Back to list

Results

Trophee Maître Roger Nigon
SUI Basel
16 de enero de 2016 - 17 de enero de 2016

Epee Men's U20 Equipo History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ITALY       ITA
1 VISMARA Federico 1997 M ITA
1 RISICATO Gabriele 1996 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
1 PAOLINI Giacomo 1998 M ITA CS Forlivese (ITA)
1 MARTINI Cosimo 1997 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
2 HUNGARY       HUN
2 ESZTERGALYOS Patrik 1997 M HUN OMS-Tata (HUN)
2 BAKOS Balint 1997 M HUN Szombathely (HUN)
2 BANYAI Zsombor 1996 M HUN Vasas (HUN)
2 SIKLOSI Gergely 1997 M HUN Balaton (HUN)
3 POLAND       POL
3 BIELEC Maciej 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
3 MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
3 KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
3 MARCOL Daniel 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
4 JAPAN       JPN
4 KANO Koki 1997 M JPN
4 ONO Masahide 1996 M JPN
4 NAKAMURA Go 1996 M JPN
4 MURAYAMA Kentaro 1998 M JPN
5 SWITZERLAND       SUI
5 WEBER Frederik 1997 M SUI SEB Basel (SUI)
5 BAYARD Alexis 1996 M SUI SES Sion (SUI)
5 DAGANI Elia 1998 M SUI LUG Lugano (SUI)
5 MARCHUKOV Dmitrij 1996 M SUI ZFC Zürich (SUI)
6 SWEDEN       SWE
6 KIMFORS Anton 1997 M SWE GFK Göteborg (SWE)
6 ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
6 NILSSON Erik 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
6 STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 CANADA       CAN
7 FERRE Loup-Yann 1997 M CAN
7 FRENCH Dylan 1997 M CAN
7 BEAULIEU Loic 1998 M CAN
7 LALOR Matson 1997 M CAN
8 ISRAEL       ISR
8 PARIZAT Amit 1996 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
8 PIZENBERG Jacob 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
8 RAZ Ori 1997 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
8 GUTMAN Adi 1997 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
9 SPAIN       ESP
9 GAVALDA Eugeni 1996 M ESP SEA-T (ESP)
9 VILLALBA Victor 1996 M ESP
9 FABREGAT Angel 1996 M ESP SEA-T (ESP)
9 ANDREU ALMANSA Marc 1996 M ESP SEA-T (ESP)
10 RUSSIA       RUS
10 SIDOROVICH Yan 1996 M RUS
10 BRUEV Georgiy 1997 M RUS
10 ARTIUKHOV Viktor 1997 M RUS
10 KNYSH Oleg 1997 M RUS
11 FRANCE       FRA
11 DORIGO Clement 1997 M FRA AMIENS CE (FRA)
11 ALLEGRE Paul 1996 M FRA NEVERS CE (FRA)
11 VERVOITTE Louis 1996 M FRA COLMAR SR (FRA)
11 CANNONE Romain 1997 M FRA COLMAR SR (FRA)
12 USA       USA
12 MCDOWALD Curtis 1996 M USA
12 SIMMONS Ariel 1996 M USA
12 CANAUX Gabriel 1996 M USA
12 PISKOVATSKOV Anton 1996 M USA
13 CZECH REPUBLIC       CZE
13 JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
13 D'AMICO Kristian 1997 M CZE SC Praha (CZE)
13 BALCAR Josef 1998 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
13 JURKA Tomas 1997 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
14 EGYPT       EGY
14 ELSOKKARY Ahmad 1997 M EGY
14 ABDELKADER Ahmed 1997 M EGY
14 ABDELMALAK Daveed 1996 M EGY
14 ADEL Abdelrahman 1996 M EGY
15 UKRAINE       UKR
15 GORBACHUK Yevgeniy 1998 M UKR Kharkiv (UKR)
15 HORETSKYY Ivan 1996 M UKR
15 MAKHONIN Oleksiy 1996 M UKR Kharkiv (UKR)
15 SYCH Yan 1996 M UKR Kharkiv (UKR)
16 SLOVAKIAN REPUBLIC       SVK
16 RECLO Martin 1998 M SVK Akademia sermu (SVK)
16 STOLAR Samuel 1998 M SVK Akademia sermu (SVK)
16 DUDUC Alex 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
16 ILLE Simon 1997 M SVK Akademia sermu (SVK)
17 GERMANY       GER
17 KNECHTL Lukas 1997 M AUT GFU Graz (AUT)
17 BRAUN Rico 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
17 WALTER Noe 1996 M GER Osnabrücker SC (GER)
17 UNTERHAUSER Samuel 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
18 AUSTRIA       AUT
18 GOTTWALD Mathias 1998 M AUT FU Linz (AUT)
18 MAHRINGER Josef 1997 M AUT FU Linz (AUT)
18 WALLA Aaron 1996 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
18 PUCHACHER Lukas 1996 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
19 GREAT BRITAIN       GBR
19 PECK Harry 1996 M MLT
19 NICHOLS Harrison 1996 M GBR
19 MCGLADE Daniel 1996 M GBR
19 SINCLAIR Aml 1997 M GBR
20 DENMARK       DEN
20 LINNEMANN Christian Schack 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
20 KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
20 ALEXANDERSEN Nicolai 1998 M DEN Hellerup FK (DEN)
21 VENEZUELA       VEN
21 HERNANDEZ Eduardo Nazareth 1996 M VEN
21 LIMARDO Jesus 1996 M VEN
21 MENDOZA Carlos 1997 M VEN
22 KAZAKHSTAN       KAZ
22 SHARLAIMOV Vadim 1996 M KAZ
22 SERTAY Yerlik 1998 M KAZ
22 KELLERMAN Alexandr 1996 M KAZ
23 FINLAND       FIN
23 PAAVOLAINEN Jaakko 1996 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
23 KOCK Joachim 1998 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
23 MATTSSON Oliver 1996 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
23 MIKKILÄ Max 1998 M FIN Miekkailustudio (FIN)
24 ESTONIA       EST
24 GUSAROV Klim 1998 M EST Tallinna Mook (EST)
24 KOPRA Henri 1997 M EST Tallinna Mook (EST)
24 ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
25 AUSTRALIA       AUS
25 YATES Domenic 1999 M AUS
25 CROOK Lachlan 1998 M AUS
25 HAYES Isaac 1998 M AUS
25 SELLS Alexander 2000 M AUS
26 PORTUGAL       POR
26 VAZ Andre 1996 M POR
26 ARAUJO Francisco 1997 M POR
26 ONOFRE Rafael 1998 M POR
26 ALVES Goncalo 1998 M POR
27 TURKEY       TUR
27 GUVENC Ahmet 1997 M TUR
27 SAY Ali Ege 1999 M TUR
27 CIMENLI Muhammet Haluk 1997 M TUR
27 OZTUNC Omer Kaan 1997 M TUR Mersin Buyuksehir Bel SK (TUR)
E SAUDI ARABIA       KSA
E ABED Faisal 1998 M KSA
E ALDAWOOD Jawad 1999 M KSA
E ALHUSSAIN Ahmad Abbas I. 1996 M KSA
E ALDOSSARI Abdullah K 1996 M KSA