Back to list

Results

2014 World Championships Cadets/Juniors
BUL Plovdiv
3 de abril de 2014 - 12 de abril de 2014

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 YAMADA Masaru 1994 M JPN
2 JUNG Byeungchan 1995 M KOR
3 BERTA Daniel 1994 M HUN PTE-PEAC (HUN)
3 YOO Justin 1997 M USA
5 FRENCH Dylan 1997 M CAN
6 FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
7 SUN Dongdong 1994 M CHN
8 SRECKI Antoine 1994 M FRA PARIS GRP (FRA)
9 ADAIKIN Dmitriy 1994 M KAZ
10 BUZZI Lorenzo 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
11 BANYAI Zsombor 1996 M HUN Vasas (HUN)
12 MALCOTTI Lucas 1995 M SUI SES Sion (SUI)
13 PITTET Alexandre 1995 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
14 NGUYEN Phuoc Den 1996 M VIE
15 HO Wai Hang 1996 M HKG
16 SANCHEZ Cristian 1995 M VEN
17 FABREGAT Angel 1996 M ESP SEA-T (ESP)
18 AL HAMMADI Abdullah 1994 M UAE Bani Yas SCC (UAE)
19 KAPALA Piotr 1997 M POL UKS Kosynier Gliwice (POL)
20 MA Segeon 1994 M KOR
21 STANKEVYCH Volodymyr 1995 M UKR KIEW (UKR)
22 GIANNOTTE Flavio 1995 M LUX CE Sud (LUX)
23 BEAUMONT Nicholas 1995 M GBR
24 PEREIRA Yulen 1995 M ESP COE-M (ESP)
25 MAJGIER Sebastian 1995 M POL Piast Gliwice (POL)
26 BLAIS-BELANGER Marc-Antoine 1995 M CAN
27 JEONG Dongju 1994 M KOR
28 FAYEZ Sherif 1995 M EGY
29 MANZINI Thulani 1994 M RSA Soweto FC (RSA)
30 NOVOTNY Ondrej 1994 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
31 BONTES Tom 1995 M NED SC Den Bosch (NED)
32 GUBIN Nikita 1994 M RUS
33 BIELEC Maciej 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
34 IBARRA Dario 1994 M MEX
35 TARANENKO Yuriy 1994 M UKR KIEW (UKR)
36 LOPEZ POURTIER Nelson 1995 M FRA ST GRATIEN (FRA)
37 NARITA Ryosuke 1994 M JPN
38 ANIL Murtaza Berkan 1994 M TUR Afyon Eskrim GSK (TUR)
39 MELOCCHI Tomaso 1994 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
40 SANCHEZ-LETHEM Paul James 1994 M GBR Brixton FC (GBR)
41 UYANIK Ozan 1995 M TUR Mersin Buyuksehir Bel SK (TUR)
42 SANCHEZ RODRIGUEZ Guillermo 1994 M ESP SAE-M (ESP)
43 MOHSEN Mahmoud 1995 M EGY
44 WEISS Lewis 1994 M USA
44 ZHU Yichen 1996 M CHN
46 TURNAU Peeter 1994 M EST En Garde Haapsalu (EST)
47 GLUHIC Gal 1994 M SLO
48 ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
49 HOVIKYAN Eduard 1998 M ARM
50 MAHRINGER Josef 1997 M AUT FU Linz (AUT)
51 BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
52 FARDZINOV Alan 1995 M RUS
53 LIMARDO Jesus 1996 M VEN
54 POZDNYAKOV Maxim 1997 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
55 ALFUDARI Hasan 1996 M KUW SAL (KUW)
56 PAULOUSKI Dzianis 1996 M BLR SCAF RB (BLR)
57 REGINSTER Gregoire 1994 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
58 NEMTYREV Konstantin 1994 M RUS
59 STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
60 VARELA Loic 1995 M FRA ST GRATIEN (FRA)
61 BARTISSOL Jose 1997 M POR
61 MESTDAGH Frederic 1994 M BEL Confrerie Gent (BEL)
63 RODRIGUES Luiz 1994 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
64 BONAMIGO Gabriel 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
65 BOGDANOV Alexander 1994 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
66 HUTCHINSON Kerr 1994 M CAN
67 CIMINI Gabriele 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
68 CHEREPAKHOV Mykyta 1994 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
69 SHARLAIMOV Vadim 1996 M KAZ
70 BAEKELANDT Maxime 1994 M BEL Confrerie Gent (BEL)
71 CHO TAEUN Sandor 1995 M HUN BHSE (HUN)
72 DABIJA Adrian 1997 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
73 KARLSEN Knut Martin 1996 M NOR Bergens FK (NOR)
74 MAUNZ Florian 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
75 KOZMA Kalman 1995 M RSA University of Tswane (RSA)
76 MEJIA GARCIA Cristian Edenilson 1996 M ESA
77 OBERSON Alexandre 1994 M SUI BFC Basel (SUI)
78 DVARISKIS Edgaras 1996 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
79 GU Xinyuan 1997 M CHN
80 CHIEN Kei Hsu Albert 1998 M HKG
81 MARSH Philip 1994 M GBR Bath Sword Club (GBR)
82 CAMARGO Alexandre 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
83 RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
84 JAUERNIK Christian 1994 M DEN Hellerup FK (DEN)
85 MIKAELIAN Mikael 1996 M GEO
86 CHEN Zachary Yi 1998 M SGP Blade (SGP)
86 AAGENAES Haakon 1995 M NOR Bygdø FK (NOR)
88 MOROV Jonathan 1994 M BUL
89 COLE Joshua 1997 M USA
90 ADEL Abdelrahman 1996 M EGY
91 YAU Shun Him Himson 1994 M HKG
91 MICKWITZ Valter 1996 M FIN Habda Helsinki (FIN)
93 BUNDALO Ivan 1995 M SRB MK Omladinac (SRB)
94 MATKERIMOV Nazarbek 1996 M KGZ
95 LOZANO Michael 1996 M COL
96 FUJIKURA Riku 1994 M JPN
97 MANDLA Marten 1996 M EST Tallinna Mook (EST)
98 TRUJILLO Erick 1994 M MEX
99 CORCORAN Geoffrey 1995 M IRL
100 AL SHAMARI Mohammed 1994 M QAT
101 SATKAUSKAS Kasparas 1996 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
101 ALAJMI Abdulhadi 1996 M KUW
103 DE WIJN Zoa 1995 M NED MSV Zeemacht (NED)
104 DAMAS LOPEZ Jean Franco 1995 M VEN
105 LIM Justin Ren Hsien 1998 M SGP MDF (SGP)
106 D'AMICO Kristian 1997 M CZE SC Praha (CZE)
107 AKENTYEV Sergey 1995 M KAZ
108 ILIESKI David 1997 M MKD MK Rabotnicki Skopje (MKD)
109 NIGHTINGALE Lucian 1996 M NZL
110 JAHIMOVICS Andris 1996 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
111 PERSU Mario 1995 M ROU CSU Craiova (ROU)
112 PIRVULEASA Ovidiu 1995 M ROU CSU Craiova (ROU)
113 BREMS Alexander 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
114 MINKEVICIUS Lukas 1995 M LTU Gaja-Florete (LTU)
115 KUCHALSKI Tim 1994 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
116 CHADO TODOROVSKI Vojdan 1995 M MKD MK Vardar Skopje (MKD)
117 OGILVIE Sheldon 1998 M NZL
118 PINILLA Arthur 1995 M COL
119 HASSAN Ali H.a.m 1995 M KUW
120 CIPAR Jan 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
121 OZTUNC Omer Kaan 1997 M TUR Mersin Buyuksehir Bel SK (TUR)
122 ALDOSSARI Abdullah K 1996 M KSA
123 SCHROEDER Adam 1997 M RSA UCT Cape Town (RSA)
124 MEKRAS Konstantinos 1995 M GRE AKRITES (GRE)
125 TSOKAS Nikolaos 1995 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
126 ZMAUC-KVAR Ziga 1995 M SLO SK BRANIK (SLO)
127 FAVELA Ivann 1995 M MEX
128 BORISEVICH Yavgen 1996 M BLR Dinamo (BLR)
129 KOCHARYAN Artur 1996 M ARM
130 DIKOV Plamen 1998 M BUL National Sport´s Academy (BUL)
130 JACK Thomas 1994 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
132 WEIL Danton Prem Balan 1997 M MAS
133 KYPRAIOS Spyridon 1997 M GRE AKRITES (GRE)
134 DUBOUSKI Pavel 1997 M BLR
135 MOIR Indiana 1998 M AUS
136 NURMATOV Javokhirbek 1997 M UZB
137 CHOLAKOV Evgeni 1997 M BUL
138 1st round LEBEDEV Eduard 1995 M EST Tallinna Mook (EST)
139 1st round KÖNIGSWIESER Justus 1995 M AUT FU Linz (AUT)
140 1st round ABDRAKHMAN UULU Kubatbek 1996 M KGZ
141 1st round LOW Aloysius Hoi Yeen 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
142 1st round LUND Jonas 1995 M NOR Bygdø FK (NOR)
143 1st round ROGER Zacharie Herve 1995 M MAR ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
144 1st round BUNNEY Lachlan 1999 M AUS
145 1st round KOLARIC Jovan 1994 M SRB MK Silni (SRB)
146 1st round KYLLÖNEN Markus 1995 M FIN Habda Helsinki (FIN)
146 1st round GAARDSTED Viktor Emil 1994 M DEN Hellerup FK (DEN)
148 1st round MILIC Milos 1994 M SRB MK Silni (SRB)
149 1st round FITAS Anouar 1994 M ALG
150 1st round LOURENCO Vasco 1994 M POR
151 1st round AL-SALEHI Saleh Musaed Nasser 2000 M YEM
152 1st round BATSUREN Amarbold 1999 M MGL
153 1st round CHUANG Po Yu 1997 M TPE
154 1st round LOMBARDO Emiliano Ernesto 1994 M ARG
154 1st round RAMEZANI Saeid 1997 M IRI
156 1st round MINELLI Franco 1999 M ARG
157 1st round CANCHEZ SIFUENTES Federico 1995 M PER
158 1st round NASIRDINOV Abdulbosid 1997 M UZB
159 1st round ABED Faisal 1998 M KSA
160 1st round ALIMOV Fayzulla 1998 M UZB
161 1st round ENKHBAT Nyamlkhagva 1995 M MGL
162 1st round TURKA Sartaj Singh 1997 M IND
163 1st round LAI Je Yu 1997 M TPE
163 1st round ABDUL RAZAK Saeed Zaky 1996 M GHA
165 1st round BECCAR VARELA Francisco Javier 1996 M ARG
166 1st round PAVLOV Filip 1997 M MKD MK Rabotnicki Skopje (MKD)
167 1st round ERDENEBAT Bat-Erdene 1998 M MGL
999 1st round HANWEN Chung 1997 M MAS
999 1st round AMOUSSOU Alphonse Carlos 1997 M BEN
999 1st round HOUNHOUEDO Sessien Lionnel Francois D´assise 1995 M BEN
999 1st round ALMUWALLAD Waleed 1998 M KSA
999 1st round LOKOSSOU Freud Max 1998 M BEN