Back to list

Results

Coupe du Monde
CUB Havanna
January 23, 1999 - January 28, 1999

Foil Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 CASTILO ACOSTA Yunia 1900 F CUB
2 TORRES TORRES Sandra 1979 F VEN
3 GONZALES Sully 1900 F CUB
3 RINCONES Marianny 1980 F VEN
5 CASTAREDA Yolitza 1900 F CUB
6 COMPANY LA O Misleydis 1982 F CUB
7 GUERRA FONSECA Yamitza 1900 F CUB
8 FERNANDEZ Taimi 1900 F CUB
9 SUAREZ Yulitza 1983 F VEN
10 PEKA Ivania 1900 F CUB
11 ONA RUZ Misleidys 1981 F CUB
12 BARO Yadira 1900 F CUB
13 CORNET FLORES Gisela 1981 F PAR
14 SIMON RUIZ Kirenia 1982 F CUB
15 PILOTO Heidi 1900 F CUB
16 COMSUERGRA Dailenis 1900 F CUB
17 N AGUILERA Maria.E 1900 F CUB
18 N DE ROUX LAM Jacqueline Antonette 1983 F PAN

Foil Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 O'RELLY ROMAN Abraham 1979 M CUB
2 TEITSSON Ragnar-Torfi 1979 M ISL FH Hafnarfjordur (ISL)
3 LAUN Frederik 1979 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 ARTEAGA KESSEL Daymar 1981 M CUB
5 LENDEZ PANEQUE Juan Jose 1981 M CUB
6 BIERRA Disan 1900 M CUB
7 SALAZAR Eder xavier 1982 M VEN
8 DEL VALLE TOMAS Reist 1900 M CUB
9 SOTO Pedro 1900 M VEN
10 SALAMAR SILOT Adrian 1900 M CUB
11 BRAVO Daniel 1900 M PER
12 CARRILLO AYALA Andres 1980 M CUB
13 RODRIGUEZ Miakel 1900 M CUB
14 SANCHEZ Eliszer 1900 M VEN
15 NARANJO CASTILLO Yunior al 1980 M CUB
16 BISET DESPAINE Inels 1900 M CUB
17 N SUAREZ Alexei 1900 M CUB
18 N FRAGOSO Elier 1900 M CUB
19 N LOPEZ Marcos 1900 M VEN
20 N ADRADE Didier 1900 M CUB

Epee Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 JIMENEZ LUNA Jesica 1980 F PAN
2 ONA RUZ Misleidys 1981 F CUB
3 TORRES TORRES Sandra 1979 F VEN
3 SIMON RUIZ Kirenia 1982 F CUB
5 AGUILERA Maria.E 1900 F CUB
6 CASTAREDA Yolitza 1900 F CUB
7 PILOTO Heidi 1900 F CUB
8 COMSUERGRA Dailenis 1900 F CUB
9 COMPANY LA O Misleydis 1982 F CUB
10 BARO Yadira 1900 F CUB
11 MARTINEZ RASUA Duneiski 1979 F CUB
12 PEKA Ivania 1900 F CUB
13 MARCAL Leiza 1900 F BRA
14 GONZALES Sully 1900 F CUB
15 GONZALEZ POZO Maylin 1981 F CUB
16 FERNANDEZ Taimi 1900 F CUB
17 N GUERRA FONSECA Yamitza 1900 F CUB
19 N GONZALEZ Daylin 1900 F CUB

Epee Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 CARRILLO AYALA Andres 1980 M CUB
2 FERNANDEZ Silvio 1979 M VEN
3 SUAREZ Alexei 1900 M CUB
3 WILLIAM Wilfredo 1900 M CUB
5 RODRIGUEZ Miakel 1900 M CUB
6 HERNANDEZ Luymar 1982 M VEN
7 DEL VALLE TOMAS Reist 1900 M CUB
8 SUAREZ Javier 1981 M COL
9 ARIAS Jorde 1900 M CUB
10 CORONADO Jose 1900 M CUB
11 LENDEZ PANEQUE Juan Jose 1981 M CUB
12 SANCHEZ Carlos 1900 M VEN
13 MELO Leopoldo 1900 M VEN
14 ADRADE Didier 1900 M CUB
15 BISET DESPAINE Inels 1900 M CUB
16 NARANJO CASTILLO Yunior al 1980 M CUB
17 N O'RELLY ROMAN Abraham 1979 M CUB
18 N SIERRA MONCADA Dissa 1900 M CUB
19 N BRAVO Daniel 1900 M PER
20 N FRAGOSO Elier 1900 M CUB

Sabre Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GUTIERREZ Yerimar 1980 F VEN
2 TORRES TORRES Sandra 1979 F VEN
3 GONZALEZ Daylin 1900 F CUB
3 GONZALEZ POZO Maylin 1981 F CUB
5 RUIZ CARRILLO Mirian 1984 F CUB
6 MARTINEZ RASUA Duneiski 1979 F CUB
7 CASTAREDA Yolitza 1900 F CUB
8 COMPANY LA O Misleydis 1982 F CUB
9 DI MARTINO Katalin 1982 F GER
10 ROUX LAM Jeanette Arline 1981 F PAN
11 DESPAIGNE Katlen 1900 F CUB
12 SUAREZ Yulitza 1983 F VEN
13 AGUILERA Maria.E 1900 F CUB
14 GUERRA FONSECA Yamitza 1900 F CUB
15 PEKA Ivania 1900 F CUB
16 JEREZ Endili 1900 F CUB
17 N ONA RUZ Misleidys 1981 F CUB
18 N PILOTO Heidi 1900 F CUB
19 N CORNET FLORES Gisela 1981 F PAR
20 N FERNANDEZ Taimi 1900 F CUB
21 N COMSUERGRA Dailenis 1900 F CUB

Sabre Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BAUER Dennis 1980 M GER Königsbacher SC (GER)
2 LARDUET ROBERT Ismel 1979 M CUB
3 NARANJO CASTILLO Yunior al 1980 M CUB
3 SILVA Juan 1982 M VEN
5 SALAZAR Luis 1981 M VEN
6 CAMACARO Yair 1900 M VEN
7 BISET DESPAINE Inels 1900 M CUB
8 GONZALES Leysi 1900 M CUB
9 FRAGOSO Elier 1900 M CUB
10 ANDRADE GARCIA Lidie 1900 M CUB
11 WILLIAM Wilfredo 1900 M CUB
12 O'RELLY ROMAN Abraham 1979 M CUB
13 SIERRA MONCADA Dissa 1900 M CUB
14 RODRIGUEZ Miakel 1900 M CUB
15 ARTEAGA KESSEL Daymar 1981 M CUB
16 LENDEZ PANEQUE Juan Jose 1981 M CUB
17 N SILVA Luis M 1984 M VEN
18 N CARRILLO AYALA Andres 1980 M CUB
19 N DEL VALLE TOMAS Reist 1900 M CUB
20 N SUAREZ Alexei 1900 M CUB