Back to list

GIG-Cup
GER Berlin
15 febbraio 2020 - 16 febbraio 2020
Required: National license

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MEYER NARVÁEZ Danae 2009 GER Berliner FC
R --- inscribed
WILHELM Nadja 2009 GER FC Berlin Südwest
R --- inscribed
BIGALKE Daira 2009 GER FC Grunewald
--- inscribed
BOSCHEVA Ella 2009 GER FC Grunewald
R --- inscribed
RAHBARY-NAMIN Helen 2009 GER FC Grunewald
R --- inscribed
SOROKIN Nika 2010 GER FC Grunewald
R --- inscribed
REINSCH Rahel 2009 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
RAUCH Charlotte 2010 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
HILJEGERDES Eske 2009 GER OSC Berlin
R --- inscribed
DREYER Jonna 2009 GER SC Berlin
R --- inscribed
KRISTIC Marta 2010 GER SC Berlin
R --- inscribed
MEIßNER Laurina 2009 GER SC Berlin
R --- inscribed
SCHÖTTLER Ella 2010 GER SC Berlin
R --- inscribed
SUWELACK Leonora 2010 GER SC Berlin
R --- inscribed
WEGNER Anna Lisa 2009 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed

15 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

CN DEGLER Maurice GER SVA Oranienburg
D DEMSKI Dominik GER Berliner FC

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MUSTER Tamia 2007 GER Berliner FC
L --- inscribed
HEILMANN Anne 2008 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- inscribed
GUO Ellen Yiyun 2007 GER FC Grunewald
R --- inscribed
FISCHER Marie 2007 GER OSC Berlin
R --- inscribed
FREITAG Undine 2008 GER SC Berlin
R --- inscribed
FRITSCH Greta 2007 GER SC Berlin
R --- inscribed
GOETZ Sophie 2008 GER SC Berlin
R --- inscribed
KARIUS Bele 2007 GER SC Berlin
R --- inscribed
KLAS Victoria 2008 GER SC Berlin
R --- inscribed
KLIMEK Leah 2008 GER SC Berlin
R --- inscribed
ERTEL Alisa 2007 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
RATKOGLO Maria 2007 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
SCHMIDT Charlotte 2007 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
FRIGEWSKI Joy 2007 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed
BRYZGALOVA Svitlana 2008 UKR
--- inscribed
ZLONIKOVA Pavla 2007 UKR
R --- inscribed

16 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

CN DEGLER Maurice GER SVA Oranienburg
D DEMSKI Dominik GER Berliner FC

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MUSTER Tamia 2007 GER Berliner FC
L --- inscribed
KNAPP Vanessa 2006 GER Dresdener FC
R --- inscribed
BLOECK Elisa 2005 GER FC Grunewald
R --- inscribed
GUO Ellen Yiyun 2007 GER FC Grunewald
R --- inscribed
ROSENSTENGEL Merle 2006 GER KSV Weißwasser
L --- inscribed
FISCHER Marie 2007 GER OSC Berlin
R --- inscribed
WIEDEMANN Salome 2006 GER OSC Berlin
R --- inscribed
BERGER Julia 2005 GER SC Berlin
R --- inscribed
HAGEN Helena 2006 GER SC Berlin
R --- inscribed
KARIUS Bele 2007 GER SC Berlin
R --- inscribed
KUHRING Fanny 2006 GER SC Berlin
R --- inscribed
LÜBEN Clara-Marlene 2006 GER SC Berlin
R --- inscribed
OPP Ronja 2005 GER SC Berlin
R --- inscribed
PAVLOVA Eva 2005 GER SC Berlin
R --- inscribed
PREISSLER Ellie 2005 GER SC Berlin
R --- inscribed
ROHNER Emilia 2006 GER SC Berlin
R --- inscribed
SAMSON Rosa 2006 GER SC Berlin
R --- inscribed
SCHNEIDER Laura-Jane 2006 GER SC Berlin
R --- inscribed
SEIFFERT Veranika 2006 GER SC Berlin
R --- inscribed
KÖSLING Anik 2008 GER SV Angern
L --- inscribed
ERTEL Alisa 2007 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
QUAST Sharon 2005 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
RATKOGLO Maria 2007 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
SCHMIDT Charlotte 2007 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
FRIGEWSKI Joy 2007 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed
KURLUS Carina Kim 2005 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed
BRYZGALOVA Svitlana 2008 UKR
--- inscribed
ZLONIKOVA Pavla 2007 UKR
R --- inscribed

28 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

CN DEGLER Maurice GER SVA Oranienburg
D DEMSKI Dominik GER Berliner FC

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DEMANDT Heinrich 2009 GER Berliner FC
R --- inscribed
HÜSKES Jan 2009 GER Berliner FC
R --- inscribed
PFEIFFER Benjamin 2009 GER Berliner FC
R --- inscribed
SCHENK Oskar 2009 GER Berliner FC
R --- inscribed
GRASSHOFF Bruno 2009 GER FC Grunewald
R --- inscribed
JOUANI Zakharia 2009 GER FC Grunewald
R --- inscribed
STRATENWERTH Joshua 2009 GER FC Grunewald
R --- inscribed
SCHULZ-LORENZ Ingmar 2010 GER OSC Berlin
R --- inscribed
NEMEC Lucas 2010 GER SC Berlin
R --- inscribed
RECHLIN Keld Michel 2009 GER SC Berlin
R --- inscribed
THIEME Moritz 2009 GER SC Berlin
R --- inscribed
TRIEBSWETTER Levi 2010 GER SC Berlin
R --- inscribed
WANNER Timon 2009 GER SC Berlin
R --- inscribed
HINRICHS Oskar 2010 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
SCHMIDT Alexander 2010 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
HARZMANN Oskar 2009 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed
JAUERT Michael 2010 GER TSV Berlin-Wittenau
L --- inscribed
LÓPEZ GERNER Alex Paul 2009 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed

18 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

CN DEGLER Maurice GER SVA Oranienburg
D DEMSKI Dominik GER Berliner FC

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHENK Tilman 2007 GER Berliner FC
R --- inscribed
SIEBERT Stefan 2007 GER FC Grunewald
L --- inscribed
BERGERT Michael 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
SEIFFERT Georgi 2008 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
KRIEGS Sonny 2008 GER OSC Berlin
R --- inscribed
KOLB Conrad 2008 GER SC Berlin
L --- inscribed
PERTSEV Daniel 2007 GER SC Berlin
R --- inscribed
PHIELIPEIT Mateo 2007 GER SC Berlin
R --- inscribed
WINKLER Friedrich 2007 GER SC Berlin
R --- inscribed
SEEMANN Niklas 2008 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
SINGH SUD Sebastian 2008 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed
VÖLKER Theodor 2008 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed
ZDORS Markuss 2007 LAT Rigas 3. BJSS
--- inscribed

13 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

CN DEGLER Maurice GER SVA Oranienburg
D DEMSKI Dominik GER Berliner FC

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KAHL Laurin 2005 GER Berliner FC
L --- inscribed
LÜBKE Andreas 2006 GER Berliner FC
R --- inscribed
PFEIFFER Jonathan 2005 GER Berliner FC
R --- inscribed
SCHNEIDER Fabian 2005 GER Berliner FC
R --- inscribed
KRAUTER Theodor 2005 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- inscribed
MÄVERS Belá Benedikt 2005 GER FC Berlin Südwest
R --- inscribed
WAGNER Louis 2006 GER FC Berlin Südwest
R --- inscribed
SCHREIBER Felix 2006 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
SEIFFERT Georgi 2008 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
WACHE Fabian 2006 GER OSC Berlin
R --- inscribed
WALDERA Ben 2005 GER OSC Berlin
R --- inscribed
SCHULZ Linus 2006 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
KOLB Conrad 2008 GER SC Berlin
L --- inscribed
KRÄMER Konrad 2006 GER SC Berlin
R --- inscribed
MC CONELL Lino 2005 GER SC Berlin
R --- inscribed
NEITZEL Finn 2006 GER SC Berlin
R --- inscribed
PERTSEV Daniel 2007 GER SC Berlin
R --- inscribed
PHIELIPEIT Mateo 2007 GER SC Berlin
R --- inscribed
SALUS Hugo 2006 GER SC Berlin
R --- inscribed
TORNOW Maximilian 2005 GER SC Berlin
R --- inscribed
WINKLER Friedrich 2007 GER SC Berlin
R --- inscribed
BECKMANN Otto 2007 GER SV Angern
R --- inscribed
SEEMANN Niklas 2008 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
MIELKE Lukas 2005 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed
ZDORS Markuss 2007 LAT Rigas 3. BJSS
--- inscribed

25 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

CN DEGLER Maurice GER SVA Oranienburg
D DEMSKI Dominik GER Berliner FC