Back to list

African Championships
GHA Cape Coast
24 febbraio 2020 - 29 febbraio 2020
Required: International license

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ELSHAMY.A Inour 2005 EGY
R --- inscribed
GAAFAR Rodaina 2003 EGY
R --- inscribed
TAREK Salma 2004 EGY
R --- inscribed
EMUSA Natania 2006 NGR
R --- inscribed

4 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZEBOUDJ Yousra 2002 ALG Mouloudia Club d'Alger
R --- inscribed
GAAFAR Rodaina 2003 EGY
R --- inscribed
HUSSEIN Aya 2003 EGY
R --- inscribed
NAZIH Mariam 2000 EGY
R --- inscribed
TAREK Salma 2004 EGY
R --- inscribed
AWULATU Hamadu 2002 GHA
R --- inscribed
BERTHA Gakpetor 2002 GHA
R --- inscribed
RASHIDA Musah 2002 GHA
R --- inscribed
SOSU Rita 2003 GHA
R --- inscribed
SIGNORILE Paola 2003 RSA Buffalo City
R --- inscribed
VAN MANEN Anokha 2002 RSA Sello Maduma Fencing Academy
L --- inscribed
YANTOLO Phakama 2000 RSA Blues Khayelitsha
R --- inscribed
YANTOLO Phumza 2000 RSA Blues Khayelitsha
R --- inscribed
DJIBA Seyni Fatou 2002 SEN
R --- inscribed
GNINGUE Diarrietou Lahi 2001 SEN
R --- inscribed
MANE Khadidiatou 2003 SEN
R --- inscribed
ADAMENOU Kossiwavi 2004 TOG
R --- inscribed
AKOUSSAN Sideweho Laure 2005 TOG
R --- inscribed
ANADI Pre Charlene 2004 TOG
R --- inscribed
BEN GOUTET Feriel 2000 TUN
R --- inscribed
MAMI Nour El Houda 2000 TUN
L --- inscribed

21 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRAIRIA Mohamed Cherif 2004 ALG Mouloudia Club d'Alger
R --- inscribed
ELSAYED Mahmoud 2005 EGY
R --- inscribed
ELSAYED Mohamed 2003 EGY
R --- inscribed
YASSEEN Mohamed 2004 EGY
L --- inscribed

4 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HOAREAU-BERKANI Raphael Jacques 2002 ALG ST DENIS CS
R --- inscribed
KRAIRIA Mohamed Cherif 2004 ALG Mouloudia Club d'Alger
R --- inscribed
ELSAYED Mohamed 2003 EGY
R --- inscribed
FAHMY Mohamed 2000 EGY
R --- inscribed
RAMADAN Ibrahim 2001 EGY
R --- inscribed
YASSEEN Mohamed 2004 EGY
L --- inscribed
IGNATIUS Agaliba 2002 GHA
R --- inscribed
JAMES Nyaaba Mweling 2002 GHA
L --- inscribed
JUDE Agborkey 2002 GHA
R --- inscribed
PAUL Azubilla 2002 GHA
R --- inscribed
ABUJTELA Abdussalam 2000 LBA
L --- inscribed
ALGADI Abubaker Reda 2002 LBA
L --- inscribed
ALSIHEERI Ahmed 2000 LBA
R --- inscribed
ELJBALLI Mohamed 2001 LBA
R --- inscribed
FEMI-ADENIYI Oladipupo 2003 NGR
R --- inscribed
NDJEKA Jesse 2001 RSA TFS Johannesburg
L --- inscribed
SANER Harry 2000 RSA TFS Johannesburg
R --- inscribed
VEITCH Renier 2000 RSA VASK Bloemfontein
R --- inscribed
GUEYE Serigne Saliou 2000 SEN
R --- inscribed
PREIRA Gaston 2000 SEN
L --- inscribed
OURO AGORO Al Yacine 2003 TOG
R --- inscribed
SOOU Essolizam Emmanuel 2004 TOG
R --- inscribed
SAYARI Tarek 2002 TUN
R --- inscribed

23 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Foil Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GUEMMAR Chaima Nihal 2003 ALG Mouloudia Club d'Alger, BRUAY USO
R --- inscribed
MEBARKI Meriem 2003 ALG Mouloudia Club d'Alger
R --- inscribed
ZEBOUDJ Sonia 2003 ALG Mouloudia Club d'Alger, BRUAY USO
R --- inscribed
HANY Salma 2005 EGY
R --- inscribed
MAHMOUD Jana 2003 EGY
R --- inscribed
AYARI Yasmine 2003 TUN
R --- inscribed

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Foil Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GUEMMAR Chaima Nihal 2003 ALG Mouloudia Club d'Alger, BRUAY USO
R --- inscribed
MEBARKI Meriem 2003 ALG Mouloudia Club d'Alger
R --- inscribed
ZEBOUDJ Sonia 2003 ALG Mouloudia Club d'Alger, BRUAY USO
R --- inscribed
FOUAD Aisha 2003 EGY
R --- inscribed
HANY Noha 2001 EGY
R --- inscribed
HANY Salma 2005 EGY
R --- inscribed
MAHMOUD Jana 2003 EGY
R --- inscribed
ASIBI GRACE Abugria 2004 GHA
R --- inscribed
BERTHA Gakpetor 2002 GHA
R --- inscribed
SIGNORILE Paola 2003 RSA Buffalo City
R --- inscribed
VAN MANEN Anokha 2002 RSA Sello Maduma Fencing Academy
L --- inscribed
MAWULE DZOSSOU Adjovi Kesya 2005 TOG
L --- inscribed
AYARI Yasmine 2003 TUN
R --- inscribed

13 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Foil Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FELLAH Dani-Adem 2005 ALG GUEBWILLER
R --- inscribed
ELSHARKAWY Mohamed 2003 EGY
R --- inscribed
FOUDA Youssef 2003 EGY
R --- inscribed
FENNICHE Mohamed Rayane 2003 TUN
R --- inscribed

4 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Foil Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ALBERT Virgil 2002 ALG
R --- inscribed
FELLAH Dani-Adem 2005 ALG GUEBWILLER
R --- inscribed
FOUDA Youssef 2003 EGY
R --- inscribed
HAMZA Mohamed 2000 EGY
L --- inscribed
OTHMAN Yehia 2003 EGY
L --- inscribed
SANAA Youssef 2000 EGY
R --- inscribed
PAIUS Norgah 2002 GHA
R --- inscribed
SHURAIM Mustapha 2001 GHA
R --- inscribed
OWODIONG Ekike Peter 2002 NGR
R --- inscribed
SOYOYE Caspar 2002 NGR MTV München
R --- inscribed
SAMPSON Caden 2003 RSA Blues Cape Town
R --- inscribed
SANER Harry 2000 RSA TFS Johannesburg
R --- inscribed
TUKU Ayanda 2000 RSA Wits Johannesburg
R --- inscribed
VAN MANEN Rahul 2004 RSA Sello Maduma Fencing Academy
L --- inscribed
FENNICHE Mohamed Rayane 2003 TUN
R --- inscribed

15 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BENADOUDA Chaima 2003 ALG DRBEE Alger Centre
R --- inscribed
BENCHEKOR Naila 2004 ALG CSA Formation d'Oran
R --- inscribed
MOHAMED BELKEBIR Kaouther 2003 ALG DRBEE Alger Centre
R --- inscribed
ALI Yassmin 2004 EGY
R --- inscribed
ELBAKRY Jana Medhat 2004 EGY
R --- inscribed
ELBAKRY Jana Sherif 2004 EGY
R --- inscribed
NWOKOCHA Chiamaka 2004 NGR
R --- inscribed

7 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BENADOUDA Chaima 2003 ALG DRBEE Alger Centre
R --- inscribed
BENCHEKOR Naila 2004 ALG CSA Formation d'Oran
R --- inscribed
KEHLI Zohra Nora 2001 ALG
L --- inscribed
MOHAMED BELKEBIR Kaouther 2003 ALG DRBEE Alger Centre
R --- inscribed
ELBAKRY Jana Medhat 2004 EGY
R --- inscribed
ELBAKRY Jana Sherif 2004 EGY
R --- inscribed
L.WALID Lina 2000 EGY
R --- inscribed
SHOUMAN Sara 2003 EGY
R --- inscribed
ALICE Alabilla 2002 GHA
R --- inscribed
CELESTINA Zegblah 2002 GHA
R --- inscribed
VERA Soworda 2002 GHA
L --- inscribed
WONAME Kelsey Victoria Afriyie 2004 GHA
R --- inscribed
ADONIS Britney 2005 RSA Garden Route FA
R --- inscribed
DIOP Awa 2003 SEN
R --- inscribed
BEN AZIZI Nadia 2002 TUN
R --- inscribed
DAGHFOUS Yasmine 2000 TUN
R --- inscribed

16 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAROUF Eyad 2003 EGY
R --- inscribed
MOATAZ Adham 2003 EGY
R --- inscribed
NOFAL Zeyad 2004 EGY
R --- inscribed

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ELARABY Mazen 2001 EGY
R --- inscribed
MAROUF Eyad 2003 EGY
R --- inscribed
MOATAZ Adham 2003 EGY
R --- inscribed
MOATAZ Medhat 2000 EGY
R --- inscribed
DERRICK Adeti 2001 GHA
R --- inscribed
GODSWILL Montchor Vitalis 2000 GHA
L --- inscribed
IBRAHIM Abdul Ganiu 2002 GHA
R --- inscribed
ISSAKA Francis Abugrila 2001 GHA
R --- inscribed
KROGGEL TRAVIS 2001 RSA TFS Johannesburg
R --- inscribed
VEITCH Renier 2000 RSA VASK Bloemfontein
R --- inscribed
COLY Moustapha 2003 SEN
R --- inscribed
ADAMENOU Emile Mardoche 2001 TOG
R --- inscribed
FERJANI Ahmed 2000 TUN
R --- inscribed

13 Entries, 0 pending, 0 cancelled