back-to-list

results

2020 Nordrhein-Westfalen Mannschaftsmeisterschaft
GER Düren
March 7, 2020 - March 8, 2020

Epee Women's U17 ομάδα
rank status pool name yob γένος   nation σωματείο
1 BAYER LEVERKUSEN       GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
1 JÜTTEN Svenja 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
1 MÜLLER Fiona 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
1 AMIAN Laura 2005 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 FECHTZENTRUM SOLINGEN       GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 SCHICKER Jana 2004 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 BIENEFELD Maya 2005 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 BLÖMER Ladina 2006 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)

Epee Men's U17 ομάδα
rank status pool name yob γένος   nation σωματείο
1 BAYER LEVERKUSEN       GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
1 SCHULZ Tobias 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
1 KIRCHNER Tim 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
1 KOLDITZ Ian-Etienne 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
1 GERHARTZ Benedict 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 FC KREFELD       GER Fecht Club Krefeld (GER)
2 ARNHOLD Timon 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
2 NAGEL Keanu 2003 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
2 BÖHMER Philipp 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
3 FECHTZENTRUM SOLINGEN       GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 WOLFERTZ Marius 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 HÖLLER Vincent Maurice 2006 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 STANGE Jakob 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 WIENANDS Jeremy 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
4 N BFC ROESRATH       GER BFC Rösrath (GER)
4 PINKERT Jan 2004 M GER BFC Rösrath (GER)
4 KOCH Hermann 2004 M GER BFC Rösrath (GER)
4 MANTOVA Matteo 2004 M GER BFC Rösrath (GER)

Ξίφος Ασκήσεως Women's U17 ομάδα
rank status pool name yob γένος   nation σωματείο
1 FC MOERS       GER FC Moers (GER)
1 POLOTZEK Viviana 2004 F GER FC Moers (GER)
1 HARTFELDER Nicole 2005 F GER FC Moers (GER)
1 PETERS Rabea 2003 F GER FC Moers (GER)
1 WETZLING Amelie 2004 F GER FC Moers (GER)
2 STG DUISBURG/KLEVE       GER
2 LOOSCHELDERS Charlotte 2006 F GER VFL Merkur Kleve (GER)
2 ISERN Jule 2005 F GER Eintracht Duisburg (GER)
2 BRAUN Annemarie 2005 F GER Eintracht Duisburg (GER)
3 FC DUREN       GER Dürener FC (GER)
3 RIDDER Alrun 2005 F GER Dürener FC (GER)
3 RIDDER Reimut 2006 F GER Dürener FC (GER)
3 BRIEM Samira 2006 F GER Dürener FC (GER)

Ξίφος Ασκήσεως Men's U17 ομάδα
rank status pool name yob γένος   nation σωματείο
1 FC MOERS       GER FC Moers (GER)
1 POLOTZEK Simon 2006 M GER FC Moers (GER)
1 HILBRANDT Alexander 2005 M GER FC Moers (GER)
1 JOBST Maximilian 2005 M GER FC Moers (GER)
1 HAGENE Emmanuel 2005 M GER FC Moers (GER)
2 SEEMANN Felix 2003 M GER DFC Düsseldorf (GER)
2 MIRBACH Maximilian 2006 M GER Remscheider SV (GER)
2 THÖNNES Jorge 2004 M GER DFC Düsseldorf (GER)
2      

Epee Women's U20 ομάδα
rank status pool name yob γένος   nation σωματείο
1 BAYER LEVERKUSEN       GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
1 JÜTTEN Svenja 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
1 MÜLLER Fiona 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
1 AMIAN Laura 2005 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 FECHTZENTRUM SOLINGEN       GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 SCHICKER Jana 2004 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 BIENEFELD Maya 2005 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 BLÖMER Ladina 2006 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)

Epee Men's U20 ομάδα
rank status pool name yob γένος   nation σωματείο
1 FC KREFELD       GER Fecht Club Krefeld (GER)
1 VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
1 HEIMSOETH Clemens 2000 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
1 NAGEL Keanu 2003 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
1 BÖHMER Philipp 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
2 FECHTZENTRUM SOLINGEN       GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 DETEMBLE Alexander 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 KRAUSE Julius Friedrich 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 SPIERZAK Lorenz 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 SATURNO Luca 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 BAYER LEVERKUSEN       GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 PRINZ Niklas 2001 M LUX TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 KIRCHNER Tim 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 KOLDITZ Ian-Etienne 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 KOLDITZ Hendrik-Kilian 2002 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
4 N BFC ROESRATH       GER BFC Rösrath (GER)
4 PINKERT Jan 2004 M GER BFC Rösrath (GER)
4 KOCH Hermann 2004 M GER BFC Rösrath (GER)
4 MANTOVA Matteo 2004 M GER BFC Rösrath (GER)

Epee Women's Senior ομάδα
rank status pool name yob γένος   nation σωματείο
1 BAYER LEVERKUSEN       GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
1 MORAWIETZ Julia 1993 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
1 GOEDEJOHANN Noa Cosima 1999 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
1 LUDOLF Julia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
1 SPIERZAK Luisa Emilia 1999 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 TV HOFFNUNGSTHAL       GER TV Hoffnungsthal (GER)
2 SCHLÜTER Corinna 1973 F GER TV Hoffnungsthal (GER)
2 GOHLKE Kathrin 1973 F GER TV Hoffnungsthal (GER)
2 MARCHET Monica 1977 F CAN TV Hoffnungsthal (GER)
2 RUYTERS Amrei 1986 F GER TV Hoffnungsthal (GER)
3 AACHENER FC       GER Aachener FC (GER)
3 KREUZAHLER Rosa 1998 F GER Aachener FC (GER)
3 JAGUSCH Jana Lou 1998 F GER Aachener FC (GER)
3 BÖHM Charlotte 2000 F GER Aachener FC (GER)
3 GIMPLE Sophia 1998 F GER Aachener FC (GER)
4 FC QUADRATH-ICHENDORF       GER 1. FC Quadrath-Ichendorf (GER)
4 MICHELS Denise 1992 F GER 1. FC Quadrath-Ichendorf (GER)
4 KAPAROVSKA Ceyda 1999 F GER 1. FC Quadrath-Ichendorf (GER)
4 KIRCHEIS Astrid 1955 F GER 1. FC Quadrath-Ichendorf (GER)

Epee Men's Senior ομάδα
rank status pool name yob γένος   nation σωματείο
1 HERNER TC       GER Herner TC (GER)
1 KONSCHEWITZ Kai 1969 M GER Herner TC (GER)
1 MARCHET Alexander 1967 M GER Herner TC (GER)
1 BECKER Matthias 1974 M GER Herner TC (GER)
2 AACHENER FC       GER Aachener FC (GER)
2 HESS Alexander 1966 M GER Aachener FC (GER)
2 GEFFROY Stefan 1990 M GER Aachener FC (GER)
2 ERKENS Roman 2000 M GER Aachener FC (GER)
2 REIßMEIER Manuel 1976 M GER Aachener FC (GER)
3 OFC BONN       GER OFC Bonn (GER)
3 STORK Christian 1980 M GER OFC Bonn (GER)
3 HESSE Jonas 1989 M GER OFC Bonn (GER)
3 BAUM Stephan 1981 M GER OFC Bonn (GER)
4 FC DUREN       GER Dürener FC (GER)
4 FLOSDORF Niclas 1996 M GER Dürener FC (GER)
4 WINHOVEN Kai 1968 M GER Dürener FC (GER)
4 MUSCHENICH Carsten 1976 M GER Dürener FC (GER)

Ξίφος Ασκήσεως Women's U20 ομάδα
rank status pool name yob γένος   nation σωματείο
1 OFC BONN       GER OFC Bonn (GER)
1 VOGEL Ainhoa 2001 F GER OFC Bonn (GER)
1 CLARKE Genevieve 2002 F IRL OFC Bonn (GER)
1 SCHNEEGANS Anne Sophie 2000 F GER OFC Bonn (GER)
2 FC MOERS       GER FC Moers (GER)
2 HARTFELDER Nicole 2005 F GER FC Moers (GER)
2 RUERS Merle 2002 F GER FC Moers (GER)
2 POLOTZEK Viviana 2004 F GER FC Moers (GER)
2 PACHMANN Celine 2003 F GER FC Moers (GER)
3 FC DUREN       GER Dürener FC (GER)
3 RIDDER Felicia 2000 F GER Dürener FC (GER)
3 RICKEN Lisa 2002 F GER Dürener FC (GER)
3 RIDDER Alrun 2005 F GER Dürener FC (GER)

Ξίφος Ασκήσεως Men's U20 ομάδα
rank status pool name yob γένος   nation σωματείο
1 OFC BONN       GER OFC Bonn (GER)
1 DÖRFER Laurenz 2004 M GER OFC Bonn (GER)
1 HOLLAND Niklas 2002 M CAN OFC Bonn (GER)
1 LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
1 ENGELN Elias 2001 M GER OFC Bonn (GER)
2 FC MOERS       GER FC Moers (GER)
2 STIEREN Niklas 2000 M GER FC Moers (GER)
2 BRANSCHEID Gregor 2001 M GER FC Moers (GER)
2 FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
3 DFC DUSSELDORF       GER DFC Düsseldorf (GER)
3 THÖNNES Jorge 2004 M GER DFC Düsseldorf (GER)
3 SEEMANN Felix 2003 M GER DFC Düsseldorf (GER)
3 SAUERMANN Tim 2001 M GER DFC Düsseldorf (GER)
4 FC DUREN       GER Dürener FC (GER)
4 RIDDER Norwin 2002 M GER Dürener FC (GER)
4 MÜLLER Jaan 2003 M GER Dürener FC (GER)
4 BOES Emil 2005 M GER Dürener FC (GER)
4 SCHEURMANN-KETTNER Paul 2004 M GER Dürener FC (GER)

Sabre Men's Senior ομάδα
rank status pool name yob γένος   nation σωματείο
1 FECHTZENTRUM SOLINGEN       GER Fechtzentrum Solingen (GER)
1 SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
1 SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
1 DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 OFC BONN       GER OFC Bonn (GER)
2 HÜLSHÖRSTER Jan Ole 1996 M GER OFC Bonn (GER)
2 MÜLLER Max Laurin 2003 M GER OFC Bonn (GER)
2 ECKSTEIN Marlin 2003 M GER OFC Bonn (GER)
2 KOBYAKOV Andrey 1962 M GER OFC Bonn (GER)
3 FSV MULHEIM       GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
3 JENKE Vincent 2004 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
3 WIEDEKAMP Philipp 1994 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
3 HENKE Jan 1997 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)

Ξίφος Ασκήσεως Women's Senior ομάδα
rank status pool name yob γένος   nation σωματείο
1 OFC BONN       GER OFC Bonn (GER)
1 VOGEL Ainhoa 2001 F GER OFC Bonn (GER)
1 STEPHAN Mona 1999 F GER OFC Bonn (GER)
1 SCHNEEGANS Anne Sophie 2000 F GER OFC Bonn (GER)
1 CLARKE Genevieve 2002 F IRL OFC Bonn (GER)
2 FC MOERS       GER FC Moers (GER)
2 PACHMANN Celine 2003 F GER FC Moers (GER)
2 RUERS Merle 2002 F GER FC Moers (GER)
2 POLOTZEK Viviana 2004 F GER FC Moers (GER)
3 DFC DUSSELDORF       GER DFC Düsseldorf (GER)
3 HER Sun Ju 1984 F KOR DFC Düsseldorf (GER)
3 KLUGE Stella 1989 F GER DFC Düsseldorf (GER)
3 BÄTZ Liliane 2003 F GER DFC Düsseldorf (GER)
4 FC DUREN       GER Dürener FC (GER)
4 RIDDER Felicia 2000 F GER Dürener FC (GER)
4 RIDDER Cordula 2003 F GER Dürener FC (GER)
4 RICKEN Lisa 2002 F GER Dürener FC (GER)
4 SCHOLL Patricia 1964 F GER Dürener FC (GER)

Ξίφος Ασκήσεως Men's Senior ομάδα
rank status pool name yob γένος   nation σωματείο
1 OFC BONN       GER OFC Bonn (GER)
1 DÖRFER Laurenz 2004 M GER OFC Bonn (GER)
1 HOLLAND Niklas 2002 M CAN OFC Bonn (GER)
1 LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
1 ENGELN Elias 2001 M GER OFC Bonn (GER)
2 FC MOERS       GER FC Moers (GER)
2 STIEREN Niklas 2000 M GER FC Moers (GER)
2 BRANSCHEID Gregor 2001 M GER FC Moers (GER)
2 FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
3 DFC DUSSELDORF       GER DFC Düsseldorf (GER)
3 VÖMEL Julius 1988 M GER DFC Düsseldorf (GER)
3 THÖNNES Jorge 2004 M GER DFC Düsseldorf (GER)
3 SEEMANN Felix 2003 M GER DFC Düsseldorf (GER)
3 SAUERMANN Tim 2001 M GER DFC Düsseldorf (GER)
4 FC DUREN       GER Dürener FC (GER)
4 RIDDER Norwin 2002 M GER Dürener FC (GER)
4 FLOSDORF Niclas 1996 M GER Dürener FC (GER)
4 JOCHIMS Felix 1987 M GER Dürener FC (GER)
4 MUES GENANNT KOERS Lucas 1992 M GER Dürener FC (GER)

Sabre Women's Senior ομάδα
rank status pool name yob γένος   nation σωματείο
1 TuRa Büderich       GER TuRa Büderich (GER)
1 SCHIFFER Stefanie 1985 F GER TuRa Büderich (GER)
1 ROTH Katrin 1997 F GER TuRa Büderich (GER)
1 HENZE Beatrice 1996 F GER TuRa Büderich (GER)
1 SCHIFFER Jennifer 1979 F GER TuRa Büderich (GER)

Sabre Women's U17 ομάδα
rank status pool name yob γένος   nation σωματείο
1 BAYER DORMAGEN       GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 KUSIAN Miriam 2004 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 WEILAND Julia 2005 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 LÜKING Johanna 2005 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)

Sabre Men's U17 ομάδα
rank status pool name yob γένος   nation σωματείο
1 OFC BONN       GER OFC Bonn (GER)
1 ECKSTEIN Marlin 2003 M GER OFC Bonn (GER)
1 MÜLLER Max Laurin 2003 M GER OFC Bonn (GER)
1 PIECHA Robert 2003 M GER OFC Bonn (GER)
2 FECHTZENTRUM SOLINGEN       GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 GÖTZ Maximilian 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 PELZ Jarnu 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
2 LOHMANN Nico 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 FSV MULHEIM       GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
3 JENKE Vincent 2004 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
3 WEBER Linus 2003 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
3 SCHAATH Maximilian 2003 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
3 FRANKEN Hannes Raphael 2004 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)