Back to list

1ª Etapa do Circuito Brasileiro Interclubes Senior
BRA Rio de Janeiro
26 marzo 2020 - 29 marzo 2020
Required: National license

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ALVES Tabea 1989 BRA AMK Mestre Kato
R 8 inscribed
CAMARGO Fernanda 1997 BRA AMK Mestre Kato
L 20 inscribed
HOLDORF Bianca 1986 BRA AMK Mestre Kato
R 35 inscribed
POLO Carolina 2002 BRA AMK Mestre Kato
R 30 inscribed
SCHWANTES Lorana 1982 BRA AMK Mestre Kato
R 11 inscribed
TEIXEIRA Fabiana 1972 BRA AMK Mestre Kato
R 36 inscribed
COELHO Luiza 2002 BRA BTC Barroca
R --- inscribed
DANTAS Bianca 1983 BRA BTC Barroca
R 6 inscribed
NUNES Ana Carolina 2006 BRA BTC Barroca
R --- inscribed
NUNES Helena 2004 BRA BTC Barroca
R --- inscribed
TELLO Cledola 1953 BRA BTC Barroca
R 52 inscribed
BRECHERET Ana 1974 BRA CAP Paulistano
R 16 inscribed
GALVAO Cecilia 1997 BRA CAP Paulistano
R 24 inscribed
VIZEU Victoria 2004 BRA CAP Paulistano
R 5 inscribed
ZETTERMANN Renata 2000 BRA CAP Paulistano
R 13 inscribed
PORTUGAL Ana 1977 BRA CC Curitibano
R 54 inscribed
GRISI Deborah 1979 BRA CGB Betancourt
R 47 inscribed
CHECHELISKI Carolina 2005 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 46 inscribed
LEME Vanessa 1993 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 71 inscribed
MENEZES Clarisse 1979 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 17 inscribed
SANTANNA Camila 1997 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 19 inscribed
OLIVEIRA Vania 1965 BRA CMPR Parana
R 27 inscribed
OLSCHOWSKY Marilia 1991 BRA CMSP Sao Paulo
R 31 inscribed
MANGIATERRA Laura 1965 BRA ECP Pinheiros
R 28 inscribed
MOREIRA Carolina 1976 BRA ECP Pinheiros
R 38 inscribed
NEVES Miriam 1967 BRA ECP Pinheiros
R 39 inscribed
PASTERNAK Suzana 1970 BRA ECP Pinheiros
R --- inscribed
SCANAVINI Maria Heloísa 2003 BRA ECP Pinheiros
R 43 inscribed
SILVA Marcela 1994 BRA ECP Pinheiros
R 3 inscribed
ACEVEDO TAVARES dos SANTOS Yasmin 2004 BRA Escola Grão-Pará de Esgrima
R --- inscribed
CALAZANS Clara Sophia 2005 BRA Escola Grão-Pará de Esgrima
R 74 inscribed
LOPES Mayara Keit 1988 BRA Escola Grão-Pará de Esgrima
R 65 inscribed
MELHEM Nicole 1976 BRA GCC Graciosa
R 37 inscribed
NETTO SIMEAO Amanda 1994 BRA GCC Graciosa
R 2 inscribed
GUIMARAES Maria Carolina 2000 BRA SCM Magnolia
R 14 inscribed
CARVALHO Luiza 2000 BRA SSJE Sao Jorge
R --- inscribed
GALLO Denilze 1958 BRA SSJE Sao Jorge
R 32 inscribed
VIANNA Rachel 1989 BRA SSJE Sao Jorge
R 29 inscribed
KHOLMOGOROVA Ekaterina 1978 RUS CGB Betancourt
R --- inscribed
AMARAL Clara - BRA BTC Barroca R 7 cancelled  
TELLO Marina - BRA BTC Barroca R 12 cancelled  
DI CUNTO Patricia - BRA CAP Paulistano R 57 cancelled  
FERREIRA Naira - BRA ECP Pinheiros R 9 cancelled  
RODRIGUES Maria Rita - BRA ECP Pinheiros R 25 cancelled  
CAVALCANTI Bianca - BRA SCM Magnolia R 10 cancelled  
SARAIVA Stephany - BRA SCM Magnolia R 18 cancelled  

39 Entries, 0 pending, 7 cancelled

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ASSIS Gabriel 1997 BRA AMK Mestre Kato
R 13 inscribed
BONAMIGO Gabriel 1999 BRA AMK Mestre Kato
L 5 inscribed
CAMARGO Alexandre 1999 BRA AMK Mestre Kato
L 2 inscribed
DA SILVA Felipe 2003 BRA AMK Mestre Kato
R 49 inscribed
GUBERT Leopoldo 2000 BRA AMK Mestre Kato
R 8 inscribed
LAZAROTO Fabrizio 1999 BRA AMK Mestre Kato
R 4 inscribed
OLIVEIRA Robinson 1963 BRA AMK Mestre Kato
R --- inscribed
ORO Lucae 2000 BRA AMK Mestre Kato
R 23 inscribed
PETRICH Pedro 2003 BRA AMK Mestre Kato
R 20 inscribed
TARTA Vinicius 2000 BRA AMK Mestre Kato
R 15 inscribed
AYALA Mauricio 1962 BRA BTC Barroca
R --- inscribed
BARREIRA Antônio 1983 BRA BTC Barroca
R --- inscribed
BAUMGARTNER Ivan 1987 BRA BTC Barroca
R --- inscribed
DONATO Alvaro 2000 BRA BTC Barroca
R 7 inscribed
DONATO Olavo 2002 BRA BTC Barroca
R 26 inscribed
GIFFONI Miguel 2003 BRA BTC Barroca
R 28 inscribed
HORTA Anderson 1983 BRA BTC Barroca
R 96 inscribed
MELLO Mauricio 1978 BRA BTC Barroca
R --- inscribed
MENDES Tarcisio 2001 BRA BTC Barroca
R 17 inscribed
MOREIRA Carlos 1969 BRA BTC Barroca
R 38 inscribed
NUNES Ricardo 1961 BRA BTC Barroca
R --- inscribed
RODRIGUES Bryan 2002 BRA BTC Barroca
R 53 inscribed
ROTHFELD Andre 1993 BRA BTC Barroca
R --- inscribed
FRANZONI Bruno 2002 BRA CAP Paulistano
R --- inscribed
GARCIA Guilherme Luis 1969 BRA CAP Paulistano
R 30 inscribed
NOGUEIRA Heitor 2006 BRA CAP Paulistano
L --- inscribed
PETRACHI Luiz 1968 BRA CAP Paulistano
R 22 inscribed
CIPOLATTI Mathias 2000 BRA CGB Betancourt
R 52 inscribed
RAMOS Pedro 2002 BRA AMK Mestre Kato
R 31 inscribed
YAMASHITA Koiti 1969 BRA CGB Betancourt
R 29 inscribed
ZANNIN Paulo 1962 BRA CMPR Parana
R --- inscribed
LEMES Fabio 1986 BRA CMSP Sao Paulo
R 60 inscribed
BUSNARDO Luca 2004 BRA ECP Pinheiros
R 40 inscribed
GRUNHAUSER Richard 1991 BRA ECP Pinheiros
L 3 inscribed
GUARNERA Giacomo 1962 BRA ECP Pinheiros
R 33 inscribed
INSERRA Vitor 2003 BRA ECP Pinheiros
R 76 inscribed
JULIO Gabriel 1998 BRA ECP Pinheiros
R 9 inscribed
PELLEGRINO Mauricio 2002 BRA ECP Pinheiros
R 16 inscribed
SCHWUCHOW Bernardo 1987 BRA ECP Pinheiros
R 14 inscribed
SEINI Leandro 2002 BRA ECP Pinheiros
R 10 inscribed
DE SOUZA Francisco Das Chagas 1989 BRA Escola Grão-Pará de Esgrima
R 94 inscribed
JOÃO LUCAS Mesquita Queiroz 2001 BRA Escola Grão-Pará de Esgrima
R --- inscribed
MANTOVANI Matheus 1994 BRA Escola Grão-Pará de Esgrima
R --- inscribed
COSTA Lucas 2000 BRA SCM Magnolia
R 73 inscribed
ALMEIDA Carlos 2003 BRA SSJE Sao Jorge
R 103 inscribed
BARBI Matheus 2004 BRA SSJE Sao Jorge
R 39 inscribed
COSTA Eduardo 2000 BRA SSJE Sao Jorge
R 25 inscribed
RIBEIRO Rafael 2006 BRA SSJE Sao Jorge
R --- inscribed
VASCONCELLOS Leopoldo 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R --- inscribed
WU Nicky 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R 36 inscribed
REALE Andre - BRA BTC Barroca R 89 cancelled  
CARMONA Elton - BRA ECP Pinheiros R 44 cancelled  
FERREIRA Nicolas - BRA ECP Pinheiros R 6 cancelled  
LUCIO Mauricio - BRA ECP Pinheiros R 37 cancelled  
RODRIGUES Luiz - BRA ECP Pinheiros R 12 cancelled  
MONTOVANI Matheus - BRA R --- cancelled  
JUCHEM Gabriel - BRA GNU Nautico Uniao R 45 cancelled  
AGUIAR Victor - BRA SCM Magnolia R 18 cancelled  
SASAQUI Gabriel - BRA SCM Magnolia R 19 cancelled  

50 Entries, 0 pending, 9 cancelled

Foil Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRECHERET Carolina 2004 BRA CAP Paulistano
R 11 inscribed
FALCI Deise 1980 BRA CAP Paulistano
R 12 inscribed
MURRAY Maria Luiza 2004 BRA CAP Paulistano
R 10 inscribed
PAPAIANO Laura 2002 BRA CAP Paulistano
R 16 inscribed
BRASIL Sofia 2006 BRA CGB Betancourt
R --- inscribed
GOMES Rafaella 2003 BRA CMIL Rio de Janeiro
R --- inscribed
OLIVEIRA Vania 1965 BRA CMPR Parana
R 23 inscribed
BULCAO Ana Beatriz 1993 BRA ECP Pinheiros
L 1 inscribed
FRIAS Stella 2005 BRA ECP Pinheiros
R 24 inscribed
PASTERNAK Suzana 1970 BRA ECP Pinheiros
R 28 inscribed
SETUBAL Isadora 2004 BRA ECP Pinheiros
R 22 inscribed
VIANNA Gabriella 2004 BRA ECP Pinheiros
R 8 inscribed
BECKER Daphne 2000 BRA GNU Nautico Uniao
R 7 inscribed
BONETTI Giovana 1999 BRA GNU Nautico Uniao
L 9 inscribed
CALAZANS Talia 2002 BRA GNU Nautico Uniao
R 6 inscribed
CHIES Milena 1999 BRA GNU Nautico Uniao
R 5 inscribed
PISTOIA Mariana 1998 BRA GNU Nautico Uniao
R 3 inscribed
TOLDO Ana 1997 BRA GNU Nautico Uniao
R 4 inscribed
OLIVEIRA Augusta 1990 BRA Lindóia Tênis Clube
R 19 inscribed
BALDI Valentina 2003 BRA SSJE Sao Jorge
R 13 inscribed
GALLO Denilze 1958 BRA SSJE Sao Jorge
R --- inscribed
MAGINI Gabriela 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R 15 inscribed
VIANNA Rachel 1989 BRA SSJE Sao Jorge
R 20 inscribed
HAUSCHILD Mariana - BRA CMSP Sao Paulo R 21 cancelled  
PASTERNAK Debora - BRA ECP Pinheiros R --- cancelled  
CAMOZZATO Nicole - BRA GNU Nautico Uniao R 18 cancelled  

23 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Foil Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DE NIGRIS Giovanni 1999 BRA CAP Paulistano
R 17 inscribed
FRANZONI Bruno 2002 BRA CAP Paulistano
R --- inscribed
PACHECO Ricardo 2003 BRA CAP Paulistano
R 8 inscribed
PISSATO Pedro 2003 BRA CAP Paulistano
L 19 inscribed
TOMINO Rafael 2004 BRA CAP Paulistano
R 22 inscribed
GALLEAZZI Felipe 2006 BRA CGB Betancourt
R --- inscribed
BENTO Fellipe 2005 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 24 inscribed
LIAM Haire 2006 BRA CMIL Rio de Janeiro
R --- inscribed
LIMA Kevin 2002 BRA CMSP Sao Paulo
R 14 inscribed
MARQUES Henrique 1996 BRA ECP Pinheiros
L 3 inscribed
MELARAGNO Rafael 1996 BRA ECP Pinheiros
R 16 inscribed
MION Lorenzo 2004 BRA ECP Pinheiros
R 7 inscribed
MONTAGNA Pedro 2005 BRA ECP Pinheiros
R 46 inscribed
MORAIS Paulo 2003 BRA ECP Pinheiros
R 15 inscribed
SHIMBO Heitor 1983 BRA ECP Pinheiros
R 2 inscribed
SOUZA Pierre 1990 BRA ECP Pinheiros
R 5 inscribed
CONSTANT Manoel 1969 BRA GNU Nautico Uniao
R --- inscribed
FRANTZ Diego 1999 BRA GNU Nautico Uniao
R 21 inscribed
GASTAL Eduardo 1996 BRA GNU Nautico Uniao
R 10 inscribed
HOFMEISTER Vicente 1999 BRA GNU Nautico Uniao
R 18 inscribed
MACHADO Jerônimo 1986 BRA GNU Nautico Uniao
R 11 inscribed
MACHADO Murilo 2004 BRA GNU Nautico Uniao
R 41 inscribed
MAROSTEGA Pedro 1997 BRA GNU Nautico Uniao
R 4 inscribed
VELASCO Daniel 1994 BRA GNU Nautico Uniao
R 12 inscribed
XAVIER Marco 1987 BRA GNU Nautico Uniao
R 9 inscribed
DONATO Alvaro - BRA BTC Barroca R --- cancelled  
HOFFMANN Joao - BRA CMIL Rio de Janeiro R --- cancelled  
GUARNERA Giacomo - BRA ECP Pinheiros R 50 cancelled  
JUCHEM Gabriel - BRA GNU Nautico Uniao R 39 cancelled  

25 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Sabre Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GASPARIN Giulia 1991 BRA AMK Mestre Kato
R 4 inscribed
POLO Melissa 1975 BRA AMK Mestre Kato
R 11 inscribed
COLOGNESI Joara 1986 BRA APE Paulista
L --- inscribed
GROSCHE Stephanie 1992 BRA APE Paulista
R 6 inscribed
SCALABRIN Carla 1973 BRA APE Paulista
R 7 inscribed
CHIERIGHINI Pietra 2003 BRA CAP Paulistano
R 3 inscribed
LEE Luiza 2000 BRA CAP Paulistano
R 5 inscribed
TROIS Karina 1997 BRA CAP Paulistano
R 1 inscribed
CHEN Andrea 1974 BRA ECP Pinheiros
R --- inscribed
CHEN Isabela 2005 BRA ECP Pinheiros
R 18 inscribed
SAUAN Patricia 1975 BRA ECP Pinheiros
R --- inscribed
CALAZANS Clara Sophia 2005 BRA Escola Grão-Pará de Esgrima
R --- inscribed
MAYER Claudia 1968 BRA GNU Nautico Uniao
R 22 inscribed
CUNHA Isabela 2004 BRA Lindóia Tênis Clube
R 10 inscribed
MORSCH Ana Clara 2003 BRA Lindóia Tênis Clube
R 8 inscribed
PEKELMAN Luana - BRA ECP Pinheiros R 2 cancelled  

15 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Sabre Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZAGROBELNY Icaro 1995 BRA AMK Mestre Kato
R 52 inscribed
BALDIN Rodrigo 1982 BRA APE Paulista
R 13 inscribed
FALLEIROS Vitor 1980 BRA APE Paulista
R --- inscribed
FREITAS Diego 1986 BRA APE Paulista
R --- inscribed
VASCONCELOS Olegario 1960 BRA APE Paulista
R 41 inscribed
CARVALHO Marcus 1994 BRA BTC Barroca
R 48 inscribed
SOARES Luiz 1992 BRA BTC Barroca
R 23 inscribed
FACHINI Fernando 2002 BRA CAP Paulistano
R 12 inscribed
GARRIGOS Henrique 1996 BRA CAP Paulistano
L 3 inscribed
GARRIGOS Murilo 2001 BRA CAP Paulistano
R 16 inscribed
LEE Rafael 2003 BRA CAP Paulistano
R 17 inscribed
SALIBA Renato 2004 BRA CAP Paulistano
R 18 inscribed
SALLES Fabio 2002 BRA CAP Paulistano
R 2 inscribed
BENTO Fellipe 2005 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 24 inscribed
ZANNIN Paulo 1962 BRA CMPR Parana
R --- inscribed
LEMES Fabio 1986 BRA CMSP Sao Paulo
R --- inscribed
CARVALHO Fernando 1969 BRA ECP Pinheiros
R --- inscribed
D AVILA Pedro 2000 BRA ECP Pinheiros
R 9 inscribed
PEZZI Enrico 1994 BRA ECP Pinheiros
L 5 inscribed
SCAVASIN Fernando 1984 BRA ECP Pinheiros
R 4 inscribed
VASQUES Gabriel 2002 BRA ECP Pinheiros
R 14 inscribed
DOS ANJOS Gabriel - BRA BTC Barroca R 45 cancelled  
BECKER Matheus - BRA ECP Pinheiros R 15 cancelled  
CHEN Pedro - BRA ECP Pinheiros R 25 cancelled  
LIMA Filipe - BRA ECP Pinheiros R 28 cancelled  
WHITAKER Arthur - BRA ECP Pinheiros R 19 cancelled  

21 Entries, 0 pending, 5 cancelled