Back to list

Results

Torneio Nacional Infantil Mestre Pereira
BRA Rio de Janeiro
September 4, 2021 - September 7, 2021

Foil Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ASQUINO Sophia 2010 F BRA LQ Life Quality (BRA)
2 N WU Yuki 2010 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
3 N ROCHA Marina 2011 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 N AOKI Julia 2010 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N XELLA MUTTI Isadora 2011 F BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
6 N MOTTA Ana Luiza 2012 F BRA CAP Paulistano (BRA)
7 N GROSSO Ana Laura 2010 F BRA CGB Betancourt (BRA)
8 N BENDEROTH Lara 2010 F BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)

Foil Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KALLEBY Alvaro 2010 M BRA CGB Betancourt (BRA)
2 N TOMINO Leonardo 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N TEIXEIRA Antonio 2011 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 N REICHOW Felipe 2010 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
5 N COSTA Bernardo 2011 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
6 N POSSES Kim 2012 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N SANTOS José 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
8 N FELICISSIMO Pedro 2010 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
9 N AVELINO João Antônio 2010 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
10 N VENTURA Carlos Eduardo 2011 M BRA ECP Pinheiros (BRA)

Sabre Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VIEIRA Camila 2008 F BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N FRAGA Ana Beatriz 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N QUEVEDO Laura 2008 F BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
3 N OHANA Gabriela 2009 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
5 N PENTEADO Maria Fernanda 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
6 N PELUCIO Maria 2009 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
7 N IMPROTA Julia 2009 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
8 N PAGNAN Julia 2009 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
9 N SANTOS Stella 2008 F BRA CAP Paulistano (BRA)
10 N TANAKA Giulia 2008 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
11 N TOSTA Lais 2010 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
12 N SZÁSZ Carolina 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)

Sabre Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WOLFF Arthur 2008 M BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
2 N PELUCIO Joaquim 2010 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N ASQUINO Lucca 2008 M BRA LQ Life Quality (BRA)
3 N OLIVEIRA Samuel 2008 M BRA APE Paulista (BRA)
5 N BALDIN Theo 2011 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
6 N LUDOVICO Arthur 2008 M BRA LQ Life Quality (BRA)

Foil Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MATOS Livia 2008 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
2 N BASSO Valentina 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N TAPAJOS Manuela 2008 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N ASQUINO Sophia 2010 F BRA LQ Life Quality (BRA)
5 SANTOS Stella 2008 F BRA CAP Paulistano (BRA)
6 N WU Yuki 2010 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
7 N GRAHL Julia 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
8 N FRAGA Ana Beatriz 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
9 N CARVALHO Sofia 2008 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
10 N ROCHA Marina 2011 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
11 N PENTEADO Maria Fernanda 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
12 N XELLA MUTTI Isadora 2011 F BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
13 N CAVALIERI Beatriz 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
14 N BRETAS Laura 2009 F BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
14 N BENDEROTH Lara 2010 F BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)

Foil Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FOSCHINI Luiz 2008 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N BUENO Gustavo 2008 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N KALLEBY Alvaro 2010 M BRA CGB Betancourt (BRA)
3 N BICALHO Bernardo 2008 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N MALUF Guilherme 2008 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N TEIXEIRA Antonio 2011 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
7 N PASCUOTTI Pedro 2009 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
8 N TOMINO Leonardo 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
9 N MIRANDA Heitor 2009 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
10 N REICHOW Felipe 2010 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
11 N SANTOS José 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
12 N BENTO Lúcio 2009 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
13 N COSTA Bernardo 2011 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
14 N AVELINO João Antônio 2010 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)

Epee Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TAPAJOS Manuela 2008 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N MACEDO Vitória 2008 F BRA BTC Barroca (BRA)
3 N KOMATSU Giovana 2010 F BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
3 N ROSSA Lais 2009 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
5 N ULIAN Maria 2008 F BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
6 N SILVA Thyciane 2008 F BRA CAP Paulistano (BRA)
7 N BARROS Yasmin 2010 F BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
8 N BRAZOLIN Pietra 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
9 N CAVALIERI Beatriz 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
10 N GRAHL Julia 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
11 N MELO Mariana 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
12 N SILVA Samara 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
13 N VOLACO Isabela 2008 F BRA CC Curitibano (BRA)
14 N ASQUINO Sophia 2010 F BRA LQ Life Quality (BRA)
15 N BASSO Valentina 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
16 N BULGARELLI Jordana 2008 F BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)

Epee Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DUBIEL Guilherme 2008 M BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
2 N BICALHO Bernardo 2008 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N FOSCHINI Luiz 2008 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N MALUF Guilherme 2008 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N MORON Flavio 2009 M BRA CAP Paulistano (BRA)
6 N ASQUINO Lucca 2008 M BRA LQ Life Quality (BRA)
7 N PASCUOTTI Pedro 2009 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
8 N AUGUSTO Henrique 2009 M BRA CC Curitibano (BRA)
9 N SANTOS José 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
10 N LUDOVICO Arthur 2008 M BRA LQ Life Quality (BRA)
11 N GARCIA Antonio 2008 M BRA CAP Paulistano (BRA)
12 N SILVA Walison 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
13 N ARMANI Luca 2008 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
14 N GHILARDI Octavio 2011 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
15 N SOUSA Alberes 2009 M BRA CGB Betancourt (BRA)

Sabre Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ASQUINO Sophia 2010 F BRA LQ Life Quality (BRA)
2 N TOSTA Lais 2010 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N MOTTA Ana Luiza 2012 F BRA CAP Paulistano (BRA)

Sabre Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PELUCIO Joaquim 2010 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N BALDIN Theo 2011 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N TOMINO Leonardo 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N GOIVINHO Guilherme 2011 M BRA LQ Life Quality (BRA)

Epee Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BARROS Yasmin 2010 F BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
2 N KOMATSU Giovana 2010 F BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
3 N ASQUINO Sophia 2010 F BRA LQ Life Quality (BRA)
3 N GROSSO Ana Laura 2010 F BRA CGB Betancourt (BRA)
5 N AOKI Julia 2010 F BRA ECP Pinheiros (BRA)

Epee Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PELUCIO Joaquim 2010 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N SANTOS José 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N GOIVINHO Guilherme 2011 M BRA LQ Life Quality (BRA)
3 N GHILARDI Octavio 2011 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N SILVA Walison 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
6 N NEGRELLO Alexandre 2011 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
7 N URIEN Mateo 2010 M BRA LQ Life Quality (BRA)
8 N VENTURA Carlos Eduardo 2011 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
9 N BALBO Celso 2011 M BRA PEPT Esgrima Todos (BRA)
10 N MAHMOUD Sami 2013 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
11 N POSSES Kim 2012 M BRA ECP Pinheiros (BRA)