Back to list

Results

Coupe d'Europe
FRA Orléans
November 14, 2021 - November 14, 2021

Sabre Men's Senior Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ORLEANS CE       FRA ORLEANS CE (FRA)
1 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
1 APITHY Bolade 1985 M FRA DIJON CE (FRA)
1 BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
1 PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
2 MOSCOW       RUS
2 IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
2 MOTORIN Ilya 1991 M RUS
2 SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
2 DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
3 NEVA-ST PETERSBOURG       RUS
3 NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
3 TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
3 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
3 TRUSHAKOV Alexander 1994 M RUS CSKA Moscow (RUS)
4 SOUFFELWEYE       FRA SOUFFELWEYE (FRA)
4 SEITZ Tom 1994 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
4 REGENT Francois 1987 M FRA BOURGES ESC (FRA)
4 BARLOY Edward 1990 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
4 LAMBERT Maxence 1994 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
5 CS DINAMO BUCURESTI       ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
5 TEODOSIU Iulian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
5 COZMULEANU Codrin 1996 M ROU CSM IASI (ROU)
5 EFTIMIE Sorin 1995 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
5 URSACHI Paul 1998 M ROU CSM IASI (ROU)
6 ZSKA KIEW       UKR
6 PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
6 YAGODKA Andriy 1988 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
6 TSAP Yuriy 1992 M UKR Nikolaev (UKR)
6 KARAKAI Oleksandr 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
7 TARBES ATE       FRA TARBES ATE (FRA)
7 POGU Antoine 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
7 PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
7 SCHICKELE Florian 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
7 DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
8 FIAMME GIALLE SCHERMA       ITA FIAMME GIALLE SCHERMA (ITA)
8 OTTAVIANI Lorenzo 2002 M ITA
8 BERRE' Enrico 1992 M ITA
8 SAMELE Luigi 1987 M ITA
9 C.E. MADRID       ESP
9 BRAVO Inaki 1998 M ESP CE-M (ESP)
9 HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
9 MADRIGAL Santiago 2004 M ESP CE-M (ESP)
10 TRURO FENCING CLUB       GBR Truro Fencing Club (GBR)
10 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
10 HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
10 HOWES Nicholas 1998 M GBR
10 HONEYBONE James 1991 M GBR
11 DYNAMO KIEW       UKR Dynamo Kiew (UKR)
11 HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
11 STATSENKO Oleksiy 1994 M UKR KIEW (UKR)
11 BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)