Back to list

Results

Luitpold-Cup
GER München
February 18, 2006 - February 18, 2006

Sabre Women's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KINDLER Ann-Sophie 1996 F GER TSG Eislingen (GER)
2 SCHOPPA Sophie-Marie 1996 F GER FC Göppingen (GER)

Sabre Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NIKOLAEVA Maria 1995 F GER FR Nürnberg (GER)
2 SPIETH Frederike 1995 F GER FC Göppingen (GER)
3 MIKSCH Clara 1995 F GER FC Fürth (GER)
4 RIEG Sonja 1995 F GER TSG Eislingen (GER)
5 BAUM Nastassja 1995 F GER KTF Luitpold München (GER)
6 BECKENBAUER Sophia 1995 F GER TV Ingolstadt (GER)

Sabre Women's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BARTH Jennifer 1994 F GER FC Göppingen (GER)
2 BAUM Elena 1994 F GER TSG Eislingen (GER)
3 GRUSS Catharina 1994 F GER TSG Eislingen (GER)
4 BALLA Caroline 1994 F GER FC Göppingen (GER)

Sabre Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MUSCH Anja 1993 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 BÜHRLE Jasmin 1993 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 BLERSCH Alexandra 1993 F GER TSG Eislingen (GER)

Sabre Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MÜLLER Anna-Lena 1992 F GER FC Göppingen (GER)
2 LANTENHAMMER Lena 1992 F GER
3 HAUSER Christina 1992 F AUT
4 PETER Hannah 1992 F GER FR Nürnberg (GER)

Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ERCETIN Melis 1991 F GER TSG Eislingen (GER)
2 GÖRZEN Sandra 1990 F GER FC Göppingen (GER)
3 BRAUN Sonja 1989 F GER MTV München (GER)
3 MÜLLER Anna-Lena 1992 F GER FC Göppingen (GER)
5 HAMPEL Anna 1990 F GER
6 SCHURRER Lisa 1990 F GER FC Regensburg (GER)
7 ZWENGER Louisa 1991 F GER KTF Luitpold München (GER)
8 RATH Corinna 1989 F GER KTF Luitpold München (GER)
9 BLERSCH Alexandra 1993 F GER TSG Eislingen (GER)
10 HEMMERSBACH Sonja 1989 F GER MTV München (GER)
11 LANTENHAMMER Lena 1992 F GER
12 LANG Lisa-Sophie 1988 F GER TSG Reutlingen (GER)
13 BEDRANOWSKY Anne 1990 F GER FC Regensburg (GER)
14 HAUSER Christina 1992 F AUT

Sabre Men's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SAUER Jonathan 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 KÜHNER Tim 1996 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 KÄSTNER Etienne 1996 M GER KTF Luitpold München (GER)
4 GOLLNICK Vincent 1996 M GER
5 GRUß Julian 1996 M GER TSG Eislingen (GER)
6 OSTERMEIER Felix 1996 M GER TV Ingolstadt (GER)
7 HÖLLERER Quirin 1996 M GER KTF Luitpold München (GER)
8 BERNER Frederic 1996 M GER TSG Eislingen (GER)
9 EHREMANN Edgar 1996 M GER FC Göppingen (GER)
10 FAASEL Constantin 1996 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
11 BLETSCH Luca 1996 M GER TSG Eislingen (GER)
12 FRIEDE Carl-Magnus 1996 M GER TSG Eislingen (GER)
13 FALB Markus 1996 M GER TV Ingolstadt (GER)
14 MÜLLER Lorenz 1996 M GER FC Göppingen (GER)

Sabre Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MATULA Markus 1995 M GER FC Göppingen (GER)
2 WEICHEL Jonas 1995 M GER FC Göppingen (GER)
3 DOMANSKI Adam William 1995 M GER FR Nürnberg (GER)
4 LATZKO Bastian 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
5 AHMAD Jonas 1995 M GER FR Nürnberg (GER)
6 HAMPEL Kilian 1995 M GER
7 WEIß Benedikt 1995 M GER FC Göppingen (GER)
8 HENNE Simon 1995 M GER FR Nürnberg (GER)
9 SEDLAK Marko 1995 M GER FC Göppingen (GER)
10 HEBERLING Jonas 1995 M GER SSV Schrobenhausen (GER)
11 LIPPERT Timothy 1995 M GER FR Nürnberg (GER)

Sabre Men's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GÖRZEN Thomas 1994 M GER FC Göppingen (GER)
2 MUNZ Max 1994 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 JÜNGER Christian 1994 M GER FC Göppingen (GER)
4 FALB Andreas 1994 M GER TV Ingolstadt (GER)
5 FÖRSTER Sebastian 1994 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 KÄSTNER Lucien 1994 M GER KTF Luitpold München (GER)
7 LESSNER Luis 1994 M GER FR Nürnberg (GER)
8 SCHÖDLBAUER Tobias 1994 M GER FR Nürnberg (GER)
9 GEIGER Louis 1994 M GER KTF Luitpold München (GER)

Sabre Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 WAGNER Felix 1993 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 KINDLER Maximilian 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
3 EHREMANN Alex 1993 M GER FC Göppingen (GER)
3 HÖGERLE Philipp 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
5 HAUX Felix 1993 M GER FC Göppingen (GER)
6 HOFMANN Alexander 1993 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
7 ZINTL David 1993 M GER FR Nürnberg (GER)
8 HEINRICH Matthias 1993 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
9 SCHACHERL Tim 1993 M GER FR Nürnberg (GER)
10 FINZEL Tizian 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
11 ATZLER Max Marko 1993 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
12 WEISSER Constantin 1993 M GER TV Ingolstadt (GER)
13 HORN Christoph 1993 M GER FR Nürnberg (GER)
14 SWOBODA Dustin 1993 M GER FR Nürnberg (GER)
15 HEIMBERGER Julian 1993 M GER

Sabre Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LEHNERT Florian 1992 M GER TSG Eislingen (GER)
2 MOHRING Michael 1992 M GER FC Göppingen (GER)
3 EHRLER Julian 1992 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 SCHMELZER Maximilian 1992 M GER TSG Eislingen (GER)
5 HARTWEG Attila 1992 M GER
6 BAUER Sebastian 1992 M GER TV Ingolstadt (GER)
7 SCHMULENSON Mark 1992 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
8 EHRENFELS Felix 1992 M GER TV Ingolstadt (GER)
9 BRAUN Daniel 1992 M GER
10 FRITZ Pierre 1992 M GER KTF Luitpold München (GER)
11 HAAG Nikita 1992 M GER

Sabre Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LEHNERT Florian 1992 M GER TSG Eislingen (GER)
2 BAUER Timmy 1990 M GER KTF Luitpold München (GER)
3 MEIXNER Stefan 1989 M GER FR Nürnberg (GER)
3 KINDLER Maximilian 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
5 MÜNSTER Marc 1991 M GER KTF Luitpold München (GER)
6 REICHERT Paul 1991 M GER KTF Luitpold München (GER)
7 KOßMANN Jakob 1990 M GER KTF Luitpold München (GER)
8 SCHMELZER Maximilian 1992 M GER TSG Eislingen (GER)
9 UBEDA RODRIGUEZ Joan 1991 M GER FC Fürth (GER)
10 FRITZ Pierre 1992 M GER KTF Luitpold München (GER)
11 HÖGERLE Philipp 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
12 MOHRING Michael 1992 M GER FC Göppingen (GER)
13 FÄHRMANN Julian 1991 M GER KTF Luitpold München (GER)
14 DRUDE-STUMPF Alexander 1991 M GER FC Fürth (GER)
15 KRÜDENER Lukas 1990 M GER Nürnberger FC (GER)
16 BURD Paul 1991 M GER TSV Hof (GER)
17 EHREMANN Alex 1993 M GER FC Göppingen (GER)
18 HAUX Felix 1993 M GER FC Göppingen (GER)
19 SPOR Ullrich 1989 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
20 HARTWEG Attila 1992 M GER
21 SCHACHERL Tim 1993 M GER FR Nürnberg (GER)
22 ZINTL David 1993 M GER FR Nürnberg (GER)
23 SCHMULENSON Mark 1992 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
24 FINZEL Tizian 1993 M GER TSG Eislingen (GER)
25 HOFMANN Alexander 1993 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
26 ATZLER Max Marko 1993 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
27 HEINRICH Matthias 1993 M GER TSV Bad Kissingen (GER)
28 HAAG Nikita 1992 M GER
29 HORN Christoph 1993 M GER FR Nürnberg (GER)