Back to list

Results

Cadet Circuit
GER Göppingen
December 10, 2011 - December 11, 2011

Sabre Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SAKELLARIOU Arianna 1995 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
2 SHCHUKLA Iryna 1995 F TUR Adiyaman GSK (TUR)
3 KELECSENYI Mirabella 1998 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
3 NAUMOVA Anastasia 1996 F RUS
5 KOCHETOVA Darya 1997 F RUS
6 KINDLER Ann-Sophie 1996 F GER TSG Eislingen (GER)
7 DRYGALA Gabriela 1995 F POL OS AZS Poznan (POL)
8 KUSIAN Judith 1995 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
9 ZALEVSKA Diana 1996 F UKR Nikolaev (UKR)
10 LOKHANOVA Sofia 1997 F RUS
11 PREARO Flaminia 1996 F ITA
11 PEGOLO Valentina 1995 F ITA Gemina Scherma (ITA)
13 DUTERTRE Pauline 1995 F FRA MAISONS ALF (FRA)
14 MOUTOUSSAMY Lea Melissa 1997 F FRA PARIS USM (FRA)
15 CABALD Audrey 1995 F FRA MAISONS ALF (FRA)
16 KALETA Karolina 1996 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
17 DRAJKO Lili 1996 F HUN Karpati (HUN)
18 STAMMNITZ Nadine 1995 F GER TV Jahn Oelde (GER)
19 VOLKMANN Valentina 1998 F GER TSG Eislingen (GER)
20 PATERNOTTE Josè 1995 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
21 RUAUX Emily 1995 F GBR Rivington Park FC (GBR)
22 PALCZYNSKA Patrycja 1995 F POL IKS Konstancin (POL)
23 KOCHETOVA Anastasiya 1997 F RUS
24 BALZER Sara 1995 F FRA STRASBOURG UC (FRA)
25 BOLSHAKOVA Valeriya 1995 F AZE
26 DI MARTINO Claudia 1995 F ITA CS Roma (ITA)
27 CSUTORKA Liliana 1995 F HUN UTE Budapest (HUN)
28 MIHALIK Nora 1995 F HUN MTK (HUN)
29 PODPASKOVA Evgenia 1998 F RUS
30 KRASNORUTSKAYA Kristina 1996 F RUS
31 KURYS Valentina 1995 F RUS
32 GIMALAC Margaux 1997 F FRA ORLEANS CE (FRA)
33 APITHY-BRUNET Manon 1996 F FRA ORLEANS CE (FRA)
34 CIARAGLIA Sofia 1995 F ITA
35 OBVINTSEVA Yana 1995 F UZB
36 GÖRG Marie 1996 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
37 VOROBYEVA Ekaterina 1995 F RUS
38 BARTH Julia 1997 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
39 GKOUNTOURA Theodora 1997 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
40 KELECSENYI Lena 1996 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
41 KRAUS Anja 1996 F GER TSV Kenten (GER)
42 KOSTINA Ekaterina 1996 F RUS
42 MAMEDOVA Milena 1997 F RUS
44 KHAKIMOVA Lola 1995 F RUS
45 REDWANZ Rabea 1996 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
46 RIFKISS Margaux 1996 F FRA PARIS ATP (FRA)
47 GEVAERT Alexandra 1996 F BEL Confrerie Gent (BEL)
48 CHOURI Maria Georgia 1999 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
49 NIKOLIC Kira-Katharina 1995 F AUT UFC Wien (AUT)
49 CHERY EMMANUEL Oceane 1996 F FRA ORLEANS CE (FRA)
51 KOC Tugce Simay 1995 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
52 FOMINA Yulia 1995 F RUS
53 JUHASZ Tekla 1996 F HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
53 LECOQ Marie 1996 F FRA GISORS 3A (FRA)
55 BATTISTON Michela 1997 F ITA
56 KOSTRZEWA Michalina 1996 F POL OS AZS Poznan (POL)
57 HIRN Luzia 1996 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
58 FULOP Krisztina 1995 F HUN Karpati (HUN)
59 EIFLER Kira 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
60 SARBAN Ilgin 1996 F TUR TED SK (TUR)
60 MELNYK Kateryna 1995 F UKR Cherkasy (UKR)
62 KRÜGER Léa 1996 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
63 AGON Roxane 1996 F FRA MEYLAN SE (FRA)
64 WASILEWSKA Izabella 1995 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
65 STADNICHUK Polina 1996 F RUS
66 HENZE Beatrice 1996 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
67 OZEROVA Darya 1995 F UKR Cherkasy (UKR)
68 PASSARO Eloisa 1997 F ITA
69 DIMA Loredana 1995 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
70 FONDI Carlotta 1996 F ITA SS Lazio Scherma Ariccia (ITA)
71 SOLOVIEVA Anna 1997 F RUS
72 TSYMBOTA Mariya 1996 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
73 CROISET Lisa 1995 F FRA MAISONS ALF (FRA)
74 PETROVETS Anastasia 1994 F RUS
75 TRZMIELEWSKA Martyna 1996 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
76 ABRAMS Jolien 1995 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
77 SASAKI Haruna 1996 F JPN
78 WATOR Joanna 1996 F POL TMS Sosnowiec (POL)
79 DOROFTE Mara 1997 F ROU CSM IASI (ROU)
79 LEMAIRE Mathilde 1996 F FRA THIONVILLE (FRA)
81 KONON Adrianna 1995 F POL KKSz Konin (POL)
81 HASHIMOTO Kaede 1995 F JPN
83 ANIL Shreya 1998 F GBR Camden Fencing Club (GBR)
84 SIEKACZ Dominika 1995 F POL KKSz Konin (POL)
84 SCHULTZ Anna Nora 1996 F HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
86 ROUSSEL Helene 1995 F ITA Societa Varesina (ITA)
86 OBERKIRCH Lina 1998 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
88 MAZUREK Marta 1998 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
89 CHEVROT-BIANCO Sophie 1995 F FRA MEYLAN SE (FRA)
90 SZILAGYI Viktoria 1995 F HUN DVE Miskolc (HUN)
91 VAN GEN HASSEND Pia 1996 F GER Future Fencing Werbach (GER)
92 MERLE Ophelie 1995 F FRA ROUBAIX CE (FRA)
93 KABUL Cakil-Egenaz 1995 F TUR TED SK (TUR)
94 BOSETTI Maddalena 1997 F ITA
95 OTRZONSEK Jennifer 1997 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
96 GLADDISH Laura 1997 F GBR MX Fencing Club (GBR)
97 PIVANTI Bianca 1996 F ITA
98 KROLIKOWSKA Nadia 1997 F POL TMS Sosnowiec (POL)
99 HENDRICKX Justine 1996 F BEL
100 DE SALIS Camille 1995 F SUI CHCH Châtelaine (SUI)
101 CIESLAR Karolina 1996 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
102 HOCK Eva 1995 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
103 OTTENBACHER Cara 1997 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
104 AFRA Eszter 1996 F HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
105 KAINZ Jessica 1995 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
106 ENDRES Franziska 1996 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
107 NOREJKO Teresa 1995 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
107 UBOWSKA Natalia 1997 F POL TMS Sosnowiec (POL)
109 CIOS Anna 1996 F POL TMS Sosnowiec (POL)
109 REDUCHA Urszula 1995 F POL UKS 13 Bialystok (POL)
111 HORVATH Fanni 1996 F HUN DKE (HUN)
112 SPENCE Niamh 1995 F IRL [i] FOYLE (IRL)
113 ROULLEAU Anais 1996 F FRA GISORS 3A (FRA)
114 ERTZ Marlene 1997 F GER FR Nürnberg (GER)
115 KIEFER Noemi 1996 F LUX CE Sud (LUX)
116 SZABO Judit 1995 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
116 DE SALIS Lara 1995 F SUI CHCH Châtelaine (SUI)
118 LEITNER Katharina 1995 F AUT ASC Wien (AUT)
119 HELL Alexandra 1997 F GER FR Nürnberg (GER)
120 ÖZOGUL Ecem 1998 F TUR TSG Eislingen (GER)
121 CIESIELSKA Sara 1996 F POL KKSz Konin (POL)
122 FIDANZI Laura 1998 F ITA
122 MAZZANTI Cecilia 1998 F ITA
124 SETALO Mirella 1995 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
125 MUKAE Ayaka 1998 F JPN
126 KOSE Fatma Zehra 1997 F TUR
127 STEIGER Annika 1997 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
128 LIPTAK Laura 1995 F HUN GEAC Gödöllö (HUN)
129 DELAS Marie 1995 F FRA PAU SECTION (FRA)
130 VERNYEL Sara 1997 F HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
131 BEDDOE Megan 1995 F GBR MX Fencing Club (GBR)
132 DÖNNI Madita 1996 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
133 PAPENDICK Sophie 1996 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
134 ICEN Nuriye Naz 1996 F TUR
135 JÄGER Claudia 1997 F AUT FC Villach (AUT)
136 CLOETENS Charlotte 1995 F BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
137 HALBAUER Kay Helen 1998 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
138 HUMM Regina 1997 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
139 RIED Carolin 1996 F GER TS Göppingen (GER)
140 LEWIS Jessica 1996 F GBR Bath Sword Club (GBR)
140 GERAGA Marta 1996 F POL KKSz Konin (POL)
142 FAUSER Lisa 1999 F GER TSG Eislingen (GER)
143 DERKUM Liska 1998 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
144 YUKINO Shiori 1995 F JPN
145 SITARU Ioana 1996 F ROU CSM IASI (ROU)
146 MPENOU Klairi 1996 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
147 DOBINSKA Julia 1996 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
148 WIDERA Paulina 1997 F POL TMS Sosnowiec (POL)
149 KUNGLI Borbala 1997 F HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
150 DAYKIN Kate 1996 F GBR
151 ROTH Katrin 1997 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
151 FRAGKOZIDI Maria 1997 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
151 SLEEMAN Kiera 1997 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
154 1st round HIRN Laura 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
155 1st round BILGEN Lila 1997 F TUR
156 1st round ASAI Yuki 1995 F JPN
157 1st round TAKADA Maho 1998 F JPN
158 1st round CHART Maria 1998 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
158 1st round PASCAZIO Chiara 1997 F ITA
160 1st round MAZANKOVA Jana 1997 F CZE SK Houstka (CZE)
160 1st round KASPERS Maren 1997 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
160 1st round BUSCHBAUM Julia 1997 F GER [i] Königsbacher SC (GER)
160 1st round BILLINGTON Lizzie 1995 F GBR Shakespeare's Swords (GBR)
164 1st round BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
165 1st round PATERNOTTE Laura 1997 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
166 1st round KUHN Carol-Ann 1999 F GER TSG Eislingen (GER)
167 1st round BOBEI Irina 1996 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
168 1st round KÖRNER Muriel 1996 F GER TSV Kenten (GER)
169 1st round FISCHER Lina 1995 F GER KTF Luitpold München (GER)
169 1st round KOCH Lara Katharina 1998 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
171 1st round RIEG Sonja 1995 F GER TSG Eislingen (GER)
171 1st round RÜBEL Johanna 1997 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
173 1st round ZIKOVA Oldriska 1997 F CZE SK Houstka (CZE)
174 1st round KOBAYASHI Kanae 1997 F JPN
174 1st round LUCAS Bethan 1996 F GBR
174 1st round BEKAR Oyku 1996 F TUR
174 1st round BENESOVA Michaela 1997 F CZE SK Houstka (CZE)
174 1st round YUCEL Emine Irmak 1996 F TUR
179 1st round HARA Yuko 1996 F JPN
179 1st round SICILIA Federica 1996 F ITA
179 1st round GIELING Lena 1997 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
182 1st round WAGNER Katharina 1998 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
182 1st round MROHS Kira 1996 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
182 1st round EMURA Misaki 1998 F JPN
185 1st round HEINS Svenja 1996 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
186 1st round SZILAGYI Kinga 1998 F GER FR Nürnberg (GER)
186 1st round WEIS Sophia 1999 F GER TS Göppingen (GER)
188 1st round HORN Lea 1999 F GER TS Göppingen (GER)

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GERT Eduard 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
3 CASTELLO Eugenio 1996 M ITA CS Torino (ITA)
3 RINALDI Iacopo 1995 M ITA ASS.S. O.Puliti Lucca (ITA)
5 KOSSUTH Balint 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
6 WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden Fencing Club (GBR)
7 PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
8 VILGUSEVICH Vadim 1995 M RUS
9 VALCARENGHI Marco 1995 M ITA Societa Varesina (ITA)
10 KOKAEV Ivan 1995 M RUS
11 BUONOMO Fabio Valerio 1996 M ITA
12 JASKOT Jakub 1995 M POL OS AZS Poznan (POL)
13 SAUER Jonathan 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
14 MURADYAN Artur 1995 M RUS
15 HABONY Viktor 1996 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
16 TARYKIN Viktor 1996 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
17 KRASILNIKOV Rostislav 1995 M RUS
18 KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
19 ANDREEV Iliy 1995 M RUS
20 VOROS Balint 1995 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
20 BANCSICS Mate 1996 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
22 KOVACS Istvan 1996 M HUN MTK (HUN)
23 DAVOLI Roberto 1995 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
24 LYSENKO Bogdan 1995 M UKR KIEW (UKR)
25 ZADOW Frederick 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
26 RICCARDI Federico 1997 M ITA
27 ALKONYI Vilmos 1995 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
28 SIWEK Kamil 1996 M POL KKSz Konin (POL)
29 DENTANT Ian 1996 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
30 HORRIX Jack 1995 M GBR Camden Fencing Club (GBR)
31 HERBON Nick 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
32 DOMANSKI Adam William 1995 M GER FR Nürnberg (GER)
33 BONSANTO Francesco 1995 M ITA
34 REDWANZ Rouven 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
35 BIAGI Daniele 1996 M ITA
36 COLLEAU Pierre 1995 M FRA TARBES ATE (FRA)
36 GIAKOUMATOS Marios 1997 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
38 ANNIC Edern 1995 M FRA DINARD LAMES (FRA)
38 GEMESI Huba 1996 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
40 AMSALEM Rubin 1996 M GBR Camden Fencing Club (GBR)
41 PAPP Bence-Aron 1996 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
42 CHORCHOWSKI Kewin 1995 M POL KKSz Konin (POL)
43 POSTOEV Dmitriy 1995 M RUS
44 SEMIN Ilya 1996 M RUS
45 VORONOV Kostiantyn 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
46 FRANCO Sylvain 1995 M FRA BELLEDONNE (FRA)
47 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
47 TOTH-TAS Sebestyen 1995 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
49 PALUMBO Giovanni 1997 M ITA
50 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
51 TEPAYKIN Alexander 1995 M RUS
52 DE MEO Nicola 1995 M ITA
53 VINOKURTSEV Mikhail 1995 M RUS
54 KÜHNER Tim 1996 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
55 LATZKO Bastian 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
56 BUBENCHIKOV Daniil 1995 M RUS
57 DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
58 YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
59 POPESSO Michele 1995 M ITA Gemina Scherma (ITA)
60 LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
61 GOZDZIK Kamil 1995 M POL KKSz Konin (POL)
62 DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
63 GERMONI Emanuele 1996 M ITA
64 PLATONOV Sergiy 1995 M UKR Nikolaev (UKR)
65 MARSICO Gaetano 1995 M ITA
66 VAN HOFFELEN Raphael 1997 M GBR GEMENOS (FRA)
67 KAPUSTYAN Yevgeniy 1995 M UKR Cherkasy (UKR)
68 DE ROBBIO Francesco 1996 M CRO Gemina Scherma (ITA)
69 WALDI Nils 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
70 JACQUES Philippe 1995 M BEL
71 VASIAEV Aleksandr 1996 M RUS
72 COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
73 CIORNILA Sergiu 1995 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
74 WOZNY Krzysztof 1996 M POL KKSz Konin (POL)
75 FRENKIEL Jean baptiste 1995 M FRA CHATOU (FRA)
76 ALACA Rasid 1995 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
77 CAMBEILH Clement 1995 M FRA PAU SECTION (FRA)
78 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
79 NIKITIN Iurii 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
80 KOBESZKO Maciej 1995 M POL KS Jagielonczyk Biaystok (POL)
81 KISIEL Michal 1997 M POL
82 COOPER Samuel 1995 M GBR Shakespeare's Swords (GBR)
82 HARENDARCZYK Bastien 1995 M FRA AULNAY CE (FRA)
84 SWIERK Stanislaw 1995 M POL KKSz Konin (POL)
85 GOLEWSKI Rafal 1996 M POL KKSz Konin (POL)
86 RAPP Simon 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
87 DESARZENS Lionel 1995 M SUI CEF Founex (SUI)
88 CALL Florian 1995 M AUT ASC Wien (AUT)
89 CUCU D. Mihai 1995 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
90 DE VOS Pieter 1995 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
91 POTOU Orestis-Kyriakos 1995 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
92 KEYZEROV Daniil 1996 M RUS
93 RUDOLF Jonatan 1995 M HUN Karpati (HUN)
94 PEYCRU OPINEL Colbert 1996 M FRA PARIS USM (FRA)
95 PILLER Gergely 1996 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
96 KARAKAI Oleksandr 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
97 KORCZAKOWSKI Sebastian 1995 M POL KKSz Konin (POL)
98 CUCU D. Tudor 1997 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
99 KAINZ Kevin 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
100 GOSUDARENKOV Dmitriy 1995 M RUS
101 VASS Benjamin 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
102 BYKOV Miroslav 1996 M RUS
103 WILLIAMSON Andrew 1995 M GBR Edinburgh Fencing Club (GBR)
104 CAMUS Jan Patrick 1996 M GER Herner TC (GER)
104 HENDRA Thomas 1995 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
106 MASTROFINI Lorenzo 1996 M ITA
107 KARASSZON Ervin 1995 M HUN Budavári BSE (HUN)
108 CARANTI Gherardo 1997 M ITA
109 TITIZ Murat Mert 1995 M TUR
110 DOHI Zoltan 1995 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
111 BOSTINA Gabriel 1995 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
111 DUMITRU Catalin 1995 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
113 SCHAICH Thomas 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
114 CANALI Nael 1996 M FRA MEYLAN SE (FRA)
115 MATTYUS Lorand 1996 M HUN Budavári BSE (HUN)
116 BURTON George 1996 M GBR Bedford Fencing Club (GBR)
117 GANDER COMPTON Jacob 1995 M GBR Camden Fencing Club (GBR)
118 CHESAUX Benoit 1997 M SUI SEVM Vevey (SUI)
119 RAMUNNO Edoardo 1997 M ITA
120 LUPANDIN Andrey 1995 M RUS
121 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
122 BEREUTER Roman 1996 M AUT FUM Mödling (AUT)
123 TUZ Utku 1996 M TUR
124 HOFMANN David 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
125 MÖLLER Moritz Leonard M. 1997 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
126 STREJZA Bartosz 1997 M POL KKSz Konin (POL)
127 HOSKING William John 1996 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
128 HORVATH Barnabas 1995 M HUN Karpati (HUN)
129 FIDANZI Alberto 1995 M ITA [i] CS Fides Livorno (ITA)
130 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
131 ZEMAN Stephan 1996 M AUT FC Villach (AUT)
132 RAUCHBERGER David 1997 M AUT StLFC Graz (AUT)
133 DESPONT-MARIN Yoan 1995 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
134 KÜCHLER Gian-Luca 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
135 RASIC Stefan 1997 M GER CTG Koblenz (GER)
136 DOBO Istvan 1997 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
137 PAUL Nils-Ole 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
138 HÜLSHÖRSTER Jan Ole 1996 M GER OFC Bonn (GER)
139 SENER Volkan 1998 M TUR
140 ILCSIK Daniel 1995 M HUN Karpati (HUN)
141 ROZYCKI Michal 1996 M POL IKS Konstancin (POL)
142 SZABO Zoltan 1995 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
143 EVENIUS Noah 1997 M GER MTV Giessen (GER)
144 HENN Yannic 1995 M GER KTF Luitpold München (GER)
145 CANNAS Francesco 1997 M ITA
146 BUCHNER Andreas 1996 M GER FR Nürnberg (GER)
147 KOST Philipp-Marius 1996 M GER MTV Giessen (GER)
148 BELLMANN Jonas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
149 FRANZ-GERSTEIN Joschka 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
150 KEMPF Robert 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
150 SCHMUTZ Jan 1997 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
152 ANICULOESEI Pavel 1998 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
153 KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
154 PALM Jan 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
155 SZATKOWSKI Mateusz 1996 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
156 ENDL Christian 1996 M GER MTV Giessen (GER)
157 POTTER Nathan 1996 M GBR Camden Fencing Club (GBR)
158 SINAN Bahadir 1996 M TUR
159 TAKESHITA Shoki 1995 M JPN
160 JASKULSKI Patryk 1997 M POL
161 1st round SHIMADA Shota 1997 M JPN
162 1st round PECH Miklos 1996 M HUN MTK (HUN)
163 1st round PYCHYNSKI Mateusz 1997 M POL
164 1st round MAVI Ata 1997 M TUR
165 1st round ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
166 1st round REINHARD Jonas 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
167 1st round BRANDT Florian 1996 M GER TSV Grünwald (GER)
168 1st round HOFMANN Yannik 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
168 1st round BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
170 1st round MORAVEC Tomas 1995 M CZE SK Houstka (CZE)
170 1st round FUJINE Daiki 1997 M JPN
172 1st round BÜHLMEIER Florian 1997 M GER FC Fürth (GER)
173 1st round PFISTER Corentin 1996 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
174 1st round DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
174 1st round KAWALILO Mateusz 1996 M POL TMS Sosnowiec (POL)
174 1st round HOSHINO Kento 1998 M JPN
177 1st round OYAMA Keishi 1998 M JPN
178 1st round SCHWABE Silas 1995 M GER MTV Giessen (GER)
179 1st round KOBAYASHI Satoru 1996 M JPN
179 1st round MANSEI Yoichiro 1996 M JPN
181 1st round ANICULOESEI Petru 1998 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
182 1st round WALTER Dominik 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
183 1st round WILLIAMS Nicholas 1995 M GBR [i] North London SC (GBR)
183 1st round YUGETA Yuki 1995 M JPN
185 1st round BATSCH Florian 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
186 1st round FABIAN André 1998 M GER TV Jahn Oelde (GER)
187 1st round SWENNEN Frans 1997 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
188 1st round SCHNEIDER Arno 1997 M GER TSV Kenten (GER)
189 1st round BUTTER Sierk 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
189 1st round KONRAD Nicolas 1998 M GER Future Fencing Werbach (GER)
191 1st round ULUSALOGLU Umut 1997 M TUR
191 1st round YAMAMOTO Shunta 1995 M JPN
193 1st round DZWONIARSKI Adrian 1997 M POL KKSz Konin (POL)
193 1st round MOCK Sebastian 1996 M GER TSV Kenten (GER)
193 1st round BAETENS Arthur 1997 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
196 1st round VAN DURME Egon 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
196 1st round HEMICKER Till 1998 M GER [i] Königsbacher SC (GER)
196 1st round TALMON Marius 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
199 1st round GAIL Paul 1997 M GER TSV Kenten (GER)
F KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)