Back to list

Results

Torneio Internacional Infantil Mário Queiroz
BRA Porto Alegre
July 7, 2022 - July 10, 2022

Foil Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KALLEBY Alvaro 2010 M BRA CGB Betancourt (BRA)
2 N PASCUOTTI Pedro 2009 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N REICHOW Felipe 2010 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 N SILVA Walison 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
5 N MIRANDA Heitor 2009 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
6 N COSTA Bernardo 2011 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
7 N CONFORTIN Felipe 2010 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
8 N TEIXEIRA Antonio 2011 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
9 N LUCCI Henrique 2009 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
10 N SANTOS José 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
11 N TIEDE Antônio 2010 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
12 N LAPORTA Miguel 2010 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
0 A 1st round TOMINO Leonardo 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)

Sabre Women's U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Women's U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ANELE Cecília 2013 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
2 N REIS Helena 2013 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N SCHAEFER Beatriz 2013 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 N CALFAT Sofia 2013 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N BARBOSA Victoria 2013 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N LERIPIO Isabela 2013 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
7 N MACHADO Helena 2014 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
8 N PICON Martina 2013 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
9 N BILLI Valentina 2014 F BRA ECP Pinheiros (BRA)

Epee Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ASQUINO Sophia 2010 F BRA LQ Life Quality (BRA)
2 N MELO Mariana 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N SILVA Samara 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N BARROS Yasmin 2010 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
5 N ROSSA Lais 2009 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
6 N BASSO Valentina 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N BRAZOLIN Pietra 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
8 N KOMATSU Giovana 2010 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
9 N YAMASHITA Nina 2011 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)
10 N DE LA TORRE Giovanna 2011 F BRA CC Curitibano (BRA)
11 N AOKI Julia 2010 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
12 N GROSSO Ana Laura 2010 F BRA CGB Betancourt (BRA)

Epee Women's U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CALFAT Sofia 2013 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N BARBOSA Victoria 2013 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N ARAVENA Carolina 2013 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N REIS Helena 2013 F BRA ECP Pinheiros (BRA)

Sabre Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRAGA Ana Beatriz 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N IMPROTA Julia 2009 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
3 N TOSTA Lais 2010 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
3 N OHANA Gabriela 2009 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
5 N PAGNAN Julia 2009 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
6 N PELUCIO Maria 2009 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
7 N PENTEADO Maria Fernanda 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
8 N MATTOS Gabrielle 2011 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
9 N MAGALHÃES Karolinne 2010 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
10 MAGALHÃES Ágatha 2011 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
11 N RIBEIRO Marcela 2012 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
12 N YAMASHITA Nina 2011 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)

Epee Men's U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAHMOUD Sami 2013 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
2 N FONSECA Antonio 2014 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N LUZZI Bruno 2014 M BRA CC Curitibano (BRA)
3 N CHADE Michel 2014 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N POLIZER Gabriel 2014 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)

Epee Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N AUGUSTO Henrique 2009 M BRA CC Curitibano (BRA)
2 N LOUZADA Pedro 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N SANTOS José 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N SILVA Walison 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
5 N RAMOS Lucas 2009 M BRA LQ Life Quality (BRA)
6 N PELUCIO Joaquim 2010 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N MACEDO Lucas 2009 M BRA CC Curitibano (BRA)
8 N BELO Enzo 2009 M BRA Sociedade Thalia (BRA)
9 N MIRANDA Heitor 2009 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
10 N MELANI Luigi 2009 M BRA Sociedade Thalia (BRA)
11 N MARTINEZ Gabriel 2011 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
12 N PASCUOTTI Pedro 2009 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
13 N GOIVINHO Guilherme 2011 M BRA LQ Life Quality (BRA)
14 N FATIGA Ricardo 2009 M BRA CAP Paulistano (BRA)
15 N URIEN Mateo 2010 M BRA LQ Life Quality (BRA)
16 N GHILARDI Octavio 2011 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
17 N LAPORTA Miguel 2010 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
0 A 1st round JANOTTO Joshua 2011 M BRA CMPR Parana (BRA)

Foil Men's U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MARIANTE Marcelo 2013 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
2 N FERRAZZI João Pedro 2013 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 N FACCINI Felipe 2013 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 N RECH Hugo 2014 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
5 N VEDOLIN Antonio 2013 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
6 N OSÓRIO Leon 2014 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
7 N BRASIL Marcelo 2015 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
8 N WIZER Antonio 2014 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
9 N POLIZER Gabriel 2014 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
10 N DREYER Arthur 2014 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
11 N CHADE Michel 2014 M BRA ECP Pinheiros (BRA)

Sabre Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RAMOS André 2011 M BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N PELUCIO Joaquim 2010 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N MELIÁN Enrico 2010 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)
3 N DOUGLAS Henry 2010 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
5 N SAUAN Rafael 2011 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N BALDIN Theo 2011 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
7 N LADEIRA Davi 2010 M BRA BTC Barroca (BRA)
8 N GOIVINHO Guilherme 2011 M BRA LQ Life Quality (BRA)
9 N AMARAL Angelo 2009 M BRA BTC Barroca (BRA)

Foil Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BASSO Valentina 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N ASQUINO Sophia 2010 F BRA LQ Life Quality (BRA)
3 N FRAGA Ana Beatriz 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N MELO Mariana 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
5 N PENTEADO Maria Fernanda 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
6 N SILVA Samara 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
7 N HUANG Luana 2009 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)
8 N WU Yuki 2010 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
9 N ROCHA Marina 2011 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
10 N AOKI Julia 2010 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
11 N GROSSO Ana Laura 2010 F BRA CGB Betancourt (BRA)
12 N DINUCCI Antonella 2011 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
13 N FAYOS Luisa 2010 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
14 N ANELE Renata 2011 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
15 N XELLA Isadora 2011 F BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
16 N RIÉFFEL Sara 2010 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)

Sabre Men's U9 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FONSECA Antonio 2014 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
2 N DOUGLAS Tomas 2015 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 N AMARO Frederico 2014 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 N GONZALEZ Henrique 2014 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)

Epee Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N YAMASHITA Nina 2011 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)
2 N MACHADO Maria Eduarda 2011 F BRA CMPR Parana (BRA)
3 N MILANI Luiza 2011 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N DINUCCI Antonella 2011 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N XELLA Isadora 2011 F BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
6 N DE LA TORRE Giovanna 2011 F BRA CC Curitibano (BRA)
7 N ARAVENA Carolina 2013 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
8 N FONTENELE Alicia 2012 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
9 N NASCIMENTO Eduarda 2012 F BRA ECP Pinheiros (BRA)

Sabre Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MATTOS Gabrielle 2011 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
2 N YAMASHITA Nina 2011 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)
3 N RIBEIRO Marcela 2012 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
3 N MAGALHÃES Ágatha 2011 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
5 N MOURÃO Sophia 2011 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
6 N VARGAS Isabela 2012 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
7 N FONTENELE Alicia 2012 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)

Foil Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N COSTA Bernardo 2011 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
2 N TEIXEIRA Antonio 2011 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 N MARTINEZ Gabriel 2011 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N CAMPOS Fernando 2011 M BRA CAP Paulistano (BRA)
5 N MACCHIONE Benicio 2011 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
6 N VALIO Bento 2012 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
7 N FERRAZZI João Pedro 2013 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
8 N CHADE Nicolas 2012 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
9 N CEZAR Ricardo 2012 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
10 N TABORDA Antônio 2011 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
11 N BLANES Thomas 2012 M BRA ECP Pinheiros (BRA)

Epee Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GOIVINHO Guilherme 2011 M BRA LQ Life Quality (BRA)
2 N GHILARDI Octavio 2011 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N TEIXEIRA Antonio 2011 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 N MAHMOUD Sami 2013 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
5 N MARTINEZ Gabriel 2011 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
6 N VALIO Bento 2012 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
7 N BALDIN Theo 2011 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
8 N MACCHIONE Benicio 2011 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
9 N CHADE Nicolas 2012 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
10 N BLANES Thomas 2012 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
11 N BALBO Celso 2011 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
0 F 1st round JANOTTO Joshua 2011 M BRA CMPR Parana (BRA)

Foil Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ROCHA Marina 2011 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
2 N XELLA Isadora 2011 F BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
3 N ANELE Cecília 2013 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 N DINUCCI Antonella 2011 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N ANELE Renata 2011 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
6 N NASCIMENTO Eduarda 2012 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N FONTENELE Alicia 2012 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
8 N ROVEDDER Laura 2011 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)

Sabre Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RAMOS André 2011 M BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N SAUAN Rafael 2011 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N GOIVINHO Guilherme 2011 M BRA LQ Life Quality (BRA)
3 N BALDIN Theo 2011 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
5 N ARAUJO Rafael 2012 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
6 N CAMPOS Fernando 2011 M BRA CAP Paulistano (BRA)
7 N DOUGLAS Tomas 2015 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
8 N FONSECA Antonio 2014 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
9 N AMARO Frederico 2014 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
10 N GONZALEZ Henrique 2014 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)