display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HANSEN Ida Marie | 2007 |
DEN Taastrup FK
|
R | --- | inscribed | ||
REDLICH Fenja Apsarah | 2007 |
DEN Glostrup FK
|
R | --- | inscribed | ||
ZEB Sana | 2009 |
DEN Taastrup FK
|
R | --- | inscribed | ||
VERGO Ida | 2007 |
DEN
|
R | --- | inscribed |
4 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U13 Women's Spada | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U13 Women's Spada | Dansk Fægte-Forbund |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CHRISTENSEN Julie Videbæk | 2005 |
DEN Vejle FK
|
R | --- | inscribed | ||
REDLICH Fenja Apsarah | 2007 |
DEN Glostrup FK
|
R | --- | inscribed | ||
BUTT Jasmin | 2006 |
DEN
|
L | --- | inscribed |
3 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
ASKJAER-FRIIS Peter | DEN | Københavns Fægteklub | |||
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U15 Women's Spada | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U15 Women's Spada | Dansk Fægte-Forbund |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CHILD Melissa Steinicke | 2004 |
DEN Glostrup FK
|
R | --- | inscribed | ||
STILLER Natalja | 2004 |
DEN Glostrup FK
|
R | --- | inscribed |
2 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U17 Women's Spada | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U17 Women's Spada | Dansk Fægte-Forbund |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LEHMANN ANDERSSON Johannes | 2007 |
DEN Albertslund FK
|
R | --- | inscribed | ||
MØLLER Peter | 2007 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | inscribed | ||
THOMSEN Andreas | 2008 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | inscribed | ||
KRAGH BIRCH Patrick | 2008 |
DEN Rudersdal FK
|
R | --- | inscribed | ||
SMITH Teis | 2008 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
GRAUNGAARD Bertram | 2008 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
JOHANNSEN Sebastian | 2008 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
MOSGAARD Valentin | 2008 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
MØLLER JENSEN Peter Vallentin | 2008 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
MULDER Carlos Luca Rosenkilde | 2008 |
DEN Vordingborg Fægtning og Multisport
|
R | --- | inscribed | ||
ZIEGLER Mikkel | 2007 |
DEN Dragon Sport Fencing
|
L | --- | inscribed | ||
NABATIFAR Afshin Alexander | - | DEN Trekanten København | R | --- | cancelled |
11 inscriptions, 0 pending, 1 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U13 Men's Spada | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U13 Men's Spada | Dansk Fægte-Forbund |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GREGERSEN Jeppe | 2005 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
OXHOLM WAGNER Alec | 2005 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | inscribed | ||
PAASKESEN Viggo Kragh | 2005 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
FRIIS MADSEN Benjamin | 2005 |
DEN KFK Kalundborg
|
R | --- | inscribed | ||
VØLUND Jonas | 2006 |
DEN KFK Kalundborg
|
R | --- | inscribed | ||
LADENBURG Emil | 2005 |
DEN Rudersdal FK
|
R | --- | inscribed | ||
REDLICH Tobias Anon | 2005 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | inscribed | ||
HUNDBORG Thor | 2005 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | inscribed | ||
VOERSAA Christian | 2005 |
DEN Trekanten København, Hamburger FC
|
R | --- | inscribed | ||
ZIEGLER Mikkel | 2007 |
DEN Dragon Sport Fencing
|
L | --- | inscribed | ||
CHILD Nichlaes Steinicke | - | DEN Glostrup FK | R | --- | cancelled | ||
ODDERSHEDE August | - | DEN | --- | cancelled |
10 inscriptions, 0 pending, 2 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
ASKJAER-FRIIS Peter | DEN | Københavns Fægteklub | |||
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U15 Men's Spada | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U15 Men's Spada | Dansk Fægte-Forbund |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CHILD Nichlaes Steinicke | 2006 |
DEN Glostrup FK
|
R | --- | inscribed | ||
OXHOLM WAGNER Alec | 2005 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | inscribed | ||
BÆKMAND Nicky | 2004 |
DEN Hellerup FK
|
R | --- | inscribed | ||
BRANDES Magnus | 2004 |
DEN
|
L | --- | inscribed | ||
DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob | 2005 |
DEN Hellerup FK
|
L | --- | inscribed | ||
SANDORFF Andreas | 2004 |
DEN
|
L | --- | inscribed | ||
CHRISTENSEN Valdemar Ditlev | 2003 |
DEN KFK Kalundborg
|
R | --- | inscribed | ||
LOMHOLT Sebastian | 2002 |
DEN KFK Kalundborg
|
R | --- | inscribed | ||
DIMES ACHIAM Tristan | 2004 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
ODGAARD-JENSEN Johan | 2006 |
DEN Rudersdal FK
|
R | --- | inscribed | ||
REDLICH Tobias Anon | 2005 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | inscribed | ||
HUNDBORG Thor | 2005 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | inscribed | ||
QVISTGAARD Simon | 2004 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
EDVARDSEN Mads | - | DEN | R | --- | cancelled | ||
GREGERSEN Jeppe | - | DEN | R | --- | cancelled |
13 inscriptions, 0 pending, 2 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U17 Men's Spada | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U17 Men's Spada | Dansk Fægte-Forbund |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HØFTOFTE Auguste | 2009 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
MAHMOOD Eliyana | 2011 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
MAHMOOD Reshayil | 2010 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
AABENHUS Sigurd | 2010 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
SØRENSEN Thor | 2009 |
DEN KFK Kalundborg
|
R | --- | inscribed | ||
SØRENSEN Viggo | 2011 |
DEN KFK Kalundborg
|
L | --- | inscribed | ||
ZEB Sana | 2009 |
DEN Taastrup FK
|
R | --- | inscribed | ||
BOEST Frederik | 2009 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
REYNHEIM Elliot | 2010 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
ZIEGLER Julius | 2009 |
DEN Dragon Sport Fencing
|
L | --- | inscribed | ||
ESSABAR Bilal | - | DEN | R | --- | cancelled | ||
CARLIER CARLSEN Alexander | - | DEN | R | --- | cancelled |
10 inscriptions, 0 pending, 2 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
ALIMOV Amirkhon | UZB | Trekanten København | |||
ASKJAER-FRIIS Peter | DEN | Københavns Fægteklub | |||
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U10 Open Spada | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U10 Open Spada | Dansk Fægte-Forbund |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ALSTED Odessa Voll Romer | 2008 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
GRUNNET Olivia | 2007 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
RYE Alexandra | 2008 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | inscribed | ||
GARDE-TSCHERTOK Anna Theresa | 2007 |
DEN Rudersdal FK
|
R | --- | inscribed | ||
LIU Xiangtian | 2008 |
DEN Njård Fekting
|
L | --- | inscribed | ||
CASTELLI Lucia | 2007 |
ITA Comense Scherma
|
R | --- | inscribed | ||
ZEB Sana | - | DEN Taastrup FK | R | --- | cancelled |
6 inscriptions, 0 pending, 1 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
ASKJAER-FRIIS Peter | DEN | Københavns Fægteklub | |||
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U13 Women's Fioretto | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U13 Women's Fioretto | Dansk Fægte-Forbund |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ALSTED Vienna Romer | 2006 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
GREVE Marie | 2006 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | inscribed | ||
KARDØ Olivia | 2006 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | inscribed | ||
RYE Katharina | 2006 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | inscribed | ||
LIU Xiangtian | 2008 |
DEN Njård Fekting
|
L | --- | inscribed | ||
CASTELLI Lucia | 2007 |
ITA Comense Scherma
|
R | --- | inscribed | ||
ZEB Sana | - | DEN Taastrup FK | R | --- | cancelled |
6 inscriptions, 0 pending, 1 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U15 Women's Fioretto | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U15 Women's Fioretto | Dansk Fægte-Forbund |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic |
---|
0 inscriptions, 0 pending, 0 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
ASKJAER-FRIIS Peter | DEN | Københavns Fægteklub | |||
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U17 Women's Fioretto | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U17 Women's Fioretto | Dansk Fægte-Forbund |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
NEERGAARD Carl-Emil | 2007 |
DEN
|
--- | inscribed | |||
RICHARDT Chayenn | 2008 |
DEN Hellerup FK
|
R | --- | inscribed | ||
WINTHER Theo | 2008 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
AAGAARD EL-BOUAZZAOUI Noah | 2008 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | inscribed | ||
BJERRE Vilhelm | 2007 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
BJERREGAARD Philip | 2007 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | inscribed | ||
EL HADDADI Zakaria | 2007 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
FREDERIKSEN William | 2007 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | inscribed | ||
HOLALAM Salah | 2007 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
IPSEN Ditlev Samuel | 2008 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | inscribed | ||
BRAMOW Marius Zimmermann | 2007 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
NABATIFAR Afshin Alexander | 2008 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | inscribed | ||
MULDER Carlos Luca Rosenkilde | 2008 |
DEN Vordingborg Fægtning og Multisport
|
R | --- | inscribed | ||
MARNANE Alexander | 2007 |
IRL Københavns Fægteklub
|
L | --- | inscribed | ||
CARLIER CARLSEN Alexander | - | DEN | R | --- | cancelled |
14 inscriptions, 0 pending, 1 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
ASKJAER-FRIIS Peter | DEN | Københavns Fægteklub | |||
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U13 Men's Fioretto | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U13 Men's Fioretto | Dansk Fægte-Forbund |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CARLIER CARLSEN Nicolai | 2006 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | inscribed | ||
HUNDBORG Thor | 2005 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | inscribed | ||
SCHWARTZ Theo Alexander | 2006 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | inscribed | ||
LUND Claus | 2007 |
GER Næstved FK
|
L | --- | inscribed | ||
TAKÁCS Ádám | 2006 |
HUN
|
R | --- | inscribed | ||
CHILD Nichlaes Steinicke | - | DEN Glostrup FK | R | --- | cancelled | ||
DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob | - | DEN Hellerup FK | L | --- | cancelled | ||
CARLIER CARLSEN Alexander | - | DEN | R | --- | cancelled |
5 inscriptions, 0 pending, 3 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U15 Men's Fioretto | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U15 Men's Fioretto | Dansk Fægte-Forbund |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DU PLESSIS DE RICHELIEU Jakob | 2005 |
DEN Hellerup FK
|
L | --- | inscribed | ||
CARLIER CARLSEN Nicolai | 2006 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | inscribed | ||
HUNDBORG Thor | 2005 |
DEN Trekanten København
|
R | --- | inscribed | ||
LUND Claus | 2007 |
GER Næstved FK
|
L | --- | inscribed | ||
CHILD Nichlaes Steinicke | - | DEN Glostrup FK | R | --- | cancelled | ||
EDVARDSEN Mads | - | DEN | R | --- | cancelled |
4 inscriptions, 0 pending, 2 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
ASKJAER-FRIIS Peter | DEN | Københavns Fægteklub | |||
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U17 Men's Fioretto | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U17 Men's Fioretto | Dansk Fægte-Forbund |
display-list
athlete / team | seeding | state | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ESSABAR Bilal | 2009 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
MARNANE Charlotte | 2009 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | inscribed | ||
OBARI Umamah | 2011 |
DEN Københavns Fægteklub
|
R | --- | inscribed | ||
CARLIER CARLSEN Alexander | 2010 |
DEN
|
R | --- | inscribed | ||
SAINZ DE AJA VARELA Urko | 2011 |
ESP Københavns Fægteklub
|
R | --- | inscribed | ||
HØFTOFTE Auguste | - | DEN | R | --- | cancelled | ||
ZEB Sana | - | DEN Taastrup FK | R | --- | cancelled |
5 inscriptions, 0 pending, 2 cancelled
category | name | nation | inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
MÜNSTER Reinhard | DEN | Københavns Fægteklub | |||
PORTVED Soeren | DEN | Københavns Fægteklub | |||
CN | VAABEN Naja | DEN | Trekanten København |
name | nation | inscribed by | role |
---|---|---|---|
referees | |||
officials |
2019 | Danske Nationale Ranglister U10 Open Fioretto | Dansk Fægte-Forbund |
2018 | Danske Nationale Ranglister U10 Open Fioretto | Dansk Fægte-Forbund |