Back to list

Results

Westfälische Meisterschaft
GER Westfalen
May 15, 1999 - May 16, 1999

Foil Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NIEDERSTUKE Lena 1985 F GER
2 JORDING Nadine 1985 F GER USC Bochum (GER)
3 LAMMERING Berenice 1985 F GER Soester TV (GER)
4 VOSEN Vera 1985 F GER MTV Minden (GER)

Foil Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KLIPPENSTEIN Oksana 1986 F GER Quernheimer FC (GER)
2 BENTS Viktoria 1986 F GER
3 KALING Nina 1986 F GER TG Münster (GER)
4 JESSE Katarzyna 1986 F GER [i] DSC Wanne-Eickel (GER)
5 ULBRICH Melanie 1986 F GER MTV Minden (GER)
6 SCHULERA Yvonne 1986 F GER TV Neheim (GER)
7 GRÜTZNER Katja 1986 F GER TSV Hagen (GER)
8 NEUMANN Julia 1986 F GER

Foil Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KOERT Alexander 1986 M GER Soester TV (GER)
2 STEINBERG Thomas 1986 M GER TSV Hagen (GER)
3 POTTHOFF Marc-Philipp 1986 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
4 WIPPERMANN Christoph 1986 M GER Quernheimer FC (GER)
5 JORDING Lars 1986 M GER Quernheimer FC (GER)
6 VON LOH Jens 1986 M GER Quernheimer FC (GER)
7 BÖHNKE Tobias 1986 M GER OFC Castrop-Rauxel (GER)
8 BÖNING Felix 1986 M GER TSV Hagen (GER)
9 BÖRNER Philipp 1986 M GER Dortmunder TG (GER)
10 GAUPEL Michael 1986 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
11 KNEER Jonas 1986 M GER TV Gütersloh (GER)
12 KOLL Bernhard 1986 M GER TV Gütersloh (GER)

Foil Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LOMBERG Stefan 1985 M GER
2 GÖHNER Florian 1985 M GER Quernheimer FC (GER)
3 HESSMANN Philipp 1985 M GER FG Recklinghausen (GER)
4 HUNDELOH Dominik 1985 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
5 ULMS Florian 1985 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
6 HEMPELMANN Tim 1985 M GER

Epee Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SCHULERA Yvonne 1986 F GER TV Neheim (GER)
2 JESSE Katarzyna 1986 F GER [i] DSC Wanne-Eickel (GER)
3 PLÄTZER Anna 1986 F GER Soester TV (GER)
4 SCHWENGEL Sarah 1986 F GER Quernheimer FC (GER)

Epee Women's U14+U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LAMMERING Berenice 1985 F GER Soester TV (GER)
2 RECKLIES Anna Lisa 1985 F GER [i] FC im VfL Bochum (GER)
3 GENÄHR Anna 1985 F GER Soester TV (GER)

Epee Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NOLTE Mathis 1986 M GER Quernheimer FC (GER)
2 STEINBERG Thomas 1986 M GER TSV Hagen (GER)
3 HERZBERG Jonathan 1986 M GER [i] FC im VfL Bochum (GER)
4 BÖNING Felix 1986 M GER TSV Hagen (GER)
5 OSTERHAUS Florian 1986 M GER TV Neheim (GER)
6 DRÄXLER Martin 1986 M GER FS Bielefelder TG (GER)
7 FIGURA Daniel 1986 M GER FSG Warendorf (GER)
8 SUEN Benjamin 1986 M GER FSG Warendorf (GER)

Epee Men's U14+U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GÖHNER Florian 1985 M GER Quernheimer FC (GER)
2 HARTLICH Timo 1985 M GER TV Neheim (GER)
3 LOMBERG Stefan 1985 M GER
4 ZAN Robert 1985 M GER [i] FC im VfL Bochum (GER)
5 HUNDELOH Dominik 1985 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
6 ULMS Florian 1985 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
7 POTTHOFF Christoph 1985 M GER FSG Warendorf (GER)
8 OBERMEIER Oliver 1985 M GER Quernheimer FC (GER)
9 HEMPELMANN Tim 1985 M GER

Sabre Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BABAEV Anar 1986 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)

Sabre Men's U14+U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SCHOLZ Stefan 1985 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
2 MILKOWSKI Michael 1985 M GER
3 DÖRGE Moritz 1985 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
4 BAYER Markus 1985 M GER FS Bielefelder TG (GER)
5 WEISHAUPT Christopher 1985 M GER Herner TC (GER)