Back to list

Results

13. Rudersdal Open
DEN Birkerød
September 18, 2021 - September 19, 2021

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CASTELLI Lucia 2007 F ITA Trekanten København (DEN)
2 N GARDE-TSCHERTOK Ann Teresa 2007 F DEN Rudersdal FK (DEN)
3 N VON POST Ariel 2006 F SWE MFFG Malmö (SWE)
3 N RYE Katharina 2006 F DEN Københavns Fægteklub (DEN)
5 N RIKNAGEL EVA 2007 F DEN Varde FK (DEN)
6 N STØTTRUP Johanne Kathrine 2007 F DEN Varde FK (DEN)

Foil Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CARLSEN ANDERSEN Thea 2004 F DEN Varde FK (DEN)

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VAABEN Frode 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
2 N HUNDBORG Thor 2005 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N AFSHIN Alexander 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N SCHULZ Maksymilian 2005 M DEN Varde FK (DEN)
5 N LILLIE Laus 2006 M DEN Aalborg FK (DEN)
6 N BRAMOW Marius Zimmermann 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
7 N ODGAARD-JENSEN Johan 2006 M DEN Rudersdal FK (DEN)
8 N RIKNAGEL MIKKEL 2008 M DEN Varde FK (DEN)

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Glostrup FK (DEN)
2 N HANSEN Ida Marie 2007 F DEN Taastrup FK (DEN)
3 N STAGE Maria 2008 F DEN Dragon Sport Fencing (DEN)
3 N ZEB Sana 2009 F DEN Taastrup FK (DEN)

Epee Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZIEGLER Mikkel 2007 M DEN Dragon Sport Fencing (DEN)
2 N MULDER Carlos Luca Rosenkilde 2008 M DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
3 N LADEFOGED Rasmus 2007 M DEN Hellerup FK (DEN)
3 N PEDERSEN Adrian 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)
5 N LAU MADSEN Jonas 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
6 N RICHARDT Chayenn 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)
7 N FREDERIKSEN Charles 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)

Foil Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N O'NEILL Luisa 2009 F GBR Aalborg FK (DEN)
2 N BREINSBORG Lærke 2010 F DEN Varde FK (DEN)
3 N TRAPASSI BERGSTRÖM Iris 2011 F SWE MFFG Malmö (SWE)

Foil Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TORPEGAARD Oskar 2011 M DEN Trekanten København (DEN)
2 N SØNDERGAARD Sebastian 2010 M DEN Aalborg FK (DEN)
3 N TRENSKOW Gustav 2011 M DEN Aalborg FK (DEN)
3 N LYKKE KOFOED Hannibal 2009 M DEN Frederiksberg Slots FK (DEN)

Epee Open U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CAKAR Koray 2013 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
2 N ZABALLOS Pepe 2011 M DEN Hellerup FK (DEN)
3 N BRYLA Robert 2011 M DEN Hellerup FK (DEN)

Sabre Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LARSEN Abigail Marie 2007 F DEN Taastrup FK (DEN)

Sabre Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WULFF Oliver 2007 M DEN Taastrup FK (DEN)
2 N JENSEN Marius 2006 M DEN Taastrup FK (DEN)
3 N LEHMANN ANDERSSON Johannes 2007 M DEN Albertslund FK (DEN)
3 N CRAMER NIKI 2007 M DEN Taastrup FK (DEN)
5 N KURIR Tobias Neumann 2006 M DEN Roskilde FK (DEN)
6 N BROWN Casper Holse 2007 M DEN Albertslund FK (DEN)
7 N BERG Bob Mathias Salha 2007 M DEN Slagelse FK (DEN)
8 N JOOST PERSSON Emil 2007 M DEN Roskilde FK (DEN)

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N JENSEN Marius 2006 M DEN Taastrup FK (DEN)
2 N KURIR Tobias Neumann 2006 M DEN Roskilde FK (DEN)

Foil Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MUSTAFAEVA Mirjam 2007 F SWE MFFG Malmö (SWE)
2 N GARDE-TSCHERTOK Ann Teresa 2007 F DEN Rudersdal FK (DEN)
3 N RIKNAGEL EVA 2007 F DEN Varde FK (DEN)
3 N BREINSBORG Lærke 2010 F DEN Varde FK (DEN)
5 N STØTTRUP Johanne Kathrine 2007 F DEN Varde FK (DEN)
6 N CHRISTENSEN Marie 2007 F DEN Aalborg FK (DEN)
7 N ADELHARDT HØEG Lærke 2008 F DEN Rudersdal FK (DEN)

Foil Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VAABEN Frode 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
2 N AFSHIN Alexander 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N BRAMOW Marius Zimmermann 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N FREDERIKSEN William 2007 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
5 N RIKNAGEL MIKKEL 2008 M DEN Varde FK (DEN)
6 N IPSEN Ditlev Samuel 2008 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
7 N KURSTJENS-SPAICH Lucas 2007 M NED Aalborg FK (DEN)

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Glostrup FK (DEN)

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N AAGARD HEMMINGSEN Andrea 2004 F DEN Dragon Sport Fencing (DEN)

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VØLUND Jonas 2006 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
2 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
3 N VOERSAA Christian 2005 M DEN Vejle FK (DEN)
3 N ZIEGLER Mikkel 2007 M DEN Dragon Sport Fencing (DEN)
5 N PALMSTIERNA Hugo 2006 M SWE LUGI Lund (SWE)
6 N FRIIS MADSEN Benjamin 2005 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
7 N ODGAARD-JENSEN Johan 2006 M DEN Rudersdal FK (DEN)
8 N NEERGAARD Carl-Emil 2007 M DEN Hellerup FK (DEN)

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CHRISTENSEN Valdemar Ditlev 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
2 N BÆKMAND Nicky 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
3 N HVIIS-ELKROG Alexander 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
3 N ZATVORNYTSKYI Dimitri 2004 M DEN Gribskov FK (DEN)
5 N PANTELI ALBRECHTSEN Magnus 2004 M DEN Gribskov FK (DEN)

Foil Open U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TORPEGAARD Oskar 2011 M DEN Trekanten København (DEN)
2 N SAINZ DE AJA VARELA Urko 2011 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N OBARI Umamah 2011 F DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N TRENSKOW Gustav 2011 M DEN Aalborg FK (DEN)
5 N BRYLA Robert 2011 M DEN Hellerup FK (DEN)
6 N LIAM Wenlock 2012 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
7 N CARACCIOLO Leonor 2012 F DEN Hellerup FK (DEN)
8 N ZABALLOS Pepe 2011 M DEN Hellerup FK (DEN)
9 N CARACCIOLO Francesco 2014 M DEN Hellerup FK (DEN)
0 F Round DING Yitong 2012 F CHN Hellerup FK (DEN)

Epee Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZEB Sana 2009 F DEN Taastrup FK (DEN)
2 N RAHBEK OLSEN Ida 2009 F DEN Gribskov FK (DEN)
3 N RASMUSSEN Clara 2010 F DEN Glostrup FK (DEN)

Epee Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MYLSTED Jacob 2009 M DEN Dragon Sport Fencing (DEN)
2 N DAHL Frederik Norsj 2009 M DEN Flèche Holbæk (DEN)
3 N ESPENHAIN Christian 2009 M DEN Rudersdal FK (DEN)
3 N BRINKDORF Ørnulf 2009 M DEN Rudersdal FK (DEN)

Sabre Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZEB Sana 2009 F DEN Taastrup FK (DEN)

Sabre Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LARSEN Abigail Marie 2007 F DEN Taastrup FK (DEN)
2 N ZEB Sana 2009 F DEN Taastrup FK (DEN)

Sabre Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KVISTORF Christopher Jacob 2012 M DEN Taastrup FK (DEN)

Sabre Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WULFF Oliver 2007 M DEN Taastrup FK (DEN)
2 N BERG Bob Mathias Salha 2007 M DEN Slagelse FK (DEN)
3 N CRAMER NIKI 2007 M DEN Taastrup FK (DEN)
3 N BROWN Casper Holse 2007 M DEN Albertslund FK (DEN)
5 N JOOST PERSSON Emil 2007 M DEN Roskilde FK (DEN)