Back to list

Results

Junior OPEN - Circuit National
FRA Hénin-Beaumont
November 17, 2019 - November 17, 2019

Foil Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CAUJOLLE Emeline 2000 F FRA COMBS VILLE (FRA)
2 N DIJOUX Mathilde 2001 F FRA
3 N DE BREM Aude 2000 F FRA LIMOGES CE (FRA)
3 N FEI Ruoqiu 2002 F CHN
5 N LEZINSKA Lisa 2002 F FRA PARIS ST FRA (FRA)
6 N TAJAN Morgane 2003 F FRA
7 N MARECHAL Jade 2000 F FRA
8 N PELLETIER Heloise 2003 F FRA MEDOC CE (FRA)
9 N THEPAUT Venissia 2002 F FRA SEVRES JE (FRA)
10 N DARDE Cyrielle 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
11 N ROUSSEAU Marion 2003 F FRA TAMPON (FRA)
12 N CHARLIER Amandine 2002 F BEL CE Bastogne (BEL)
13 N VILLAGEOIS Anne Emmanuelle 2001 F FRA DUCOS MSQ (FRA)
14 N BRUGHERA Chiara 2001 F FRA PETIT BOURG (FRA)
15 N MARCAILLOU Victoire 2003 F FRA PARIS TA (FRA)
16 N ROBIN Eugenie 2001 F FRA MOZAC CE (FRA)
17 N NAYL Emmie 2002 F FRA LIMOGES CE (FRA)
18 N BARDEL Lola 2001 F MON CEM Morges (SUI)
19 N MINSENTI Lea 2000 F FRA AGEN SE (FRA)
20 N LANDRIEUX Pauline 2002 F FRA VALBONNE OMN (FRA)
21 N VOLONTERI Alessandra 2000 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
21 N FOURNIGUET Josephine 2001 F FRA ASM BELFORT (FRA)
23 N TEACA Sabina 2002 F FRA ALENCON DUCS (FRA)
24 N PAQUEMAR Elise 2001 F FRA PARIS CEP (FRA)
25 N VISSOTSKY Melanie 2001 F FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
26 N PARRA Emily 2003 F FRA PAYS AIX (FRA)
27 N MIKA Emma 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
28 N KIEFFER Amelie 2000 F FRA STRASBOURG SE (FRA)
29 N PIANET Salome 2000 F FRA PONTARLIER (FRA)
30 N BULLIER Fanny 2003 F FRA SEVRES JE (FRA)
31 N ROSINE Whitney 2000 F FRA LE LAMENTIN (FRA)
32 N THUET Melina 2002 F FRA ASM BELFORT (FRA)
33 N COMMEUREUC Marthe 2002 F FRA RENNES MCB (FRA)
34 N GAUFRETEAU Angeline 2001 F FRA MURET CE (FRA)
35 N ZUSSINO Victoria 2002 F FRA ORNON ESCR (FRA)
36 N MASSOL Garance 2003 F FRA BOURG VALEN (FRA)
37 N GOULVESTRE Charlotte 2003 F FRA BOURG LA REINE (FRA)
38 N MAGNE Lou 2001 F FRA
39 N GOMIS Joana 2001 F FRA BASSE TERRE (FRA)
40 N MORET Ludivine 2003 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
41 N BONNET Ilona 2003 F FRA CHILLY MAZAR (FRA)
42 N DACO Sophie 2002 F BEL CE La Licorne (BEL)
43 N BARTHELEMY Esther 2004 F FRA
44 N JOLLY Orlane 2002 F FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
45 N BONNY Esther 2002 F FRA NANTES NEC (FRA)
46 N PIPART Jade 2000 F FRA ST MAUR VGA (FRA)
47 N HERPSON Fanny 2001 F FRA LE VESINET (FRA)
48 N LIGNIER Adele Rose 2003 F FRA
49 N LE CHANJOUR Pauline 2004 F FRA
50 N BEGAT Juliette 2000 F FRA REIMS CE (FRA)
51 N DENICHERE Elisa 2002 F FRA MEUNG LOIRE (FRA)
52 N LIMER Savannah 2002 M FRA HOUILLES GO (FRA)
53 N VALENTIN Louise 2002 F FRA LE PECQ US (FRA)
54 N PRADEILLES Marie 2002 F FRA TOULOUSE UC (FRA)
55 N LEYBROS Camille 2000 F FRA CRETEIL (FRA)
56 N JORDENS Heloise 2003 F BEL CE Les 3 armes (BEL)
57 N VERAN Ariane 2001 F FRA CHAMBERY CE (FRA)
58 N FOURRIER Charlotte 2004 F FRA
59 N GARGNE Elsa 2002 F FRA MERIGNAC SE (FRA)
60 N DRYBOOMS Manon 2002 F BEL CE Les 3 armes (BEL)
61 N ROGER Garance 2005 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
62 N LAGARDE Hombeline 2003 F FRA
63 N THOMIAS Celiane 2004 F FRA
64 N JOSSO Shirley 2001 F FRA MAUGESBOCAGE (FRA)
65 N SANCHEZ Chloe Marine 2003 F FRA NARBONNE EC (FRA)
66 N CALMUS Guillemette 2003 F FRA REIMS EUROPE (FRA)
67 N TISSIER Oriane 2003 F FRA LE MEE CE (FRA)
68 N ELHAMS Hajar 2003 F FRA
69 N BOETE Marie 2002 F FRA REIMS CE (FRA)
69 N WERNER Emma 2000 F FRA CABRIES OC (FRA)
71 N GEORGI Amandine 2004 F FRA
72 N DUPIN Shana 2004 F FRA LE MEE CE (FRA)
73 N COSTANTINI Philippine 2002 F FRA LE VESINET (FRA)
74 N STEPHANE Ilona 2003 F FRA
75 N DANIEL Deluvyne 2003 F FRA
76 N BREARD Lila 2004 F FRA
76 N TALBOT Noely 2000 F FRA
78 N GEITNER Marguerite 2003 F FRA
79 N REMIR Ludivine 1900 F FRA
80 N VERMEERBERGEN FERRY Lucile 2001 F FRA RUEIL MALMAI (FRA)
81 N MICHON VINCONT Salomee 2003 F FRA
82 N SEVENE Charlotte 2000 F FRA SURESNES CE (FRA)
83 N GODFROY Lucille 2004 F FRA MONTPEL UC (FRA)
84 N THIERRY Jade 2005 F FRA
85 N GELISSEN Lopke 2005 F BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
86 N LOVERA Daphne 2004 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
87 N JEGU Lea 2001 F FRA GENNEVILLIER (FRA)
88 N REINBOLD Mahaut 2004 F BEL CRE Huy (BEL)
89 N AIMI Laora 2003 F FRA
90 N LIEVRE Laura 2003 F FRA ST GILLES EV (FRA)
91 N CHAUVEAU Eloise 2004 F FRA ST DOULCHARD (FRA)
92 N BORRELLI Elisa 2003 F FRA
93 N CHASTANG Eline 2003 F FRA DUNKERQUE (FRA)
94 N HENERY Anaïs 1900 F FRA
95 N 1st round RAPIN Violette 1900 F FRA
96 N 1st round GORNY Raphaelle 2004 F BEL CE Bastogne (BEL)
97 N 1st round ECK Fiona 2003 F FRA BOURGES ESC (FRA)
98 N 1st round NIJSEN Britt 2001 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
99 N 1st round DEBAUGE Angele 2001 F FRA TORCY CE (FRA)
100 N 1st round NAGI Zineb 1900 F FRA
100 N 1st round LEMEE Alice 2003 F FRA KOUROU GELDA (FRA)
102 N 1st round HOGENMULLER Edmee 2001 F FRA MONTREUIL CA (FRA)
103 N 1st round TREBOSC Solene 1900 F FRA
104 N 1st round LECHOPIER Julie 1900 F FRA
105 N 1st round DAHMANI Kenza 1900 F FRA

Foil Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
2 N ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
3 N SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
3 N SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
5 N EICH GOZZI Aymeric 2001 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
6 N DE BELVAL Paul Antoine 2002 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
7 N PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
8 N MAIRE Jules 2000 M FRA PAYS AIX (FRA)
9 N D'ORNANO Matthieu 2000 M FRA PARIS TA (FRA)
10 N LEFEBVRE Loick 2001 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
11 N ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
12 N ARCHIMBAUD Baptiste 2000 M FRA
13 N SOULIER Hugo 2001 M FRA VIENNE (FRA)
14 N ANANE Anas 2004 M FRA
15 N PAYELLE Theophane 2002 M FRA CAMBRAI CE (FRA)
16 N BEL Romain 2001 M FRA PARIS TA (FRA)
17 N CASTANIE Valerian 2002 M FRA
18 N BRUNA Mathieu 2001 M FRA CABRIES OC (FRA)
19 N RICHARD Fabien 2000 M FRA BOIS COLOMBE (FRA)
20 N ELUSUE Geoffrey 2001 M FRA P PITRE CDE (FRA)
21 N BAUDCHON Florent 2002 M FRA
22 N GREGORI Nathan 2003 M FRA
23 N CARASENA Cameron 2001 M FRA ANTIBES (FRA)
24 N MIDELTON Enzo 2001 M FRA P PITRE CDE (FRA)
25 N DEXARCIS Lucas 2000 M FRA ISTRES SE (FRA)
26 N BRUNNER Remi 2001 M FRA PARIS TA (FRA)
27 N PRATS Mathieu 2001 M FRA
28 N CHAGNON Eliot 2004 M FRA MEUNG LOIRE (FRA)
29 N GIRAND Robin 2001 M FRA PARIS GARDER (FRA)
30 N GAINET Simon 2001 M FRA DOLE CE (FRA)
31 N EBERHARDT Julien 2001 M FRA ST MAIXENT (FRA)
32 N COUTEUX Cesar 2004 M FRA VINCENNES CE (FRA)
33 N EL RHAZZOULY Amir 2002 M FRA ST GERMAIN E (FRA)
34 N SPICHIGER Adrien 2003 M FRA LYON SE (FRA)
35 N COLIN ANDREZ Lothaire 2003 M FRA METZ SE (FRA)
36 N CUNAT Sabin 2002 M FRA SEICHAMPS (FRA)
37 N NIJS Mathieu 2002 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
38 N BONNET Adrien 2003 M FRA ANTONY (FRA)
39 N FRAVALO Yann 2002 M FRA PAYS AIX (FRA)
40 N DARDE Lucas 2001 M FRA REIMS CE (FRA)
41 N CORMIER Charles 2003 M FRA
42 N RIAL Tanguy 2001 M FRA MENNECY (FRA)
43 N GRENIER Rémi 2002 M FRA BESANCON RCE (FRA)
44 N CHAGNON Theo 2000 M FRA MEUNG LOIRE (FRA)
45 N GERARDIN Philibert 2002 M FRA BORDEAUX EC (FRA)
46 N ABDELJALIL Wael 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
46 N GAUDRY Axel 2003 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
48 N PERESSINI Esteban 2002 M FRA LE PERREUX (FRA)
49 N BESSY Alexis 2003 M FRA LE VESINET (FRA)
50 N PINNA Elia 2004 M FRA De Maneschermer (BEL)
51 N COLLARDEZ Charles 2001 M FRA NANTES NEC (FRA)
52 N LEMAN-LOUBIERE Victor 2001 M FRA ARCACHON AST (FRA)
53 N ZOCCOLA Clement 2000 M FRA PAYS AIX (FRA)
54 N JACQUEMET Lenaic 2002 M FRA CHAMALIERES (FRA)
55 N DIERCKENS Vistor 2000 M FRA LILLE UC (FRA)
55 N GOUGAULT Tam 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
57 N BERTHOME Ewen 2003 M FRA ST GERMAIN E (FRA)
58 N BESNAULT Jean Charles 2004 M FRA
59 N DEHOULE Antoine 2000 M FRA BERNAY SP (FRA)
60 N ALBERT Virgil 2002 M ALG
61 N ROUSSEAU Maxime 2003 M FRA
62 N LANGLOIS Julien 2002 M FRA PETIT BOURG (FRA)
63 N ROUFF Denis 2001 M FRA TRAPPES (FRA)
64 N HAMON Jonathan 2000 M FRA LYON SE (FRA)
65 N WATSON Pierre 2002 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
66 N LE BOUQUIN Nicolas 2001 M FRA CADETS ESSON (FRA)
67 N TEXIER Luka 2003 M FRA
68 N DE BELVAL Jean Baptiste 2005 M FRA
69 N SUSDORF Guillaume 2004 M FRA
70 N WIECKOWICZ Kenny 2001 M FRA MEUNG LOIRE (FRA)
71 N CLAQUIN Loukian 2002 M FRA NANTES NEC (FRA)
72 N COUSSEAU Hadrien 2000 M FRA LIMOGES CE (FRA)
72 N PECOT GRILL Leo 2001 M FRA PAYS AIX (FRA)
74 N ADAM Maxime 2002 M FRA PAYS AIX (FRA)
75 N LESCHIERA Maxence 2002 M FRA CHATENAY AC (FRA)
76 N LE RIGOLEUR Damien 2000 M FRA ANTONY (FRA)
77 N ESNOUX Augustin 2001 M FRA PARIS GARDER (FRA)
78 N DELGAL Paul 2001 M FRA ANTONY (FRA)
79 N GALLET Thibault 2002 M FRA YERRES (FRA)
80 N BIGOT Maxence 2003 M FRA
81 N BALNY VIAZZO Faustin 2001 M FRA MARSEILLE EC (FRA)
82 N DEJOS Alexis 2004 M FRA MONTIGNY BRE (FRA)
83 N DERNONCOURT DE PAEPE Vincent 2004 M FRA
84 N TRAORE Sadio 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
85 N BIBRON Axel 2004 M FRA
86 N HUGUET Antoine Chilperic 2003 M FRA
87 N BERISSON Nathan 2003 M FRA MURET CE (FRA)
88 N DANSICARE Mathis 2002 M FRA HOUILLES GO (FRA)
89 N CHARPENTIER Julien 2002 M FRA PAYS AIX (FRA)
90 N VAVOUIL Raphael 2003 M FRA
90 N MARTINS Clement 2002 M FRA PALAISEAU (FRA)
90 N LEONARD Alexandre 2003 M BEL CE de Neufchateau (BEL)
93 N BAUDCHON Julien 1900 M FRA
94 N DORISON Anton 2004 M FRA
95 N MAOCEC Baptiste 2003 M FRA ST MEDARD (FRA)
96 N MIOMANDRE Charles 2002 M FRA NANTES NEC (FRA)
97 N GASPERINI Loïc 2003 M BEL CRE Huy (BEL)
98 N EMERY Felix 2001 M FRA LILLE UC (FRA)
99 N JEANJEAN Romain 2004 M FRA
100 N DELAUNE Thibault 2004 M FRA
101 N SICARD Emilien 2003 M FRA ASM BELFORT (FRA)
102 N SCHULLER Guillaume 2000 M FRA CLERMONT OIS (FRA)
103 N LARDY Gautier 2003 M FRA VIENNE (FRA)
104 N JACOB VILLEDIEU Jules 2000 M FRA PARIS GARDER (FRA)
104 N LEFEVRE Alexandre 2000 M FRA COMPIEGNE CE (FRA)
106 N RUIS Marceau 2004 M FRA
107 N MILANO Alexander 2004 M ITA
108 N GENBRUGGE Sem 2004 M BEL De Maneschermer (BEL)
109 N TARGE Maxime 2001 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
110 N PEZENEC Ronan 2003 M FRA SENLIS 3A (FRA)
111 N FOURNIER Noe 2003 M FRA LYON SE (FRA)
112 N PECASTAINGS Antoine 2002 M FRA METZ SE (FRA)
112 N COUILLET Noé 1900 M FRA
112 N AUGUSTIN Sacha 2004 M FRA
115 N GOUPILLON Titouan 2000 M FRA HOUILLES GO (FRA)
116 N DANLEE Billy 2003 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
116 N LORY PETTERSSON Johan 2004 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
118 N GIRARDOT Emilien 2003 M FRA SOCHAUX MONT (FRA)
119 N TOURNIER Lucas 2001 M SUI CEM Morges (SUI)
120 N LAVALLÉE Damien 2002 M BEL CRE Huy (BEL)
121 N PRETET Arno 2002 M FRA MENNECY (FRA)
122 N CHASSIN Matthieu 2000 M FRA ANGOULEME (FRA)
123 N SELLIN Hugo 1900 M FRA
124 N GEORGI Arthur 2001 M FRA MENNECY (FRA)
125 N LECOMTE Julian 2003 M FRA
126 N PERIDY Louka 2004 M FRA
127 N DOPPIA Sylvain 2002 M FRA FORT DE F AE (FRA)
128 N BAILLY Jules 2003 M FRA ST AIGNAN (FRA)
129 N BARGE Dimitri 2004 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
129 N CHEVRY Enzo 1900 M FRA
129 N MARION Alexandre 2001 M FRA
132 N HENRION Flavien 2001 M FRA TORCY CE (FRA)
133 N MASSON Enguerand 1900 M FRA
134 N MARIN RIVEROS Nicolas 2002 M FRA PETIT BOURG (FRA)
135 N COSTA Thomas 2002 M FRA
136 N VRIGNAUD Adrien 2003 M FRA NANTES NEC (FRA)
137 N IZABELLE Paul 2001 M FRA PAYS AIX (FRA)
138 N BONNET Matteo 2003 M FRA CHILLY MAZAR (FRA)
139 N HERRMANN Amaury 2000 M FRA VINCENNES CE (FRA)
140 N 1st round DELAPRE Noa 1900 M FRA
141 N 1st round GASDEBLAY Flavien 2002 M FRA
141 N 1st round LEGEAY Matthieu 2003 M FRA MOISSY CRAMA (FRA)
143 N 1st round LOIZEAU Vital 2003 M FRA REZE ASB (FRA)
144 N 1st round BOHLY Pierre 2003 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
145 N 1st round CACHERA Alexandre 1900 M FRA
146 N 1st round LHUISSIER Baptiste 2002 M FRA NICE OGC (FRA)
147 N 1st round VANDER ELST Julien 2004 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
148 N 1st round CORBERAND Amaury 1900 M FRA
149 N 1st round ARS Thomas 1900 M FRA
150 N 1st round REINBOLD Ulysse 2002 M BEL CRE Huy (BEL)
151 N 1st round GUERRAND Stanislas 2003 M FRA PARIS TA (FRA)
152 N 1st round TURCHI Kenzo 2003 M FRA CAMBRAI CE (FRA)
153 N 1st round COLLOT Yoann 2000 M FRA
154 N 1st round LEMAIRE Augustin 1900 M FRA
155 N 1st round GEUDVERT Oscar 2004 M BEL CE de Neufchateau (BEL)
156 N 1st round POINTREAU Louis 2002 M FRA LE VESINET (FRA)
157 N 1st round VANDE BROECK Theo 2001 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
158 N 1st round CATOIO Bastien 2002 M FRA MARSEILLE EC (FRA)
159 N 1st round SIMONS Arthur 2002 M FRA JOINV MOUSQ (FRA)
159 N 1st round EMERY Marius 2004 M FRA LILLE UC (FRA)
161 N 1st round CHARRIER Lorenzo 1900 M FRA
162 N 1st round BONNEAU Amaury 2002 M FRA FERTE COSSON (FRA)
162 N 1st round MESONA Antonin 2002 M FRA
164 N 1st round SOU Arthur 2001 M FRA PARIS TA (FRA)
165 N 1st round DEFERME VAN GERVEN Jasper 2002 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
166 N 1st round GONTHIER Jeremy 2001 M FRA TORCY CE (FRA)
167 N 1st round DERNONCOURT DE PAEPE Antoine 1900 M FRA
168 N 1st round LOURTIOZ Valentin 1900 M FRA
169 N 1st round AMIOT Adrien 1900 M FRA