Back to list

Results

2020 Eislinger Säbel Pokal
GER Eislingen
October 10, 2020 - October 10, 2020

Sabre Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZENGERLE Mia 2008 F GER TV Achern FA (GER)
2 N DINKEL Theresa 2009 F GER FR Nürnberg (GER)
3 N HECKEL Evelin 2008 F GER TV Achern FA (GER)
3 N GERING Anjuli 2008 F GER Nürnberger FC (GER)
5 N SCHLAFFER Dorothea 2008 F GER Fechtteam Nürnberg (GER)
6 N CESEREAN Anamaria Andreea 2009 F ROU Fechtteam Nürnberg (GER)
7 N SCHUSTER Finja 2008 F GER TSG Eislingen (GER)
8 N PUSKARIC Laura 2009 F GER TSG Eislingen (GER)

Sabre Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WEISER Tim 2008 M GER TSG Eislingen (GER)
2 N LEHNERT Tobias 2008 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N SCHMIERER Till 2009 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 N MAKLAKOV Julian 2008 M GER TG Herford (GER)
5 N WIEKHORST Kajetan 2008 M GER TSG Eislingen (GER)
6 N BARBUL Patrik 2008 M GER TS Göppingen (GER)
7 N THIEL Alexander 2009 M GER FC Göppingen (GER)
8 N KOSMATIN Kostja Nikola 2008 M GER TS Göppingen (GER)
9 N ZHAO Zhi Long 2009 M CHN FS Bielefelder TG (GER)
10 N THIEL Philipp 2009 M GER FC Göppingen (GER)
11 N STOLZ Vincent 2009 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
12 N SETTELE Florian 2008 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
13 N TROTT Marlon 2009 M GER TSG Eislingen (GER)
14 N SCHOBER Moritz 2009 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
15 N ILLGER Vincent 2009 M GER TS Göppingen (GER)
16 N KÖRNER Adrian 2009 M GER TSG Eislingen (GER)

Sabre Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VOYTOVA Viktoria 2010 F GER TSG Eislingen (GER)
2 N LOHBAUER Ivy 2010 F GER FR Nürnberg (GER)
3 N PUSKARIC Julia 2010 F GER TSG Eislingen (GER)
3 N RUS Timea 2011 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
5 N SCHURR Greta 2010 F GER TSG Eislingen (GER)
6 N BERGER Elena 2011 F GER TSG Eislingen (GER)
7 N STAPF Nele 2011 F GER FC Würth Künzelsau (GER)

Sabre Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N AUDI Vincent 2010 M GER TSV Grünwald (GER)
2 N GORDON Linus 2010 M GER FR Nürnberg (GER)
3 N MATIKKE Matthew 2010 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N RODRIGUEZ Santiago 2010 M MEX TV Achern FA (GER)
5 N SCHMIERER Ben 2011 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 N ALLMENDINGER Ben 2011 M GER FC Göppingen (GER)
7 N SCHLEHUBER Marlon 2010 M GER TSV Grünwald (GER)
8 N STUMPF Oscar 2011 M GER Nürnberger FC (GER)
9 N SCHWARTZKOPFF Jannik 2010 M GER TSG Eislingen (GER)
10 N BOTH Emil 2011 M GER Nürnberger FC (GER)
11 N GENING Artur 2010 M GER TSG Eislingen (GER)

Sabre Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HUMMEL Milena 2007 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 N BAUER Lina 2007 F GER TSG Eislingen (GER)
3 N MARX Maja 2006 F GER FR Nürnberg (GER)
3 N MÜLLER Tessa 2007 F GER TSG Eislingen (GER)
5 N ZHAO Yiye 2007 F CHN FS Bielefelder TG (GER)
6 N ZHAO Ellen 2006 F CHN FS Bielefelder TG (GER)
7 N SCHUSTER Finja 2008 F GER TSG Eislingen (GER)
8 N KLOSKA Rosalie 2007 F GER FR Nürnberg (GER)
9 N PUSKARIC Laura 2009 F GER TSG Eislingen (GER)
10 N GERING Anjuli 2008 F GER Nürnberger FC (GER)
11 N GEORGIEV Kalina 2007 F GER TS Göppingen (GER)
12 N DINKEL Theresa 2009 F GER FR Nürnberg (GER)

Sabre Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WEISER Tim 2008 M GER TSG Eislingen (GER)
2 N MOHRING Arne Mika 2007 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N KRAUS Samuel 2006 M GER TSV Grünwald (GER)
3 N MAKLAKOV Julian 2008 M GER TG Herford (GER)
5 N SCHNIEPP Leon 2007 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 N WIEKHORST Kajetan 2008 M GER TSG Eislingen (GER)
7 N ZHAO Zhi Long 2009 M CHN FS Bielefelder TG (GER)
8 N GOMMEL Colin 2007 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
9 N SCHMIERER Till 2009 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
10 N SÜß Carlo 2007 M GER FR Nürnberg (GER)
10 N LEHNERT Tobias 2008 M GER TSG Eislingen (GER)
12 N PHILIPPSEN Leonard 2007 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
13 N THIEL Alexander 2009 M GER FC Göppingen (GER)
14 N SCHERLEITHNER Julian 2007 M GER TSV Grünwald (GER)
15 N BARBUL Patrik 2008 M GER TS Göppingen (GER)
16 N THIEL Philipp 2009 M GER FC Göppingen (GER)
17 N 1st round KOSKE Julius 2006 M GER TSG Eislingen (GER)
18 N 1st round BÖDINGER Anton 2007 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
19 N 1st round KOSMATIN Kostja Nikola 2008 M GER TS Göppingen (GER)

Sabre Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N THUMM Tiberius 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
2 N HARSCH Paul 1984 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N ULRICH Helge 1971 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N RUDAKOV Alexey 1985 M RUS TSG Eislingen (GER)
5 N DE WITT Magnus 1988 M GER FC Reykjavik (ISL)
6 N SEYBOLD Simon 1991 M GER TSG Eislingen (GER)
7 N WAHL Louis 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
8 N BRANDT Christian 2002 M GER TSV Grünwald (GER)
9 N SCHMIDT Carina 1990 F GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
10 N BLUMHOFER John 2000 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
11 N GRIMM Ulla 1980 F GER Nürnberger FC (GER)
12 N GIRRBACH Michael 1965 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
0 D 1st round EISNER Dirk 1969 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
0 D 1st round TAPPE Michael 1976 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N THUMM Tiberius 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
2 N HARSCH Paul 1984 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N ULRICH Helge 1971 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N RUDAKOV Alexey 1985 M RUS TSG Eislingen (GER)
5 N DE WITT Magnus 1988 M GER FC Reykjavik (ISL)
6 N SEYBOLD Simon 1991 M GER TSG Eislingen (GER)
7 N WAHL Louis 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
8 N BRANDT Christian 2002 M GER TSV Grünwald (GER)
9 N SCHMIDT Carina 1990 F GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
10 N BLUMHOFER John 2000 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
11 N GRIMM Ulla 1980 F GER Nürnberger FC (GER)
12 N GIRRBACH Michael 1965 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
0 D 1st round EISNER Dirk 1969 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)
0 D 1st round TAPPE Michael 1976 M GER MMX Fecht Club Pforzheim (GER)