Back to list

Results

Jugend-Turnier
GER Bonn
April 27, 2013 - April 27, 2013

Sabre Women's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Women's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FRICKE Anna 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 FRÖSE Lisann 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 POLENSKE Sofia 2000 F GER TV Ratingen (GER)
3 KRÖLL Sarah 2000 F GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
5 BORETZKI Nadine 2000 F GER CTG Koblenz (GER)
6 TROMPETA Clara 2000 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
7 BORETZKI Nicole 2000 F GER CTG Koblenz (GER)
8 JUNG Caroline 2000 F GER TV Wetzlar (GER)
9 LAUSCH Lara 2000 F GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
10 SEEFELD Lena Marie 2000 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
11 RÜTGERS Lisa 2000 F GER TV Ratingen (GER)
12 TRUNK Mathilda Lioba 2000 F GER TV Wetzlar (GER)
13 SCHEEL Naike 2000 F GER TSV Kenten (GER)

Sabre Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TRAN Marie-Claire 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 STERNER Katharina 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 PETRAUSCHKE Antonia 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 HELLWIG Kay Marie 1999 F GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
5 BROMISCH Dana 1999 F GER TV Ratingen (GER)
6 STEIN Katharina 1999 F GER Königsbacher SC (GER)
7 LANGGUTH Rahel 1999 F GER TV Ratingen (GER)
8 PFAFF Lisa 1999 F GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
9 1st round HEINRICH Lena Marie 1999 F GER TV Wetzlar (GER)
10 1st round HARTEL Laura 1999 F GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)

Sabre Men's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ALBERS Siebo 2000 M GER OFC Bonn (GER)
2 BECHER Pascal 2000 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
3 BILLE Mark 2000 M GER TV Ratingen (GER)
3 NEKHILI Younes-Guenael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
5 MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
6 ERDOGAN Canhaydar 2000 M GER TV Ratingen (GER)
7 UFERT Erik 2000 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
8 HOLLSTEIN Niklas 2000 M GER OFC Bonn (GER)
9 HAUBROK Elias 2000 M GER TSV Kenten (GER)
10 SCHULZ Florian 2000 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
11 LÜTKE-DÖRRHOFF Leo 2000 M GER TV Jahn Oelde (GER)
12 FICHTENKAMM Philipp 2000 M GER Königsbacher SC (GER)
13 MARKER Gabriel 2000 M GER Königsbacher SC (GER)
14 SCHADOW Henry 2000 M GER OFC Bonn (GER)
15 KORVES Johannes 2000 M GER MTV Mainz (GER)
16 KLEIN Laurenz 2000 M GER OFC Bonn (GER)
17 ESSER Noah 2000 M GER TV Ratingen (GER)

Sabre Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SCHLICHT Julius Wilhelm 1999 M GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
2 HAUSCHILDT Natan 1999 M GER OFC Bonn (GER)
3 LÖHR Jannis 1999 M GER Königsbacher SC (GER)
3 JANSON Paul 1999 M GER MTV Mainz (GER)
5 PETERS Frederik 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
6 KEMMLING Finn 1999 M GER OFC Bonn (GER)
7 WAHL Mirco 1999 M GER Königsbacher SC (GER)
8 ZIEHER Norman Levi 1999 M GER TV Wetzlar (GER)
9 1st round KLEIN Jan 1999 M GER OFC Bonn (GER)
10 1st round KAUNE Simon 1999 M GER TSV Kenten (GER)
11 1st round REIFENBERG Robert 1999 M GER OFC Bonn (GER)
12 1st round FRANK Alessandro 1999 M GER Königsbacher SC (GER)