Back to list

Results

World Cup
LUX Luxembourg
December 4, 2021 - December 5, 2021

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SARKISYAN Artem 2004 M RUS
2 N LAWSON Henry 2004 M USA
3 N MENCARELLI Simone 2003 M ITA TOISE (ITA)
3 N HEURLIN VAZQUEZ Lino 2003 M FRA RENNES CSG (FRA)
5 N LOMAGA Egor 2002 M RUS
6 N LIVERANT Skyler 2004 M USA
7 N BECKEMAN Erik 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
8 N ERBETTA Diego 2002 M SUI CAL Lausanne (SUI)
9 N KESZTHELYI Zsombor 2002 M HUN AVA Bekescsaba (HUN)
10 N SAMOILOV Roman 2004 M UKR
11 N GALASSI Matteo 2005 M ITA
11 N FEINBERG Gabriel 2003 M USA
13 N SOCHA Jan 2002 M POL PKSzerm Warszawa (POL)
14 N MURRU Fabio 2002 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
15 N IYOKI Kent 2005 M USA
16 N GUROV Kirill 2002 M RUS SKA St. Petersburg (RUS)
17 N BARTKO Levente 2002 M HUN MTK (HUN)
18 N BROCHARD Théo 2003 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
19 N RIZZI Jacopo 2005 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
20 N FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
21 N HAURI Ian 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
22 N KORNIIENKO Lev 2002 M UKR
23 N ABRAMYAN David 2002 M RUS
24 N REMONDINI Dario 2002 M ITA CS Forlivese (ITA)
25 N CAVADINI Lazare 2002 M SUI SEN Neuchâtel (SUI)
26 N GALABOV Yordan 2002 M BUL National Sport´s Academy (BUL)
27 N HADDAD Justin 2002 M USA
28 N TOLASOV Vladimir 2002 M RUS
29 N OPANASENKO Andrii 2003 M UKR Kharkiv (UKR)
30 N DIANA Edoardo 2002 M ITA
31 N KO Benedek 2003 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
32 N URBAN Piotr 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
33 N KOVACS Gergely 2003 M HUN OMS-Tata (HUN)
34 N PIATTI Enrico 2002 M ITA Pro Novara Scherma (ITA)
35 N ARMALEO Filippo 2002 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
36 N WEISS Miles 2003 M USA
37 N FORTIN Paul 2002 M FRA AMIENS CE (FRA)
38 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
38 N ZHUKOV Semen 2003 M RUS
40 N MIRICA Florin 2004 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
41 N KAZMIN Mikhail 2003 M RUS SKA St. Petersburg (RUS)
42 N FAVRE Aurèle 2004 M SUI FCB Bern (SUI)
43 N LAWSON Nicholas 2002 M USA
44 N DEGUCHI Nicolas 2003 M CAN
44 N LEE Ryan 2003 M USA
46 N KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
47 N SCHEUNER Joël 2002 M SUI SEB Basel (SUI)
48 N PORTMANN Nicolas 2004 M SUI CAL Lausanne (SUI)
49 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
50 N PELLE Domonkos 2005 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
51 N DZIURA Stanislaw 2004 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
52 N IVAKIMOV Vasil 2004 M BUL
52 N RIEDE Stefan 2004 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
54 N SOBOLEV Aleksandr 2003 M RUS
54 N GORNELLI Ianis 2003 M FRA
56 N NAGEL Keanu 2003 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
57 N ONISHCHUK Kirill 2003 M RUS
58 N FARKAS Peter 2003 M HUN
59 N FUHRIMANN Jonathan 2002 M SUI FCB Bern (SUI)
60 N MCKERR Isaac 2002 M GBR
61 N MAURY Julien 2002 M FRA ST MAUR VGA (FRA)
62 N CSABAI Mate 2003 M HUN VASAS Budapest (HUN)
63 N SCHENKENGEL Benedict 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
64 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
65 N HAMILTON-MEIKE Jonathan 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
66 N KOSHMAN Nikita 2002 M UKR KIEW (UKR)
67 N WALMSLEY Joseph 2003 M GBR
67 N DOLGONOS Mark 2003 M USA
69 N ZAFFT Maximo 2003 M USA
70 N DIANE Alban 2002 M FRA BRON (FRA)
71 N KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
72 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
73 N TRIUNFO Andrea 2004 M ITA
73 N ROUSSEAU Pierrick 2002 M FRA SAINTES CE (FRA)
75 N WHELAN Thomas 2004 M USA
76 N BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
77 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
78 N CALIPA Aurelio 2002 M GBR
79 N OSMAN-TOUSON Maruan 2002 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
80 N SEVERINI Filippo 2002 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
81 N BERRY Tobias 2003 M GBR
82 N DJUROVIC Milos 2004 M SRB MK Silni (SRB)
83 N KARLSEN Henning 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
84 N GRUNDER Pascal 2002 M SUI AFCB Bern (SUI)
85 N VELYCHKO Bohdan 2003 M UKR Dnipropetrovsk (UKR)
85 N BELLIERE Arthur 2004 M FRA
85 N VINEIS Sven 2003 M SUI SEG Geneve (SUI)
88 N STÅHL Gösta 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
89 N CAIKOVSKIS Glebs 2003 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
90 N PALLUD Matthieu 2006 M FRA
91 N BONELLI Tommaso 2004 M ITA
92 N COUFAL Frantisek 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
93 N MOROTTI Leonardo 2004 M ITA
94 N KATONA Bence 2002 M HUN TSC (HUN)
95 N WALACH Wiktor 2003 M POL RMKS Rybnik (POL)
96 N MUMENTHALER Colin 2004 M SUI CEFL Florimont (SUI)
97 N ARCHAMBEAUD Bastien 2004 M FRA
98 N GARCIA MIGUEL Daniel 2002 M ESP
99 N CIESLIK Jakub 2002 M POL PKSz Warszawa (POL)
100 N URSINI Andrea 2003 M ITA
101 N TOMAN Jan 2002 M CZE
102 N ROUBAILO Niels 2003 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
103 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
104 N JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
104 N KUNDETOV Mukhazh 2004 M RUS
106 N KUZMA Andrii 2003 M UKR
107 N VAN ROOIJ Kevin 2002 M NED SC Den Bosch (NED)
108 N SUICO Zachary Emanuel 2003 M PHI
109 N WARREMAN Daan 2004 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
110 N MATOUŠEK David 2004 M CZE
111 N BUSKO Robert 2002 M POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
112 N TREBIS Michael 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
113 N PIEPER Jesse 2004 M NED Leidsche Schermvereniging AEW (NED)
114 N FERNANDEZ CALLEJA Alvaro 2004 M ESP
115 N HORVATH Adam 2005 M HUN
116 N RADOSZ Mikolaj 2002 M POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
117 N JEAL James 2002 M GBR
118 N SOCHA Antoni 2004 M POL PKSz Warszawa (POL)
119 N KIIROJA Jaron 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
120 N FAST Cedrik Henry 2002 M GER FS Bielefelder TG (GER)
121 N WICHT Matteo 2002 M SUI CAL Lausanne (SUI)
121 N SCHWITZER Benjamin 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
123 N VANDENHAUTE Lars 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
124 N MYKYTENKO Dmytro 2002 M UKR
125 N DOBSON Philip 2002 M GBR ZFC Zürich (SUI)
125 N TAIWO-WILLIAMS Louis 2004 M GBR Derbyshire Epee Academy (GBR)
127 N LAASIK Oliver 2005 M EST En Garde Haapsalu (EST)
128 N FOULSHAM Jacob 2002 M GBR
129 N VASICEK Martin 2002 M CZE
130 N KLAUS Robert 2003 M CZE SC Praha (CZE)
131 N MARCZAK Wojciech 2005 M POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
132 N PLANTE Thibault 2002 M FRA PETIT BOURG (FRA)
133 N HANSENNE Arian 2004 M BEL KSSMA Ronse (BEL)
134 N URBAN Pawel 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
135 N KIRCHNER Tim 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
136 N ZHARIKOV Georgii 2002 M RUS
137 N LOMHOLT Sebastian 2002 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
138 N KEPPEL Alec 2002 M NED SC Den Bosch (NED)
139 N CHRISTENSEN Valdemar Ditlev 2003 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
140 N PAKULA Jan 2002 M POL WARSZAWIANKA (POL)
141 N MATTHIEU Corentin 2003 M FRA DIJON ASPTT (FRA)
142 N PEREZ WEBER Juan 2006 M ESP
143 N EIKANGER Olav 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
144 N SOERUM Inge 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
145 N LEHTINEN Kasper 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
146 N HOFF Erik 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
147 N LOEMAN Leandro 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
147 N UDOVICHENKO Aleksey 2003 M RUS
149 N BREKER Henri 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
150 N HOAREAU-BERKANI Raphael Jacques 2002 M ALG ST DENIS CS (FRA)
151 N 1st round KOLDITZ Ian-Etienne 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
152 N 1st round STOFENMACHER STISIN Lior 2004 M ESP
153 N 1st round FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
153 N 1st round KELPE Bendix 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
155 N 1st round STIRBER Sebastian 2004 M CZE SC Praha (CZE)
156 N 1st round WALLE Henrik Christopher 2004 M NOR Njård Fekting (NOR)
157 N 1st round JEDRZEJCZYK Radoslaw 2002 M POL
158 N 1st round GREEN Jem 2004 M GBR
159 N 1st round JOVANOVIC Jovan 2004 M SRB
160 N 1st round MARINUKS Ervins 2004 M LAT
161 N 1st round PCHELINTSEV Ivan 2003 M LUX
162 N 1st round PLOMTEUX Antoine 2003 M BEL RCSC CEE Charleroi (BEL)
163 N 1st round NOVAK Martin 2004 M CZE
164 N 1st round KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
165 N 1st round PAHKALA Pyry 2002 M FIN Habda Helsinki (FIN)
166 N 1st round REIJNAERS Finian 2003 M BEL SA Jerzy Wezowski (BEL)
167 N 1st round JUANES Guillermo 2004 M ESP
168 N 1st round GULIYEV Barat 2002 M AZE
169 N 1st round KAUKER Dominik 2002 M HUN Balaton (HUN)
170 N 1st round FRANK Kilian 2003 M CZE
171 N 1st round STEINER Piero 2003 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
172 N 1st round KUSHNERIK Ethan 2003 M USA
173 N 1st round WIBERG Carl 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
174 N 1st round BOORZ Jonas 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
175 N 1st round REYNAERT Joppe 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
176 N 1st round DALLEMAGNE Louis 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
177 N 1st round PENUELAS ALVAREZ Alvaro 2002 M ESP
178 N 1st round TORRES SOLANO Inigo 2004 M ESP
179 N 1st round ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
180 N 1st round PICHONNIER Gabriel 2002 M LUX CE Sud (LUX)
180 N 1st round VEENENBOS Konrad 2004 M NED FC Almere (NED)
180 N 1st round FRIDMAN Milton 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
183 N 1st round SPANOS Konstantin 2004 M AUT FUL Linz (AUT)
184 N 1st round BÄCKSTRÖM Ian 2004 M SWE FFF Stockholm (SWE)
185 N 1st round CORVERS Mathis 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
186 N 1st round GAUVERT Mathieu 2003 M FRA BRON (FRA)
187 N 1st round POHNAN Krystof 2004 M CZE SC Praha (CZE)
188 N 1st round MITCHELL Jacob 2002 M GBR Millfield School (GBR)
189 N 1st round APERS Matthew 2002 M BEL CE Gaumais (BEL)
189 N 1st round DELLI ZOTTI Joe 2005 M LUX
189 N 1st round SANCHEZ ALMOGUERA Ricardo 2006 M ESP
192 N 1st round JONES Hal 2003 M GBR
193 N 1st round FELTZ Maxim 2003 M BEL CE Gaumais (BEL)
194 N 1st round LENDERINK Raul 2003 M NED Deventer S.V. (NED)
195 N 1st round VIDELER Jasper 2002 M NED s.v. Beau Geste (NED)
196 N 1st round DINANDT Floris-Tijmen 2004 M NED Deventer S.V. (NED)
196 N 1st round LEROUX Mathias 2004 M BEL CE Gaumais (BEL)
198 N 1st round QVISTGAARD Simon 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
F 1st round HARTMANN Sven 2004 M AUT FTS Dornbirn (AUT)

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
2 N BUKI Lili 2002 F HUN OMS-Tata (HUN)
3 N BEKMURZOVA Iana 2003 F RUS
3 N KLUGHARDT Gloria 2003 F POL UKS MDK Olimp (POL)
5 N MUHARI Eszter 2002 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
6 N PRAXMARER Leonore 2003 F AUT FUL Linz (AUT)
7 N MACCAGNO Carola 2003 F ITA
8 N PAULIS Lucrezia 2003 F ITA
9 N ZGRYZNIAK Kinga 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
10 N KHAERTDINOVA Polina 2003 F RUS
10 N CHAVIGNY Sophie 2003 F FRA
12 N PERINI Vera 2004 F ITA
12 N CARON Julia 2004 F GBR
14 N PINIER Clementine 2002 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
15 N JANELLI Zofia 2002 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
16 N WIECZOREK Anna 2003 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
17 N NAZAROVA Anastasiia 2002 F RUS
18 N INCORVAIA Giada 2003 F ITA CS Monza (ITA)
19 N KOLBENEVA Ekaterina 2004 F RUS
20 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
20 N BALYAGINA Anastasia 2002 F RUS
22 N ROMANOVA Oleksandra 2005 F UKR
23 N JARASSIER Helen 2003 F FRA
24 N KARAMPINI Eirini 2002 F GRE IRIDA (GRE)
25 N RUSTAMOVA Anastasiia 2005 F RUS CYSS RMB 3 (RUS)
26 N SELINA Irina 2004 F RUS
27 N SILETTI Vittoria 2004 F ITA
28 N TOTH Jazmin 2002 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
29 N GOGNIAT Vanie 2005 F SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
30 N NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
31 N IZZO Iulia 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
32 N GALFALVY Reka 2004 F HUN
33 N BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
34 N VERDESCA Liliana Martina 2003 F ITA LESCU - CLUB SCHERMA LECCE (ITA)
35 N GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
36 N LIAKHOVA Anna 2002 F RUS
37 N MISKO Dorina 2004 F HUN MTK (HUN)
38 N MUKOID Yuliia 2003 F UKR KIEW (UKR)
39 N CAFORIO Gaia 2003 F ITA
40 N RAPOSO Dana 2002 F ESP
41 N FOFANOVA Mariia 2002 F RUS
42 N BOSCHERINI Victoria 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
43 N MOROIANU Bianca 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
44 N SZYMANOWSKA Karolina 2003 F POL
45 N SALAMON Reka 2004 F HUN
46 N GACHÁLYI Gréta 2006 F HUN
47 N PROKSIKOVA Patricie 2002 F CZE SC Praha (CZE)
48 N KRZYZANIAK Patrycja 2003 F GBR
49 N KOZIELSKI Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
50 N WETZKER Laura Katalin 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
51 N SENNERLIN HOLM Engla 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
52 N TAYLOR Eleanor 2002 F GBR Bedford Fencing Club (GBR)
53 N HAVLINOVA Tereza 2003 F CZE SC Praha (CZE)
54 N GRABOVSKYTE Lurde 2003 F LTU Muskietininkai Klub (LTU)
55 N ZITTEL Alexandra 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
56 N WIMMER Dorina 2005 F HUN MTK (HUN)
57 N BULMAN Imogen 2003 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
58 N KULESHOVA Polina 2003 F UKR CSKA (BUL)
59 N PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
60 N VERGNES Anna 2004 F FRA
60 N VOROBIEVA Anastasia 2002 F RUS Favorit Vyborg (RUS)
62 N NAUCELLE JARDEL Thais 2004 F FRA
63 N LAZARENKO Olexandra 2004 F UKR
64 N GULIAEVA Tatiana 2003 F RUS
65 N GZYUNOVA Anna 2002 F RUS
66 N CONSTANTINESCU Cristina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
67 N ALVES DE LIMA Carolina 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
68 N ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE LöFK Lidingö (SWE)
69 N CIESLIK Cecylia 2005 F POL PKSz Warszawa (POL)
70 N ZERRWECK Lina 2004 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
71 N MÜLLER Fiona 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
71 N ESPOSITO Martina 2003 F ITA
73 N LIXANDRU Nicole 2003 F ESP CEB-M (ESP)
74 N LANNES Susanne 2004 F EST Tartu Kalev (EST)
75 N MINARDI Aude 2003 F FRA
75 N BOMBARDI Martina 2002 F ITA
77 N LUKE CEBERIO Paula 2003 F ESP
78 N LAGRANDCOURT Coraly 2002 F FRA FORT DE F DU (FRA)
79 N BALOGH Bella 2004 F HUN
80 N FRANCILLONNE Oceane 2004 F FRA
81 N ZENS Anna 2003 F LUX CE Sud (LUX)
82 N GROLLMISCH Felicitas 2002 F GER FC Leipzig (GER)
82 N PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
82 N WICKENDEN Harriet 2003 F GBR
85 N RÜDISSER Ronja 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
86 N ROMEO Virginia 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
87 N MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
88 N NAGY Blanka Virág 2006 F HUN
89 N ION Theodora 2004 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
90 N STANCIULESCU Daria 2007 F ROU
91 N FAURE Lisa 2003 F FRA
92 N AXINTE Renata Maria 2004 F ROU
92 N VELA DE PANDO Vicotria 2004 F ESP
94 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
94 N POTTER Crinan 2004 F GBR
96 N PELLECUER Apolline 2002 F FRA TROYES GYMNI (FRA)
96 N HUBER Pia 2003 F AUT FUM Mödling (AUT)
98 N SEILLE Elena 2003 F FRA DIEPPE FL (FRA)
99 N AIGERMANOVA Gabriela 2002 F CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
100 N KORNIICHUK Yelyzaveta-Olha 2006 F UKR
101 N LEVER Rachael 2002 F GBR O.P.S. Epee Club (GBR)
102 N VOLAKOVA Hana 2002 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
103 N GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
104 N PENNISI Alessandra 2002 F ITA
105 N KOLETSOU Evrydiki 2003 F GRE IRIDA (GRE)
106 N ALBRECHT Giulia 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
107 N TENGESDAL Vilde 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
108 N SZARVAS Rita 2003 F HUN FLESS Budapest (HUN)
109 N ZOTA Diana 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
110 N PATRI Maja 2005 F HUN
111 N JADCZAK Dominika 2003 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
112 N MATSKEVITS Iris Maria 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
112 N MARTINEZ VIDAL Elisa 2004 F ESP
112 N MAIGA Magda Louna 2006 F SUI SEG Geneve (SUI)
115 N THEODOROPOULOU Andriana 2004 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
115 N LANTERMO Matilde 2002 F ITA
117 N PEAT Sophie 2004 F GBR
118 N BLACK Abagael 2003 F GBR
119 N RAMUZ Leonie 2006 F SUI FCB Bern (SUI)
120 N DZIUBAN Kateryna 2006 F UKR
121 N 1st round GHICA Andrada 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
121 N 1st round ZIEGLER Luise 2004 F GER FC Leipzig (GER)
123 N 1st round CHENNELLS Poppy 2003 F GBR
124 N 1st round BOBROVA Elizaveta 2005 F EST SBSK Draakon (EST)
125 N 1st round TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
125 N 1st round ROBLES Elena 2004 F ESP
127 N 1st round SMIDOVA Daniela 2005 F CZE
127 N 1st round VON WOLFF Grete 2003 F GER Elmshorner MTV (GER)
129 N 1st round PEDLER Erin 2004 F GBR Brixton FC (GBR)
130 N 1st round VEGAS ORTEGA Lucia 2005 F ESP
131 N 1st round VANDENBOSSCHE Clara 2004 F BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
132 N 1st round DE PREUX Camille 2004 F SUI SES Sion (SUI)
133 N 1st round STILLER Natalja 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
134 N 1st round ADOMAITYTE Elzbieta 2002 F LTU Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija (LTU)
135 N 1st round HALEMBA Antonina 2006 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
136 N 1st round TERCJAK Oliwia 2005 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
136 N 1st round KUSHTAN Kseniya 2006 F UKR
138 N 1st round SBARZELLA Eleonora 2005 F ITA
139 N 1st round FROVEL DE LA TORRE Ines 2004 F ESP
140 N 1st round PETERSEN Jara-Sophie 2003 F GER SV Einheit Altenburg (GER)
141 N 1st round HEUBI Pauline 2005 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
142 N 1st round JACKSON Ellie 2004 F GBR
143 N 1st round PETRINI Claire 2003 F SUI LUG Lugano (SUI)
144 N 1st round RAGAB Fatima 2002 F EGY
145 N 1st round LEGAC Gloria-Dahlia 2003 F AUT StLFC Graz (AUT)
146 N 1st round JOUVE Elea 2004 F FRA EPINAL SE (FRA)
147 N 1st round HABRAN Emeline 2004 F BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
148 N 1st round CARADO Keona Rose 2003 F PHI SC Itzehoe (GER)
149 N 1st round GOMEZ LOPEZ Silvia 2007 F ESP
150 N 1st round VOLOSHYNA Mariia 2002 F UKR KIEW (UKR)
150 N 1st round WEISOVA Katerina 2004 F CZE
150 N 1st round RUIZ MORENO Coral 2004 F ESP
150 N 1st round TRUDSØ Ria 2003 F DEN Trekanten København (DEN)
150 N 1st round EKMAN Alice 2002 F SWE DIF Stockholm (SWE)
155 N 1st round KLEINERT Lilly-Eleonore 2004 F AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
156 N 1st round DE CLERCK Noa 2004 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
157 N 1st round IDRISZADE Azarin 2004 F AZE
157 N 1st round FREDÉN Anna 2004 F SWE DIF Stockholm (SWE)
159 N 1st round KAMARAS Kira 2003 F SUI ZFC Zürich (SUI)
A 1st round ANDERES Julia 2003 F SUI SEG Geneve (SUI)