Back to list

Results

Int. Auer von Welsbach Cup
AUT Treibach
December 11, 2021 - December 12, 2021

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N REINER Aglaya 2006 F AUT Dynamo Wien (AUT)
2 N PETZ Anna 2007 F AUT ASC Wien (AUT)
3 N FABIANEK Hanna 2007 F AUT StLFC Graz (AUT)
3 N WITTNER Isabel 2006 F AUT FUK Krems (AUT)
5 N SCHÖBITZ Victoria 2006 F AUT FUM Mödling (AUT)
6 N MACK Laetizia 2007 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
7 N WIESER Lisa 2005 F AUT StLFC Graz (AUT)
8 N BREINBAUER Valerie 2007 F AUT UFC Wien (AUT)
9 N WOLF Olivia 2007 F AUT UFC Wien (AUT)
10 N KROPF Alrun 2007 F AUT FUK Krems (AUT)

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MELOT DE BEAUREGARD Matisse 2006 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
2 N HUBNER Maximilian 2006 M AUT FCW Wels (AUT)
3 N KOHLWEG Marwin 2005 M AUT FCT Treibach (AUT)
3 N PRIBAS Fabian Alexi 2005 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
5 N PECNIK Georg 2006 M AUT FCW Wels (AUT)
6 N KÜTTNER Kilian 2005 M AUT ASC Wien (AUT)
7 N HOLLER Paul 2006 M AUT StLFC Graz (AUT)
8 N WALDECK Gustav 2005 M AUT UFC Wien (AUT)
9 N SKRABITZ Tim 2006 M AUT StLFC Graz (AUT)
10 N BRYNOV Iiruri 2009 M AUT UFC Wien (AUT)
11 N LANGFELDER Laurenz 2007 M AUT UFC Wien (AUT)
12 N NEMEC Jaden 1900 M AUT
13 N FALCHETTO Lauro 2008 M AUT FUM Mödling (AUT)
14 N BRUNBAUER Alexander 2007 M AUT FUM Mödling (AUT)
15 N ZOERNER Maxi 2006 M AUT FUK Krems (AUT)
16 N EHRENHÖFER Philipp 2006 M AUT FGS Stockerau (AUT)

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HARTMANN Lilly 2006 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
2 N PASIC Rea 2006 F AUT UWK Graz (AUT)
3 N RÜDISSER Nola 2007 F AUT FC Hohenems (AUT)
3 N PLATZGUMMER Lina 2005 F AUT GFU Graz (AUT)
5 N SCHMIDT Leni Sophie 2006 F AUT FUL Linz (AUT)

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DEISL Markus 2005 M AUT FC St. Johann (AUT)
2 N RANKL Julian 2007 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
3 N KOHLWEG Marwin 2005 M AUT FCT Treibach (AUT)
3 N SPITZER Florian 2005 M AUT UWK Graz (AUT)
5 N SPIEGEL Robert Casper 2005 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
6 N HERTEL David 2005 M AUT FK Wiener Neudorf (AUT)
7 N ZWÖLFER Christoph 2008 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
8 N GEIGER Julius 2007 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
9 N MARINESCU Matei 2007 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
10 N FLORA Oliver 2005 M AUT UWK Graz (AUT)
11 N SPAN Rares 2009 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
12 N REMSCHNIG Alexander 2007 M AUT FCT Treibach (AUT)
13 N REMSCHNIG Daniel 2008 M AUT FCT Treibach (AUT)