display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
RÄTHEL Wilhelmine | 2011 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
EYMER Theresa | 2012 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | inscribed | ||
ARUTIUNIAN Mari | 2011 |
UKR FC Greifswald
|
R | --- | inscribed |
3 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
HAMANN Gabriel | GER | FG Schwerin | |||
CN | KHACHATRYAN Harutyun | GER | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. | ||
CN | VALLERIANI Luca Francesco | GER | OSC Berlin |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GIELOW Lucy Mercedes | 2010 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
KRAUSE Martha | 2009 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | inscribed | ||
BRUSCH Ebby | 2010 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | inscribed | ||
OLDAG Elin | 2010 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | inscribed | ||
PAUL Dora-Sophie | 2010 |
GER FG Schwerin
|
L | --- | inscribed | ||
RAESE Liz | 2009 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
REHDA Lene | 2009 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | inscribed | ||
FRITSCHE Rica | 2009 |
GER Dresdener FC
|
L | --- | inscribed |
8 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
HAMANN Gabriel | GER | FG Schwerin | |||
CN | KHACHATRYAN Harutyun | GER | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. | ||
CN | VALLERIANI Luca Francesco | GER | OSC Berlin |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2020 | Ostsee Pokal U11 Women's Fioretto | Tournament Series |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GÜNDEL Aurelia | 2008 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | inscribed | ||
LENZ Leonie Merle | 2007 |
GER
|
L | --- | inscribed | ||
POKRANDT Ida | 2008 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
GOLDAMMER Mila | 2008 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | inscribed | ||
GROSS Taamke | 2007 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
FISCHER Marie Francesca | 2007 |
GER OSC Berlin
|
R | --- | inscribed | ||
KLAS Victoria | 2008 |
GER SC Berlin
|
R | --- | inscribed | ||
KÖSLING Anik | 2008 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
L | --- | inscribed | ||
CASTELLI Lucia | 2007 |
ITA Comense Scherma
|
R | --- | inscribed | ||
ARUTIUNIAN Meri | 2008 |
UKR FC Greifswald
|
R | --- | inscribed | ||
SCHÄFER Henriette | - | GER FC Greifswald | R | --- | cancelled |
10 inscriptions, 0 pending, 1 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
HAMANN Gabriel | GER | FG Schwerin | |||
CN | KHACHATRYAN Harutyun | GER | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. | ||
CN | VALLERIANI Luca Francesco | GER | OSC Berlin |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2019 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U13 Women's Fioretto | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2020 | Ostsee Pokal U13 Women's Fioretto | Tournament Series |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BRINKMANN Nora | 2006 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
KRAUSE Frida | 2005 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | inscribed | ||
MICKOLEIT Mathilda | 2006 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | inscribed | ||
STEFER Luzie Helene | 2006 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | inscribed |
4 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
HAMANN Gabriel | GER | FG Schwerin | |||
CN | KHACHATRYAN Harutyun | GER | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. | ||
CN | VALLERIANI Luca Francesco | GER | OSC Berlin |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2019 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U13 Women's Fioretto | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2019 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U15 Women's Fioretto | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2020 | Ostsee Pokal U15 Women's Fioretto | Tournament Series |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SCHNEIDER Ole | 2011 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | inscribed |
1 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
HAMANN Gabriel | GER | FG Schwerin | |||
CN | KHACHATRYAN Harutyun | GER | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. | ||
CN | VALLERIANI Luca Francesco | GER | OSC Berlin |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
IVANKO Marc-Leon | 2009 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
ARNDT Paul | 2009 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | inscribed | ||
ERTL Marvin | 2010 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | inscribed | ||
EYMER Moritz | 2009 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | inscribed | ||
NETZBAND Felix | 2010 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | inscribed | ||
VATTER Haydn Stig | 2009 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | inscribed | ||
WEICHELT Magnus | 2010 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
SCHULZ-LORENZ Ingmar | 2010 |
GER OSC Berlin
|
R | --- | inscribed | ||
RISSMANN Joel Hendrik | 2009 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | inscribed | ||
EL EBRASHI Junes | 2009 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | inscribed | ||
BEU Luk | - | GER | R | --- | cancelled |
10 inscriptions, 0 pending, 1 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
HAMANN Gabriel | GER | FG Schwerin | |||
CN | KHACHATRYAN Harutyun | GER | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. | ||
CN | VALLERIANI Luca Francesco | GER | OSC Berlin |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2020 | Ostsee Pokal U11 Men's Fioretto | Tournament Series |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BRECHLING Ole | 2007 |
GER FC Greifswald
|
R | --- | inscribed | ||
GRUBE Nils | 2007 |
GER FC Greifswald
|
R | --- | inscribed | ||
PHILIPPS Matti | 2008 |
GER FC Greifswald
|
R | --- | inscribed | ||
RÄTHEL Werner | 2008 |
GER FC Greifswald
|
L | --- | inscribed | ||
RAUCH Konstantin | 2008 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
ZASTROW Tino | 2008 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
KOHNERT Tristan | 2008 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | inscribed | ||
RADANT Raphael | 2007 |
GER FG Schwerin
|
L | --- | inscribed | ||
ROPTE Moritz | 2008 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | inscribed | ||
SASS Jan Lucas | 2007 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | inscribed | ||
KRIEGS Sonny | 2008 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
KOLB Conrad | 2008 |
GER SC Berlin
|
L | --- | inscribed | ||
LUFT Vincent | 2008 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
JANCZAK Aleksander | 2007 |
POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu
|
R | --- | inscribed | ||
BOLLMEYER Moritz | - | GER PSV Rostock | R | --- | cancelled | ||
RANCK Christoffer | - | GER Walddörfer SV | L | --- | cancelled |
14 inscriptions, 0 pending, 2 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
HAMANN Gabriel | GER | FG Schwerin | |||
CN | KHACHATRYAN Harutyun | GER | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. | ||
CN | VALLERIANI Luca Francesco | GER | OSC Berlin |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2019 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U13 Men's Fioretto | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2020 | Ostsee Pokal U13 Men's Fioretto | Tournament Series |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
RYBANDT Jonathan | 2006 |
GER FC Greifswald
|
R | --- | inscribed | ||
SCHLÜTER Hendrik | 2005 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
WEIDE Timo Caspar | 2008 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | inscribed | ||
SCHULTZ Milan | 2006 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | inscribed |
4 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
HAMANN Gabriel | GER | FG Schwerin | |||
CN | KHACHATRYAN Harutyun | GER | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. | ||
CN | VALLERIANI Luca Francesco | GER | OSC Berlin |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2019 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U15 Men's Fioretto | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2020 | Ostsee Pokal U15 Men's Fioretto | Tournament Series |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic |
---|
0 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | KHACHATRYAN Harutyun | GER | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. | ||
VALLERIANI Luca Francesco | GER | OSC Berlin |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SKELTE Kemi Maret | 2009 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed | ||
GIELOW Lucy Mercedes | - | GER | R | --- | cancelled |
1 inscriptions, 0 pending, 1 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | KHACHATRYAN Harutyun | GER | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. | ||
VALLERIANI Luca Francesco | GER | OSC Berlin |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2020 | Ostsee Pokal U11 Women's Sciabola | Tournament Series |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BEYER Letje | 2007 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed | ||
KOCH Johanna | 2007 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed | ||
SPRINDT Alina Marie | 2008 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed |
3 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | KHACHATRYAN Harutyun | GER | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. | ||
VALLERIANI Luca Francesco | GER | OSC Berlin |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2020 | Ostsee Pokal U13 Women's Sciabola | Tournament Series |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BECKMANN Julia Marie | 2005 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
MEMMLER Jubila | 2006 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed | ||
SKLIAROVA Nika | 2006 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed |
3 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | KHACHATRYAN Harutyun | GER | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. | ||
VALLERIANI Luca Francesco | GER | OSC Berlin |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2020 | Ostsee Pokal U15 Women's Sciabola | Tournament Series |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic |
---|
0 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | KHACHATRYAN Harutyun | GER | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. | ||
VALLERIANI Luca Francesco | GER | OSC Berlin |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BEU Luk | 2010 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
BLISS Ferris | 2009 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed | ||
KIRSCHSTEIN Aaron | 2009 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed | ||
RATHSACK Marvin | 2009 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed | ||
SCHULZ Andre Harry | 2010 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed |
5 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | KHACHATRYAN Harutyun | GER | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. | ||
VALLERIANI Luca Francesco | GER | OSC Berlin |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2020 | Ostsee Pokal U11 Men's Sciabola | Tournament Series |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BEU Flynn Jonathan | 2007 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | inscribed | ||
WEIDE Timo Caspar | 2008 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | inscribed | ||
BOLLMEYER Moritz | 2007 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed | ||
BULL Theodor | 2007 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed | ||
GORSKI Paul | 2007 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed | ||
KIRSCHSTEIN Leander | 2007 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed | ||
KOWITZ Niklas Erik | 2008 |
GER PSV Rostock
|
L | --- | inscribed | ||
LEONARDI Luan | 2007 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed | ||
MEIER Jules | 2008 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed | ||
RENNAU Jesse | 2008 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed |
10 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | KHACHATRYAN Harutyun | GER | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. | ||
VALLERIANI Luca Francesco | GER | OSC Berlin |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2019 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U13 Women's Sciabola | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2020 | Ostsee Pokal U13 Men's Sciabola | Tournament Series |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
WEIDE Timo Caspar | 2008 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | inscribed | ||
BONDAR Vinzent | 2005 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed | ||
DINH Huy Gia | 2006 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed | ||
GESCHKE Hugo | 2006 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed | ||
KETNER Lennox | 2006 |
GER PSV Rostock
|
L | --- | inscribed | ||
LUU Tung Anh | 2005 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed | ||
SHNAYDERMAN Ilja Michael | 2005 |
GER PSV Rostock
|
R | --- | inscribed |
7 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | KHACHATRYAN Harutyun | GER | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. | ||
VALLERIANI Luca Francesco | GER | OSC Berlin |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2020 | Ostsee Pokal U15 Men's Sciabola | Tournament Series |
2019 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U15 Men's Sciabola | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
STOFFERS Jürgen | GER | other official | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |