Back to list

Results

2021 Internationales Turnier
GER Heidenheim
September 25, 2021 - September 26, 2021

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BÜLAU Matthew 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
2 N PETERSEN Ole 2007 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
3 N RUPPENTHAL Julius 2005 M GER SV Waldkirch (GER)
3 N STANGE Jakob 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
5 N MORLANG Nick 2005 M GER Lohausener SV (GER)
6 N BUSCH Max 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
7 N DENG Levi 2008 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
8 N SCHNEIDER Tim Raymond 2005 M GER FG Segeberg (GER)
9 N KLADDE Ole 2006 M GER Osnabrücker SC (GER)
10 N SIGMUND Philip 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 N BESKOROVAJNYI Anton 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 N SCHMIDT Jann-Rouven 2005 M GER TV Wetzlar (GER)
13 N VELTRUP Ole 2005 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
14 N RYAPOV Kaloyan 2005 M BUL Eintracht Frankfurt (GER)
15 N KUMMER Horant 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
16 N ZIMMERMANN Frederik 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
17 N PETERSEN Bertil 2005 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
18 N KNABENREICH Julian 2005 M GER FS Bielefelder TG (GER)
19 N MIKES Julian 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
20 N DOBRAWA Julin 2006 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
21 N STIHL Felix 2005 M GER SV Waldkirch (GER)
22 N SCHENKENGEL Joannes 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
23 N SPIEGEL Robert Caspar 2005 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
23 N WARNKING Nicolo 2005 M GER Fechterring Hochwald (GER)
25 N SPREMBERG Paul 2006 M GER TV Markkleeberg (GER)
26 N KRAHMER Eryk 2006 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
27 N HILDEBRANDT Clemens 2005 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
28 N VON JONQUIERES Johannes 2005 M GER SSV Ettal (GER)
29 N TETTENBORN Alexander 2005 M GER FSV Görlitz (GER)
30 N MÜLLER Benno 2007 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
31 N JURTSCHAK Tim 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
32 N WINKER Leonard 2007 M GER TV Augsburg (GER)
33 N PRINZ Jonathan Luis 2006 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
34 N POHL Marc Arthur 2006 M GER OFC Bonn (GER)
35 N HOCHWALD Samuel 2005 M GER TSF Ditzingen (GER)
36 N GLASER Moritz 2006 M GER FC Kassel (GER)
37 N SCHUMACHER Rafael 2005 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
37 N LADEMANN Louis 2005 M GER FC Leipzig (GER)
39 N HERTWECK Andri 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
40 N NAD Viktor Matti 2006 M GER FC Grunewald (GER)
41 N BUSCH Erik 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
42 N MARTIN Jasper 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
43 N SCHULLER Stephan 2008 M GER Heidenheimer SB (GER)
44 N GOEDEJOHANN Anselm Maria 2008 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
45 N GIANNOLO Valerio 2008 M GER Frankfurter TV (GER)
46 N KÖPF Johannes 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
47 N REINEKE Nepomuk 2006 M GER SSV Ettal (GER)
48 N NOE Louis 2007 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
49 N HEUBERGER Marwin 2006 M GER ETSV Offenburg (GER)
50 N LENNARTZ Daan 2007 M GER OFC Bonn (GER)
51 N SCHMUTZ Kilian 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
52 N KARNAGEL Leopold 2007 M GER TV Markkleeberg (GER)
53 N GWALANI Nayan Carl 2006 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
54 N ALBRECHT Anton 2006 M GER FC Leipzig (GER)
55 N WEBER Leon 2006 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
56 N BAUMGÄRTNER Tim 2007 M GER SportVg Feuerbach (GER)
57 N KROMM Lukas 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
58 N MÜLLER-GEBEL Arik 2006 M GER BW Schneidhain (GER)
59 N ZYUMBYULEV Ognyan 2005 M BUL Eintracht Frankfurt (GER)
60 N BARBAS Sebastian 2008 M GER VFL Bad Nauheim (GER)
61 N GROTKAMP Paul 2006 M GER FS Bielefelder TG (GER)
62 N MACHT Valentin Jannes 2005 M GER FC Leipzig (GER)
63 N HILPERT Philip 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
64 N ZWICKER Theodor 2008 M GER FC Konstanz (GER)
65 N Round LENHARDT Paul 2006 M GER TSF Ditzingen (GER)
66 N Round RÖSELER Felix 2007 M GER FC Leipzig (GER)
67 N Round HAAK Felix 2005 M GER FZ Erfurt EnGarde (GER)
68 N Round HEIMANN Anton 2007 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
69 N Round SHEHATA Hamza 2005 M GER SportVg Feuerbach (GER)
69 N Round BECKMANN Johannes 2005 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
71 N Round BINGENER Tim 2006 M GER Lüdenscheider TV (GER)
72 N Round REICH Paul 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
72 N Round SCHÖMER Jonas 2006 M GER Fechterring Hochwald (GER)
74 N Round VON SONNTAG Julius Fridolin 2008 M GER FC Leipzig (GER)
75 N Round SCHMIDT Julian 2007 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
76 N Round MALETTA Leonard 2006 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
76 N Round MACCHIANO Leandro 2007 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
76 N Round NOUR-ELDIN Ahmed 2006 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
79 N 1st round WULF Lennart 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
80 N 1st round KÖPF Cornelius 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
81 N 1st round ELLENBERGER Dominic 2005 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
82 N 1st round FRÖBER Daniel 2005 M GER TSF Ditzingen (GER)
83 N 1st round KREß Noah 2008 M GER Heidenheimer SB (GER)
84 N 1st round REINECKE Jonas 2006 M GER MTV München (GER)
85 N 1st round MORLANG Kim 2007 M GER Lohausener SV (GER)
86 N 1st round WIENANDS Jeremy 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
87 N 1st round HARNACK Jonas 2006 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
88 N 1st round LOCHNER Kai-Moritz 2006 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
89 N 1st round HENTSCHEL Sebastian 2008 M GER SV Waldkirch (GER)
90 N 1st round RIFFEL Finn Niklas 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
91 N 1st round OSTALSKIY Ivan 2007 M RUS Heidenheimer SB (GER)
92 N 1st round KALCH Elias 2007 M GER TV Augsburg (GER)
93 N 1st round KRAUSE Levi 2008 M GER TV Augsburg (GER)

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CHEVAUX Lena 2005 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
2 N STEFFENS Eva 2006 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
3 N MARX Charlotte 2005 F GER Fechterring Hochwald (GER)
3 N BOXHEIMER Sonja 2005 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
5 N RANK Marie Leonore 2005 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
6 N AMIAN Laura 2005 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
7 N KALTENBACH Philine 2006 F GER SV Waldkirch (GER)
8 N SZALAY Clara 2006 F GER TSF Ditzingen (GER)
9 N AYTEKIN Cagla 2007 F TUR Eintracht Frankfurt (GER)
10 N BERNSTEIN Viktoria 2006 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
11 N TOMIC Mariella 2005 F GER Heidenheimer SB (GER)
12 N AMLER Annika 2005 F GER TSF Ditzingen (GER)
13 N NÜSSELER Lisa-Marie 2007 F GER Heidenheimer SB (GER)
14 N ILLIG Fiona 2006 F GER TV Kaufbeuren (GER)
15 N LEBRENZ Mia 2007 F GER OFC Bonn (GER)
16 N VON BOGENDORFF Larissa Xenia 2006 F GER FC Oelsnitz (GER)
17 N GONANO Juna 2005 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
18 N REIHS Meika 2007 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
19 N OLSEN Nora 2007 F GER TV Markkleeberg (GER)
20 N YOOSEFI Daria 2007 F GER TV Augsburg (GER)
21 N STUMPF Lea Marie 2008 F GER OFC Bonn (GER)
22 N BODE Josephine 2007 F GER MTV Saalfeld (GER)
23 N ZWICKER Isabella 2005 F GER FC Konstanz (GER)
24 N CEVIKOL Eda 2007 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
25 N MIELKE Lisa Marie 2005 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
26 N JIRMANN Mathilde 2006 F GER FC Leipzig (GER)
27 N REINKE Sophie 2006 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
28 N BIENEFELD Maya 2005 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
29 N BEHRENS Maike 2005 F GER Heidenheimer SB (GER)
30 N LÜTZENKIRCHEN Lina 2005 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
31 N LIBRALATO Sara 2008 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
32 N WALL Loreley Thais 2005 F GER Fechtergilde Südholstein (GER)
33 N RÖSELER Josie 2005 F GER FC Leipzig (GER)
34 N KINAST Frederike 2005 F GER Fechtclub München (GER)
35 N BUSCH Katie 2008 F GER Heidenheimer SB (GER)
36 N RIEMER Jana-Ada 2006 F GER TV Kaufbeuren (GER)
37 N ZIMMERMANN Judith Alexandra 2005 F GER FC Leipzig (GER)
38 N GRASSEWITZ Franziska 2006 F GER FC Kassel (GER)
39 N WALDMANN Victoria 2008 F GER TV Augsburg (GER)
40 N VON ERFFA Victoria 2005 F GER MTV München (GER)
41 N LIETO Alyssa 2006 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
42 N RÜDISSER Nola 2007 F AUT FC Hohenems (AUT)
43 N Round KAHL Grit 2006 F GER Dresdener FC (GER)
44 N Round DÖRING Antonia 2008 F GER TV Markkleeberg (GER)
45 N Round FRAHM Emilie 2006 F GER TSF Ditzingen (GER)
45 N Round WEINERT Isabel 2007 F GER VFL Bad Nauheim (GER)
47 N Round WESTPHAL Sharona 2006 F GER FC Leipzig (GER)
48 N Round HENRICH Lillian Charlize 2006 F GER TV Dillenburg (GER)
49 N Round MAIER Paula-Marlen 2006 F GER FC Leipzig (GER)
50 N Round MEHLHAFF Maria 2007 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
51 N Round MIRBACH Lili 2006 F GER TSG Reutlingen (GER)
52 N Round RÜHL Emma 2007 F GER FC Kassel (GER)
53 N Round EICHHORN Franziska 2006 F GER Heidenheimer SB (GER)
54 N Round DITSCHEID Isabel 2006 F GER OFC Bonn (GER)
55 N 1st round LÜTZENKIRCHEN Sara 2007 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
56 N 1st round HEINRICH Svenja 2008 F GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
57 N 1st round SCHOLZ Kira 2005 F GER SSG Bensheim (GER)
58 N 1st round ARAZYAN Elen 2006 F ARM Fechtergilde Südholstein (GER)
59 N 1st round IHLN Sara 2008 F GER TSB Ravensburg (GER)
60 N 1st round ENZMANN Eva 2006 F GER FC Leipzig (GER)
61 N 1st round SCHACHERBAUER Madeleine 2007 F GER TSG Reutlingen (GER)
62 N 1st round BUSCHMEIER Emilia 2007 F GER FS Bielefelder TG (GER)
63 N 1st round KRAUSE Leni 2008 F GER TV Augsburg (GER)
64 N 1st round LOESENBECK Amelie 2006 F GER FS Bielefelder TG (GER)
65 N 1st round GLASER Pauline 2008 F GER FC Kassel (GER)
66 N 1st round TURCHI Laura 2007 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
67 N 1st round EINENCKEL Charlotte 2007 F GER FS Bielefelder TG (GER)
68 N 1st round THOMA Chiara 2006 F GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)