Back to list

Results

Alpe Adria
ITA Udine
January 8, 2022 - January 9, 2022

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BEKMURZOVA Iana 2003 F RUS
2 N KHAERTDINOVA Polina 2003 F RUS
3 N CAFORIO Gaia 2003 F ITA
3 N MUHARI Eszter 2002 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
5 N RUSTAMOVA Anastasiia 2005 F RUS CYSS RMB 3 (RUS)
6 N SALAMON Reka 2004 F HUN
7 N GZYUNOVA Anna 2002 F RUS
8 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
9 N BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
10 N GACHÁLYI Gréta 2006 F HUN
10 N HUSSEIN Aya 2003 F EGY
12 N BALOGH Bella 2004 F HUN
13 N MAKSYMENKO Anna 2007 F UKR
14 N ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
15 N PRAXMARER Leonore 2003 F AUT FUL Linz (AUT)
16 N KULESHOVA Polina 2003 F UKR CSKA (BUL)
17 N VOROBIEVA Anastasia 2002 F RUS Favorit Vyborg (RUS)
18 N LANNES Susanne 2004 F EST Tartu Kalev (EST)
19 N PINIER Clementine 2002 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
20 N ZITTEL Alexandra 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
21 N MADRIGNANI Benedetta 2005 F ITA
22 N PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
23 N SILETTI Vittoria 2004 F ITA
24 N ROMEO Virginia 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
25 N NAZAROVA Anastasiia 2002 F RUS
26 N MACCAGNO Carola 2003 F ITA
27 N ESPOSITO Martina 2003 F ITA
28 N CONRAD Emily 2007 F UKR
29 N PERINI Vera 2004 F ITA
30 N ZENS Anna 2003 F LUX CE Sud (LUX)
31 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
32 N WETZKER Laura Katalin 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
33 N GALFALVY Reka 2004 F HUN
34 N CRISTOFOLETTO Allegra 2005 F ITA
35 N KOLBENEVA Ekaterina 2004 F RUS
36 N VERGNES Anna 2004 F FRA
37 N TOTH Jazmin 2002 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
38 N LEBOR Hannah 2005 F GBR Leon Paul Epee Club (GBR)
39 N ROMANOVA Oleksandra 2005 F UKR
40 N FOFANOVA Mariia 2002 F RUS
41 N LIXANDRU Nicole 2003 F ESP CEB-M (ESP)
42 N PATRI Maja 2005 F HUN
42 N DZIUBAN Kateryna 2006 F UKR
44 N SEILLE Elena 2003 F FRA DIEPPE FL (FRA)
45 N ZERRWECK Lina 2004 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
46 N CORRADINO Anita 2004 F ITA
47 N RAPOSO Dana 2002 F ESP
48 N SOMMA Giovannella 2003 F ITA
49 N GOGNIAT Vanie 2005 F SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
50 N NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
51 N MISKO Dorina 2004 F HUN MTK (HUN)
52 N BERNIGAUD Emilie 2004 F FRA LYON LEM (FRA)
53 N FRANCILLONNE Oceane 2004 F FRA
54 N GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
55 N ANIS Dinara 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
56 N DELLA CIOPPA Sara 2003 F ITA
56 N MEMDZHANOVA Ievgeniia 2005 F UKR
58 N SIDENKO Sofiia 2005 F UKR
58 N TREGLIA Elisa 2005 F ITA
60 N CORNALBA Carlotta 2003 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
61 N GREGGI Costanza 2005 F ITA
62 N KOZIELSKI Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
63 N PEDLER Erin 2004 F GBR Brixton FC (GBR)
64 N LINARES URBINA Helena 2006 F ESP
65 N TENGESDAL Vilde 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
66 N MAZUR Yeva 2003 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
67 N SBARZELLA Eleonora 2005 F ITA
68 N LIPTHAY Hanna 2002 F HUN
69 N WIMMER Dorina 2005 F HUN MTK (HUN)
70 N NAUCELLE JARDEL Thais 2004 F FRA
71 N MUKOID Yuliia 2003 F UKR KIEW (UKR)
72 N ION Theodora 2004 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
73 N MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
74 N SCOLLO Arianna 2004 F ITA
75 N TAYLOR Eleanor 2002 F GBR Bedford Fencing Club (GBR)
76 N ANDERES Julia 2003 F SUI SEG Geneve (SUI)
77 N JARASSIER Helen 2003 F FRA
78 N NOTO LUDOVICA 2003 F ITA TOISE (ITA)
79 N CARON Julia 2004 F GBR
80 N BOSCHERINI Victoria 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
80 N BALYAGINA Anastasia 2002 F RUS
82 N MATSKEVITS Iris Maria 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
83 N BULMAN Imogen 2003 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
84 N MAIGA Magda Louna 2006 F SUI SEG Geneve (SUI)
85 N FAURE Lisa 2003 F FRA
86 N RAMUZ Leonie 2006 F SUI FCB Bern (SUI)
86 N FRANCHINI Alice 2002 F ITA CS Forlivese (ITA)
88 N GIORDANO Ginevra 2005 F BRA CAP Paulistano (BRA)
89 N ALBRECHT Giulia 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
90 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
91 N PENNISI Paola 2004 F ITA
91 N DE PICCOLI Chiara 2003 F ITA TOISE (ITA)
93 N MINARDI Aude 2003 F FRA
93 N KALMAN Gyongyver 2003 F HUN Debrecen (HUN)
95 N KAMARAS Kira 2003 F SUI ZFC Zürich (SUI)
96 N DE PREUX Camille 2004 F SUI SES Sion (SUI)
97 N IZZO Iulia 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
98 N JOUVE Elea 2004 F FRA EPINAL SE (FRA)
99 N LANTERMO Matilde 2002 F ITA
100 N SONMUS Damlanur 2005 F TUR
100 N KUSHTAN Kseniya 2006 F UKR
102 N ROBLES Elena 2004 F ESP
103 N CHENNELLS Poppy 2003 F GBR
104 N EKMAN Alice 2002 F SWE DIF Stockholm (SWE)
104 N MARTIN Juliette 2004 F FRA
106 N INCORVAIA Giada 2003 F ITA CS Monza (ITA)
107 N TORREGO Alicia 2002 F ESP CREA-M (ESP)
107 N MLEKUZ Eli 2004 F SLO SS Duel Tabor (SLO)
109 N RÜDISSER Ronja 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
109 N ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
111 N BOMBARDI Martina 2002 F ITA
112 N HUBER Pia 2003 F AUT FUM Mödling (AUT)
113 N 1st round SENNERLIN HOLM Engla 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
113 N 1st round MÜLLER Fiona 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
115 N 1st round LAGRANDCOURT Coraly 2002 F FRA FORT DE F DU (FRA)
116 N 1st round ZIEGLER Luise 2004 F GER FC Leipzig (GER)
117 N 1st round KLEINERT Lilly-Eleonore 2004 F AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
118 N 1st round VANDENBOSSCHE Clara 2004 F BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
118 N 1st round DE CLERCK Noa 2004 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
118 N 1st round AZNAR Laura 2003 F ESP
121 N 1st round EKREM Dila 2004 F TUR
122 N 1st round HAVLINOVA Tereza 2003 F CZE SC Praha (CZE)
123 N 1st round CHRAIM Zakiya 2007 F LBN
124 N 1st round PEAT Sophie 2004 F GBR
125 N 1st round PETERSEN Jara-Sophie 2003 F GER SV Einheit Altenburg (GER)
126 N 1st round DEISL Stefanie 2003 F AUT HSV St. Johann (AUT)
127 N 1st round WEDEL Floria 2003 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
128 N 1st round CHEVAUX Lena 2005 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
129 N 1st round HEUBI Pauline 2005 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
130 N 1st round BARONETTO Rebecca 2004 F ITA
131 N 1st round SONMUS Yagmur 2005 F TUR
131 N 1st round PROKSIKOVA Patricie 2002 F CZE SC Praha (CZE)
133 N 1st round VOLOSHYNA Mariia 2002 F UKR KIEW (UKR)
134 N 1st round GROLLMISCH Felicitas 2002 F GER FC Leipzig (GER)
135 N 1st round EMBRICH Maria 2005 F EST IREM (EST)
135 N 1st round ALVES DE LIMA Carolina 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
137 N 1st round HABRAN Emeline 2004 F BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
138 N 1st round JACKSON Ellie 2004 F GBR
139 N 1st round EEK Michelle Merlene 2004 F EST IREM (EST)
140 N 1st round WEISOVA Katerina 2004 F CZE
141 N 1st round WICKENDEN Harriet 2003 F GBR
142 N 1st round BANOVIC Iva 2002 F CRO
143 N 1st round FROVEL DE LA TORRE Ines 2004 F ESP
144 N 1st round GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
145 N 1st round BLACK Abagael 2003 F GBR
146 N 1st round VELA DE PANDO Vicotria 2004 F ESP
147 N 1st round KOSE Aybike 2003 F TUR Kocaeli Buyuksehir Belediye Kagit SK (TUR)
148 N 1st round AIGERMANOVA Gabriela 2002 F CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
149 N 1st round LOPEZ RODRIGUEZ Nahir 2004 F ESP
F 1st round PAULIS Lucrezia 2003 F ITA
F 1st round SCALAMBRIN Stella Mahé 2005 F SUI SEG Geneve (SUI)
F 1st round BOZIC Sarah 2006 F SLO
F 1st round BUKI Lili 2002 F HUN OMS-Tata (HUN)
F 1st round LEGAC Gloria-Dahlia 2003 F AUT StLFC Graz (AUT)

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOVACS Gergely 2003 M HUN OMS-Tata (HUN)
2 N VINEIS Sven 2003 M SUI SEG Geneve (SUI)
3 N ONISHCHUK Kirill 2003 M RUS
3 N HAMILTON-MEIKE Jonathan 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
5 N MENCARELLI Simone 2003 M ITA TOISE (ITA)
6 N BONAGA Nicolo 2002 M ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
7 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
8 N BROCHARD Théo 2003 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
9 N WINGERTER Nolan 2005 M FRA ANNONAY CE (FRA)
10 N BROOKE Alec 2005 M GBR
11 N YASSEEN Mohamed 2004 M EGY
12 N BARTKO Levente 2002 M HUN MTK (HUN)
13 N ARMALEO Filippo 2002 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
14 N GALASSI Matteo 2005 M ITA
15 N JEUN Daniel 2004 M ESP
16 N ERBETTA Diego 2002 M SUI CAL Lausanne (SUI)
17 N GUROV Kirill 2002 M RUS SKA St. Petersburg (RUS)
18 N FORTIN Paul 2002 M FRA AMIENS CE (FRA)
19 N TOLASOV Vladimir 2002 M RUS
20 N PIATTI Enrico 2002 M ITA Pro Novara Scherma (ITA)
21 N DI MARCO Fabrizio 2002 M ITA BOSPA- Accademia della Spada Imola (ITA)
21 N RIZZI Jacopo 2005 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
23 N LOMAGA Egor 2002 M RUS
24 N LOPEZ CORAZON Diego 2002 M ESP SAES-BU (ESP)
25 N DENAUX Mael 2003 M FRA ST DENIS CS (FRA)
26 N ELSAYED Mohamed 2003 M EGY
27 N MALVIK Aleksander 2005 M NOR Njård Fekting (NOR)
28 N MURRU Fabio 2002 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
29 N MITCHELL Jacob 2002 M GBR Millfield School (GBR)
30 N FARKAS Peter 2003 M HUN
31 N DIANA Edoardo 2002 M ITA
32 N ELIBOL Halis Efe 2005 M TUR
33 N OSMAN-TOUSON Maruan 2002 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
34 N DE LOS MOZOS Javier 2002 M ESP SAES-BU (ESP)
34 N SARKISYAN Artem 2004 M RUS
36 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
37 N HAURI Ian 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
38 N GAUVERT Mathieu 2003 M FRA BRON (FRA)
39 N BONELLI Tommaso 2004 M ITA
40 N KOVACS Daniel 2002 M HUN Balaton (HUN)
41 N KO Benedek 2003 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
42 N MANZO Edoardo 2004 M ITA
43 N STANGE Jakob 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
44 N UDOVICHENKO Aleksey 2003 M RUS
45 N PALLUD Matthieu 2006 M FRA
46 N REMONDINI Dario 2002 M ITA CS Forlivese (ITA)
47 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
48 N GARCIA MIGUEL Daniel 2002 M ESP
49 N KULCSAR Viktor 2003 M HUN VASAS Budapest (HUN)
50 N ARCHAMBEAUD Bastien 2004 M FRA
51 N KIIROJA Jaron 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
52 N TREBIS Michael 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
52 N MASTROMARINO Fabio 2005 M ITA
54 N SEVERINI Filippo 2002 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
55 N HEURLIN VAZQUEZ Lino 2003 M FRA RENNES CSG (FRA)
56 N BUZINOV Pavel 2002 M RUS
57 N RASHAIDA Rahim 2005 M BUL
58 N PEZZOLI Federico 2003 M ITA TOISE (ITA)
59 N ROUSSEAU Pierrick 2002 M FRA SAINTES CE (FRA)
60 N MAURY Julien 2002 M FRA ST MAUR VGA (FRA)
61 N SAMOILOV Roman 2004 M UKR
62 N PIETROBELLI Giacomo Patrick 2005 M ITA
63 N KIRCHNER Tim 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
64 N REIJNAERS Finian 2003 M BEL SA Jerzy Wezowski (BEL)
65 N DEL CONTRASTO Nicolo' 2004 M ITA
66 N PERCHUK Maksym 2006 M UKR
67 N OPANASENKO Andrii 2003 M UKR Kharkiv (UKR)
67 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
69 N FUHRIMANN Jonathan 2002 M SUI FCB Bern (SUI)
70 N SENYURDUSEV Ozgur Ege 2004 M TUR
71 N JUANES Guillermo 2004 M ESP
72 N TAIWO-WILLIAMS Louis 2004 M GBR Derbyshire Epee Academy (GBR)
73 N DEGUCHI Nicolas 2003 M CAN
74 N DIANE Alban 2002 M FRA BRON (FRA)
75 N POPA Daniel 2002 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
76 N CAVADINI Lazare 2002 M SUI SEN Neuchâtel (SUI)
77 N HARTMANN Sven 2004 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
78 N KOSHMAN Nikita 2002 M UKR KIEW (UKR)
79 N ELSAYED Mahmoud 2005 M EGY
80 N ROUBAILO Niels 2003 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
80 N COSTANTINI Matteo 2003 M ITA CS Foligno (ITA)
82 N GALABOV Yordan 2002 M BUL National Sport´s Academy (BUL)
83 N FAST Cedrik Henry 2002 M GER FS Bielefelder TG (GER)
84 N HORVATH Adam 2005 M HUN
85 N ALTUNIN Valentin 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
86 N YETER Yalgin 2005 M TUR
87 N BERRY Tobias 2003 M GBR
88 N SANTORO Paolo 2004 M ITA
89 N KELPE Bendix 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
90 N MARTINEZ GUERRERO Guillem 2003 M ESP
91 N KOLDITZ Ian-Etienne 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
92 N SOBOLEV Aleksandr 2003 M RUS
93 N COUFAL Frantisek 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
94 N KUZMA Andrii 2003 M UKR
95 N CHUZON Miguel Angel 2003 M ESP
95 N CSABAI Mate 2003 M HUN VASAS Budapest (HUN)
97 N MATOUŠEK David 2004 M CZE
98 N HOAREAU-BERKANI Raphael Jacques 2002 M ALG ST DENIS CS (FRA)
99 N PELLE Domonkos 2005 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
100 N SCHEUNER Joël 2002 M SUI SEB Basel (SUI)
101 N MERIC Murat 2005 M TUR
102 N RODRIGUEZ ACEYTUNO Diego 2003 M ESP
103 N RIEDE Stefan 2004 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
104 N MYKYTENKO Dmytro 2002 M UKR
105 N POMCHENKO Antonio 2005 M UKR
106 N GRUNDER Pascal 2002 M SUI AFCB Bern (SUI)
107 N BURGHELEA Andrei 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
108 N NOVAK Martin 2004 M CZE
109 N JONES Hal 2003 M GBR
110 N ÖNER Cengizhan 2006 M TUR Alanya Eskrim SK (TUR)
111 N KOTALA Jan 2004 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
112 N NAZAREVYCH Vladyslav 2003 M UKR
113 N MALUCCHI Marco 2003 M ITA
114 N BRUIJN-YARD Rudi 2003 M GBR
115 N HORVATH Mark 2006 M HUN
116 N WICHT Matteo 2002 M SUI CAL Lausanne (SUI)
117 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
118 N HANSENNE Arian 2004 M BEL KSSMA Ronse (BEL)
119 N ABRAMYAN David 2002 M RUS
120 N REYNAERT Joppe 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
121 N SCHENKENGEL Benedict 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
122 N KRASIKOVAS Emilis 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
123 N LOEMAN Leandro 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
124 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
124 N WALMSLEY Joseph 2003 M GBR
124 N FAVRE Aurèle 2004 M SUI FCB Bern (SUI)
127 N MUKOID Kiril 2003 M UKR
128 N KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
129 N NISTOR Horia 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
130 N TRIUNFO Andrea 2004 M ITA
131 N KEPPEL Alec 2002 M NED SC Den Bosch (NED)
132 N KORNIIENKO Lev 2002 M UKR
133 N MIRICA Florin 2004 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
134 N DOBSON Philip 2002 M GBR ZFC Zürich (SUI)
135 N BREKER Henri 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
135 N SURDUCAN Tudor 2002 M ROU CS Satu Mare (ROU)
137 N PORTMANN Nicolas 2004 M SUI CAL Lausanne (SUI)
138 N ABDELBAKY. A Amr 2002 M EGY
139 N ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
140 N MUMENTHALER Colin 2004 M SUI CEFL Florimont (SUI)
141 N PONIKVAR Lars 2005 M SLO SK Ljubljana (SLO)
142 N KLAUS Robert 2003 M CZE SC Praha (CZE)
143 N AKAL Emir 2004 M TUR Erzurum Ferdi (TUR)
144 N EIKANGER Olav 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
145 N WIBERG Carl 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
145 N FERRANDINA Lawrence Pascal Paolo 2005 M ITA
147 N VANDENHAUTE Lars 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
148 N SCHWITZER Benjamin 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
149 N MORENO ANDRES Javier 2003 M ESP
150 N BRANDBERG Hugo 2005 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
150 N JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
152 N NORDTVEIT Didrik 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
152 N POHNAN Krystof 2004 M CZE SC Praha (CZE)
154 N LUNEAU Aurelien 2002 M FRA
155 N MARQUETA PENA Nicolas 2003 M ESP
156 N FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
157 N STOYCHEV Radoslav 2003 M BUL
158 N PIEPER Jesse 2004 M NED Leidsche Schermvereniging AEW (NED)
159 N APERS Matthew 2002 M BEL CE Gaumais (BEL)
160 N KAYRAL Sarp Guclu 2004 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
161 N 1st round KARLSEN Henning 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
162 N 1st round MOROTTI Leonardo 2004 M ITA
163 N 1st round MYKYTENKO Maksym 2007 M UKR
164 N 1st round JEAL James 2002 M GBR
165 N 1st round ATAY Burak 2002 M TUR Genclik Merkezi SK (TUR)
166 N 1st round SAFCI Ardic Karan 2005 M TUR
167 N 1st round SEBESAN Claus 2003 M ROU
168 N 1st round BELLIERE Arthur 2004 M FRA
169 N 1st round PLOMTEUX Antoine 2003 M BEL RCSC CEE Charleroi (BEL)
170 N 1st round MCKERR Isaac 2002 M GBR
171 N 1st round LABAKI Samuel 2004 M AUS
172 N 1st round CALIPA Aurelio 2002 M GBR
173 N 1st round MAZUR Daniil 2005 M UKR
174 N 1st round KRAJLAH Luka 2003 M SLO
174 N 1st round INOSTROZA Lucas 2004 M CHI
176 N 1st round PRATLEY Aedyn 2004 M AUS
176 N 1st round FELTZ Maxim 2003 M BEL CE Gaumais (BEL)
176 N 1st round FRIDMAN Milton 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
179 N 1st round STIRBER Sebastian 2004 M CZE SC Praha (CZE)
180 N 1st round JIMENEZ GISBERT Aleix 2002 M ESP SEA-T (ESP)
181 N 1st round BÄCKSTRÖM Ian 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
182 N 1st round NAGEL Keanu 2003 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
183 N 1st round BOORZ Jonas 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
184 N 1st round STEINER Piero 2003 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
184 N 1st round DEISL Markus 2005 M AUT FC St. Johann (AUT)
186 N 1st round MOHAMED Mayed 2002 M UAE Dubai FC (UAE)
187 N 1st round WALLE Henrik Christopher 2004 M NOR Njård Fekting (NOR)
187 N 1st round SPANOS Konstantin 2004 M AUT FUL Linz (AUT)
189 N 1st round BACIU Stefan 2004 M ROU
189 N 1st round WARREMAN Daan 2004 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
191 N 1st round TOMAN Jan 2002 M CZE
192 N 1st round BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
193 N 1st round GOLOB Lan 2002 M SLO SK Izola (SLO)
194 N 1st round CORVERS Mathis 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
195 N 1st round LEHTINEN Kasper 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
196 N 1st round BALER Bernard 2003 M SLO SK Ljubljana (SLO)
197 N 1st round STRUMBELJ Viktor 2003 M SLO SK Ljubljana (SLO)
198 N 1st round BABBUCCI Gabriele 2006 M SLO
F 1st round LUQUE Alberto 2003 M ESP
F 1st round MURUMAA Mathias 2005 M EST Tallinna Mook (EST)
F 1st round SJOSTEDT Jacob 2002 M AUS
A 1st round TALIOTIS Alexandros 2002 M CYP A.X.I.A Fencing Academy (CYP)
A 1st round VAN ROOIJ Kevin 2002 M NED SC Den Bosch (NED)