display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BÖRMEL Mara Victoria | 2004 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
KIRSCHNER Jorianne | 2004 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
SEIDEL Charlotte | 2004 |
GER KSZU Meiningen
|
L | --- | inscribed | ||
BELGER Lydia | 2003 |
GER
|
R | --- | inscribed |
4 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BÖRMEL Mara Victoria | 2004 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
KIRSCHNER Jorianne | 2004 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
MENZ Colleen | 2001 |
GER KSZU Meiningen
|
R | --- | inscribed |
3 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KNAPP Christina | 1977 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | inscribed | ||
SCHOLZ Susanne | 1989 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | inscribed | ||
WEGENER Marike | 1993 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | inscribed | ||
BÖRMEL Mara Victoria | 2004 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
KIRSCHNER Jorianne | 2004 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
OEHLER Heike | 1975 |
GER FSC Nordhausen
|
R | --- | inscribed | ||
RIEBER Friederike | 1997 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | inscribed | ||
STAEB Daphne | 2003 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | inscribed | ||
LANDTE Constanze | 2000 |
GER SV Medizin Bautzen
|
R | --- | inscribed | ||
GRIMM Ulla | 1980 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
KRAVCHENKO Margarita | 1996 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
STRAUB Katja | 1971 |
GER TUS Osterburg Weida
|
R | --- | inscribed | ||
WEISENBURGER Maike | 1993 |
GER USV Jena
|
L | --- | inscribed |
13 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2020 | Thüringer Rangliste U17 Women's Spada | Thüringer Fechtverband e.V. |
2020 | Thüringer Rangliste U20 Women's Spada | Thüringer Fechtverband e.V. |
2020 | Thüringer Rangliste Senior Women's Spada | Thüringer Fechtverband e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste U17 Women's Spada | Thüringer Fechtverband e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste U20 Women's Spada | Thüringer Fechtverband e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste Senior Women's Spada | Thüringer Fechtverband e.V. |
2019 | Thüringer Rangliste U17 Women's Spada | Thüringer Fechtverband e.V. |
2019 | Thüringer Rangliste U20 Women's Spada | Thüringer Fechtverband e.V. |
2019 | Thüringer Rangliste Senior Women's Spada | Thüringer Fechtverband e.V. |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BERGER Konstantin | 2004 |
GER USC Magdeburg
|
R | --- | inscribed |
1 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LOESCHE Teo | 2002 |
GER BSG Stahl Nordhausen
|
R | --- | inscribed | ||
REIMANN Marc | 2002 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
DOROW Jonas | 2002 |
GER KSZU Meiningen
|
R | --- | inscribed | ||
KÖHLER Leopold | 2002 |
GER KSZU Meiningen
|
R | --- | inscribed | ||
MÖHLER Lennart | 2002 |
GER KSZU Meiningen
|
R | --- | inscribed | ||
GRANERT Johannes | 2002 |
GER SV Einheit Altenburg
|
L | --- | inscribed |
6 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BAIER Eckhard | 1940 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
HALM Andreas | 1982 |
GER BSG Stahl Nordhausen
|
R | --- | inscribed | ||
LOESCHE Andreas | 1967 |
GER BSG Stahl Nordhausen
|
R | --- | inscribed | ||
MAIWALD Ole-Hans | 1964 |
GER BSG Stahl Nordhausen
|
L | --- | inscribed | ||
SCHNEIDER Clemens | 1996 |
GER BSG Stahl Nordhausen
|
R | --- | inscribed | ||
WOITAS Ulf | 1969 |
GER BSG Stahl Nordhausen
|
L | --- | inscribed | ||
SIMM Ralph | 1975 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | inscribed | ||
DEXL Florian | 1991 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | inscribed | ||
HERZOG Henry | 1989 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | inscribed | ||
REIMANN Marc | 2002 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
BERTKO Michael | 1978 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | inscribed | ||
BROLL Quentin | 2004 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
KINTZEL Marcel | 1978 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | inscribed | ||
LEIBING Christian | 1994 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | inscribed | ||
LUKAS Tom | 2002 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | inscribed | ||
ROTHE Johannes | 1998 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | inscribed | ||
SCHUMACHER Christian | 1982 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | inscribed | ||
BICKEL Helmut | 1951 |
GER KSZU Meiningen
|
R | --- | inscribed | ||
HEINZE Gerhard | 1943 |
GER KSZU Meiningen
|
R | --- | inscribed | ||
MENZ Detlef | 1969 |
GER KSZU Meiningen
|
R | --- | inscribed | ||
OLEAK Andreas | 1968 |
GER KSZU Meiningen
|
R | --- | inscribed | ||
LESSER Daniel | 1983 |
GER Nürnberger FC
|
R | --- | inscribed | ||
MORITZ Gerrit | 1977 |
GER Nürnberger FC
|
R | --- | inscribed | ||
MORITZ Patrick | 1981 |
GER Nürnberger FC
|
R | --- | inscribed | ||
LESCHKE Tobias | 1990 |
GER SV Medizin Bautzen
|
R | --- | inscribed | ||
VOß Thilo | 1987 |
GER TV Paderborn
|
R | --- | inscribed | ||
BERGER Matthias | 1969 |
GER USC Magdeburg
|
R | --- | inscribed | ||
CICHOSZ Matthias | 1962 |
GER USC Magdeburg
|
R | --- | inscribed | ||
HELLMICH Moritz | 1992 |
GER TG Berlin
|
R | --- | inscribed | ||
MENZEL Kazimir | 1985 |
GER
|
R | --- | inscribed |
30 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2020 | Thüringer Rangliste U17 Men's Spada | Thüringer Fechtverband e.V. |
2020 | Thüringer Rangliste U20 Men's Spada | Thüringer Fechtverband e.V. |
2020 | Thüringer Rangliste Senior Men's Spada | Thüringer Fechtverband e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste U17 Men's Spada | Thüringer Fechtverband e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste U20 Men's Spada | Thüringer Fechtverband e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste Senior Men's Spada | Thüringer Fechtverband e.V. |
2019 | Thüringer Rangliste U17 Men's Spada | Thüringer Fechtverband e.V. |
2019 | Thüringer Rangliste Senior Men's Spada | Thüringer Fechtverband e.V. |
2019 | Thüringer Rangliste U20 Men's Spada | Thüringer Fechtverband e.V. |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KNAPP Christina | 1977 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | inscribed | ||
SCHOLZ Susanne | 1989 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | inscribed | ||
WEGENER Marike | 1993 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | inscribed | ||
NIKOLEIZIG Lucie | 1994 |
GER FSC Nordhausen
|
L | --- | inscribed | ||
NIKOLEIZIG Mara Henrike | 2004 |
GER FSC Nordhausen
|
R | --- | inscribed | ||
KRETSCHMER Josefine Elisabeth | 2004 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
RONNEBURG Yvonne | 1977 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | inscribed | ||
STAEB Daphne | - | GER FZ Erfurt EnGarde | R | --- | cancelled |
7 inscriptions, 0 pending, 1 cancelled
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SIMM Ralph | 1975 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | inscribed | ||
KORTE Thore | 2004 |
GER FSC Jena
|
R | --- | inscribed | ||
LOESCHE Teo | 2002 |
GER BSG Stahl Nordhausen
|
R | --- | inscribed | ||
SZUMODALSKY Emil | 2003 |
GER FC Uni Kiel
|
R | --- | inscribed | ||
MANOLOW Adrian | 2004 |
GER FSC Nordhausen
|
R | --- | inscribed | ||
WERNY Jan Lukas | 2003 |
GER FSC Nordhausen
|
L | --- | inscribed | ||
BERTKO Michael | 1978 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | inscribed | ||
HEINZ Jakob | 2004 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | inscribed | ||
KÖNNECKE Gustav | 2004 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
ROTHE Johannes | 1998 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | inscribed | ||
LESSER Daniel | 1983 |
GER Nürnberger FC
|
R | --- | inscribed | ||
MORITZ Gerrit | 1977 |
GER Nürnberger FC
|
R | --- | inscribed | ||
MORITZ Patrick | 1981 |
GER Nürnberger FC
|
R | --- | inscribed | ||
GRANERT Johannes | 2002 |
GER SV Einheit Altenburg
|
L | --- | inscribed |
14 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
PUTZAS Maria | 1988 |
GER
|
R | --- | inscribed | ||
ATHENSTEDT Bärbel | 1965 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | inscribed | ||
STEIDL Barbara | 1965 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | inscribed | ||
DRÄGER Annabell | 1993 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | inscribed | ||
MENZ Colleen | 2001 |
GER KSZU Meiningen
|
R | --- | inscribed | ||
GRIMM Ulla | 1980 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
BRANDT Inga | 1981 |
GER TSG Bergedorf
|
L | --- | inscribed |
7 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BROCK Bernd | 1959 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | inscribed | ||
HELFRICHT Helmut | 1948 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | inscribed | ||
STEIDL Rainer | 1955 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | inscribed | ||
SCHUHMANN Dominik | 1997 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | inscribed | ||
MENZ Detlef | 1969 |
GER KSZU Meiningen
|
R | --- | inscribed | ||
MENZEL Kazimir | 1985 |
GER
|
R | --- | inscribed |
6 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |