Back to list

Results

13. Kleiner Weißer Bär
GER Berlin
September 14, 2019 - September 15, 2019

Epee Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PAULAECK Alma 2009 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
2 N WILHELM Nadja 2009 F GER FC Berlin Südwest (GER)
3 N MISIEWICZ Julia 2009 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
4 N TOLYZ Aniela 2009 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
5 N CHAMAILOV Chanelle 2010 F GER OSC Berlin (GER)
6 N FECHNER Sofie 2009 F POL
7 N BANAS Antonina 2010 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)

Epee Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZAKHARIA Jouani 2009 M GER FC Grunewald (GER)
2 N EBERWEIN Ferdinand 2009 M AUT AF&Historie Berlin e.V. (GER)
3 N STARKE Adrian 2009 M GER OSC Berlin (GER)
4 N MÜNCHEHOFE Stefan 2010 M GER FC Berlin Südwest (GER)
6 N WEGNER Juri 2009 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
7 N PAULAECK Fritz 2009 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
8 N UHLMANN Haye 2010 M GER FC Berlin Südwest (GER)
9 N KUSIAK Ignacy 2010 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
10 N KONIKOWSKI Grzegorz 2009 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
12 N PIESCIKOWSKI Wojciech 2010 M POL
13 N SCHATTENFROH Theodor 2009 M GER FC Berlin Südwest (GER)
14 N HALKOW Clemens 2009 M GER OSC Berlin (GER)

Epee Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MIELKE Lisa Marie 2005 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
2 N HELMRATH Emilia 2005 F GER OSC Berlin (GER)
3 N BRÜCKNER Johanna 2005 F GER FC Berlin Südwest (GER)
3 N CIBOROWSKA Gabriela 2006 F POL
5 N JACOBS LEON Maria Isabella 2005 F GER OSC Berlin (GER)
6 N DEPTA Hanna 2006 F POL UKS ATLAS Tarnowo Podgorne (POL)
7 N RADZIK Dominika 2007 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
8 N TITĚROVÁ Michaela 2006 F CZE
9 N SCHERBAKOV Alina 2006 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
10 N SCHATTENFROH Magdalena 2005 F GER FC Berlin Südwest (GER)
11 N REINKE Sophie 2006 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
12 N ARIELI Maayan 2006 F ISR FC Grunewald (GER)
14 N ABOUBAKAR Jamila 2007 F GER FC Berlin Südwest (GER)
15 N ZIEGLEROVÁ Adéla 2005 F CZE
16 N ROY Anaelle 2006 F FRA FC Berlin Südwest (GER)
17 N HELMRATH Antonia 2007 F GER OSC Berlin (GER)
19 N GREGORCZYK Zuzanna 2008 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
20 N PERA Natalia 2007 F POL
21 N Round URBANKOVA Klara 2005 F CZE
22 N Round NETZEBANDT Thula Maj 2007 F GER FC Berlin Südwest (GER)
23 N Round ADAMCIC Milena 2006 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
23 N Round RICHTER Hannah 2006 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
25 N Round PREUß Marlit 2006 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)

Epee Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BESKOROVAINYI Anton 2005 M GER FC Berlin Südwest (GER)
2 N SCHNEIDER Tim Raymond 2005 M GER FG Segeberg (GER)
3 N DEPARADE Larón 2006 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
3 N NAD Viktor Matti 2006 M GER FC Grunewald (GER)
5 N KROMM Lukas 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
6 N VOERSAA Christian 2005 M DEN Vejle FK (DEN)
7 N SLEDZINSKI Ziemowit 2005 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
8 N LANGE Hinrich 2005 M GER FG Segeberg (GER)
9 N ENGELHAUPT Anton Oskar 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
10 N DOBRAWA Julin 2006 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
11 N DORASZELSKI Mark 2006 M GER OSC Berlin (GER)
12 N EMILIANOWICZ Mateusz 2005 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
13 N ZAWADKA Til Marlon 2006 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
14 N HAMERSKI Aleksander 2006 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
15 N WALLA Aaron 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
16 N LANGE Magnus 2007 M GER FG Segeberg (GER)
17 N KRÜGER Jonas Frederik 2006 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
17 N LANGE Jesper 2007 M GER FG Segeberg (GER)
19 N UNGUREIT Luca 2006 M GER OSC Berlin (GER)
20 N KÜHL Richard 2005 M GER FC Berlin Südwest (GER)
21 N Round JANITZ Louis Rafael 2007 M GER FC Berlin Südwest (GER)
23 N Round CASSAU Kasimir 2005 M GER OSC Berlin (GER)
24 N Round KELM Alexander 2006 M GER OSC Berlin (GER)
25 N Round KESTLER Felix 2008 M GER FC Berlin Südwest (GER)

Epee Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRIGEWSKI Joy 2007 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
2 N NETZEBANDT Thula Maj 2007 F GER FC Berlin Südwest (GER)
3 N ABOUBAKAR Jamila 2007 F GER FC Berlin Südwest (GER)
3 N HELMRATH Antonia 2007 F GER OSC Berlin (GER)
5 N REDLICH Marlene 2007 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
6 N FALKENBERG Philine 2008 F GER AF&Historie Berlin e.V. (GER)
7 N HANSEN Alva 2008 F GER OSC Berlin (GER)
8 N SCHILD Samantha 2008 F GER AF&Historie Berlin e.V. (GER)
9 N WEIDEHOFF Leonie Danielle 2008 F GER OSC Berlin (GER)

Epee Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FECHNER Oskar 2007 M POL
2 N SINGH SUD Sebastian 2008 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
3 N FREUND Julian 2007 M GER OSC Berlin (GER)
3 N JANITZ Louis Rafael 2007 M GER FC Berlin Südwest (GER)
5 N NICKEL Simon 2007 M GER OSC Berlin (GER)
6 N DUDA Denis Wolfgang 2007 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
7 N KESTLER Felix 2008 M GER FC Berlin Südwest (GER)
8 N ROSENOW Paul 2007 M GER FG Segeberg (GER)
9 N GRÖNEBAUM August 2007 M GER OSC Berlin (GER)
10 N ZEISER Leonard 2008 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
11 N CHEN Amnon 2007 M GER FC Berlin Südwest (GER)