Back to list

Results

Babylon Cup
CZE Liberec
October 5, 2019 - October 6, 2019

Foil Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GAMKE Ella 2006 F GER TV Markkleeberg (GER)
2 N SPERKA Jazmin 2006 F HUN
3 N KUCHENBECKER Paula 2006 F GER FC Schkeuditz (GER)
3 N PROKESOVA Barbora 2006 F CZE
5 N ILLEKOVA Katerina 2008 F CZE
6 N ABELE Liene 2009 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
7 N OLSEN Nora 2007 F GER TV Markkleeberg (GER)
8 N FORGACH Rebeka 2007 F SVK KS Samorin (SVK)
9 N KUCHENBECKER Lotte 2008 F GER FC Schkeuditz (GER)
10 N ARNOLD Stella 2006 F GER Chemnitzer PSV (GER)
11 N ROSENSTENGEL Merle 2006 F GER KSV Weißwasser (GER)
12 N VALACSAY Anna 2008 F SVK KS Samorin (SVK)
13 N ROTH Annabelle 2006 F CZE USK Praha (CZE)
14 N VOJTOVA Tereza 2008 F CZE
15 N SIMKOVA Anna 2008 F CZE
16 N JOUKLOVÁ Julie 2006 F CZE
17 N WITTNER Isabel 2006 F AUT FU Krems (AUT)
18 N KROPACOVA Amálie 2006 F CZE
19 N DÖRING Antonia 2008 F GER TV Markkleeberg (GER)
20 N KRAMAROVA Kristyna 2006 F CZE
21 N FLASKOVA Viktorie 2007 F CZE Bohemians Praha (CZE)
22 N RANFT Abby 2007 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
23 N KARAFIATOVA Sofie 2007 F CZE
24 N HASKOVA Barbora 2007 F CZE
25 N SCHAEFEROVA Justyna 2008 F CZE
26 N FOJTOVÁ Karin 2007 F CZE Sokol Brno (CZE)
27 N KEBRLOVÁ Zuzana 2007 F CZE Sokol Brno (CZE)
28 N ARNOLD Eva 2007 F GER Chemnitzer PSV (GER)
29 N ŠANDOVÁ Sofie 2006 F CZE USK Praha (CZE)
30 N BURIANOVA Nela 2007 F CZE
31 N FOJTOVÁ Ingrid 2007 F CZE Sokol Brno (CZE)
32 N SÄNDIG Anne 2008 F GER FC Schkeuditz (GER)
33 N SCHWARZOVA Ester 2007 F CZE
34 N KROPACOVA Valerie 2009 F CZE
35 N STEPNICKOVA Barbora 2008 F CZE TJ Slezan Opava (CZE)
36 N DIMITROVA Violeta 2006 F CZE
37 N TABORSKA Sofie 2008 F CZE
38 N EVANGELISTA Gina 2006 F CZE
39 N ZBRANKOVA Anna 2007 F CZE Serm Liberec (CZE)
40 N SEIDEL Lavinia 1995 F GER
41 N KAVECKA Rut 2010 F CZE

Epee Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VOLAK Patrik 2007 M CZE
2 N WOJCIECHOWSKI Szymon 2006 M POL
3 N POS Theo 2006 M GBR
3 N WALKOWIAK Szymon 2006 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
5 N BEAUTYMAN Cador 2006 M GBR
5 N ADDO-DJAN Teodor 2006 M CZE
7 N HRADSKY Jakub 2006 M CZE
8 N ABED Hassan Hazem 2006 M KSA
9 N PETERSEN Ole 2007 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
10 N GUSTA Seweryn 2007 M POL Piast Gliwice (POL)
11 N SPREMBERG Paul 2006 M GER TV Markkleeberg (GER)
12 N STRBA Jakub 2006 M CZE
13 N KRACMAN Tomas 2006 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
14 N KUCHAR Matej 2006 M CZE SC Praha (CZE)
15 N WALLER Jonas 2008 M CZE
16 N KROMM Lukas 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
17 N KUKAN Jakub 2006 M CZE
18 N OSTALSKIY Ivan 2007 M CZE
19 N WALLER Adam 2007 M CZE
20 N DROBCZYK Franciszek 2007 M POL Piast Gliwice (POL)
21 N KETTLER VARKONYI Robert 2006 M HUN
22 N KORSELT Filip 2008 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
23 N MATUSKA Lukas 2008 M CZE
24 N KARNAGEL Leopold 2007 M GER TV Markkleeberg (GER)
25 N MALY Vojtech 2006 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
26 N SIROTEK Jakub 2008 M CZE
27 N HRADECKY Hynek 2008 M CZE SC Praha (CZE)
28 N ALBRECHT Anton 2006 M GER FC Leipzig (GER)
29 N MCGUINNESS Edward 2007 M CZE
30 N POSPISIL Matej 2006 M CZE
31 N BELASKA Lukas 2006 M CZE SC Praha (CZE)
32 N EVERS Luca Elias 2006 M GER FSV Görlitz (GER)
33 N GAISLER Jan 2007 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
34 N KOPECKÝ Bartoloměj 2006 M CZE USK Praha (CZE)
35 N MATERNA Jakub 2007 M CZE
36 N BÓR Karel 2007 M CZE
37 N SEJKORA Adam 2007 M CZE
38 N STASTNY Jan 2007 M CZE
39 N PARIZEK Simon Tadeas 2007 M CZE Dukla Praha (CZE)
40 N SOKOLOV Sevastyan 2006 M CZE
41 N RUZICKA Matyas 2008 M CZE
42 N BRYKNAR Patrik 2007 M CZE
43 N GAISLER Vojtech 2007 M CZE
44 N FECHNER Oskar 2007 M POL
45 N MATUSKA Martin 2006 M CZE
46 N HOLUSA Matyas 2007 M CZE USK Praha (CZE)
47 N FRIEDRICH Nils 2008 M GER FSV Görlitz (GER)
48 N KUTZERA Konstantin 2006 M GER FC Leipzig (GER)
49 N WEBER Korbinian 2008 M GER SV Medizin Bautzen (GER)
50 N ADAM Jan 2006 M CZE
51 N HREK Ignat 2007 M CZE
52 N RÖSELER Felix 2007 M GER FC Leipzig (GER)
53 N GIANNOLO Valerio 2008 M GER Frankfurter TV (GER)
54 N TRNKA Ondrej 2007 M CZE
55 N VON SONNTAG Julius Fridolin 2008 M GER FC Leipzig (GER)
56 N KOSTECKA Matyas 2008 M CZE
57 N PAVLICEK Stepan 2009 M CZE
58 N TICHY Josef 2007 M CZE
59 N SKALA Tadeáš 2008 M CZE
60 N SPINAR Herbert 2007 M CZE
61 N JIRUSKA Matej 2007 M CZE
62 N CHRISTIE Matteo 2008 M CZE
63 N VEJTASA Maxmilian 2008 M CZE
64 N RACKOVIC Jakub 2008 M CZE
65 N GEBHARDT Tobias 1999 M GER
66 N DAMBUK Timo 2007 M GER FC Bischofswerda (GER)
67 N FLEGL Martin 2009 M CZE
68 N KADERABEK Filip 2008 M CZE
69 N VONDRASEK Vojtech 2007 M CZE USK Praha (CZE)
70 N DUCHECEK Tomas 2006 M CZE
71 N NETROUFAL Marek 2008 M CZE
72 N HAVLIN Jakub 2007 M CZE SC Praha (CZE)
73 N HORNY Matyas 2006 M CZE VSK Humanita Praha (CZE)
74 N HLADUVKA Filip 2006 M CZE
75 N HOLAJ Matej 2008 M CZE
76 N VONDRASEK Matej 2009 M CZE
77 N KOSTAL Krystof 2008 M CZE SC Praha (CZE)
78 N DOLEJS Viktor 2007 M CZE
79 N RZOUNEK Kristian 2008 M CZE
80 N KOUREK Vojtech 2006 M CZE
81 N ZETHNER Adam 2007 M CZE
82 N TIKAL Rene 2008 M CZE
83 N LINHART Lukas 2008 M CZE
84 N DOBIAS Petr 2007 M CZE USK Praha (CZE)
85 N VOJACEK Krystof 2008 M CZE
86 N HRTANEK Patrik 2008 M CZE
86 N VRABLIK Milan 2009 M CZE
88 N SOUCEK David 2008 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
89 N SVOBODA Jakub 2009 M CZE
90 N SKALA Simon 2009 M CZE
91 N PAVLICEK Martin 2007 M CZE
92 N NOVAK Jakub 2008 M CZE
93 N SKALA Ondřej 2009 M CZE
94 M Round KROGNER Vaclav 2008 M CZE

Foil Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHULZ Linus 2006 M GER OSC Potsdam (GER)
2 N SCHREIBER Felix 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
3 N BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern (GER)
3 N PETERSEN Ole 2007 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
5 N BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
6 N PHIELIPEIT Mateo 2007 M GER SC Berlin (GER)
7 N BOTLO Daniel 2006 M SVK KS Samorin (SVK)
8 N ABELE Reinis 2006 M LAT
9 N ROZMUS Jakub 2008 M SVK KS Samorin (SVK)
10 N GYÉN Simon 2007 M SVK KS Samorin (SVK)
11 N HOLY Lev 2006 M CZE Sokol Brno (CZE)
12 N BOGDANS Maksims 2006 M LAT Florete (LAT)
13 N BODIS Kristof 2006 M HUN
14 N KOPRDA Andrej 2007 M SVK KS Samorin (SVK)
15 N KORAB Tadeas 2007 M CZE
16 N KAVECKY Max 2008 M CZE
17 N VESELÝ Šimon 2006 M CZE
18 N SINDLER Jan 2006 M CZE
19 N STEPNICKA Petr 2006 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
20 N STRELOW Alexander 2006 M GER Dresdener FC (GER)
21 N KUCERA David 2006 M CZE
22 N ZDORS Markuss 2007 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
23 N AMBRUS Bence 2008 M SVK KS Samorin (SVK)
24 N HAUKE Dominique 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
25 N STLUKA Vojtěch 2006 M CZE
26 N MALY Patrik 2006 M CZE Bohemians Praha (CZE)
27 N STEPANEK Petr 2006 M CZE USK Praha (CZE)
28 N BRETSCHNEIDER Emil 2008 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
29 N BERGMANN Dominik 2008 M GER Dresdener FC (GER)
30 N LENC Ludek 2006 M CZE Serm Liberec (CZE)
31 N ABED Hassan Hazem 2006 M KSA
32 N NIKEL Ondrej 2006 M CZE
33 N HOLY Vojtech 2009 M CZE
34 N KARNAGEL Leopold 2007 M GER TV Markkleeberg (GER)
35 N GIERIG Raphael 2006 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
36 N PEREZ Marek 2008 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
37 N SIMON Manuel 2007 M GER TV Markkleeberg (GER)
38 N RENTZSCH Erik 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
39 N NEUMANN Henry 2007 M GER Dresdener FC (GER)
40 N VERIS Matyas 2007 M CZE
41 N ECKNER Lykko 2007 M GER Dresdener FC (GER)
42 N STELCL Marek 2007 M CZE Sokol Brno (CZE)
43 N VYSKOCIL Elias 2008 M CZE USK Praha (CZE)
44 N PÉNZES Miklós 2007 M SVK KS Samorin (SVK)
45 N POHLACK Konrad Alexander 2008 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
46 N PROKOP Adam 2006 M CZE
47 N HOPPE Adrian 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
48 N NEMAT Malte 2008 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
49 N HOPPE Duncan 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
50 N KAREL Vojtech 2007 M CZE Serm Liberec (CZE)
51 N RATZKA Ondrej 2008 M CZE
52 N VON SONNTAG Julius Fridolin 2008 M GER FC Leipzig (GER)
53 N VYSKALA Hynek 2006 M CZE
54 N GALA Jiri 2007 M CZE
55 N STELCL Maxim 2006 M CZE Sokol Brno (CZE)
56 M Round MEHNER Levy Etienne 2007 M GER Dresdener FC (GER)

Epee Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SZYMANSKA Aleksandra 2006 F POL
2 N PORWOL Liliana 2006 F POL RMKS Rybnik (POL)
3 N GOCZAL Alicja 2007 F POL
3 N RATYNA Magda 2007 F POL
5 N SAFRANKOVA Adela 2006 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
6 N COUFALOVA Natalie 2008 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
7 N HOLC Apolonia 2006 F POL
8 N ADAMCOVA Anita 2006 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
9 N CIBOROWSKA Gabriela 2006 F POL
10 N TITĚROVÁ Michaela 2006 F CZE
11 N ZAVITKOVSKA Zuzana 2008 F CZE
12 N MIKLENDOVÁ Valérie 2007 F CZE
13 N JEDRZEJEC Wiktoria 2007 F POL
14 N KACEROVA Katerina 2007 F CZE
15 N DEPTA Hanna 2006 F POL UKS ATLAS Tarnowo Podgorne (POL)
16 N KONECNA Petra 2006 F CZE
17 N SZYMANSKA Maja 2008 F POL
18 N WOLNY Tamara 2006 F POL
19 N DÖRING Antonia 2008 F GER TV Markkleeberg (GER)
20 N MAIER Paula-Marlen 2006 F GER FC Leipzig (GER)
21 N VALENTOVÁ Amálie 2007 F CZE SC Praha (CZE)
22 N TYRPEKLOVÁ Amélie 2006 F CZE SC Praha (CZE)
23 N PRINCOVA Marketa 2006 F CZE
24 N CEJNAROVÁ Barbora 2007 F CZE
25 N BARTELSENOVA Adriana 2006 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
26 N OLSEN Nora 2007 F GER TV Markkleeberg (GER)
27 N JIRMANN Mathilde 2006 F GER FC Leipzig (GER)
28 N ROVENSKA Emma 2007 F CZE
29 N VON BOGENDORFF Larissa Xenia 2006 F GER Chemnitzer PSV (GER)
30 N ŠVECOVÁ Klára 2006 F CZE
31 N SCHEYEROVA Helena 2007 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
32 N VYSLOUŽILOVÁ Vanda 2007 F CZE SC Praha (CZE)
33 N MATEJCKOVA Lucie 2006 F CZE
34 N FORMANOVA Elizabeth 2008 F CZE
35 N ENZMANN Eva 2006 F GER FC Leipzig (GER)
36 N MIHALCOVÁ Klára 2006 F CZE SC Praha (CZE)
37 N KUBIK Natalia 2008 F POL
38 N HALAS Hanna 2007 F POL
39 N BUCSA Ioana 2007 F ROU
40 N KAHABKOVA Eliska 2008 F CZE
41 N KNAPP Vanessa 2006 F GER Dresdener FC (GER)
42 N FRANKOVÁ Anna 2007 F CZE
43 N BALINTOVA Barbora 2007 F CZE
44 N WESTPHAL Sharona 2006 F GER FC Leipzig (GER)
45 N TATROWSKA Tatiana 2006 F POL
46 N TVARŮŽKOVÁ Karolína 2007 F CZE
47 N LANDGRAFOVA Veronika 2008 F CZE
48 N STUDENA Ema 2007 F CZE
49 N PERA Natalia 2007 F POL
50 N ADAMCOVA Sarka 2006 F CZE
51 N BERNATOVA Sarka 2008 F CZE
52 N ZETHNEROVA Atenea 2006 F CZE
53 N MARTINEZ Carlota 2007 F CZE
54 N KINCLOVA Ema 2008 F CZE
55 N ANDEROVA Vilemina 2009 F CZE
56 N KORBELOVA Zofie 2007 F CZE
57 N VYCHOPNOVA Antonie 2008 F CZE
58 N VÁCHOVÁ Kristýna 2007 F CZE
59 N MANOVA Anna 2007 F CZE
60 N SEIDEL Lavinia 1995 F GER
61 N ZEMANOVA Hana 2008 F CZE