Back to list

Solinger Klinge
GER Solingen
25 gennaio 2020 - 26 gennaio 2020
Required: National license

Epee Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PANNENBÄCKER Greta 2009 GER EFG Essen
R 12 inscribed
SANDER Tabea 2009 GER EFG Essen
R 4 inscribed
WEBER Antonia 2009 GER EFG Essen
R 10 inscribed
NOUR-ELDIN Nelly 2009 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
FRANKE Nelly 2010 GER Fecht Club Krefeld
L 14 inscribed
KRAHMER Emely 2009 GER Fecht Club Krefeld
R 2 inscribed
ARI Elizan 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R 5 inscribed
DICKS Lena 2009 GER Neusser SV
R 8 inscribed
PHILIPP Lisanne 2009 GER Neusser SV
R 11 inscribed
GANGEL Martha 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 6 inscribed
KOLDITZ Lilian-Fabienne 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1 inscribed
KOLDITZ Olivia-Sarah 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 3 inscribed
KOLLOCH Marit 2010 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 9 inscribed
LUCKENBACH Emilie 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L 7 inscribed
AHNE Sophia Isabell - GER Fechtzentrum TSV Hagen R --- cancelled  
FUCHS Luisa - GER TG Herford R --- cancelled  

14 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

CN ANSORGE Marcel GER FC Kassel
D EHRINGHAUS Mika GER TV Dillenburg
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
NOUR-ELDIN Nareman GER Eintracht Frankfurt
D STAND Thomas GER Neusser SV

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STÖCKER Victoria 2008 GER BFC Rösrath
R 10 inscribed
URAYAMA Zarah Jun 2008 GER EFG Essen
R 16 inscribed
CEVIKOL Eda 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
SHA Chuyi 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
GLASER Pauline 2008 GER FC Kassel
R --- inscribed
RÜHL Emma 2007 GER FC Kassel
R --- inscribed
DAPP Ida Marie 2007 GER FC Offenbach
R --- inscribed
FRICKE Fiona 2007 GER FC Offenbach
R --- inscribed
KUNISCH Matilda 2007 GER FC Offenbach
R --- inscribed
STERNBERG Ina 2008 GER FC Offenbach
R --- inscribed
BEHR Katharina 2008 GER Fecht Club Krefeld
R 20 inscribed
LAUBACH Evelin 2008 GER Fecht Club Krefeld
R 12 inscribed
LIBRALATO Sara 2008 GER Fechtzentrum Solingen
R 5 inscribed
MEHLHAFF Maria 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R 7 inscribed
REIHS Meika 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R 1 inscribed
TURCHI Laura 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R 6 inscribed
ADER Lilly 2007 GER Neusser SV
R 11 inscribed
DICKS Hannah 2008 GER Neusser SV
R 9 inscribed
PHILIPP Annabelle 2007 GER Neusser SV
R 4 inscribed
LEBRENZ Mia 2007 GER OFC Bonn
R 3 inscribed
STUMPF Lea Marie 2008 GER OFC Bonn
R 2 inscribed
BÄUMER Amelie 2007 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
SUTTROP Pia 2007 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
LÜTZENKIRCHEN Sara 2007 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 8 inscribed
SOJCIC Sanja Milena 2007 GER TV Gladbeck
R --- inscribed
KEMSER Marla 2007 GER TV Hoffnungsthal
R 15 inscribed
AYTEKIN Cagla 2007 TUR Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
BUSCHMEIER Emilia - GER FS Bielefelder TG R --- cancelled  
GÄRTNER Elisa - GER MTV Minden R --- cancelled  

27 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

CN ANSORGE Marcel GER FC Kassel
D COLE Jascha GER TV Dillenburg
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
D IXKES Tibór Leander GER Frankfurter TV
KUNISCH Arne GER FC Offenbach
D SPICKER David GER Neusser SV
ULLRICH Clara GER Eintracht Frankfurt

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JUNKER Kira Noemi 2007 GER Düsseldorfer FV
R --- inscribed
BORGHS Louise 2005 GER EFG Essen
R 3 inscribed
BOXHEIMER Sonja 2005 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
LICHTL Darlene 2005 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
SPENHOFF Leonie 2005 GER Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
GLASER Pauline 2008 GER FC Kassel
R --- inscribed
GRASSEWITZ Franziska 2006 GER FC Kassel
R --- inscribed
LAUERWALD Mathilda 2006 GER FC Kassel
R --- inscribed
RÜHL Emma 2007 GER FC Kassel
R --- inscribed
DÖRR Mailin 2005 GER FC Offenbach
R --- inscribed
FRICKE Fiona 2007 GER FC Offenbach
R --- inscribed
KUNISCH Matilda 2007 GER FC Offenbach
R --- inscribed
MENKE Hannah 2006 GER FC Offenbach
R --- inscribed
STEINER Greta 2005 GER FC Offenbach
R --- inscribed
LÜCKER Pia 2006 GER Fecht Club Krefeld
R 17 inscribed
BIENEFELD Maya 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R 10 inscribed
BLÖMER Ladina 2006 GER Fechtzentrum Solingen
R 6 inscribed
LIBRALATO Sara 2008 GER Fechtzentrum Solingen
R 12 inscribed
LIETO Alyssa 2006 GER Fechtzentrum Solingen
R 13 inscribed
MEHLHAFF Maria 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R 19 inscribed
REIHS Meika 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R 5 inscribed
TURCHI Laura 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R 16 inscribed
MAIER Mara 2005 GER FSG Warendorf
R --- inscribed
GÄRTNER Elisa 2007 GER MTV Minden
R --- inscribed
DICKS Sarah 2005 GER Neusser SV
R 20 inscribed
LEBRENZ Mia 2007 GER OFC Bonn
R 8 inscribed
STUMPF Lea Marie 2008 GER OFC Bonn
R 9 inscribed
SCHOLZ Kira 2005 GER SSG Bensheim
R --- inscribed
AMIAN Laura 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 2 inscribed
BERNSTEIN Viktoria 2006 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 7 inscribed
GRUPE Mia 2006 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 4 inscribed
HUSMANN Lena 2006 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 11 inscribed
LÜTZENKIRCHEN Lina 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L 1 inscribed
HENRICH Lillian Charlize 2006 GER TV Dillenburg
L --- inscribed
HOWE Meret 2005 GER BFC Rösrath
L 14 inscribed
KÜHN Nele 2005 GER Wiesbadener FC
R --- inscribed
KOCKEN Ulrieke 2005 NED SC Den Bosch
--- inscribed
KOCKEN Veronique 2007 NED SC Den Bosch
--- inscribed
AYTEKIN Cagla 2007 TUR Eintracht Frankfurt
L --- inscribed

39 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

CN ANSORGE Marcel GER FC Kassel
D EHRINGHAUS Mika GER TV Dillenburg
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
NOUR-ELDIN Nareman GER Eintracht Frankfurt
D STAND Thomas GER Neusser SV

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BÖHM Charlotte 2000 GER Aachener FC
R 2.20 inscribed
LANFERMANN Clara 2003 GER Aachener FC
R --- inscribed
BENABBOU Shirin 2003 GER Düsseldorfer FV
R 1.63 inscribed
EL AYARI Julia 2003 GER Eintracht Frankfurt
R 1.93 inscribed
ULLRICH Nina 2004 GER Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
PAULSFELD Alexia 2002 GER FC Kassel
R 1.47 inscribed
SÜVERN Elisa 2003 GER FC Kassel
R 1.51 inscribed
SAUER Jamie 2000 GER
R --- inscribed
BOCK Lola Marie 2003 GER FC Offenbach
R --- inscribed
DERGAY Anna-Maria 2002 GER FC Offenbach
R 1.113 inscribed
WINKELMANN Denise 2002 GER FC Offenbach
R 1.117 inscribed
BIENEFELD Maya 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.109 inscribed
BLÖMER Ladina 2006 GER Fechtzentrum Solingen
R 2.22 inscribed
KINDEL Rabea 2002 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.85 inscribed
LIETO Alyssa 2006 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.75 inscribed
LÖHR Lisa-Marie 2000 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.3 inscribed
REIHS Alina Victoria 2004 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.70 inscribed
RIPPERT Ariane 2001 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.39 inscribed
SCHAEFER Lisa Marie 2003 GER Fechtzentrum Solingen
L 2.23 inscribed
SCHICKER Jana 2004 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.76 inscribed
SCHICKER Maike 2002 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.65 inscribed
DE ANGELIS Alessia Mirela 2002 GER Frankfurter TV
R 1.45 inscribed
LOHSE Freda 2000 GER MTV Minden
R 1.107 inscribed
BRAUCKMANN Anna 2002 GER Neusser SV
R 1.41 inscribed
KUPFERSCHMID Nora 2003 GER OFC Bonn
L 2.25 inscribed
WEDEL Floria 2003 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.35 inscribed
JÜTTEN Svenja 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.18 inscribed
MÜLLER Fiona 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.19 inscribed
PFEIFFER Nina 2003 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.57 inscribed
SEIBEL Carolin 2004 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
VON PRONDZINSKI Maja 2001 GER Wuppertaler FC
R 1.37 inscribed
GYOVAI Lilla Kinga 2004 NED Fencing Ermelo
R --- inscribed
KROESE Katelijne 2001 NED SC Amsterdam
R --- inscribed
VAN GRINSVEN Luca 2005 NED SC Den Bosch
R --- inscribed
NEU Antonia - GER Fecht Club Krefeld R --- cancelled  
LANGER Franziska - GER Fechtzentrum Solingen R 1.90 cancelled  
LANGER Mia Sophie - GER Fechtzentrum Solingen R 1.61 cancelled  
DICK Carina - GER Wuppertaler FC R 1.84 cancelled  
KOCKEN Ulrieke - NED SC Den Bosch --- cancelled  

34 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Referees

CN ANSORGE Marcel GER FC Kassel
D COLE Jascha GER TV Dillenburg
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
D IXKES Tibór Leander GER Frankfurter TV
KUNISCH Arne GER FC Offenbach
D SPICKER David GER Neusser SV
ULLRICH Clara GER Eintracht Frankfurt

Epee Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STREIT Mauritz 2009 GER BFC Rösrath
R 2 inscribed
HEJNY Emil 2010 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
RUMMLER Jean 2009 GER Darmstädter FC
--- inscribed
SCHICK Kjell 2009 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
BRYCHCY Anton 2009 GER Fecht Club Krefeld
R 9 inscribed
MEIER Benno 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R 3 inscribed
MICZKO Marcus 2009 GER Fechtzentrum Solingen
R 4 inscribed
PRINZ Jaron Linus 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R 5 inscribed
TELL Luis 2009 GER Fechtzentrum Solingen
R 10 inscribed
HOFSOMMER Tristan 2009 GER Fechtzentrum TSV Hagen
R --- inscribed
ZIMMERMANN Maxim 2010 GER FSG Warendorf
R --- inscribed
WEBER Henning 2009 GER Lohausener SV
R 1 inscribed
HENSE Julius 2009 GER Neusser SV
R 8 inscribed
KNEILE Michel 2009 GER TV Hoffnungsthal
R 7 inscribed
HARRENGA Karl 2009 GER Wuppertaler FC
R 6 inscribed

15 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

CN ANSORGE Marcel GER FC Kassel
D EHRINGHAUS Mika GER TV Dillenburg
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
NOUR-ELDIN Nareman GER Eintracht Frankfurt
D STAND Thomas GER Neusser SV

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MÜLLER Benno 2007 GER BFC Rösrath
R 1 inscribed
SCHNEIDER Yannik 2008 GER BFC Rösrath
R 30 inscribed
STÖCKER Alexej 2008 GER BFC Rösrath
L 13 inscribed
MÄDER Noah 2007 GER Darmstädter FC
--- inscribed
PFLUG Finn 2007 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
KÖPER Lennart 2008 GER Düsseldorfer FV
R 27 inscribed
BLODAU Hannes 2008 GER EFG Essen
R 25 inscribed
BÜTZLER Paul 2008 GER EFG Essen
R 18 inscribed
DENG Levi 2008 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
HERTWECK Andri 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
MARTIN Jasper 2007 GER Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
MIKES Julian 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
RENKEWITZ Justus Emanuel 2007 GER FC Kassel
R --- inscribed
TATAROV Viktor 2007 GER FC Kassel
R --- inscribed
HOFFMANN Max 2008 GER FC Offenbach
R --- inscribed
HAUGK Laurenz Alexander 2007 GER Fecht Club Krefeld
R 17 inscribed
SCHÄFER Jannis 2008 GER Fecht Club Krefeld
R 26 inscribed
HEIMANN Anton 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R 7 inscribed
MACCHIANO Leandro 2007 GER Fechtzentrum Solingen
L 11 inscribed
NOCH Tom 2008 GER Fechtzentrum Solingen
R 20 inscribed
PRIEBEL Ben 2008 GER Fechtzentrum Solingen
R 21 inscribed
SCHEURER Noah 2008 GER Fechtzentrum Solingen
R 23 inscribed
SCHMIDT Julian 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R 10 inscribed
SCHRUMPF Vincent 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R 3 inscribed
STROß Vince 2008 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
GIANNOLO Valerio 2008 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
OTTO Bo 2007 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
MORLANG Kim 2007 GER Lohausener SV
R 5 inscribed
ADAM Moritz Mats 2007 GER Neusser SV
R 6 inscribed
EIGEN Luca Maximilian 2008 GER Neusser SV
R --- inscribed
KAMP Andre 2008 GER Neusser SV
R 19 inscribed
LENNARTZ Daan 2007 GER OFC Bonn
R 2 inscribed
BREMER Alexander 2007 GER Solinger TB
R 12 inscribed
SPIEKERMANN Lasse 2008 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
GOEDEJOHANN Anselm Maria 2008 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 4 inscribed
KINDINGER Oliver 2008 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 22 inscribed
KOLDITZ Gideon-Lucien 2007 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 8 inscribed
PURAT Christian 2008 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 9 inscribed
SCHWAN Marvin 2008 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 24 inscribed
GERNDT Jan 2007 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
HEINECKE Max-Julius 2007 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
SCHIFFBAUER Bennet 2007 GER TV Hoffnungsthal
R 28 inscribed
CLUSEN Henri 2007 GER TV Paderborn
R --- inscribed
ARNOLD Aron 2008 GER Wiesbadener FC
R --- inscribed
PATEL Milan - GER Eintracht Frankfurt L --- cancelled  
HEITER Lennard - GER Wuppertaler FC R --- cancelled  
CHERUBINI Niccolo - ITA FCZN Zürich R --- cancelled  

44 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

CN ANSORGE Marcel GER FC Kassel
D COLE Jascha GER TV Dillenburg
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
D IXKES Tibór Leander GER Frankfurter TV
KUNISCH Arne GER FC Offenbach
D SPICKER David GER Neusser SV
ULLRICH Clara GER Eintracht Frankfurt

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
RYAPOV Kaloyan 2005 BUL Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
ZYUMBYULEV Ognyan 2005 BUL Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
MÜLLER Benno 2007 GER BFC Rösrath
R 11 inscribed
STÖCKER Paul 2006 GER BFC Rösrath
R 30 inscribed
MÜLLER-GEBEL Arik 2006 GER BW Schneidhain
L --- inscribed
SPANIER Vincent 2006 GER BW Schneidhain
R --- inscribed
KURR Moritz 2005 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
NOUR-ELDIN Ahmed 2006 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
GLASER Moritz 2006 GER FC Kassel
L --- inscribed
PHILIPPI Matteo 2006 GER FC Kassel
R --- inscribed
KUNISCH Henri 2005 GER FC Offenbach
R --- inscribed
QUABECK Julian 2005 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
AVERHOFF Elias 2005 GER Fecht Club Krefeld
R --- inscribed
KRAHMER Eryk 2006 GER Fecht Club Krefeld
L 4 inscribed
SARI Orhan 2006 GER Fecht Club Krefeld
R --- inscribed
VELTRUP Ole 2005 GER Fecht Club Krefeld
L 1 inscribed
HEIMANN Anton 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R 25 inscribed
HÖLLER Vincent Maurice 2006 GER Fechtzentrum Solingen
R 9 inscribed
MACCHIANO Leandro 2007 GER Fechtzentrum Solingen
L 14 inscribed
PRINZ Jonathan Luis 2006 GER Fechtzentrum Solingen
R 10 inscribed
SCHMIDT Julian 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
SCHRUMPF Vincent 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R 27 inscribed
STANGE Jakob 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R 6 inscribed
WIENANDS Jeremy 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R 7 inscribed
WOLFERTZ Marius 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R 5 inscribed
GLOWACZ Laurin 2005 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
GIANNOLO Valerio 2008 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
IXKES Tamino Gabriel Che Maria 2006 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
EGGERSGLÜß Claudio 2006 GER FS Bielefelder TG
R --- inscribed
GROTKAMP Paul 2006 GER FS Bielefelder TG
R --- inscribed
KNABENREICH Julian 2005 GER FS Bielefelder TG
L --- inscribed
UNGER Lasse-Julius 2005 GER Lenneper TG
R --- inscribed
JI Jiayi 2006 GER Lohausener SV
R 29 inscribed
MORLANG Nick 2005 GER Lohausener SV
L 2 inscribed
BINGENER Tim 2006 GER Lüdenscheider TV
R --- inscribed
ADAM Mika 2005 GER Neusser SV
R 12 inscribed
ADAM Moritz Mats 2007 GER Neusser SV
R --- inscribed
FRANKEN Marvin 2005 GER Neusser SV
R 13 inscribed
CONRADS Henri 2005 GER OFC Bonn
R 18 inscribed
LENNARTZ Daan 2007 GER OFC Bonn
R 15 inscribed
POHL Marc Arthur 2006 GER OFC Bonn
L 16 inscribed
HEIN Leander 2006 GER Rheydter TV
R 22 inscribed
BAERSCH Henri Anton 2006 GER Solinger TB
R 20 inscribed
STEFFENS Leander 2006 GER Solinger TB
R 21 inscribed
EHRENBERG Theo 2006 GER SSG Bensheim
L --- inscribed
WIESEMANN Thorben 2005 GER SSG Bensheim
R --- inscribed
WINKLER Fabian 2006 GER Fechtverein Heidelberg
R --- inscribed
FRANCO Jacopo Samuele 2006 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
GOEDEJOHANN Anselm Maria 2008 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 23 inscribed
SCHUMACHER Rafael 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 3 inscribed
TACHRIFET Safouane 2006 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 8 inscribed
HEINECKE Max-Julius 2007 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
SCHMIDT Jann-Rouven 2005 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
IRLEBORN Noah Leander 2006 GER TV Gladbeck
R --- inscribed
DONATI Federico 2005 ITA Darmstädter FC
R --- inscribed
HAUGK Laurenz Alexander - GER Fecht Club Krefeld R --- cancelled  
LASSOWSKI Jesper - GER MTV Minden R --- cancelled  
MAKLAKOV Julian - GER TG Herford R --- cancelled  
CHERUBINI Niccolo - ITA FCZN Zürich R --- cancelled  

55 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Referees

CN ANSORGE Marcel GER FC Kassel
D EHRINGHAUS Mika GER TV Dillenburg
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
NOUR-ELDIN Nareman GER Eintracht Frankfurt
D STAND Thomas GER Neusser SV

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MONEDERO Daniel 2001 ESP DFC Düsseldorf
R 2.30 inscribed
PINKERT Jan 2004 GER BFC Rösrath
R 2.26 inscribed
FISCHER Marcel 2000 GER BW Schneidhain
R 1.30 inscribed
TRIESCHMANN Thristan 2002 GER BW Schneidhain
R 1.49 inscribed
REINING Riccardo 2003 GER Eintracht Frankfurt
R 1.141 inscribed
RIEGER Joshua 2004 GER Eintracht Frankfurt
R 1.86 inscribed
DERGAY David 2004 GER FC Offenbach
R 1.101 inscribed
BÖHMER Philipp 2004 GER Fecht Club Krefeld
R 1.52 inscribed
BRYCHCY Jakob 2004 GER Fecht Club Krefeld
R 1.29 inscribed
DETEMBLE Alexander 2003 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.55 inscribed
KRAUSE Julius Friedrich 2003 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.126 inscribed
MEIER Kassian 2004 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.119 inscribed
SATURNO Luca 2003 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.145 inscribed
SPIERZAK Lorenz 2004 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.74 inscribed
STANGE Jakob 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.87 inscribed
IXKES Tassilo Che Maria 2001 GER Frankfurter TV
R 1.17 inscribed
JAKOBY Simon 2001 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
LOHSE Friedrich 2004 GER MTV Minden
R --- inscribed
LEMKEN Christoph 2003 GER Neusser SV
R 2.23 inscribed
HAHNEL Thore 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 2.32 inscribed
KIRCHNER Tim 2003 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.26 inscribed
KOLDITZ Hendrik-Kilian 2002 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.12 inscribed
KOLDITZ Ian-Etienne 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.15 inscribed
SCHULZ Tobias 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L 1.56 inscribed
EHRINGHAUS Mika 2004 GER TV Dillenburg
R 1.97 inscribed
NÄHRING Till 2004 GER FC Tauberbischofsheim
R 1.93 inscribed
SACKERMANN Jonas 2002 GER Wuppertaler FC
R 1.90 inscribed
THOMAS Samuel 2002 GER Wuppertaler FC
R 2.29 inscribed

28 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

CN ANSORGE Marcel GER FC Kassel
D COLE Jascha GER TV Dillenburg
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
D IXKES Tibór Leander GER Frankfurter TV
KUNISCH Arne GER FC Offenbach
D SPICKER David GER Neusser SV
ULLRICH Clara GER Eintracht Frankfurt