Back to list

Results

49. TISSOT Grand Prix
SUI Bern
May 11, 2013 - May 12, 2013

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
2 NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR
3 FERNANDEZ Silvio 1979 M VEN
3 KAUTER Fabian 1985 M SUI FCB Bern (SUI)
5 LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
6 BOCZKO Gabor 1977 M HUN BHSE (HUN)
7 ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
8 PELLETIER Vincent 1976 M CAN
9 BOREL Yannick 1988 M FRA
10 BLASZYCK Alexandre 1988 M FRA
11 VERWIJLEN Bas 1983 M NED SC Den Bosch (NED)
12 AVDEEV Anton 1986 M RUS
13 SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Offenbach (GER)
14 PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
15 CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
16 TREVEJO Ivan 1971 M FRA ST GRATIEN (FRA)
17 NOVOSJOLOV Nikolai 1980 M EST Le Glaive (EST)
18 FIEDLER Jörg 1978 M GER FC Leipzig (GER)
19 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
20 THOMPSON Soren 1981 M USA
21 LUCENAY Jean-Michel 1978 M FRA
22 ROBEIRI Ulrich 1982 M FRA
23 GRUMIER Gauthier 1984 M FRA
24 KHODOS Sergey 1986 M RUS
25 BOISVERT-SIMARD Hugues 1981 M CAN
26 BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
27 CORDEIRO Joao 1987 M POR CAE (POR)
28 OROZCO David 1983 M VEN [i] Maison de l Escrime (EUR)
29 ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
30 LAHTINEN Alexander 1991 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
31 BINO Gabriele 1991 M ITA
32 REIZLIN Igor 1984 M UKR
33 PIZZO Paolo 1983 M ITA
34 BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
35 GAUTHIER Simon 1990 M SUI SESAF Fribourg (SUI)
36 LIMARDO Francisco 1987 M VEN
37 VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
38 CONFALONIERI Diego 1979 M ITA
39 SAIF Mohannad 1980 M EGY
40 TAGLIARIOL Matteo 1983 M ITA
41 TOURCHINE Igor 1982 M RUS
42 VOMERO Nicholas 1990 M USA
43 STAUB Florian 1990 M SUI SEB Basel (SUI)
44 POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
45 NABIL Ahmed 1986 M EGY
46 PRYOR Jason 1987 M USA
47 FAYEZ Ayman 1991 M EGY
48 HEREY Anatolii 1989 M UKR
49 TAUFFENBERGER Arnaud 1987 M CAN
50 TSINIS Alexander 1980 M USA
51 AN Sung Ho 1985 M KOR
52 KWEON Youngjun 1987 M KOR
53 MIKOLAJCZAK Krzysztof 1984 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
54 NA Jongkwan 1992 M KOR
55 NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
56 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
57 FICHERA Marco 1993 M ITA CS Acireale (ITA)
57 SONG Jae Ho 1990 M KOR
59 DYMAR Olexander 1982 M UKR
60 JEFREMENKO Mihails 1980 M LAT
61 FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
62 BÖHM Constantin 1991 M GER Heidenheimer SB (GER)
63 CANA INFANTE Kelvin 1987 M VEN
64 HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
65 MORGOEV Vseslav 1986 M RUS
66 SHERRILL Edward 1986 M USA
67 ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
68 MARTINELLI Francesco 1978 M ITA
69 SIDOROV Denis 1985 M RUS
70 LEE Jungham 1991 M KOR
71 ABAJO Jose Luis 1978 M ESP SAMA-M (ESP)
72 GUILLEMIN Leland 1987 M CAN
73 SANTARELLI Andrea 1993 M ITA
74 GRYAZNOV Dmitriy 1985 M KAZ
75 KASE Robin 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
76 AMBROZ Jakub 1986 M CZE USK Praha (CZE)
77 TOMOCHE Geiser 1982 M VEN
78 MYRGORODSKYI Ievgen 1986 M UKR Kharkiv (UKR)
79 ADAMEK Michal 1987 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
80 SPAUTZ Falk 1990 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
81 TIKHOMIROV Alexey 1983 M RUS
82 PONOMARENKO Yaroslav 1989 M UKR
83 GAROZZO Enrico 1989 M ITA
83 LUGONES RUGGERI Jesus Andres 1991 M ARG ANGERS SCO (FRA)
85 LEBLANC Marc-Andre 1986 M CAN
86 LAUNER Steffen 1986 M GER FC Leipzig (GER)
87 ALEKSANDROV Roman 1989 M UZB
88 GANIYEV Bakhtiyorjon 1982 M UZB
89 FEROT Francois Xavier 1991 M BEL
90 GLAZKOV Nikita 1992 M RUS MGFSO (RUS)
91 AREDE Pedro 1988 M POR CAE (POR)
92 HOFER Nikolaus 1985 M AUT FU Linz (AUT)
93 STEFFEN Benjamin 1982 M SUI SEB Basel (SUI)
94 KHOO Willie Zi Le 1992 M SGP
95 CUPR Michal 1991 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
96 TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
97 HALLER Rudolf 1991 M GER FC Leipzig (GER)
98 ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
99 WRIGHT John 1991 M CAN
100 KIM Sangmin 1986 M KOR
101 KUDAYEV Ruslan 1980 M UZB
102 KUHN Georg 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
103 BAS Marcel 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
104 BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
104 NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
106 ROD Max 1993 M POR EBAI (POR)
107 PIREK Valentin 1992 M SUI SEG Geneve (SUI)
108 KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
109 PINTO Santiago 1992 M COL [i] C.E.E. Madrid (ESP)
110 JERENT Daniel 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
111 PARAVICINI Giacomo 1989 M SUI
112 DOMINGUEZ Jose Felix 1983 M ARG
113 MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
114 CASNY Dietmar 1988 M AUT FU Linz (AUT)
115 AUSTEN Ross 1978 M AUS
116 AJZENSTADT Ido 1984 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
117 OBERSON Philippe 1992 M SUI BFC Basel (SUI)
118 MEJIAS Wolfgang 1983 M VEN
119 1st round MEDVEDIEV Vitalii 1983 M UKR
120 1st round SEGUIN Jean-Pierre 1985 M CAN
121 1st round FAVA Alex 1989 M FRA ST GRATIEN (FRA)
122 1st round SEIDL Julian 1990 M CZE SC Praha (CZE)
123 1st round BORSKY Peer 1990 M SUI ZFC Zürich (SUI)
123 1st round SOBOCAN Rok 1971 M SLO
125 1st round TACCANI Alessandro 1992 M ARG
126 1st round MAISONET Hector 1992 M PUR
127 1st round HOYER Martin 1967 M CZE
128 1st round VAN CLEEMPUT Robrecht 1984 M BEL
129 1st round KRAWCZYK Pawel 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
130 1st round KORHONEN Jussi 1983 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
131 1st round KOVACS Tamas 1980 M HUN
132 1st round BUHDEIMA Khaled 1983 M LBA
133 1st round KAUTER Michael 1979 M SUI FCB Bern (SUI)
134 1st round WATSON Adam 1990 M USA
135 1st round LAMPERTZ Guillaume 1993 M BEL [i] CE Pommeau d'Or (BEL)
136 1st round RUDENKO Sergej 1974 M UKR
137 1st round PETROV Roman 1991 M KGZ
138 1st round REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
139 1st round TIKHOMIROV Arseni 1992 M CAN
140 1st round TIMOCE Andrei 1989 M ROU CSM Oradea (ROU)
141 1st round CASADO Elias 1991 M ESP
142 1st round BRZOZOWSKI Seweryn 1992 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
142 1st round YERGLER Jonathan 1991 M USA
144 1st round BRONISZEWSKI Filip 1990 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
144 1st round CHOE Shinyeong 1991 M KOR
146 1st round GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
147 1st round WANG Chi-Chu 1986 M TPE
148 1st round TERSCINAR Peter 1985 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
149 1st round REGIBEAU Gaspard 1992 M BEL [i] CE Pommeau d'Or (BEL)
150 1st round ZWIMPFER Michael 1984 M THA
151 1st round MAZANOV Andrey 1974 M KAZ
152 1st round CANDEIAS Ricardo 1984 M POR
153 1st round CHAMBERS Benedict 1967 M IRL FFF Stockholm (SWE)
154 1st round PETRASCH Jörg 1978 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
155 1st round LEE Samson Mun Hou 1986 M SGP Blade (SGP)
156 1st round BÖJTE Szabolocs Jozsef 1992 M TUR BVSC 2 (HUN)
157 1st round AKENTYEV Sergey 1995 M KAZ
158 1st round LING Mikail Tai Huang 1988 M SGP
159 1st round BLANCO Ruben 1987 M VEN
160 1st round KUROCHKIN Evgeny 1977 M KGZ