Back to list

Results

Hessische Meisterschaft
GER Alsfeld
March 19, 2011 - March 20, 2011

Sabre Women's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HENNING Claudia 2000 F GER MTV Giessen (GER)
2 STORK Laura 2000 F GER TV Alsfeld (GER)
3 TOST Franziska 2000 F GER TV Alsfeld (GER)
4 BÖCHER Stine 2000 F GER TV Alsfeld (GER)

Sabre Women's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 EIFLER Larissa 1999 F GER TV Wetzlar (GER)
2 HODES Viktoria 1999 F GER TV Wetzlar (GER)
3 TURVOLD Marie 1999 F GER TV Alsfeld (GER)

Sabre Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HALBAUER Kay Helen 1998 F GER Königsbacher SC (GER)
2 DÖRING Christin 1998 F GER TV Alsfeld (GER)

Sabre Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BENDER Carla 1997 F GER Königsbacher SC (GER)
2 BUSCHBAUM Julia 1997 F GER Königsbacher SC (GER)
3 MERTINS Tamina 1997 F GER TV Alsfeld (GER)
4 EBERT Marieke 1997 F GER TV Alsfeld (GER)

Sabre Men's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 OLSCHANEZKI Devid 2001 M GER CTG Koblenz (GER)
2 RIEGERT Jakob Noah 2001 M GER TV Wetzlar (GER)
3 SCHMITZ Dennis 2001 M GER Königsbacher SC (GER)
5 ZIESCHE Julius 2001 M GER TV Alsfeld (GER)
6 ALBRECHT Leon 2001 M GER TV Wetzlar (GER)
7 KUPHAL Eric 2001 M GER TV Alsfeld (GER)

Sabre Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MERLE Noël 2000 M GER TV Alsfeld (GER)
2 MOGG Leopold 2000 M GER CTG Koblenz (GER)
3 WAHBY Noah 2000 M GER TV Alsfeld (GER)
3 HAHN Sebastian 2000 M GER TV Alsfeld (GER)
6 WEBER Luca 2000 M GER TV Wetzlar (GER)
7 LUDWIG Maurice 2000 M GER Königsbacher SC (GER)
8 SIMON Adrian 2000 M GER TV Alsfeld (GER)

Sabre Men's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LÖHR Jannis 1999 M GER Königsbacher SC (GER)
2 CROONENBROCK Alexander 1999 M GER TV Alsfeld (GER)
3 DALFERTH Benedikt 1999 M GER MTV Giessen (GER)
3 PRÄG Andreas 1999 M GER TV Alsfeld (GER)
5 HOSPER Levin 1999 M GER TV Wetzlar (GER)
6 ZIEHER Norman Levi 1999 M GER TV Wetzlar (GER)

Sabre Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HOLZ Tom 1998 M GER TV Wetzlar (GER)
2 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 BIRK Julian 1998 M GER TV Wetzlar (GER)
3 MAI Malte 1998 M GER TV Wetzlar (GER)
5 MENNINGEN Mathis 1998 M GER Königsbacher SC (GER)
6 DALFERTH Konstantin 1998 M GER MTV Giessen (GER)
7 BÜCHNER Roman 1998 M GER Königsbacher SC (GER)
8 ZIESCHE Paul 1998 M GER TV Alsfeld (GER)
9 SCHMALZ Max 1998 M GER TV Alsfeld (GER)
10 POLZER Adrian 1998 M GER TV Wetzlar (GER)
11 DÖRING Marcel 1998 M GER TV Alsfeld (GER)

Sabre Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RASIC Stefan 1997 M GER CTG Koblenz (GER)
2 MAUS David 1997 M GER Königsbacher SC (GER)
3 HENNING Robert 1997 M GER MTV Giessen (GER)
3 KURZ Henrik 1997 M GER TV Alsfeld (GER)
5 WEBER Noah 1997 M GER TV Wetzlar (GER)
6 LAUBE Lennart 1997 M GER TV Alsfeld (GER)
7 DAHMER Jan 1997 M GER TV Alsfeld (GER)

Sabre Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GÖRG Marie 1996 F GER Königsbacher SC (GER)
2 BARTH Julia 1997 F GER Königsbacher SC (GER)
3 HUMM Regina 1997 F GER Königsbacher SC (GER)
3 KHAMENOK Elvira 1994 F GER TV Alsfeld (GER)
5 CLOOS Lisa 1995 F GER TV Alsfeld (GER)
7 MICHELS Lea 1996 F GER Königsbacher SC (GER)
8 BIRTEL Calla 1997 F GER Königsbacher SC (GER)
9 OBERKIRCH Lina 1998 F GER Königsbacher SC (GER)
10 TRYGUB Lisa 1996 F GER MTV Giessen (GER)
11 HERFURTH Esther 1995 F GER TV Alsfeld (GER)
12 GLATTER Franziska 1996 F GER TV Alsfeld (GER)
13 NICKELE Juliana 1994 F GER TV Wetzlar (GER)
14 DILLMANN Charlotte 1994 F GER

Sabre Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LATZKO Bastian 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
2 EISENTRÄGER Moritz 1996 M GER TV Alsfeld (GER)
3 WAHL Fabian 1997 M GER TSG Eislingen (GER)
3 MÜNCH Dominik 1995 M GER TV Wetzlar (GER)
5 RUPPERT Tim Niclas 1994 M GER TV Alsfeld (GER)
6 STEGER Jonas 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 KRAUSE Constantin 1996 M GER TV Wetzlar (GER)
8 HOFMANN David 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
9 KRUFT Benedikt 1995 M GER MTV Mainz (GER)
11 BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
12 TOST Fredrik 1994 M GER TV Alsfeld (GER)
13 HARTMANN Lukas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
14 SCHWABE Silas 1995 M GER MTV Giessen (GER)
15 KOST Philipp-Marius 1996 M GER MTV Giessen (GER)
16 BELLMANN Jonas 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
17 REINHARD Jonas 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
18 KAINZ Kevin 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
19 SCHEURICH Lukas 1995 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 BATSCH Florian 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
21 HOLTMANN Alexander 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
22 KIRSCH Luis 1994 M GER MTV Mainz (GER)
23 RIEG Jonas 1996 M GER TV Alsfeld (GER)
24 STRÄHLE Paul 1995 M GER MTV Mainz (GER)
25 MERTINS Philipp 1995 M GER TV Alsfeld (GER)