Back to list

Results

Württembergische Meisterschaft
GER Heidenheim
October 23, 2010 - October 23, 2010

Epee Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 ZIEGLER Mareike 1994 F GER TSF Ditzingen (GER)
3 EBINGER Alica 1992 F GER SV Esslingen (GER)
3 GNAIER Frauke 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
5 OETTINGER Vera 1994 F GER SV Esslingen (GER)
6 SOMMER Katrin 1996 F GER SSV Ulm 1846 (GER)
7 ARON Jasmin 1995 F GER VFB Friedrichshafen (GER)
8 FRITSCHE Annemarie 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
9 1st round HECKEL Alina 1993 F GER PSV Karlsruhe (GER)
10 1st round NIETZER Anna 1993 F GER TV Wiblingen-Ulm (GER)
11 1st round LINDEMANN Chantal 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)

Epee Women's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ZIEGLER Mareike 1994 F GER TSF Ditzingen (GER)
1 HECKEL Alina 1993 F GER PSV Karlsruhe (GER)
1 ARON Jasmin 1995 F GER VFB Friedrichshafen (GER)
2 EBINGER Alica 1992 F GER SV Esslingen (GER)
2 SOMMER Katrin 1996 F GER SSV Ulm 1846 (GER)
2 OETTINGER Vera 1994 F GER SV Esslingen (GER)
3 FRITSCHE Annemarie 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 LINDEMANN Chantal 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 GNAIER Frauke 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)

Epee Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KIENTZLE Jens 1992 M GER SV Böblingen (GER)
2 BÖHM Constantin 1991 M GER Heidenheimer SB (GER)
3 HABINSKI Alexej 1992 M GER SV Böblingen (GER)
3 DANILEJKO Maxim 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
5 DADABAEW Alischer 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
6 HANSCHKE Samuel 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
7 JOACHIM Benedikt 1991 M GER TSF Ditzingen (GER)
8 MANGOLD Simon 1994 M GER SV Esslingen (GER)
9 LEISER Rico 1992 M GER SV Esslingen (GER)
10 PFEIL Jan 1992 M GER Heidenheimer SB (GER)
11 KÄPPELER Benjamin 1993 M GER Heidenheimer SB (GER)
12 LEHNER Valentin 1994 M GER SV Esslingen (GER)
13 TRAUTNER Maurice 1992 M GER SV Böblingen (GER)
14 LEHMANN Lutz 1992 M GER SSV Ulm 1846 (GER)
15 TRAUTWEIN Denis 1993 M GER SV Esslingen (GER)
16 WAGNER Felix 1993 M GER SV Böblingen (GER)
17 HANSMANN Sascha 1993 M GER SV Esslingen (GER)
18 MAUNZ Florian 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
19 SCHMID Axel 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
20 BLANK Jannis 1995 M GER Heidenheimer SB (GER)
21 STURM Thorsten 1995 M GER Heidenheimer SB (GER)
22 KÄPPELER Dominik 1995 M GER Heidenheimer SB (GER)
23 BLANK Tobias 1993 M GER Heidenheimer SB (GER)
24 REINHARDT Matthias 1993 M GER TG Biberach (GER)
25 1st round RIEPENHAUSEN Alexei 1995 M GER Heidenheimer SB (GER)
26 1st round SONTHEIMER Marc 1996 M GER SSV Ulm 1846 (GER)
27 1st round ARBES Severin 1993 M GER TSG Balingen (GER)
28 1st round EPPLER Jeremias 1992 M GER TSG Balingen (GER)
29 1st round FLORENSKI Marc 1993 M GER SV Esslingen (GER)
30 1st round RUDZEWITZ Björn 1993 M GER Fechterring Ebingen (GER)
31 1st round DÜMMLER Timo 1992 M GER TSV Crailsheim (GER)

Epee Men's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LEISER Rico 1992 M GER SV Esslingen (GER)
1 LEHNER Valentin 1994 M GER SV Esslingen (GER)
1 MANGOLD Simon 1994 M GER SV Esslingen (GER)
1 TRAUTWEIN Denis 1993 M GER SV Esslingen (GER)
2 BÖHM Constantin 1991 M GER Heidenheimer SB (GER)
2 HANSCHKE Samuel 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
2 DANILEJKO Maxim 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
2 KÄPPELER Benjamin 1993 M GER Heidenheimer SB (GER)
3 HABINSKI Alexej 1992 M GER SV Böblingen (GER)
3 TRAUTNER Maurice 1992 M GER SV Böblingen (GER)
3 KIENTZLE Jens 1992 M GER SV Böblingen (GER)
3 WAGNER Felix 1993 M GER SV Böblingen (GER)