Back to list

Results

13. Stefan-Haukler-Gedächtnisturnier 2021
GER Offenbach
October 9, 2021 - October 10, 2021

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZITTEL Alexandra 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 N ZERRWECK Lina 2004 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N MÜLLER Fiona 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 N GROLLMISCH Felicitas 2002 F GER FC Leipzig (GER)
5 N MENDE Marah 2004 F GER FC Leipzig (GER)
6 N ZENS Anna 2003 F LUX CE Sud (LUX)
7 N ALVES DE LIMA Carolina 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
8 N VON WOLFF Grete 2003 F GER Elmshorner MTV (GER)
9 N WETZKER Laura Katalin 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
10 N GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
11 N PETERSEN Jara-Sophie 2003 F GER SV Einheit Altenburg (GER)
12 N ALBRECHT Giulia 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
13 N ZIEGLER Luise 2004 F GER FC Leipzig (GER)
14 N KOZIELSKI Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
15 N SÜVERN Elisa 2003 F GER FC Kassel (GER)
16 N FROMMOLT Emily 2004 F GER FC Leipzig (GER)
17 N THOLEN Janneke 2004 F GER TSF Ditzingen (GER)
18 N STEFFENS Emma 2003 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
19 N VANDENBOSSCHE Clara 2004 F BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
20 N BRUMANN Sarah 2004 F GER TV Augsburg (GER)
21 N STEFFENS Eva 2006 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
22 N BERNSTEIN Viktoria 2006 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
23 N WEDEL Floria 2003 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
24 N KOTTUSCH Constanze 2003 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
25 N DE CLERCK Noa 2004 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
26 N MARX Charlotte 2005 F GER Fechterring Hochwald (GER)
27 N AMIAN Laura 2005 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
28 N KUNISCH Matilda 2007 F GER FC Offenbach (GER)
29 N BRAUCKMANN Anna 2002 F GER Neusser SV (GER)
30 N VOGEL Leona 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
31 N HENSE Nicoletta 2004 F GER FC Leipzig (GER)
32 N WIETHEUPER Tessa 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
33 N ZITTEL Alla 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
34 N SCHULENBURG Patricia Vera 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
35 N GONANO Juna 2005 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
36 N AYTEKIN Cagla 2007 F TUR Eintracht Frankfurt (GER)
37 N YOOSEFI Daria 2007 F GER TV Augsburg (GER)
38 N FRICKE Fiona 2007 F GER FC Offenbach (GER)
39 N MIELKE Lisa Marie 2005 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
40 N LIETO Alyssa 2006 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
41 N REIHS Alina Victoria 2004 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
42 N BOXHEIMER Sonja 2005 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
43 N DE ANGELIS Alessia Mirela 2002 F GER Frankfurter TV (GER)
44 N JÜTTEN Svenja 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
45 N NÜSSELER Lisa-Marie 2007 F GER Heidenheimer SB (GER)
46 N BEHRENS Maike 2005 F GER Heidenheimer SB (GER)
47 N VON WOLFF Anna Julia 2004 F GER Elmshorner MTV (GER)
48 N CEVIKOL Eda 2007 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
49 N HÖSEL Pia Rhianna 2003 F GER Mannheimer FC (GER)
50 N EL AYARI Julia 2003 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
51 N JIRMANN Mathilde 2006 F GER FC Leipzig (GER)
52 N KLEINERT Lilly-Eleonore 2004 F AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
53 N LÖFLATH Amelie 2002 F GER TV Augsburg (GER)
54 N TOMIC Mariella 2005 F GER Heidenheimer SB (GER)
55 N KOIOU Raphaelia 2004 F GER SV Böblingen (GER)
56 N WEBER Ellen 2004 F GER Quernheimer FC (GER)
57 N WALL Loreley Thais 2005 F GER Fechtergilde Südholstein (GER)
58 N WRAGE Emilie 2004 F GER Fechtergilde Südholstein (GER)
59 N STERNBERG Ina 2008 F GER FC Offenbach (GER)
60 N SCHMID Linda 2003 F GER TV Augsburg (GER)
61 N Round NOUR-ELDIN Nareman 2004 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
62 N Round BIENEFELD Maya 2005 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
63 N Round ZWICKER Isabella 2005 F GER FC Konstanz (GER)
64 N Round BERNARD Emmy 2005 F BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
64 N Round AMLER Annika 2005 F GER TSF Ditzingen (GER)
64 N Round EL IDRISSI EL BECHKAOUI Maryam 2003 F GER FS Pforzheim (GER)
67 N Round BODE Josephine 2007 F GER MTV Saalfeld (GER)
68 N Round WINKELMANN Denise 2002 F GER FC Offenbach (GER)
69 N Round HABRAN Emeline 2004 F BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
69 N Round RANK Marie Leonore 2005 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
71 N Round OLSEN Nora 2007 F GER TV Markkleeberg (GER)
72 N Round HUTTEL Charlotte 2002 F GER TV Wetzlar (GER)
73 N 1st round BARTNIK Julia 2004 F GER VFL Bad Nauheim (GER)
74 N 1st round SCHOLZ Kira 2005 F GER SSG Bensheim (GER)
75 N 1st round WALLNER Josefine 2003 F GER FC Gröbenzell (GER)
76 N 1st round HULVERSHORN Lisa 2004 F GER TV Jahn Siegen (GER)
77 N 1st round PAULSFELD Alexia 2002 F GER FC Kassel (GER)
78 N 1st round BINGENER Margo 2003 F GER Lüdenscheider TV (GER)
79 N 1st round ULLRICH Clara 2004 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
80 N 1st round ILLIG Fiona 2006 F GER TV Kaufbeuren (GER)
81 N 1st round HEISE Teska Julia 2006 F GER SportVg Feuerbach (GER)
82 N 1st round MÜLLER Tomke 2003 F GER 1. FC Holz (GER)
83 N 1st round NAGLER Julia 2002 F GER Lüdenscheider TV (GER)
84 N 1st round RIEMER Jana-Ada 2006 F GER TV Kaufbeuren (GER)
84 N 1st round ZIMMERMANN Judith Alexandra 2005 F GER FC Leipzig (GER)
86 N 1st round WEINERT Isabel 2007 F GER VFL Bad Nauheim (GER)
87 N 1st round BOCK Lola Marie 2003 F GER FC Offenbach (GER)
87 N 1st round MARIE-VICTORINE Kessler 2003 F GER VFL Bad Nauheim (GER)
89 N 1st round HOWE Meret 2005 F GER BFC Rösrath (GER)

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MURRU Fabio 2002 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 N NAGEL Keanu 2003 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
3 N KELPE Bendix 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N LOEMAN Leandro 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
5 N TREBIS Michael 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 N REIJNAERS Finian 2003 M BEL SA Jerzy Wezowski (BEL)
7 N FRAUEN Finn 2002 M GER Elmshorner MTV (GER)
8 N STANGE Jakob 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
9 N BREKER Henri 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
10 N DERGAY David 2004 M GER FC Offenbach (GER)
11 N FAST Cedrik Henry 2002 M GER FS Bielefelder TG (GER)
12 N MICHALSKI Christoph 2004 M GER FC Leipzig (GER)
13 N SCHMIDT Jann-Rouven 2005 M GER TV Wetzlar (GER)
14 N KEPPEL Alec 2002 M NED SC Den Bosch (NED)
15 N DE LAMPER Aeneas 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
16 N REINING Riccardo 2003 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
17 N BÜLAU Matthew 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
18 N SCHWITZER Benjamin 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
19 N KOZIELSKI Kevin 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 N WARREMAN Daan 2004 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
21 N BAKAY Sedat 2002 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
22 N ROSENMAYER Valentin 2003 M GER TSF Ditzingen (GER)
23 N BOORZ Jonas 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
24 N KOLDITZ Ian-Etienne 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
25 N EHRINGHAUS Mika 2004 M GER TV Dillenburg (GER)
26 N SCHULZ Tobias 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
27 N VAN COPPENOLLE Nicolas 2006 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
28 N PETERSEN Bertil 2005 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
29 N REYNAERT Joppe 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
30 N CORVERS Mathis 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
31 N MEIER Kassian 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
32 N BESKOROVAJNYI Anton 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
33 N VANDENHAUTE Lars 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
34 N KIRCHNER Tim 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
35 N SCHEUNER Joël 2002 M SUI SEB Basel (SUI)
36 N BÖHMER Philipp 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
37 N TOCH Lars 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
38 N VOGEL Vince 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
39 N APERS Matthew 2002 M BEL CE Gaumais (BEL)
40 N BERGER Steven 2004 M GER TSV Sportuniversum Berlin (GER)
41 N RITZ Janik 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
42 N EBERHARDT Max 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
43 N RENZ Dominik 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
44 N BRYCHCY Jakob 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
45 N RUPPENTHAL Julius 2005 M GER SV Waldkirch (GER)
46 N VIDELER Jasper 2002 M NED s.v. Beau Geste (NED)
47 N BERGER Konstantin 2004 M GER USC Magdeburg (GER)
48 N KUMMER Gernot 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
49 N RIEGER Joshua 2004 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
50 N SCHENKENGEL Benedict 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
51 N KUMMER Horant 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
52 N COUNSON Francois 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
53 N STIHL Felix 2005 M GER SV Waldkirch (GER)
54 N SCHNEIDER Tim Raymond 2005 M GER FG Segeberg (GER)
55 N SPIERZAK Lorenz 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
56 N FELTZ Maxim 2003 M BEL CE Gaumais (BEL)
57 N SZALAY Ben 2003 M GER TSF Ditzingen (GER)
58 N KIL Howard 2003 M NED
59 N MARX Valentino 2003 M GER Fechterring Hochwald (GER)
60 N PETERSEN Ole 2007 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
61 N LADEMANN Louis 2005 M GER FC Leipzig (GER)
62 N SPREMBERG Paul 2006 M GER TV Markkleeberg (GER)
63 N RYAPOV Kaloyan 2005 M BUL Eintracht Frankfurt (GER)
64 N ATTA Leopold 2004 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
65 N REISER Cedric 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
66 N GRUNDLER Colin 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
67 N DENG Levi 2008 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
68 N PIEPER Jesse 2004 M NED Leidsche Schermvereniging AEW (NED)
69 N WALL Arsenij Cornelius 2003 M GER Fechtergilde Südholstein (GER)
70 N SAMYN Ward 2007 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
71 N KUNISCH Henri 2005 M GER FC Offenbach (GER)
72 N ARNHOLD Timon 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
73 N GLAFFIG Julian 2002 M GER Freiburger TS (GER)
74 N STROOP Preston Ridley 2006 M NED
74 N HOCHWALD Samuel 2005 M GER TSF Ditzingen (GER)
76 N MÜLLER Benno 2007 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
77 N Round HALBLEIB Nils 2004 M GER SC Itzehoe (GER)
78 N Round DUPAS Jean-Gauthier 2003 M BEL CE Gaumais (BEL)
79 N Round COLLING Herve 2007 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
80 N Round RITZ Felix 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
80 N Round VAN EDEREN Adam 2006 M NED Holland Schermen (NED)
80 N Round HEUBERGER Marwin 2006 M GER ETSV Offenburg (GER)
83 N Round BAUWELINCK Briecq 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
84 N Round BUSCH Erik 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
85 N Round STRAUB Max 2006 M GER ATSV Saarbrücken (GER)
86 N Round BINGENER Tim 2006 M GER Lüdenscheider TV (GER)
86 N Round NÄHRING Till 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
86 N Round SEUFERT Julian 2004 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
89 N Round HÖCKE Wilhelm 2004 M GER FC Leipzig (GER)
90 N Round PETEK Luka 2003 M SLO SS Tabor Ljubljana (SLO)
91 N Round ELLENBERGER Dominic 2005 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
92 N 1st round FELTZ Flavien 2006 M BEL CRE Arlon (BEL)
93 N 1st round KOLDITZ Hendrik-Kilian 2002 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
94 N 1st round DINANDT Floris-Tijmen 2004 M NED Deventer S.V. (NED)
94 N 1st round MUSAMBI Gabriel 2006 M BEL CE Charlemagne (BEL)
96 N 1st round NAD Viktor Matti 2006 M GER FC Grunewald (GER)
97 N 1st round VAN DE STEENE Adrian 2006 M BEL Confrerie Gent (BEL)
98 N 1st round PINKERT Jan 2004 M GER BFC Rösrath (GER)
98 N 1st round BUSCH Max 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
98 N 1st round GRUBAR Timon 2002 M SLO S.S.S.T. Ljubljana (SLO)
101 N 1st round GIESE Till Julius 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
103 N 1st round KREUTZ Marcel 2003 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
103 N 1st round HORSTBRINK Moritz 2004 M GER FS Bielefelder TG (GER)
105 N 1st round VEENENBOS Konrad 2004 M NED FC Almere (NED)
106 N 1st round VAN QUATHEM Simon 2003 M BEL SA Jerzy Wezowski (BEL)
107 N 1st round GIANNOLO Valerio 2008 M GER Frankfurter TV (GER)
108 N 1st round TIPPELT Cedric 2004 M GER TSG Friesenheim (GER)
108 N 1st round TATZKO Jonte Finn 2004 M GER Nürnberger FC (GER)
110 N 1st round SCHMIDT Marko Kurt 2004 M GER FC Offenbach (GER)
111 N 1st round SUCHERT Theo 2004 M GER TV Augsburg (GER)
112 N 1st round GWALANI Nayan Carl 2006 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
112 N 1st round ALBRECHT Anton 2006 M GER FC Leipzig (GER)
114 N 1st round RIJMEN Matthias 2006 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
115 N 1st round SCHNEIDER Julian 2004 M GER BFC Rösrath (GER)
116 N 1st round HILPERT Philip 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
116 N 1st round GROLLITSCH Atilla 2006 M GER TV Augsburg (GER)
118 N 1st round BARTH Mathis 2004 M GER Fechterring Hochwald (GER)
119 N 1st round BARBAS Sebastian 2008 M GER VFL Bad Nauheim (GER)
120 N 1st round ZYUMBYULEV Ognyan 2005 M BUL Eintracht Frankfurt (GER)