Back to list

Results

Weltcup
POL Leszno
December 17, 2011 - December 18, 2011

Foil Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 JELINSKA Martyna 1992 F POL Budowlani Torun (POL)
2 CELLEROVA Michala 1994 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
3 HAUSMAN Marta 1992 F POL Budowlani Torun (POL)
3 KNAUER Tamina 1994 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 SINIGALIA Martina 1995 F ITA CS Mestre (ITA)
6 SARNOWSKA Patrycja 1992 F POL
7 SCHMITZ Franziska 1993 F GER OFC Bonn (GER)
8 KUROWSKA Dominika 1992 F POL Wroclawianie (POL)
9 SULIK Sandra 1996 F POL Wroclawianie (POL)
10 CHRZANOWSKA Marika 1995 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
11 NEHL Inke 1993 F GER Quernheimer FC (GER)
12 BEHR Leandra 1996 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
13 CALISSI Olga Rachele 1992 F ITA CS Livorno (ITA)
14 WOHLGEMUTH Olivia 1992 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
15 CIESIELSKA Marta 1992 F POL AZS AWF Poznan (POL)
16 LASIC Aleksandra 1994 F POL UKS Floret Ruda Slaska (POL)
17 KRAUSE Charlotte 1993 F GER OFC Bonn (GER)
18 BIMOVA Andrea 1993 F CZE USK Praha (CZE)
19 GOLEBIOWSKA Natalia 1994 F POL AZS AWF Gdansk (POL)
20 DLUGOSZ Martyna 1996 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
21 BENETTI Lucrezia 1993 F ITA CS Mestre (ITA)
22 HANNAY Georgia 1992 F GBR Bristol Fencing Club (GBR)
23 SZYMCZAK Anna 1997 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
24 CHRZANOWSKA Julia 1997 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
25 SHYPILOVA Olena 1994 F UKR Lviv (UKR)
26 ZVIARKOVA Krystina 1993 F BLR RCPhES (BLR)
27 BIRTHELMER Martina 1993 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
28 BOCHENEK Magda 1993 F POL Budowlani Torun (POL)
29 GU Jerrica 1994 F CAN
30 NOE Else 1992 F NED Maestro's Klup Team (NED)
31 QUAGLIOZZI Giulia 1992 F ITA CS Vincenza (ITA)
32 BRAUN Anna Sophie 1994 F GER OFC Bonn (GER)
33 DE SAINTE CROIX Mhairi 1992 F GBR Wallace Academy (GBR)
34 KRYTSYNA Aliaksandra 1994 F BLR SCAF RB (BLR)
35 OGORODNIK Valeriya 1992 F UKR
36 HAMPEL Eva 1992 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
37 WEGENER Marike 1993 F GER FSC Jena (GER)
38 BULCAO Ana Beatriz 1993 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
39 CLARKE Ruth 1993 F GBR West Fife Fencing Club (GBR)
40 BARTL Thekla 1994 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
41 OPOLSKA Aleksandra 1993 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
42 HURTUBISE Elisabeth 1996 F CAN
43 REMESOVA Klara 1994 F CZE Serm Ostrava (CZE)
44 FENGER Hannah 1992 F GER FC Moers (GER)
45 KUTSENKO Olha 1992 F UKR Uzhgorod (UKR)
46 MONTALTO MONELLA Luisa 1993 F ITA
47 GOSPODAROWICZ Aleksandra 1993 F POL Wroclawianie (POL)
48 CZAJKA Weronika 1995 F POL Zjednoczeni Pabianice (POL)
49 WASILEWSKA Barbara 1994 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
50 SHAPOVALOVA Yulianna 1994 F UKR KIEW (UKR)
51 KARAMETE Irem 1993 F TUR Istanbul Hasal (TUR)
51 BRUŹDZIŃSKA Natalia 1993 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
53 BARON Karolina 1993 F POL Budowlani Torun (POL)
54 TULEN Lola 1992 F NED SC Amsterdam (NED)
55 1st round TULEN Carmel 1994 F NED SC Amsterdam (NED)
56 1st round WIADEREK Alicja 1996 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
57 1st round PIARKOVA Kseniya 1993 F BLR RCPhES (BLR)
58 1st round PTAK Halina 1993 F POL AZS AWF Poznan (POL)
59 1st round WALZHOFER Nicole 1993 F AUT StLFC Graz (AUT)
60 1st round BEHR Kristin 1992 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
61 1st round MADAJCZYK Zuzanna 1993 F POL AZS AWF Poznan (POL)
62 1st round PRZYBYLOWICZ Martyna 1994 F POL AZS AWF Gdansk (POL)
63 1st round KULIAYEVA Lizaveta 1996 F BLR RCOT STAYKI (BLR)
64 1st round DYNKO Anastasiya 1996 F UKR KIEW (UKR)
65 1st round MADYAR Iryna 1993 F UKR Uzhgorod (UKR)
66 1st round CENKER Freya 1994 F AUT FUM Mödling (AUT)
67 1st round OPOLSKA Maja 1995 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
68 1st round BOYKO Natalia 1994 F UKR KIEW (UKR)
69 1st round MIETKA Barbara 1994 F POL Wroclawianie (POL)
70 1st round KRECZETOWSKA Monika 1997 F POL Polonia Leszno (POL)

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 CHOUPENITCH Alexander 1994 M CZE Sokol Brno (CZE)
2 PERELMANN Mark 1994 M ISR TSG Weinheim (GER)
3 DEL MACCHIA Michele 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
3 VAN HAASTER Maximilien 1992 M CAN
5 KOLESNIKOV Pylyp 1992 M UKR Lviv (UKR)
6 HARTMANN Markus 1992 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 RAISCH Andrej 1994 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 SANITA André 1992 M GER OFC Bonn (GER)
9 GUERRA Filippo 1993 M ITA
10 DÖRR Georg 1994 M GER TSG Weinheim (GER)
11 BABAOGLU Tevfik Burak 1993 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
12 PARCHATKA Niklas 1993 M GER OFC Bonn (GER)
13 SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
14 MAXEM Matthias 1992 M GER OFC Bonn (GER)
15 KAHL Alexander 1993 M GER TG Hanau (GER)
16 KNITTER Mateusz 1993 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
17 ZDANEVICH Roaman 1992 M BLR SCAF RB (BLR)
18 KOZLOWSKI Szymon 1994 M POL AZS AWF Poznan (POL)
19 FRANCESON Filip 1993 M POL
20 KOPER Damian 1992 M POL AZS AWF Poznan (POL)
21 METZA Oskar 1993 M POL AZS AWF Poznan (POL)
22 WEINER Björn Erik 1996 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
23 BASINSKI Mikolaj 1992 M POL AZS AWF Poznan (POL)
24 NOWOSIELSKI Ksawery 1993 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
24 VEGH David 1995 M SVK KS Samorin (SVK)
26 PRZEDNOWEK Adrian 1993 M POL Budowlani Torun (POL)
27 REICHETZER Tobias 1994 M AUT FUM Mödling (AUT)
28 FABRIZI Tommaso 1993 M ITA ASD FRASCATI SCHERMA (ITA)
29 DAVID Francois-Olivier 1994 M CAN
30 SURWILLO Jakub 1993 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
31 ILYIN Denis 1992 M UKR Lviv (UKR)
32 PRZYLUSKI Dominik 1995 M POL UKS KUSY Warszawa (POL)
33 ZECHU Artur 1992 M UKR
34 DOLZHENKO Bogdan 1994 M UKR KIEW (UKR)
35 ONG Justin Xian Shi 1994 M SGP
36 RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
37 STRATE Maximilian 1992 M GER FSC Jena (GER)
38 DORNELLES Erik 1993 M BRA
39 SILVA Antonio 1994 M POR A.E.J.G. (POR)
40 VESPER Marian Alexander 1993 M GER OFC Bonn (GER)
41 ZABICKI Ignacy 1993 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
42 GOMEZ-PERALES Eamonn 1995 M CAN
42 RAHBEK Mikkel-Christian 1995 M DEN Hellerup FK (DEN)
44 POPIEL Michal 1994 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
45 SCHARF Wilhelm 1992 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
46 KOSICKI Aleksander 1994 M POL Budowlani Torun (POL)
47 MAROTTA Francesco 1994 M ITA CS Mestre (ITA)
48 GILL Alexander 1992 M AUT FUM Mödling (AUT)
48 FINETTI Dario 1994 M ITA CIRCOLO SCHERMA FIDES (ITA)
50 CHUCHUKALO Dmytro 1995 M UKR KIEW (UKR)
51 TSEVAN Artur 1994 M BLR SCAF RB (BLR)
52 BIES Milosz 1994 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
53 DUBOISKI Siarhei 1994 M BLR RCOT STAYKI (BLR)
54 SALMERI Marco 1993 M ITA CS La Spezia (ITA)
55 IVASHCENKO Denys 1994 M UKR Nikolaev (UKR)
56 JUREWICZ Jakub 1993 M POL Zjednoczeni Pabianice (POL)
57 FRANCO Piero 1993 M ITA CS Mestre (ITA)
58 HARDWICKE-BROWN Samuel 1992 M CAN
59 1st round SZEWCZYK Szymon 1994 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
60 1st round CEGIELSKI Bartosz 1995 M POL AZS AWF Poznan (POL)
61 1st round KONIECZNY Tomasz 1996 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
62 1st round ZMIJEWSKI Filip 1995 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
63 1st round GAWLIKOWSKI Karol 1995 M POL Wroclawianie (POL)
64 1st round FELNER Markus 1994 M AUT FUW Wien (AUT)
65 1st round KACVINSKY Jan 1992 M CZE USK Praha (CZE)
66 1st round PODSHYVALOV Andriy 1993 M UKR Lutsk (UKR)
66 1st round BLANAR Samuel 1994 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
68 1st round CHAN Wei Yu 1996 M SGP Z Fencing (SGP)
69 1st round LOGIE Justin 1994 M RSA OFC Johannesburg (RSA)
70 1st round KOLAK Patryk 1993 M POL AZS AWF Poznan (POL)
71 1st round FOO Raynol 1993 M CAN
72 1st round CHOINSKI Patryk 1995 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
73 1st round NIEDZIELSKI Lukasz 1992 M POL Polonia Leszno (POL)
74 1st round THIO Daniel Wei Jian 1996 M SGP
74 1st round KOH Yong Feng Gordon 1997 M SGP Z Fencing (SGP)
76 1st round PFANN Florens 1995 M GER OFC Bonn (GER)
77 1st round KOLESOV Stepan 1994 M UKR KIEW (UKR)