Back to list

Results

2021 Mediterranean Championships
ITA Carrara
November 19, 2021 - November 21, 2021

Foil Women's U23 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RICCI Marta 2000 F ITA AS Padova (ITA)
2 N CRISTINO Anna 2001 F ITA
3 N CHALDAIOU Maria-Eleni 2000 F GRE A.X.I.A. ATHENS (GRE)
3 N GENOVESE Ludovica 2001 F ITA
5 N POLTZ Anna 2000 F HUN MTK (HUN)
6 N ROSSINI Serena 1999 F ITA
7 N PUGLIA Serena 1999 F ITA
8 N MEMOLI Claudia 2001 F ITA
9 N CIAMPALINI Vittoria 2001 F ITA
10 N CANDIANI Vittoria 1999 F ITA
11 N BERNO Eleonora 2001 F ITA
12 N PIETRARELLI Alice 1999 F ITA
13 N CARIDE Marta 2001 F POR SCP (POR)
14 N WOLF Eszter 2004 F HUN Hodmezovasarhely (HUN)
15 N MAJALI Roaa 2002 F JOR
16 N NEKIFOR Erika 2002 F HUN Torekves (HUN)
17 N FERRARA Valentina 2000 F ITA CS Montebelluna (ITA)
18 N CASTRO Ariadna 2001 F ESP CCC-M (ESP)
19 N ZSOLDOSI Karolina 2001 F HUN Terezvaros (HUN)
20 N KALOCSAI Luca 2004 F HUN Torekves (HUN)
21 N LORITO Lucia Virginia 2001 F ITA
22 A BLAZIC Dorja 2003 F CRO MK VMD (CRO)
23 N CANTUCCI Gaia 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
24 N KOVACS Reka 2004 F HUN Torekves (HUN)
25 N MEBARKI Meriem 2003 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
26 N TANTAST Yasmine 2001 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
27 N ZEBOUDJ Sonia 2003 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)

Foil Men's U23 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MACCHI Filippo 2001 M ITA
2 N SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
3 N PISTORIO Federico 2000 M ITA
3 N RESEGOTTI Matteo Claudio 1999 M ITA
5 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
6 N STELLA Alessandro 2000 M ITA
7 N LORENZON Tommaso 2001 M ITA
8 N ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
9 N VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
10 N DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
11 N CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
12 N QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA
13 N GALVANI Gianmarco 2001 M ITA
14 N BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
15 N SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
16 N FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
17 N WOLF Adam 1999 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
18 N IANDOLO Francesco Pio 2000 M ITA CS Salerno ASD (ITA)
19 N MACEDO Luis 2000 M POR GCP (POR)
20 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
21 N KOROM Erik 2000 M HUN Torekves (HUN)
22 N EL RHAZZOULY Amir 2002 M MAR ST GERMAIN E (FRA)
23 N BARTOZZI Matteo 1999 M ITA
24 N HABBOUB Qusai 2003 M JOR
25 N MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
26 N GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
27 N STURGIS Zachary 2001 M USA
28 N DERAWI Suhaib 2003 M JOR
29 N LINDINGER Simon 2001 M LUX
30 N CHOUALI Abderrahmane 2001 M ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
E HEROUI Salim 1999 M ALG

Epee Women's U23 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CHAVIGNY Sophie 2003 F FRA
2 N FERRACUTI Elena 2000 F ITA O.X.I.FLORINAS (GRE)
3 N CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
3 N MBIIM Solene 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
5 N TRADITI Gaia 2000 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
6 N CONRAD Alice 2000 F FRA HAGUENAU CE (FRA)
7 N LIXANDRU Nicole 2003 F ESP CEB-M (ESP)
8 N RODOPOULOU Nefeli 2003 F GRE IRIDA (GRE)
9 N PIZZINI Alessia 2001 F ITA CDS Ravennate (ITA)
10 N BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
11 N KARAMPINI Eirini 2002 F GRE IRIDA (GRE)
12 N LAUVRAY Emma 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
13 N BRIZZI Miriana 2000 F ITA CS IVREA (ITA)
14 N JIMENEZ CEBADA Ana Isabel 1999 F ESP SAMA-M (ESP)
15 N CAMPANI Letizia 2000 F ITA US Pisascherma (ITA)
16 N KOWALCZYK Sara Maria 2001 F ITA ASDGS Pietro Giannone (ITA)
17 N POSADA Betyumil 1999 F VEN
18 N ROSSATTI Emilia 2001 F ITA AS Bernardi Ferrara (ITA)
19 N SPINELLI Alice Ilde 2001 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
20 N MAYA Danierys 1999 F VEN
21 N CONSONNI Ginevra 2001 F ITA TOISE (ITA)
22 N GALLINA Giordana 1999 F ITA ASD Methodos (ITA)
23 N KUNA Jana 2000 F CRO
24 N TORRENTE Lucia 2001 F ESP CEB-M (ESP)
25 N RAPOSO Dana 2002 F ESP
26 N BERDIANU Ionela 2004 F MDA
27 N CHANTZI Maria 2000 F GRE IRIDA (GRE)
28 N DELIC Lara 2003 F CRO MK Split (CRO)
29 N LOBERA Teresa 2000 F ESP SA-LO (ESP)
30 N FROVEL DE LA TORRE Ines 2004 F ESP
31 N ZEBOUDJ Yousra 2002 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
32 N ISIDRO Alba 2000 F ESP

Epee Men's U23 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BALZANO Marco 2000 M ITA CESAN - Club Scherma San Nicola (ITA)
2 N CHOTIN Titouan 2001 M FRA DOUAI CE (FRA)
3 N DILIBERTO Luca 1999 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
3 N PHILIPPE Arthur 1999 M FRA ST GRATIEN (FRA)
5 N BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
6 N GAETANI Giulio 2000 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
7 N BAYRAM Issa 2001 M FRA GRENOBLE PAR (FRA)
8 N TASSINARI Pietro 2001 M ITA PRO VERCELLI (ITA)
9 N LEGUBE Benoit 2000 M FRA COLMAR SR (FRA)
10 N RAULO Aurelien 2000 M FRA ST GRATIEN (FRA)
11 N MOLLUSO Marco 1999 M ITA ASD Scherma Ostia (ITA)
12 N GAZZANIGA Giacomo 1999 M ITA BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo (ITA)
13 N GUERRIERO Giorgio 2001 M ITA CS IVREA (ITA)
14 N DE MOLA Daniel 1999 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
15 N CINI Alessandro 1999 M ITA CS Foligno (ITA)
16 N LOPEZ CORAZON Diego 2002 M ESP SAES-BU (ESP)
17 N MESSIEN Alexis 2001 M FRA LIBOURNE AS (FRA)
18 N CERTO Diego Amedeo 1999 M ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
19 N FOTI Edoardo Giuseppe 2001 M ITA
20 N GARCIA MIGUEL Daniel 2002 M ESP
21 N BURGHELEA Andrei 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
22 N BALMORI Diego 1999 M ESP VCE-VA (ESP)
23 N MARTINEZ GUERRERO Guillem 2003 M ESP
24 N RODRIGUEZ FERNANDEZ David 1900 M ESP
25 N ODEH Iyad 2003 M JOR
25 N RODRIGUEZ ACEYTUNO Diego 2003 M ESP
27 N MATEOS GARCIA Marco 2001 M ESP
28 N MONCADA Alejandro 2001 M VEN
29 N SANCHEZ CASTANER Manuel 2000 M ESP
30 N CASCON Francisco 1900 M ESP
31 N JIMENEZ GISBERT Aleix 2002 M ESP SEA-T (ESP)
32 N ELIZARI Inigo 1999 M ESP CNE-NA (ESP)
33 N EL CHOUEIRY Antoine 1999 M LBN
34 N PULIDO Diego 2000 M VEN
35 N GOLOB Lan 2002 M SLO SK Izola (SLO)
36 N GONZALEZ GRANADILLO Ricardo 2002 M VEN
37 N HOAREAU-BERKANI Raphael Jacques 2002 M ALG ST DENIS CS (FRA)
38 N MLAKAR Luka 2002 M SLO SK Izola (SLO)
39 N SEHIC Boris 2002 M SRB MK Silni (SRB)
40 N KRAJLAH Luka 2003 M SLO

Sabre Women's U23 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DI CARLO Alessia 2001 F ITA
2 N ARPINO Giulia 1999 F ITA
3 N GIOVANNELLI Vally 2001 F ITA
3 N ROTILI Claudia 2000 F ITA
5 N PAGANO FUSCO Chiara 1999 F ITA
6 N CIESLAR Zuzanna 2000 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
7 N KEHLI Zohra Nora 2001 F ALG
8 N VENTURA Maria 2000 F ESP CEB-M (ESP)
9 N ANDALORO Diletta 2001 F ITA
10 N OKINE Marta 2000 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
11 N GALLARDO Itziar 2000 F ESP SAMA-M (ESP)
12 N BONANNI Flavia 2000 F ITA
13 N HERNANDEZ Elena 1999 F ESP SAMA-M (ESP)
14 N DALLA VECCHIA Beatrice 1999 F ITA
15 N SERAFINO Sophia 2000 F ITA
16 N MOHAMED BELKEBIR Kaouther 2003 F ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
17 N MAZZAROTTO Livia 2000 F ITA
18 N RICCIO Matilde 2000 F ITA
19 N BENADOUDA Chaima 2003 F ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
20 N ZAWODNIAK Malgorzata 2000 F POL KKSz Konin (POL)
21 N BENCHEKOR Naila 2004 F ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
22 N CAMPOS Ana 2004 F POR

Sabre Men's U23 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FIORETTO Luca 2000 M ITA
2 N GALLO Michele 2001 M ITA
3 N MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA
3 N RABB Krisztian 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
5 N NIGRI Alberto 2001 M ITA
6 N FRANCIOSA Daniele 2001 M ITA
7 N FORNASIR Alberto 2000 M ITA
8 N PEREZ MARTIN Julio Manuel 2001 M ESP CEL-M (ESP)
9 N REA Mattia 2001 M ITA A.O. PERSEAS (GRE)
10 N PELLEGRINO Michele 2001 M ITA
11 N CEDERLE Matteo 1999 M ITA
12 N NOSEDA Szabolcs 2001 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
13 N FLOREZ Carlos 2001 M ESP
14 N CABALLERO Rogelio 2001 M ESP EHB-B (ESP)
15 N STASIAK Olaf 2002 M POL KKSz Konin (POL)
16 N ALAMAWI Ahmad 2002 M JOR
17 N LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
18 N SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
19 N CILLARI Niccolo 2000 M ITA
20 N LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
21 N BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
22 N AL-NASSER Mahmoud 2001 M JOR
23 N BRONISZEWSKI Marcel 2004 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
24 N TAHLA Abdallah 2002 M JOR
25 N MORONE Marco Elio 2000 M ITA
26 N DOCAVO Antonio 1999 M ESP CEB-M (ESP)
27 N BOUNABI Akram 1999 M ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
28 N ALHARFIALBLAWI Osama 2002 M JOR
29 N PERTICONI Gianmarco 2001 M ITA
30 N PATINO Emir 2001 M VEN
31 N ALMASRI Osama 2002 M JOR
32 N BOUNACEUR Mohammed Belsem 2004 M ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
A STURGIS Zachary 2001 M USA
A FLORATOS Gerasimos 2001 M GRE A.O. PERSEAS (GRE)