Back to list

Results

Torneio de Ranking Infantil e Pre-cadete
BRA Sao Paulo
June 3, 2022 - June 5, 2022

Sabre Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VIEIRA Camila 2008 F BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N FRAGA Ana Beatriz 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N SANTOS Stella 2008 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N SZÁSZ Carolina 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
5 N TANAKA Giulia 2008 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
6 N IMPROTA Julia 2009 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
7 N OHANA Gabriela 2009 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
8 N TOSTA Lais 2010 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
9 N PAGNAN Julia 2009 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
10 N PELUCIO Maria 2009 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
11 N MAGALHÃES Karolinne 2010 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
12 N PENTEADO Maria Fernanda 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
0 A 1st round CASTILHO Valentina 2007 F BRA ECP Pinheiros (BRA)

Sabre Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KUI Arthur 2007 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
2 N PELUCIO Joaquim 2010 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N OLIVEIRA Samuel 2008 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N FERREIRA Pedro Luiz 2008 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
5 N ARGENTON Robson 2010 M BRA Baldin Esgrima (BRA)

Epee Women's U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CALFAT Sofia 2013 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N DIAS Sara 2014 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
3 N CLEMENTE Bianca 2013 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N PAIXÃO Isabelly 2013 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
5 N REIS Helena 2013 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N ARAVENA Carolina 2013 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
7 N PAIXÃO Alice 2015 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
0 A 1st round RODRIGUES Julia 2013 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)

Epee Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GONCALVES Eduardo 2007 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
2 N OLIVEIRA Jean 2008 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
3 N RAMOS Lucas 2009 M BRA LQ Life Quality (BRA)
3 N ASQUINO Lucca 2008 M BRA LQ Life Quality (BRA)
5 N BRANDT Matheus 2007 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N ROCHA Pedro 2007 M BRA LQ Life Quality (BRA)
7 N DUBIEL Guilherme 2008 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
8 N DOTTA Luca 2008 M BRA LQ Life Quality (BRA)
9 N MALUF Guilherme 2008 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
10 N FREITAS Guilherme 2007 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
11 N GARCIA Antonio 2008 M BRA CAP Paulistano (BRA)
12 N GUEDES Fernando 2008 M BRA LQ Life Quality (BRA)
13 N MEZZACAPA Henrique 2008 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
14 N SANTOS José 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
15 N LUDOVICO Arthur 2008 M BRA LQ Life Quality (BRA)
16 N SILVA Walison 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
17 N BATELLI Diego 2007 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
18 N BRANDINI Samuel 2007 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
19 N MARTOS Theo 2008 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)
20 N PELUCIO Joaquim 2010 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
21 N GOUVEA Matheus 2007 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
22 N VARGAS Pedro 2008 M BRA Baldin Esgrima (BRA)
23 N MIGUEL Schimidt 2007 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
24 N ANDERY Thierry 2007 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
25 N KURUMA Guilherme 2008 M BRA CAP Paulistano (BRA)
26 N MARIN Daniel 2008 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)
27 N URIEN Mateo 2010 M BRA LQ Life Quality (BRA)
0 F 1st round BICALHO Bernardo 2008 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
0 F 1st round SOUSA Alberes 2009 M BRA CGB Betancourt (BRA)
0 F 1st round MANTOVANI Caio 2008 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)
0 A 1st round DUARTE Rafael 2007 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)

Epee Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ASQUINO Sophia 2010 F BRA LQ Life Quality (BRA)
2 N MATOS Maria Beatriz 2009 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
3 N CAVALIERI Beatriz 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N BRAZOLIN Pietra 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N MELO Mariana 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
6 N BASSO Valentina 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N KOMATSU Giovana 2010 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
8 N SILVA Samara 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
9 N GRAHL Julia 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
10 N BARROS Yasmin 2010 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
11 N GARGARO Manuela 2009 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
12 N GARCIA Elisa 2011 F BRA CAP Paulistano (BRA)
13 N ANDRADE Alice 2010 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
14 N KURUMA Fernanda 2010 F BRA CAP Paulistano (BRA)
15 N ANGRISANO Valentina 2010 F BRA CGB Betancourt (BRA)
16 N AOKI Julia 2010 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
17 N GROSSO Ana Laura 2010 F BRA CGB Betancourt (BRA)
18 N LANZETTI Ana 2007 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
19 N MEDEIROS Lygia 2009 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
20 N FONTENELE Alicia 2012 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
21 N LEME Yasmin 2010 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
22 N MOHERDAUI Beatriz 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
23 N MADUREIRA Alice 2010 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
0 A 1st round IKUNO Naomi 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
0 A 1st round BARALDI Alexia 2009 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)

Epee Men's U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KADUNC Theo 2013 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N MAHMOUD Sami 2013 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
3 N FONSECA Antonio 2014 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N DEBIAZI Felipe 2013 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
5 N LACERDA Matheus 2013 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N HANNA Luiz Ricardo 2014 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
7 N CHADE Michel 2014 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
8 N FELIPE Wiegerinck 2014 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
9 N COSTA Leonardo 2014 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
10 N PASTERNAK Leonardo 2014 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
11 N POLIZER Gabriel 2014 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
0 A 1st round NASSER Hikmat 2014 M BRA ECP Pinheiros (BRA)

Epee Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GHILARDI Octavio 2011 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N BALDIN Theo 2011 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N GOIVINHO Guilherme 2011 M BRA LQ Life Quality (BRA)
3 N SAUAN Rafael 2011 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N MARTINEZ Gabriel 2011 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
6 N VENTURA Carlos Eduardo 2011 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N VENEZUELA Arthur 2011 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
8 N VALIO Bento 2012 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
9 N BALBO Celso 2011 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
10 N MAHMOUD Sami 2013 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
11 N CHADE Nicolas 2012 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
12 N MACCHIONE Benicio 2011 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
13 N REIS Gabriel 2011 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
14 N DIAS Miguel 2012 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
15 N BLANES Thomas 2012 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
16 N BORSATO Diogo 2011 M BRA LQ Life Quality (BRA)
17 N GOMES Davi 2011 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
0 A 1st round POSSES Kim 2012 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
0 A 1st round BARBOSA Matheus 2012 M BRA LQ Life Quality (BRA)

Epee Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DINUCCI Antonella 2011 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N ALVES Gabrielly 2011 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
3 N MILANI Luiza 2011 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N GARCIA Elisa 2011 F BRA CAP Paulistano (BRA)
5 N YAMASHITA Nina 2011 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)
6 N SOUZA Manuela Eduarda 2011 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
7 N FONTENELE Alicia 2012 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
8 N LIMA Julia 2012 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
9 N GOLO Ana Luiza 2012 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
10 N GRAHL Olívia 2012 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
11 N ARAVENA Carolina 2013 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
12 N VASQUES Carolina 2011 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
13 N REBELLO Nina 2012 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
14 N OLSEN Sofia 2012 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
0 A 1st round NASCIMENTO Eduarda 2012 F BRA ECP Pinheiros (BRA)

Epee Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CORREIA Laura 2007 F BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N MATOS Maria Beatriz 2009 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
3 N GONDO Mariana 2007 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
3 N BASSO Valentina 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N BRAZOLIN Pietra 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N SILVA Samara 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
7 N MELO Mariana 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
8 N KOMATSU Giovana 2010 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
9 N KOMATSU Giulia 2007 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
10 N OGATA Ana Beatriz 2007 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
11 N BARROS Yasmin 2010 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
12 N SILVA Thyciane 2008 F BRA CAP Paulistano (BRA)
13 N ASQUINO Sophia 2010 F BRA LQ Life Quality (BRA)
14 N CAVALIERI Beatriz 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
15 N LECA Clara 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
16 N BARALDI Alexia 2009 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)
17 N SANTA Maria Fernanda 2010 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
0 A 1st round TAPAJOS Manuela 2008 F BRA ECP Pinheiros (BRA)

Epee Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RAMOS Lucas 2009 M BRA LQ Life Quality (BRA)
2 N SANTOS José 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N LOUZADA Pedro 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N SILVA Walison 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
5 N GOIVINHO Guilherme 2011 M BRA LQ Life Quality (BRA)
6 N GHILARDI Octavio 2011 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N FATIGA Ricardo 2009 M BRA CAP Paulistano (BRA)
8 N MEDEIROS Daniel 2010 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
9 N URIEN Mateo 2010 M BRA LQ Life Quality (BRA)
10 N LAPORTA Miguel 2010 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
11 N VALIO Bento 2012 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
12 N PELUCIO Joaquim 2010 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
13 N PADOVANI Ricardo 2010 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
14 N MACARI Henrique 2010 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
15 N BRANDÃO Wesley 2010 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
16 N CAMARGO Joaquim 2009 M BRA CAP Paulistano (BRA)
17 N TANNOUS Zak 2009 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
0 A 1st round PASCUOTTI Pedro 2009 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
0 F 1st round MACCHIONE Benicio 2011 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
0 A 1st round SOUSA Alberes 2009 M BRA CGB Betancourt (BRA)

Foil Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BASSO Valentina 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N FRAGA Ana Beatriz 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N ASQUINO Sophia 2010 F BRA LQ Life Quality (BRA)
3 N GRAHL Julia 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N SILVA Samara 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
6 N MELO Mariana 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
7 N WU Yuki 2010 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
8 N PENTEADO Maria Fernanda 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
9 N CAVALIERI Beatriz 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
10 N HUANG Luana 2009 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)
11 N AOKI Julia 2010 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
12 N GROSSO Ana Laura 2010 F BRA CGB Betancourt (BRA)
13 N GRAHL Olívia 2012 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
14 N DINUCCI Antonella 2011 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
0 A 1st round IKUNO Naomi 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)

Foil Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KALLEBY Alvaro 2010 M BRA CGB Betancourt (BRA)
2 N TOMINO Leonardo 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N PASCUOTTI Pedro 2009 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N SILVA Walison 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
5 N SANTOS José 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
6 N LUCCI Henrique 2009 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
0 A 1st round AMATO Guilherme 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)

Sabre Women's U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BILLI Valentina 2014 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N LEAL Arabella 2014 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N CLEMENTE Bianca 2013 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N DEMETRESCU Maite 2014 F BRA CAP Paulistano (BRA)
5 N NACCACHE Victoria 2014 F BRA CAP Paulistano (BRA)

Sabre Men's U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FONSECA Antonio 2014 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)

Foil Women's U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LEAL Arabella 2014 F BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N CALFAT Sofia 2013 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N NACCACHE Victoria 2014 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N REIS Helena 2013 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N BILLI Valentina 2014 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N TOMIE Livia 2015 F BRA CAP Paulistano (BRA)
7 N DEMETRESCU Maite 2014 F BRA CAP Paulistano (BRA)

Foil Men's U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KADUNC Theo 2013 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N POLIZER Gabriel 2014 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N CHADE Michel 2014 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N PASTERNAK Leonardo 2014 M BRA ECP Pinheiros (BRA)

Foil Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FOSCHINI Luiz 2008 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N LOBO Guilherme 2007 M BRA CGB Betancourt (BRA)
3 N HEMPEL Christian 2007 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N BUENO Gustavo 2008 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N MELIAN Fernando 2008 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)
6 N TOMINO Leonardo 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
7 N SANTOS José 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
8 N PASCUOTTI Pedro 2009 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
10 N SILVA Walison 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
12 N ANDERY Thierry 2007 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
13 N BONO Kaique 2008 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)
0 A 1st round KALLEBY Alvaro 2010 M BRA CGB Betancourt (BRA)

Sabre Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N IMPROTA Julia 2009 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
2 N TOSTA Lais 2010 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N FRAGA Ana Beatriz 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N OHANA Gabriela 2009 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
5 N PELUCIO Maria 2009 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
6 N SZÁSZ Carolina 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
7 N PAGNAN Julia 2009 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
8 N YAMASHITA Nina 2011 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)
9 N RIBEIRO Marcela 2012 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
10 N PENTEADO Maria Fernanda 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
11 N MAGALHÃES Karolinne 2010 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
12 N NOGUEIRA Isabelly 2011 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
13 N MAGALHÃES Ágatha 2011 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
14 N MATTOS Gabrielle 2011 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
15 N MOTTA Ana Luiza 2012 F BRA CAP Paulistano (BRA)
16 N LIMA Vitoria 2012 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
17 N VARGAS Isabela 2012 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
18 N CANHA Melissa 2012 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
0 A 1st round GARCIA Elisa 2011 F BRA CAP Paulistano (BRA)

Foil Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VENTURA Carlos Eduardo 2011 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N MARTINEZ Gabriel 2011 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N KADUNC Theo 2013 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N VALIO Bento 2012 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
5 N MACCHIONE Benicio 2011 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
6 N CHADE Nicolas 2012 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N BLANES Thomas 2012 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
0 F 1st round POSSES Kim 2012 M BRA ECP Pinheiros (BRA)

Sabre Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PELUCIO Joaquim 2010 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N RAMOS André 2011 M BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N GOIVINHO Guilherme 2011 M BRA LQ Life Quality (BRA)
3 N MELIÁN Enrico 2010 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)
5 N SAUAN Rafael 2011 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N ARGENTON Robson 2010 M BRA Baldin Esgrima (BRA)
7 N BALDIN Theo 2011 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
8 N HARRIS Pietro 2011 M BRA Baldin Esgrima (BRA)

Foil Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DINUCCI Antonella 2011 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N GRAHL Olívia 2012 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N FONTENELE Alicia 2012 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N LYRA Helena 2012 F BRA CAP Paulistano (BRA)
5 N MORAN Sofia 2012 F BRA CAP Paulistano (BRA)
6 N AMATO Sofia 2012 F BRA CAP Paulistano (BRA)
0 A 1st round NASCIMENTO Eduarda 2012 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
0 A 1st round VASQUES Carolina 2011 F BRA ECP Pinheiros (BRA)

Foil Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CORREIA Laura 2007 F BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N CHEQUER Clara 2007 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N ASQUINO Sophia 2010 F BRA LQ Life Quality (BRA)
3 N GRAHL Julia 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N BASSO Valentina 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N FRAGA Ana Beatriz 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N SILVA Thyciane 2008 F BRA CAP Paulistano (BRA)
8 N OGATA Ana Beatriz 2007 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
9 N PENTEADO Maria Fernanda 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
10 N WU Yuki 2010 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
11 N AOKI Julia 2010 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
0 A 1st round TAPAJOS Manuela 2008 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
0 A 1st round IKUNO Naomi 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)

Sabre Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MATTOS Gabrielle 2011 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
2 N RIBEIRO Marcela 2012 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
3 N YAMASHITA Nina 2011 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)
3 N MAGALHÃES Ágatha 2011 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
5 N NOGUEIRA Isabelly 2011 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
6 N VARGAS Isabela 2012 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
7 N MOTTA Ana Luiza 2012 F BRA CAP Paulistano (BRA)
8 N MOURÃO Sophia 2011 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
9 N CANHA Melissa 2012 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
10 N MORAN Sofia 2012 F BRA CAP Paulistano (BRA)
11 N SENDELBACH Etna 2011 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
12 N LIMA Vitoria 2012 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
0 A 1st round GARCIA Elisa 2011 F BRA CAP Paulistano (BRA)
0 F 1st round AMATO Sofia 2012 F BRA CAP Paulistano (BRA)
0 F 1st round LYRA Helena 2012 F BRA CAP Paulistano (BRA)

Sabre Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SAUAN Rafael 2011 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N BALDIN Theo 2011 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N RAMOS André 2011 M BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N GOIVINHO Guilherme 2011 M BRA LQ Life Quality (BRA)
5 N HARRIS Pietro 2011 M BRA Baldin Esgrima (BRA)
6 N FONSECA Antonio 2014 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)