Back to list

Results

Grand Prix Nuoma
FRA Orléans
November 11, 2021 - November 13, 2021

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KIM Junghwan 1983 M KOR
2 N CURATOLI Luca 1994 M ITA
3 N OH Sanguk 1996 M KOR
3 N YOSHIDA Kento 1992 M JPN
5 N BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
6 N KIM Junho 1994 M KOR
7 N YAGODKA Andriy 1988 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
8 N YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
9 N HOMER Daryl 1990 M USA
10 N SZABO Matyas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
11 N CAVALIERE Dario 1997 M ITA A.O. PERSEAS (GRE)
12 N TEODOSIU Iulian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
13 N KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
14 N GEMESI Csanad 1986 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
15 N LEE Jonghyun 1995 M KOR
16 N DO Gyeongdong 1999 M KOR
17 N DERSHWITZ Eli 1995 M USA
18 N APITHY Bolade 1985 M FRA DIJON CE (FRA)
19 N IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
20 N BERRE' Enrico 1992 M ITA
21 N NERI Matteo 1999 M ITA
22 N PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
22 N KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
24 N NARDELLA Emanuele 2003 M ITA
25 N HOSHINO Kento 1998 M JPN
26 N STREETS Kaito 1994 M JPN
27 N NUCCIO Riccardo 1991 M ITA
28 N LINDER James 2002 M USA
29 N ILIASZ Nicolas 1991 M HUN MTK (HUN)
30 N KOKUBO Mao 2003 M JPN
31 N CHUNG Hojin 1994 M KOR
32 N DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
33 N SAMELE Luigi 1987 M ITA
34 A GU Bongil 1989 M KOR
35 N FERJANI Fares 1997 M TUN
36 N PAKDAMAN Ali 1990 M IRI
37 N SZATMARI Andras 1993 M HUN MTK (HUN)
38 N DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
39 N BRAVO Inaki 1998 M ESP CE-M (ESP)
40 N BOUREAU Paco 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
41 N PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
42 N TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
43 N ARFA Fares 1994 M CAN
44 N DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
45 N KLEIN Pierre 2002 M FRA GEMENOS (FRA)
46 N BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
47 N TORRE Pietro 2002 M ITA
48 N TRUSHAKOV Alexander 1994 M RUS CSKA Moscow (RUS)
49 N EFTIMIE Sorin 1995 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
50 N MACKIEWICZ Andrew 1995 M USA
51 N SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
52 N DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
52 N LAMBERT Maxence 1994 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
54 N ARPINO Alberto 1998 M ITA
55 N ROUSSET Nicolas 1988 M GEO DIJON CE (FRA)
56 N COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
57 N FIORETTO Luca 2000 M ITA
58 N BARLOY Edward 1990 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
59 N PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
60 N SCHICKELE Florian 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
61 N URSACHI Razvan 1998 M ROU
62 N SEITZ Tom 1994 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
63 N OLLIVIER Leandre 1999 M FRA PARIS USM (FRA)
64 N NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
65 N GALGOCZY Tamas 1997 M HUN VASAS Budapest (HUN)
65 N ANDREONE Alexandre 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
67 N GORDON Shaul 1994 M CAN
68 N SARON Mitchell 2000 M USA
69 N BONSANTO Francesco 1995 M ITA
70 N MARTINE Thomas 1999 M FRA ST DENIS CE (FRA)
71 N STATSENKO Oleksiy 1994 M UKR KIEW (UKR)
71 N DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
73 N FLOREZ Carlos 2001 M ESP
74 N CUELLAR Sebastian 1996 M COL
75 N COHEN Josef 1998 M USA
76 N STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
76 N BAZADZE Beka 1989 M GEO FC Kutaisi (GEO)
78 N KOSSUTH Balint 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
79 N FERJANI Ahmed 2000 M TUN
80 N CABALLERO Rogelio 2001 M ESP EHB-B (ESP)
81 N COZMULEANU Codrin 1996 M ROU CSM IASI (ROU)
82 N LIM Jaeyoon 2000 M KOR
83 N TSAP Yuriy 1992 M UKR Nikolaev (UKR)
84 N SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
85 N ANASIZ Muhammed 1999 M TUR
86 N GARRIGUE Remi 2004 M FRA CERGY CE (FRA)
87 N HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
87 N MÜLLER Max Laurin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
89 N SMITH Jared 2000 M USA
90 N GALLO Michele 2001 M ITA
91 N LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
92 N RETCHIA Vazha 1999 M GEO FC Kutaisi (GEO)
93 N KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
94 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
95 N MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
96 N TE VELDE Noah 2001 M USA
97 N ZEA Gibran 1997 M MEX
98 N LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
99 N BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
100 N POGU Antoine 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
101 N THOMPSON Khalil 1997 M USA
102 N DE ROBBIO Francesco 1996 M CRO Gemina Scherma (ITA)
103 N PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
103 N SHAINBERG Jonah 1996 M USA
105 N PECH Miklos 1996 M HUN MTK (HUN)
106 N HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
107 N BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
108 N MIYAYAMA Ryo 1988 M JPN
109 N SCHNEIDER Benno 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
110 N KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
110 N LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
112 N PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
113 N MCBRIDE Jackson 2001 M USA
114 N HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
114 N NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
116 N MEDINA Hender 2001 M VEN
117 N LEONE Samuel 1999 M FRA LOUVIERS CE (FRA)
118 N STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
119 N DESMONS Tanguy 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
120 N BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
121 N CAUCHON Francois 2000 M CAN
122 N KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
123 N VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
124 N CANALI Nael 1996 M FRA MEYLAN SE (FRA)
125 N 1st round MOTORIN Ilya 1991 M RUS
126 N 1st round KAISER Balazs 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
127 N 1st round SENEGAS Remi 1994 M FRA MEYLAN SE (FRA)
127 N 1st round MOATAZ Adham 2003 M EGY
127 N 1st round MOATAZ Medhat 2000 M EGY
130 N 1st round NEUHÄUSER Marc 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
130 N 1st round RABB Krisztian 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
132 N 1st round HOWES Nicholas 1998 M GBR
132 N 1st round SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
134 N 1st round HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
134 N 1st round GIRAULT Evann Jean Abba 2004 M NIG
136 N 1st round DI TELLA Pascual Maria 1995 M ARG
137 N 1st round MADRIGAL Santiago 2004 M ESP CE-M (ESP)
138 N 1st round BALLORCA Fabien 1993 M FRA TARBES ATE (FRA)
139 N 1st round NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
140 N 1st round MESSICA Lucas Maurice Andre 1996 M TUN CHARENTON (FRA)
141 N 1st round URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
142 N 1st round MANCHENO Guillermo 1990 M ESP CEL-M (ESP)
143 N 1st round CIDU Matei 2000 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
144 N 1st round WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
145 N 1st round YOSHIDA Tamon 2000 M JPN
146 N 1st round ELARABY Mazen 2001 M EGY
147 N 1st round BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FUM Mödling (AUT)
148 N 1st round YOUNG Nash 2004 M TPE TSG Eislingen (GER)
149 N 1st round STASIAK Olaf 2002 M POL KKSz Konin (POL)
149 N 1st round FERNANDEZ BLANCO Oscar 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
151 N 1st round PROSSE Mael 2001 M BEL Sabre Noir (BEL)
152 N 1st round BOUNABI Akram 1999 M ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
152 N 1st round SHIRAI Hiromu 1995 M JPN
154 N 1st round PALACIOS MURILLO Mario Alberto 1995 M COL
155 N 1st round SAUNDERS Brynmor 1994 M GBR
156 N 1st round JARRY Samuel 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
157 N 1st round HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
158 N 1st round SINGH Karan Singh 1999 M IND
159 N 1st round SRP Sasa 1996 M CZE Sokol Brno (CZE)
160 N 1st round BRAJDIC Josip 1996 M CRO
161 N 1st round GIRAULT Elias Andre Mahaman 2002 M NIG ORLEANS CE (FRA)
162 N 1st round GELLETT Charles 1996 M GBR MX Fencing Club (GBR)
163 N 1st round BURGUNDER Quinten 1995 M USA
164 N 1st round AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
165 N 1st round HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
166 N 1st round DEVOGEL Michiel 2002 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
167 N 1st round CONTRERAS Victor 1990 M CHI Avulso (BRA)
167 N 1st round KUMARESAN PADMA Gisho Nidhi 1993 M IND
169 N 1st round KARAKAI Oleksandr 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
170 N 1st round BERAN Pavel 1984 M CZE CSK Riegel (CZE)

Sabre Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GEORGIADOU Despina 1991 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
2 N GKOUNTOURA Theodora 1997 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
3 N SHEVELEVA Svetlana 1997 F RUS
3 N YOON Jisu 1993 F KOR
5 N BRUNET Manon 1996 F FRA ORLEANS CE (FRA)
6 N PUSZTAI Liza 2001 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
7 N KIM Jiyeon 1988 F KOR
8 N AIME Amalia 2002 F FRA ORLEANS CE (FRA)
9 N EMURA Misaki 1998 F JPN
10 N CHOI Sooyeon 1990 F KOR
11 N GREGORIO Rossella 1990 F ITA
12 N BASHTA Anna 1996 F AZE
13 N MARTIN-PORTUGUES Lucia 1990 F ESP
14 N RIFKISS Margaux 1996 F FRA PARIS ATP (FRA)
15 N PODPASKOVA Evgenia 1998 F RUS
16 N KIM Jeongmi 2000 F KOR
17 N NIKITINA Olga 1998 F RUS CSKA Moscow (RUS)
18 N STONE Anne-Elizabeth 1990 F USA
19 N BALZER Sara 1995 F FRA STRASBOURG UC (FRA)
20 N CLAPIER Faustine 2001 F FRA
21 N MOSEYKO Alina 1997 F RUS
22 N THURGOOD Madison 1998 F CAN
23 N KLIUCHNIKOVA Alina 2001 F RUS
24 N NOUTCHA Sarah 1999 F FRA STRASBOURG UC (FRA)
25 N GARGANO Rebecca 1996 F ITA
26 N KOZACZUK Malgorzata 1988 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
27 N BAKASTOVA Yuliia 1996 F UKR KIEW (UKR)
28 N LASZLO Luca 1994 F HUN UTE Budapest (HUN)
29 N WAKITA Jumi 1999 F JPN
30 N CIARAGLIA Sofia 1995 F ITA
31 N BOUDIAF Saoussen 1993 F FRA ROUBAIX CE (FRA)
32 N KOMASHCHUK Alina 1993 F UKR Netishyn (UKR)
33 N VECCHI Irene 1989 F ITA
34 N BERDER Cecilia 1989 F FRA ORLEANS CE (FRA)
35 N TAMURA Norika 1991 F JPN
36 N SEO Jiyeon 1993 F KOR
37 N FUNKE Julika 2000 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
38 N SZUCS Luca 2002 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
39 N MORMILE Chiara 1995 F ITA
40 N CIESLAR Zuzanna 2000 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
41 N TAKASHIMA Risa 1999 F JPN
42 N EIFLER Larissa 1999 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
42 N KOBAYASHI Kanae 1997 F JPN
44 N KLEIN Louise 2000 F FRA GEMENOS (FRA)
45 N SUZANNE Coline 1999 F FRA ORLEANS CE (FRA)
46 N LEE Rajin 1990 F KOR
47 N BAZHENOVA Anastasia 1996 F RUS
48 N POUPINET Anne 2000 F FRA GEMENOS (FRA)
49 N PEREZ CUENCA Celia 1994 F ESP CEL-M (ESP)
50 N NAVARRO Araceli 1989 F ESP CE-M (ESP)
50 N DROZD Dariya 2001 F RUS
52 N KRAVATSKA Olena 1992 F UKR Musketeer Odessa (UKR)
53 N PASSARO Eloisa 1997 F ITA
54 N KARIMOVA Sabina 1987 F AZE
55 N JEON Hayoung 2001 F KOR
56 N VONGSAVADY Malina 1997 F FRA MEYLAN SE (FRA)
57 N TARTAKOVSKY Elizabeth 2000 F USA
58 N TOLEDO Julieta 1997 F MEX
59 N COUDERC Annah 2002 F FRA MAISONS ALF (FRA)
60 N SHOROKHOVA Anastasiya 2001 F RUS
61 N BUITENHUIS Marleen 2001 F NED s.v. Porthos (NED)
62 N BOLSHAKOVA Valeriya 1995 F AZE
63 N PROKUDA Olena 1994 F UKR Nikolaev (UKR)
64 N VORONINA Olena 1990 F UKR KIEW (UKR)
65 N WATOR Angelika 1994 F POL TMS Sosnowiec (POL)
66 N ESSOMBA Lorina 2002 F FRA THIONVILLE (FRA)
67 N LUCARINI Lucia 1998 F ITA
68 N CHAMBERLAIN Maia 1998 F USA
69 N POTZ-NAGY Fanni 2001 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
70 N CHADALAVADA ANANDHA SUNDHARARAMAN Bhavani Devi 1993 F IND
71 N DERKUM Liska 1998 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
72 N KESZEI Kira 2003 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
73 N BATHORY Kata 2002 F HUN VASAS Budapest (HUN)
74 N SHCHUKLA Iryna 1995 F TUR Adiyaman GSK (TUR)
75 N ROTILI Claudia 2000 F ITA
76 N NAZLYMOV Tatiana 2004 F USA
77 N VIALE Mariella 2005 F ITA
78 N TRANQUILLE Lola 2003 F FRA
79 N CORTEYN Jolien 2001 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
80 N KAKHIANI Teodora 1993 F GEO FC Tbilisi (GEO)
81 N BÜRKERT Anna-Lena 1999 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
82 N SMIRNOVA Anna 2000 F RUS
83 N HRAMOVA Olga A. 1989 F BUL Svechnikov (BUL)
84 N BATTISTON Michela 1997 F ITA
85 N MATUSZAK Sylwia 1997 F POL KKSz Konin (POL)
86 N LUPU Andreea 1999 F ROU CSM IASI (ROU)
87 N BALDO Zoe Marie 2001 F CRO MK Spada (CRO)
88 N TORI Toscane 2003 F FRA CHARENTON (FRA)
89 N SASAKI Haruna 1996 F JPN
90 N JOHNSON Honor 2003 F USA
90 N SKARBONKIEWICZ Magda 2005 F USA
92 N GIMALAC Margaux 1997 F FRA ORLEANS CE (FRA)
93 N JEON Eunhye 1997 F KOR
94 N MONTOYA Paula 2001 F ESP
95 N KATONA Renata 1994 F HUN VASAS Budapest (HUN)
96 N GORDON Tamar 2004 F ISR
97 N BUNYATOVA Sevil 1989 F AZE
98 N MISSURAI Palma 2003 F HUN GEAC Gödöllö (HUN)
99 N MAMONTOVA Oleksandra 1994 F UKR Nikolaev (UKR)
99 N RODRIGUEZ Shia 1994 F VEN
101 N ARPINO Giulia 1999 F ITA
102 N MUKAE Ayaka 1998 F JPN
103 N SULLIVAN Siobhan 2005 F USA
104 N ILIEVA Yoana 2001 F BUL Svechnikov (BUL)
105 N RIBEIRO Ilona 2003 F FRA
106 N JENKINS Ryan 2001 F USA
107 N MOUROUX Mathilde 2003 F FRA
108 N BATTAI Sugar Katinka 2003 F HUN Debrecen (HUN)
108 N LINDER Kara 2000 F USA
110 N DUMAS Marie 2002 F FRA GEMENOS (FRA)
111 N GREENBAUM Atara 2002 F USA
112 N CAKIR Aylin 2001 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
113 N IACOB Felicia 2001 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
114 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
115 N PERRIER Eleonore 2001 F FRA GEMENOS (FRA)
116 N ZAHONYI Petra 1997 F HUN Karpati (HUN)
117 N JIJIEISHVILI Lika 1999 F GEO FC Tbilisi (GEO)
118 N FOX-GITOMER Chloe 2000 F USA
119 N MATEI Maria 2001 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
120 N 1st round SIMONS Pauline 2004 F FRA CHARLEVILLE (FRA)
121 N 1st round MAXWELL Caitlin 1999 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
122 N 1st round TARICCO Benedetta 2001 F ITA
123 N 1st round GASPARIN Giulia 1991 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
124 N 1st round MIKHAILOVA Alina 1999 F RUS
124 N 1st round PROCHENKO Valeriia 2001 F UKR Nikolaev (UKR)
126 N 1st round CLAESSENS Mandy 1999 F NED A.S.S.V. Esprit (NED)
127 N 1st round VELASQUEZ Jornellys 1992 F VEN
127 N 1st round HERNANDEZ Elena 1999 F ESP SAMA-M (ESP)
129 N 1st round CHART Maria 1998 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
130 N 1st round KURTH Emily 2001 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
131 N 1st round KRÜGER Léa 1996 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
132 N 1st round PONICH Marissa 1987 F CAN
133 N 1st round OKINE Marta 2000 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
133 N 1st round MILLER Sky 2002 F USA
135 N 1st round IACOB Emma 2002 F ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
136 N 1st round TALBOT Laura 2000 F NED SC Amsterdam (NED)
137 N 1st round VALENTIN Heyddys 1991 F DOM
138 N 1st round DAYKIN Kate 1996 F GBR
139 N 1st round CORTEYN Saartje 2000 F BEL SG de Klauwaerts (BEL)
140 N 1st round POTTER Sophia 2000 F GBR Shakespeare Swords (GBR)
141 N 1st round LUSINIER Kelly 2000 F FRA REUNION URBA (FRA)
142 N 1st round GALLARDO Itziar 2000 F ESP SAMA-M (ESP)
143 N 1st round FENYOSI Zita 2003 F HUN VASAS Budapest (HUN)
144 N 1st round PEREZ Ainhoa 2001 F ESP
144 N 1st round ZAWODNIAK Malgorzata 2000 F POL KKSz Konin (POL)
146 N 1st round BENADOUDA Chaima 2003 F ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
146 N 1st round RAMOS Crelia 2001 F VEN
148 N 1st round VENTURA Maria 2000 F ESP CEB-M (ESP)
149 N 1st round HANZLIKOVA Klara 1989 F CZE CSK Riegel (CZE)
150 N 1st round CHITU Mihaela 2002 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
151 N 1st round CONTRERAS Patricia 1986 F VEN
152 N 1st round BEVIZ Dorottya 2002 F HUN GEAC Gödöllö (HUN)
153 N 1st round WEBER Christine Marie 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
154 N 1st round BENCHEKOR Naila 2004 F ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
155 N 1st round VILLEGAS MONTELONGO Fabiola 2005 F ESP
156 N 1st round LAURENT Clara 1996 F FRA GISORS 3A (FRA)
157 N 1st round KOSE Fatma Zehra 1997 F TUR
158 N 1st round SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
159 N 1st round STRAUB Fanny 2003 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
160 N 1st round MOHAMED BELKEBIR Kaouther 2003 F ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
161 N 1st round CORBY Jessica 1998 F GBR Salle Ossian (GBR)
162 N 1st round MORENO Karen 1989 F CHI
A 1st round BONDAR Oleksandra 2003 F UKR Nikolaev (UKR)