Back to list

Results

Jugendturnier
GER Weilheim
September 29, 2019 - September 29, 2019

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHMID Linda 2003 F GER TV Augsburg (GER)
2 N ILLIG Fiona 2006 F GER TV Kaufbeuren (GER)
3 N SILVESTRO Laura 2003 F GER FC Gröbenzell (GER)
3 N REUTHNER Johanna 2005 F GER TSV Weilheim (GER)
5 N RIEMER Jana-Ada 2006 F GER TV Kaufbeuren (GER)
6 N SCHMID Sarah 2003 F GER TSV Oberammergau (GER)
7 N BÜNNING Aenne 2006 F GER TSV Weilheim (GER)
8 N MÜLLER Tiziana 2004 F GER MTV Ingolstadt (GER)

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TATZKO Jonte Finn 2004 M GER Nürnberger FC (GER)
2 N KONJAEV Marco 2003 M GER TV Ingolstadt (GER)
3 N BEHNKE Otto 2003 M GER TV Augsburg (GER)
3 N VON JONQUIERES Johannes 2005 M GER TSV Oberammergau (GER)
5 N HARTWIG Albert 2005 M GER FC Gröbenzell (GER)
6 N ZIMMERMANN Felix 2004 M GER TSV Trudering (GER)
7 N ZU STOLBERG Ferdinand 2003 M GER TV Augsburg (GER)
8 N HANEL Moritz 2004 M GER Fechtclub München (GER)
9 N LUBIN Mark 2005 M GER MTV Ingolstadt (GER)
9 N REINEKE Nepomuk 2006 M GER TSV Oberammergau (GER)
11 N BRUNNER Maximilian 2005 M GER TSV Oberammergau (GER)
12 N GREITER Leo 2003 M GER TV Augsburg (GER)

Epee Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ILLIG Fiona 2006 F GER TV Kaufbeuren (GER)
2 N YOOSEFI Daria 2007 F GER TV Augsburg (GER)
3 N MEIER Nana 2005 F GER Fechtclub München (GER)
3 N KIRMSER Anaïs 2005 F GER TSV Trudering (GER)
5 N WALDMANN Victoria 2008 F GER TV Augsburg (GER)
6 N WINKER Paula 2008 F GER TV Augsburg (GER)
7 N RIEMER Jana-Ada 2006 F GER TV Kaufbeuren (GER)
8 N CIVAN Tuana 2008 F GER TSV Oberammergau (GER)
9 N REUTHNER Johanna 2005 F GER TSV Weilheim (GER)
10 N SUPE Aylin 2007 F GER TV Augsburg (GER)
11 N BÜNNING Aenne 2006 F GER TSV Weilheim (GER)
12 N KRAUSE Leni 2008 F GER TV Augsburg (GER)

Epee Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VON JONQUIERES Johannes 2005 M GER TSV Oberammergau (GER)
2 N REINEKE Nepomuk 2006 M GER TSV Oberammergau (GER)
3 N WINKER Leonard 2007 M GER TV Augsburg (GER)
3 N LUBIN Mark 2005 M GER MTV Ingolstadt (GER)
5 N LEITL Johannes 2005 M GER TSV Weilheim (GER)
6 N HARTWIG Albert 2005 M GER FC Gröbenzell (GER)
7 N BRUNNER Maximilian 2005 M GER TSV Oberammergau (GER)
8 N HAAS Dominik 2006 M GER Fechtclub München (GER)
9 N KALLINTERIS Noah 2006 M GER Fechtclub München (GER)
10 N SAILER Dominic 2005 M GER TSV Weilheim (GER)
11 N REINECKE Jonas 2006 M GER MTV München (GER)
12 N KRAUSE Levi 2008 M GER TV Augsburg (GER)
13 N FITZ Simon 2005 M GER TV Augsburg (GER)
14 N DÄNZER-VANOTTI Joshua 2006 M GER Fechtclub München (GER)