Back to list

Results

Torneio 95 Anos CBE - Equipes
BRA Rio de Janeiro
June 24, 2022 - June 26, 2022

Epee Women's Senior Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CAP       BRA CAP Paulistano (BRA)
1 ZETTERMANN Renata 2000 F BRA CAP Paulistano (BRA)
1 VIZEU Victoria 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
1 CORREIA Laura 2007 F BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N AMK       BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 TEIXEIRA Fabiana 1972 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 SCHWANTES Lorana 1982 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 CAMARGO Fernanda 1997 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 ALVES Tabea 1989 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 N      
3 NETTO SIMEAO Amanda 1994 F BRA CC Curitibano (BRA)
3 DIAS Aydee 2007 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 PORTUGAL Gabriela 2007 F BRA CC Curitibano (BRA)
3 SCHNEN Valkiria 2000 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
4 N ECP       BRA ECP Pinheiros (BRA)
4 VIANNA Gabriella 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
4 AMARAL Clara 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
4 DE CAMARGO Maria Rita 1991 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
4 SILVA Marcela 1994 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N CAP 2       BRA CAP Paulistano (BRA)
5 SANTANNA Camila 1997 F BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
5 DI CUNTO Patricia 1964 F BRA CAP Paulistano (BRA)
5 CORREIA Mariana 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
6 N EEAM       BRA EEAM Abel Melian (BRA)
6 OLSCHOWSKY Marilia 1991 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
6 ANDREAZI Janaina 1974 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)
6 BARDUS Michele 1976 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)
7 N AERJ       BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
7 PRATES Lucia 1996 F BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
7 SILVA Marylin 1975 F BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
7 GUIMARAES Maria Ieda 2000 F BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
7 CAVALCANTI Bianca 1995 F BRA SCM Magnolia (BRA)

Sabre Men's Senior Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ECP       BRA ECP Pinheiros (BRA)
1 PEZZI Enrico 1994 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
1 PATTO Erico 2006 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
1 VASQUES Gabriel 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
1 PEKELMAN Bruno 2000 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N CAP       BRA CAP Paulistano (BRA)
2 GARRIGOS Henrique 1996 M BRA CAP Paulistano (BRA)
2 GARRIGOS Murilo 2001 M BRA CAP Paulistano (BRA)
2 SALLES Fabio 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
2 FACHINI Fernando 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N CAP 2       BRA CAP Paulistano (BRA)
3 JUAREZ GOMEZ Nicolas Shiken 1993 M ARG
3 CHIERIGHINI Lorenzo 2005 M BRA CAP Paulistano (BRA)
3 SALIBA Renato 2004 M BRA CAP Paulistano (BRA)
3 LEE Rafael 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
4 N CMSP       BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
4 CHAHDA Arthur 1992 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
4 TEIXEIRA Henrique 2004 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
4 BENTO Fellipe 2005 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
5 N CDE       BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
5 ALEXANDRE Marcos 1994 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
5 LEITE Italo 1997 M BRA AMAN Agulhas Negras (BRA)
5 MOURA Vitor 1983 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
6 N CDE 2       BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
6 PULGA Roberto 1995 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
6 BENDER Rodrigo 1995 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
6 TAKAKURA Filipe 1999 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
7 N AMK       BRA AMK Mestre Kato (BRA)
7 ASSIS Gabriel 1997 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
7 ZAGROBELNY Icaro 1995 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
7 GOLDENBERG Theo 1998 M BRA Sociedade Thalia (BRA)
8 N GEEN       BRA GEEN Escola Naval (BRA)
8 REIS André 2001 M BRA GEEN Escola Naval (BRA)
8 SANTOS Leonardo 2001 M BRA GEEN Escola Naval (BRA)
8 FARIAS Victor 2000 M BRA GEEN Escola Naval (BRA)
8 ALVIM Plínio 1999 M BRA GEEN Escola Naval (BRA)

Foil Men's Senior Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CAP       BRA CAP Paulistano (BRA)
1 MURRAY Guilherme 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
1 DE NIGRIS Giovanni 1999 M BRA CAP Paulistano (BRA)
1 TOMINO Rafael 2004 M BRA CAP Paulistano (BRA)
1 PACHECO Ricardo 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N ECP       BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 SHIMBO Heitor 1983 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 MORAIS Paulo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 MION Lorenzo 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N GNU       BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 VELASCO Daniel 1994 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 MACHADO Jerônimo 1986 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
4 N ECP 3       BRA ECP Pinheiros (BRA)
4 GALLEAZZI Felipe 2006 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
4 CHOLFE Theo 2006 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
4 VIANNA Guilherme 2006 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N ECP 2       BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 SCAVASIN Fernando 1984 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 FOSCHINI Luiz 2008 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 MURA Andre 2005 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N GNU 3       BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
6 FONSECA Pedro 2003 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
6 MACHADO Murilo 2004 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
6 HOFMEISTER Andre 2004 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
6 CAMARGO Pedro 2005 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
7 N GNU 2       BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
7 FUMAGALLI Giorgio 2005 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
7 HOFMEISTER Vicente 1999 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
7 FRANTZ Diego 1999 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
7 FONSECA Lucas 2003 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
9 N GEEN       BRA GEEN Escola Naval (BRA)
9 SANTOS Leonardo 2001 M BRA GEEN Escola Naval (BRA)
9 ALEXANDRE Celso 2001 M BRA GEEN Escola Naval (BRA)
9 CUNHA Felipe 2001 M BRA GEEN Escola Naval (BRA)
9 ALVIM Plínio 1999 M BRA GEEN Escola Naval (BRA)
0 CMSP       BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
0 TAVORA Lucas 2001 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
0 LEMES Fabio 1986 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
0 LIMA Kevin 2002 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)

Sabre Women's Senior Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CAP       BRA CAP Paulistano (BRA)
1 GARCIA Florencia 1996 F ARG CAP Paulistano (BRA)
1 LEE Luiza 2000 F BRA CAP Paulistano (BRA)
1 TROIS Karina 1997 F BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N ECP       BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 PEKELMAN Luana 2003 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 CHEN Isabela 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 VIANNA Andrea 1975 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 CARVALHO Isabela 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N CAP 2       BRA CAP Paulistano (BRA)
3 NEHRKE Eduarda 2005 F BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
3 SANTOS Stella 2008 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 MORSCH Ana Clara 2003 F BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
3 VIEIRA Camila 2008 F BRA CAP Paulistano (BRA)
4 N SSJE       BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
4 REIS Daiane 1996 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
4 CHEN Andrea 1974 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
4 PELUCIO Luciana 1982 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
5 MEDEIROS Fernanda 1993 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
5 N      
5 SCALABRIN Carla 1973 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
5 FROTA Renata 1973 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
6 N CMSP       BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
6 SANTANA Livia 2005 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
6 OLSCHOWSKY Marilia 1991 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
6 BARDUS Michele 1976 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)

Epee Men's Senior Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ECP       BRA ECP Pinheiros (BRA)
1 JULIO Gabriel 1998 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
1 FERREIRA Nicolas 1992 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
1 GRUNHAUSER Richard 1991 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
1 PELLEGRINO Mauricio 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N AMK       BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 PEREIRA Francisco 1964 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 GUBERT Leopoldo 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 LAZZAROTTO Fabrizio 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 N AMK 2       BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 ASSIS Gabriel 1997 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 PETRICH Pedro 2003 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 BONAMIGO Gabriel 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
4 N BTC1       BRA BTC Barroca (BRA)
4 GIFFONI Miguel 2003 M BRA BTC Barroca (BRA)
4 MENDES Tarcisio 2001 M BRA BTC Barroca (BRA)
4 DONATO Alvaro 2000 M BRA BTC Barroca (BRA)
4 DONATO Olavo 2002 M BRA BTC Barroca (BRA)
5 N GNU       BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
5 MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
5 FONSECA Lucas 2003 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
5 LEANDRO Rosa 1972 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
6 N ECP 2       BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 FOGUEL Lucca 2006 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 SEINI Leandro 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 MANGIATERRA Rafael 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 BUSNARDO Lucas 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N SCM       BRA SCM Magnolia (BRA)
7 GUIMARÃES Edson 1997 M BRA SCM Magnolia (BRA)
7 SASAQUI Gabriel 1996 M BRA SCM Magnolia (BRA)
7 AGUIAR Victor 1997 M BRA SCM Magnolia (BRA)
7 ROMANELLI Matheus 2001 M BRA SCM Magnolia (BRA)
8 N SSJE       BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
8 GONCALVES Eduardo 2007 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
8 WU Nicky 2005 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
8 RIBEIRO Rafael 2006 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
9 N AMK 3       BRA AMK Mestre Kato (BRA)
9 CAVALHEIRO João 2005 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
9 NEVES Vitor 2002 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
9 RAMOS Pedro 2002 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
10 N BTC 2       BRA BTC Barroca (BRA)
10 MOREIRA Carlos 1969 M BRA Esgrima Rapier (BRA)
10 HORTA Anderson 1983 M BRA BTC Barroca (BRA)
10 HOMSI Bernardo 2007 M BRA BTC Barroca (BRA)
11 N CDE       BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
11 SIDNEY Azevedo 1997 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
11 PETTERLE Amaury 1990 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
11 MUTTI João 2004 M BRA SCM Magnolia (BRA)
12 N CAP       BRA CAP Paulistano (BRA)
12 NOGUEIRA Heitor 2006 M BRA CAP Paulistano (BRA)
12 GARCIA Guilherme Luis 1969 M BRA CAP Paulistano (BRA)
12 PETRACHI Luiz 1968 M BRA CAP Paulistano (BRA)
12 MARIANO Andrey 2004 M BRA SCM Magnolia (BRA)
13 N SSJE 2       BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
13 MEZZACAPA Henrique 2008 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
13 VASCONCELLOS Leopoldo 2005 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
13 BITTAR Gabriel 2007 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
14 N GNU 2       BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
14 MEINE Paulo 1970 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
14 FONSECA Pedro 2003 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
14 FRANTZ Diego 1999 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
15 N Rapier       NED T.S.V. Rapier (NED)
15 QUIRINO Henrique 1999 M BRA Esgrima Rapier (BRA)
15 ESTEVES Thomas 1995 M BRA Esgrima Rapier (BRA)
15 ALVES Marco 1997 M BRA Esgrima Rapier (BRA)
16 N AERJ       BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
16 FAUSTINO Murillo 1997 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
16 PICARD Felipe 2000 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
16 DE OLIVEIRA Fernando 2006 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
16 SCHWEIZER Yannick 1982 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
17 N AERJ 2       BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
17 OLIVETO Jose 1961 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
17 CUNHA Miguel 1966 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
17 CARVALHO Murilo 2007 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
17 LEMOS Victor 2000 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)

Foil Women's Senior Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GNU       BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
1 PISTOIA Mariana 1998 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
1 BECKER Daphne 2000 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
1 CALAZANS Talia 2002 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
2 N ECP       BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 VIANNA Gabriella 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 FRIAS Stella 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 BULCAO Ana Beatriz 1993 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N GNU 2       BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 MEINE Mariana 2006 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 MORAIS Marina 2006 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 BONETTI Giovana 1999 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 TOLDO Ana 1997 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
4 N CAP       BRA CAP Paulistano (BRA)
4 ROTHFELD Silvia 1971 F BRA CAP Paulistano (BRA)
4 FALCI Deise 1980 F BRA CAP Paulistano (BRA)
4 MURRAY Maria Luiza 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
4 PAPAIANO Laura 2002 F BRA CAP Paulistano (BRA)