Back to list

Results

Trofeu International Sabadell
ESP Barcelona (Sabadell)
October 27, 2019 - October 27, 2019

Foil Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KANO Minami 1996 F JPN
2 N BERTHIER Amita 2000 F SGP Z Fencing (SGP)
3 N MARINO Maria 1993 F ESP CEO-PO (ESP)
3 N TANGHERLINI Elena 1998 F ITA
5 N TOFFOLON Giuditta Camilla 1999 F ITA
6 N RYAN Kelleigh 1987 F CAN
7 N BORELLA Claudia 1997 F ITA
8 N CAULFIELD Jane 2001 F CAN
9 N BOLDOR Ana 1997 F ROU CSU Timisoara (ROU)
10 N LIU Cynthia 2000 F CAN
11 N LIN Annie 2002 F CAN
12 N BULCAO Ana Beatriz 1993 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
12 N DIAZ ESCALONA Maria Teresa 1997 F ESP CCC-M (ESP)
14 N BATENINA Olga 1998 F RUS
15 N FANG Sabrina 2005 F CAN
16 N GUO Jessica Zi Jia 2005 F CAN
17 N MELNIKOVA Maria 1997 F RUS
18 N RAPAUD Astrid 1992 F FRA TEAM FLEURET (FRA)
19 N BEARDMORE Kate 1997 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
20 N BITTEROVA Kitti 1997 F SVK KS Samorin (SVK)
21 N VIDAL Alice 1994 F FRA PARIS TA (FRA)
22 N GIMENEZ Isis 1990 F VEN
23 N MAK Tinney 2003 F CAN
24 N CARIDE Marta 2001 F POR SCP (POR)
24 N PUGLIA Serena 1999 F ITA
26 N OJEDA Barbara 1993 F ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
27 N CASTRO Ariadna 2001 F ESP CCC-M (ESP)
28 N BRETEAU Andrea 1998 F ESP CCC-M (ESP)
29 N BEARDMORE Emily 2002 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
30 N KNOWLES Alice 2002 F GBR
31 N OSENDE Carmen 2004 F ESP
32 N ENRIGHT Irene 1977 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
33 N SIRBU Teodora 1999 F ROU CSU Timisoara (ROU)
34 N FIGUEREDO SIERRA Maria Jose 2001 F COL
35 N MAGYAR Petra 1994 F ROU CSU Timisoara (ROU)
36 N KWOK Rachel 1989 F GBR Academy (GBR)
37 N DOCAVO Elena 2004 F ESP
38 N MARTIN CABELLO Maria Angeles 2004 F ESP
39 N ALONSO Laura 2000 F ESP
40 N DIAZ OCAMPO Lucia 2001 F ESP CEB-M (ESP)
40 N LAZIN Alexandra 1998 F ROU CS Satu Mare (ROU)
42 N ESTELA Esther 1993 F ESP
43 N 1st round OJEDA Marina 1998 F ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
44 N 1st round VICENTE Natalia 2001 F ESP CEB-M (ESP)
45 N 1st round TAYLOR Beatrice 1976 F GBR Academy (GBR)
46 N 1st round FORNASIER Alessia 2001 F ITA
46 N 1st round MARTINEZ LOPEZ Andrea 1998 F ESP SAMA-M (ESP)
46 N 1st round TAY Yu Ling 1987 F SGP
49 N 1st round COUZOFF Amalia 1984 F GBR Academy (GBR)
50 N 1st round BARRA Carmen Pilar 2003 F ESP
51 N 1st round RUIZ RAMOS Almudena 2002 F ESP
52 N 1st round LECHUGA Paula 2001 F ESP CESJV-B (ESP)
53 N 1st round DIAZ MARTINEZ Maria Alejandra 1998 F COL
54 N 1st round COLMENAR Angela 2003 F ESP

Foil Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava (CRO)
2 N SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
3 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
3 N LAURIA Lorenz 1999 M ITA CS Bolzano (ITA)
5 N PIERALISI Leonardo 2001 M ITA
6 N CHARREU Jose 1998 M POR
7 N LIM Joshua Ian 1996 M SGP Blade (SGP)
8 N PACHON Santiago 1990 M COL CE SAM de Barcelona (ESP)
9 N PIANTINI Niccolo 1997 M ITA
10 N MABILEAU Louis 1998 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
11 N SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
12 N SALVO Francesco 1998 M ITA
13 N LORENZON Tommaso 2001 M ITA
14 N BONTEMS Pierre Olivier 1988 M CAN VANDOEUVRE (FRA)
15 N GAUDREAU-POLLENDER Julien 1988 M CAN
16 N CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
17 N CAI Alex 2000 M CAN
18 N SHIMBO Heitor 1983 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
19 N LEON Victor 1995 M VEN
20 N CHAN Kevin Jerrold 1998 M SGP Blade (SGP)
21 N GARCIA PRADO Yago 1998 M ESP
22 N DELBERGUE Luis Alfonso 1998 M ESP FED-M (ESP)
23 N BROSNAN James 1994 M IRL Salle Paul Fencing Club (GBR)
24 N DAVID Maxime 1989 M CAN
25 N TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
26 N JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
27 N GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
28 N PRATS Mathieu 2001 M FRA
29 N GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
30 N DUBE Charles-Hugo 1998 M CAN
31 N OU Feng Ming 1987 M TPE
32 N SCHUBERT Max 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
33 N MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
34 N PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
35 N ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
36 N GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
37 N HAY Gavin 2000 M CAN
38 N KRALIK Andrej 1991 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
39 N LACASTA Daniel 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
40 N MURILLO DIAZ Jorge Eduardo 2000 M COL
41 N HOLLAND Niklas 2002 M CAN OFC Bonn (GER)
42 N BOJANOV Boris 1999 M CAN
43 N GRAJALES MENA Miguel Angel 2001 M COL
44 N CHARREU Antonio 2002 M POR A.E.J.G. (POR)
45 N BODO Benjamin 1998 M ROU CSU Timisoara (ROU)
46 N BRAVO Sahel 2003 M ESP
47 N FERNANDEZ HERNANDEZ Erik 2001 M ESP CESJV-B (ESP)
48 N MARCOS PERAL Enrique 2000 M ESP CCC-M (ESP)
49 N NUNEZ ARANDA Rafael 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
50 N PAGE James 1999 M GBR Fencers Club London (GBR)
51 N DIAZ HIGUERAS Luis 2003 M ESP
52 N GOMEZ Eloy 2002 M ESP
52 N VARGAS ESCOBAR Tomas 2001 M COL
54 N FERNANDEZ HERNANDEZ Alan 2004 M ESP CESJV-B (ESP)
55 N DIAZ ESCALONA Mario 2002 M ESP CCC-M (ESP)
56 N PARRA COLLAZOS Fabian Andres 1993 M COL
57 N DELBERGUE Guillermo 1994 M ESP CCC-M (ESP)
58 N COLMENAR Federico 2004 M ESP
59 N PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
60 N HERNANDO SANZ Jorge 1994 M ESP SAMA-M (ESP)
61 N LOPEZ GOMEZ Jose Miguel 1999 M ESP CEH-H (ESP)
62 N GONZALEZ ANDRE Julio 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
63 N ZABALA Juan 2003 M ESP CCC-M (ESP)
64 N QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA
65 N ZHANG Zhenggang 1989 M SGP ABF Singapore (SGP)
66 N DE PAZ Vidal 2004 M ESP ATENEO-M (ESP)
67 N FAYOS Adrian 1994 M ESP CEB-M (ESP)
68 N PERRIN Camille 1993 M FRA PARIS RCF (FRA)
69 N GARCIA MORENO Alejandro 2001 M ESP ATENEO-M (ESP)
70 N MANUEL Francisco Xavier Da Rosa Chocolate 1997 M ANG
71 N BALLESTER Oriol 2003 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
72 N SANTANA Alejandro 2002 M ESP ATENEO-M (ESP)
73 N KAUTH Levin 2001 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
74 N ESMENDIA Xavier 1998 M ESP CESJV-B (ESP)
75 N URRUTIA Joan 1998 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
76 N RULL Alberto 2004 M ESP
77 N FERRERES Joan 1993 M ESP CESJV-B (ESP)
78 N RAMIREZ LARENA Alejandro 2002 M ESP
79 N 1st round ROMERO REVILLA Julian 2002 M ESP
80 N 1st round MACCHIAROLA Alessandro 1982 M ESP
81 N 1st round RODRIGUEZ DOMINGUEZ Jaime 1999 M ESP FED-M (ESP)
82 N 1st round MORENO Javier 1998 M ESP CE-M (ESP)
83 N 1st round MOLINERO Felipe 2004 M ESP
84 N 1st round GARCIA BALLESTER Felix 1987 M ESP
85 N 1st round SOLDEVILLA Eric 1998 M ESP
86 N 1st round DE DIEGO Dario 2004 M ESP
87 N 1st round PEREZ DIAZ Sergio 1997 M ESP CEB-M (ESP)
88 N 1st round MARINO Gonzalo 2003 M ESP
89 N 1st round VIEU Bruno 2003 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
90 N 1st round BORJAS Pablo Enrique 1992 M ESP
91 N 1st round VELA Bruno 2004 M ESP
92 N 1st round LLOPIS Adrian 1989 M ESP
92 N 1st round DEDEU Bernat 1979 M ESP
94 N 1st round ROMERO ORTIN Hector 2006 M ESP
95 N 1st round MARTIN CABELLO Diego 2004 M ESP
95 N 1st round SCHIRONE Stefano 1985 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
97 N 1st round AINAGA Eric 2004 M ESP
A 1st round CALVO Yann 2001 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)