV Homburg
|
L | --- | inscribed | ||
IMBSWEILER Lars | 2002 |
GER TV Homburg
|
R | --- | inscribed | ||
WEIDENHAMMER Dion | 1996 |
GER TV Lahr
|
R | --- | inscribed | ||
STELZER Raphael | 1986 |
GER VT Zweibrücken
|
L | --- | inscribed | ||
REJMUS Jakub | 1999 |
POL TV Homburg
|
R | --- | inscribed | ||
MOKIN Alexey | 1986 |
RUS PSV Karlsruhe
|
R | --- | inscribed | ||
KRSMANOVIC Vladimir | 2000 |
SRB ATSV Saarbrücken
|
R | --- | inscribed |
26 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2023 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Men's Spada | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Men's Spada | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Südwestdeutsche Rangliste Senior Men's Spada | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste Senior Men's Spada | Fechterbund Saar e.V. |