Back to list

Results

Hessische Jugend-Meisterschaft
GER Bensheim
February 29, 2020 - March 1, 2020

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ENDLÉ Filip 2003 M FRA Eintracht Frankfurt (GER)
2 N DERGAY David 2004 M GER FC Offenbach (GER)
3 N EHRINGHAUS Mika 2004 M GER TV Dillenburg (GER)
3 N FARKAS Bulcsú 2005 M HUN
5 N ATTA Leopold 2004 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
6 N HOLLENBACH Nick 2004 M GER BW Schneidhain (GER)
7 N SCHMIDT Jann-Rouven 2005 M GER TV Dillenburg (GER)
8 N WOSCHNAGG Karl 2003 M GER BW Schneidhain (GER)
9 N RYAPOV Kaloyan 2005 M BUL Eintracht Frankfurt (GER)
10 N LANGNER Georg 2004 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
11 N RIEGER Joshua 2004 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
12 N DITTMAR Max 2004 M GER Darmstädter FC (GER)
13 N WIESEMANN Thorben 2005 M GER SSG Bensheim (GER)
14 N SCHMIDT Marko Kurt 2004 M GER FC Offenbach (GER)
15 N MÜLLER-GEBEL Yorck 2003 M GER BW Schneidhain (GER)
16 N KURR Moritz 2005 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
17 N MÜLLER-GEBEL Arik 2006 M GER BW Schneidhain (GER)
18 N NÄHRING Till 2004 M GER TV Dillenburg (GER)
19 N REINING Riccardo 2003 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
20 N IXKES Tamino Gabriel Che Maria 2006 M GER Frankfurter TV (GER)
21 N ASCHMANN Johann 2003 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
22 N KUHN Lukas 2004 M GER FC Rüsselsheim (GER)
23 N NOUR-ELDIN Ahmed 2006 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
24 N DONATI Federico 2005 M ITA Darmstädter FC (GER)
25 N GLASER Moritz 2006 M GER FC Kassel (GER)
26 N EHRENBERG Theo 2006 M GER SSG Bensheim (GER)
27 N QUABECK Julian 2005 M GER FC Rüsselsheim (GER)
28 N KALUGIN Philipp 2004 M GER FC Rüsselsheim (GER)

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N EL AYARI Julia 2003 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
2 N BOXHEIMER Sonja 2005 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
3 N KRÜGER Eléa 2003 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
3 N ULLRICH Nina 2004 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
5 N ULLRICH Clara 2004 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
6 N NOUR-ELDIN Nareman 2004 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
7 N SÜVERN Elisa 2003 F GER FC Kassel (GER)
8 N DÖRR Mailin 2005 F GER FC Offenbach (GER)
9 N BOCK Lola Marie 2003 F GER FC Offenbach (GER)
10 N MÄRZHÄUSER Gioia 2003 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
11 N LAUERWALD Mathilda 2006 F GER FC Kassel (GER)
12 N HENRICH Lillian Charlize 2006 F GER TV Dillenburg (GER)
13 N METZNER Romy 2004 F GER FC Offenbach (GER)
14 N SCHOLZ Kira 2005 F GER SSG Bensheim (GER)
16 N SPENHOFF Leonie 2005 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
17 N HUCK Christine-Anne 2004 F GER SSG Bensheim (GER)
18 N KÜHN Nele 2005 F GER Wiesbadener FC (GER)
19 N STEINER Greta 2005 F GER FC Offenbach (GER)

Epee Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HEINECKE Max-Julius 2007 M GER TV Dillenburg (GER)
2 N GERNDT Jan 2007 M GER TV Dillenburg (GER)
3 N ZIEGLER Leo 2007 M GER Darmstädter FC (GER)
3 N MARTIN Jasper 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
5 N HERTWECK Andri 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
6 N DENG Levi 2008 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
7 N GIANNOLO Valerio 2008 M GER Frankfurter TV (GER)
8 N MIKES Julian 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
9 N MÄDER Noah 2007 M GER Darmstädter FC (GER)
10 N JAISWAL Vedant 2007 M GER Darmstädter FC (GER)
11 N GÜTTLER Maximilian 2008 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
12 N SELIMOVIC Bilal 2007 M GER FC Offenbach (GER)
13 N HOFFMANN Max 2008 M GER FC Offenbach (GER)
14 N RENKEWITZ Justus Emanuel 2007 M GER FC Kassel (GER)
15 N BUCHERT Leon 2007 M GER BW Schneidhain (GER)
16 N BUCHERT Lukas 2007 M GER BW Schneidhain (GER)
17 N KOHLER Moritz 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
18 N ZVEREV Tim 2007 M GER Frankfurter TV (GER)
19 N OTTO Bo 2007 M GER Frankfurter TV (GER)
20 N CONNOR Andrew 2007 M GER SSG Bensheim (GER)
21 N FASSER Maurice 2007 M GER SSG Bensheim (GER)
22 N PATEL Milan 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
23 N DÖPP Jonas 2007 M GER SSG Bensheim (GER)
24 N EBERLEIN Philip 2007 M GER SSG Bensheim (GER)
25 N BACKS Morten 2008 M GER SSG Bensheim (GER)

Epee Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N AYTEKIN Cagla 2007 F TUR Eintracht Frankfurt (GER)
2 N KUNISCH Matilda 2007 F GER FC Offenbach (GER)
3 N FRICKE Fiona 2007 F GER FC Offenbach (GER)
3 N STERNBERG Ina 2008 F GER FC Offenbach (GER)
5 N CEVIKOL Eda 2007 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
6 N RÜHL Emma 2007 F GER FC Kassel (GER)
7 N SHA Chuyi 2007 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
8 N HAUK Eva 2007 F GER Frankfurter TV (GER)
9 N GLASER Pauline 2008 F GER FC Kassel (GER)
10 N WERNER Selina 2007 F GER Darmstädter FC (GER)
11 N DAPP Ida Marie 2007 F GER FC Offenbach (GER)
12 N GUO Belle 2008 F USA SSG Bensheim (GER)
13 N RÜTHERS Charlotta 2007 F GER SSG Bensheim (GER)
14 N ASCHMANN Katharin 2008 F GER Eintracht Frankfurt (GER)

Epee Women's U13 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N AYTEKIN Cagla 2007 F TUR Eintracht Frankfurt (GER)
1 N ASCHMANN Katharin 2008 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
1 N CEVIKOL Eda 2007 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
1 N SHA Chuyi 2007 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
2 N STERNBERG Ina 2008 F GER FC Offenbach (GER)
2 N DAPP Ida Marie 2007 F GER FC Offenbach (GER)
2 N KUNISCH Matilda 2007 F GER FC Offenbach (GER)
2 N FRICKE Fiona 2007 F GER FC Offenbach (GER)
3 N HAUK Eva 2007 F GER Frankfurter TV (GER)
3 N GLASER Pauline 2008 F GER FC Kassel (GER)
3 N RÜHL Emma 2007 F GER FC Kassel (GER)

Epee Men's U13 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HERTWECK Andri 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
1 N DENG Levi 2008 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
1 N MARTIN Jasper 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
1 N MIKES Julian 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
2 N JAISWAL Vedant 2007 M GER Darmstädter FC (GER)
2 N MÄDER Noah 2007 M GER Darmstädter FC (GER)
2 N ZIEGLER Leo 2007 M GER Darmstädter FC (GER)
2 N HEINECKE Max-Julius 2007 M GER TV Dillenburg (GER)
3 N HOFFMANN Max 2008 M GER FC Offenbach (GER)
3 N GIANNOLO Valerio 2008 M GER Frankfurter TV (GER)
3 N SELIMOVIC Bilal 2007 M GER FC Offenbach (GER)
3 N OTTO Bo 2007 M GER Frankfurter TV (GER)
4 N BACKS Morten 2008 M GER SSG Bensheim (GER)
4 N EBERLEIN Philip 2007 M GER SSG Bensheim (GER)
4 N FASSER Maurice 2007 M GER SSG Bensheim (GER)

Epee Women's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N EL AYARI Julia 2003 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
1 N BOXHEIMER Sonja 2005 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
1 N KRÜGER Eléa 2003 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
1 N ULLRICH Nina 2004 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
2 N SÜVERN Elisa 2003 F GER FC Kassel (GER)
2 N LAUERWALD Mathilda 2006 F GER FC Kassel (GER)
2 N HENRICH Lillian Charlize 2006 F GER TV Dillenburg (GER)
3 N MÄRZHÄUSER Gioia 2003 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
3 N ULLRICH Clara 2004 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
3 N NOUR-ELDIN Nareman 2004 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
4 N BOCK Lola Marie 2003 F GER FC Offenbach (GER)
4 N METZNER Romy 2004 F GER FC Offenbach (GER)
4 N STEINER Greta 2005 F GER FC Offenbach (GER)
4 N DÖRR Mailin 2005 F GER FC Offenbach (GER)
5 N MEYER Jana 2005 F GER SSG Bensheim (GER)
5 N SCHOLZ Kira 2005 F GER SSG Bensheim (GER)
5 N FILBERT Luisa 2005 F GER SSG Bensheim (GER)

Epee Men's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ATTA Leopold 2004 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
1 N RIEGER Joshua 2004 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
1 N ENDLÉ Filip 2003 M FRA Eintracht Frankfurt (GER)
1 N REINING Riccardo 2003 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
2 N DERGAY David 2004 M GER FC Offenbach (GER)
2 N SCHMIDT Marko Kurt 2004 M GER FC Offenbach (GER)
2 N FARKAS Bulcsú 2005 M HUN
3 N NÄHRING Till 2004 M GER TV Dillenburg (GER)
3 N SCHMIDT Jann-Rouven 2005 M GER TV Dillenburg (GER)
3 N EHRINGHAUS Mika 2004 M GER TV Dillenburg (GER)
3 N GLASER Moritz 2006 M GER FC Kassel (GER)
4 N LANGNER Georg 2004 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
4 N ASCHMANN Johann 2003 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
4 N NOUR-ELDIN Ahmed 2006 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
4 N RYAPOV Kaloyan 2005 M BUL Eintracht Frankfurt (GER)
5 N HOLLENBACH Nick 2004 M GER BW Schneidhain (GER)
5 N WOSCHNAGG Karl 2003 M GER BW Schneidhain (GER)
5 N MÜLLER-GEBEL Arik 2006 M GER BW Schneidhain (GER)
5 N MÜLLER-GEBEL Yorck 2003 M GER BW Schneidhain (GER)

Epee Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FARKAS Bulcsú 2005 M HUN
2 N SCHMIDT Jann-Rouven 2005 M GER TV Dillenburg (GER)
3 N RYAPOV Kaloyan 2005 M BUL Eintracht Frankfurt (GER)
3 N MÜLLER-GEBEL Arik 2006 M GER BW Schneidhain (GER)
5 N KURR Moritz 2005 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
6 N ZYUMBYULEV Ognyan 2005 M BUL Eintracht Frankfurt (GER)
7 N WIESEMANN Thorben 2005 M GER SSG Bensheim (GER)
8 N NOUR-ELDIN Ahmed 2006 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
9 N MIKES Julian 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
10 N SPANIER Vincent 2006 M GER BW Schneidhain (GER)
11 N DONATI Federico 2005 M ITA Darmstädter FC (GER)
12 N IXKES Tamino Gabriel Che Maria 2006 M GER Frankfurter TV (GER)
13 N DENG Levi 2008 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
14 N GLASER Moritz 2006 M GER FC Kassel (GER)
15 N GIANNOLO Valerio 2008 M GER Frankfurter TV (GER)
16 N FOWLER Daniel 2006 M GER Darmstädter FC (GER)
17 N PHILIPPI Matteo 2006 M GER FC Kassel (GER)
18 N OCHMANN Rufus 2006 M GER Frankfurter TV (GER)
19 N HEINECKE Max-Julius 2007 M GER TV Dillenburg (GER)
20 N MARTIN Jasper 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
21 N MÄDER Noah 2007 M GER Darmstädter FC (GER)
22 N OTTO Bo 2007 M GER Frankfurter TV (GER)
23 N EHRENBERG Theo 2006 M GER SSG Bensheim (GER)
24 N HOFFMANN Max 2008 M GER FC Offenbach (GER)
25 N QUABECK Julian 2005 M GER FC Rüsselsheim (GER)
26 N WINKLER Fabian 2006 M GER SSG Bensheim (GER)
27 N JAISWAL Vedant 2007 M GER Darmstädter FC (GER)
28 N STAFFA Simon 2005 M GER SSG Bensheim (GER)
29 N THIEL Philipp 2006 M GER SSG Bensheim (GER)
30 N CHOLLET-RICARD Corentin 2005 M FRA Frankfurter TV (GER)
31 N LANGER Maximilian 2006 M GER SSG Bensheim (GER)

Epee Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N AYTEKIN Cagla 2007 F TUR Eintracht Frankfurt (GER)
2 N BOXHEIMER Sonja 2005 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
3 N FRICKE Fiona 2007 F GER FC Offenbach (GER)
3 N STERNBERG Ina 2008 F GER FC Offenbach (GER)
5 N KUNISCH Matilda 2007 F GER FC Offenbach (GER)
6 N HENRICH Lillian Charlize 2006 F GER TV Dillenburg (GER)
7 N GRASSEWITZ Franziska 2006 F GER FC Kassel (GER)
8 N STEINER Greta 2005 F GER FC Offenbach (GER)
9 N DÖRR Mailin 2005 F GER FC Offenbach (GER)
11 N CEVIKOL Eda 2007 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
12 N GLASER Pauline 2008 F GER FC Kassel (GER)
13 N RÜHL Emma 2007 F GER FC Kassel (GER)
14 N SPENHOFF Leonie 2005 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
15 N SCHOLZ Kira 2005 F GER SSG Bensheim (GER)
16 N LAUERWALD Mathilda 2006 F GER FC Kassel (GER)
17 N BESANT Cecile Rose Maria 2006 F GER Wiesbadener FC (GER)
18 N KÜHN Nele 2005 F GER Wiesbadener FC (GER)
19 N LICHTL Darlene 2005 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
20 N RIESKE Zita 2006 F GER Darmstädter FC (GER)
21 N DAPP Ida Marie 2007 F GER FC Offenbach (GER)
22 N SABEL Maja 2005 F GER Wiesbadener FC (GER)
23 N SCHEER Annika 2006 F GER Wiesbadener FC (GER)
24 N SHA Chuyi 2007 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
25 N RADVILAS Luise 2006 F GER Wiesbadener FC (GER)
26 N FILBERT Luisa 2005 F GER SSG Bensheim (GER)
26 N GUO Breeze-Kate 2006 F USA SSG Bensheim (GER)
28 N BÖHM Ella 2005 F GER Darmstädter FC (GER)
29 N STELLPFLUG Thea 2006 F GER Wiesbadener FC (GER)
30 N HUTHMANN Emily 2005 F GER Darmstädter FC (GER)
31 N MEYER Jana 2005 F GER SSG Bensheim (GER)

Epee Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BAYER Mighty Maitian 2009 M GER Frankfurter TV (GER)
2 N RUMMLER Jean 2009 M GER Darmstädter FC (GER)
3 N GIERSBACH Leonard 2009 M GER TV Dillenburg (GER)
3 N ARSHAVSKIY Maxim 2010 M UZB SSG Bensheim (GER)
5 N FEY Tom 2010 M GER SSG Bensheim (GER)
6 N HEUSER Tobias 2009 M GER Wiesbadener FC (GER)
7 N SCHLENKHOFF Levi 2009 M GER BW Schneidhain (GER)
8 N TONG Felix Kuo 2009 M CHN Eintracht Frankfurt (GER)
9 N SCHÄFER Paul 2009 M GER BW Schneidhain (GER)
10 N SIKORA Noah 2010 M GER Darmstädter FC (GER)
11 N SCHICK Kjell 2009 M GER Darmstädter FC (GER)
12 N WOIDELKO Raphael 2010 M GER SSG Bensheim (GER)
13 N GUICKING Joris 2009 M GER FC Kassel (GER)
14 N ZHANG Haomeng 2011 M CHN SSG Bensheim (GER)
15 N VOGT Leander 2011 M GER Darmstädter FC (GER)
16 N EGGENHOFER Linus 2010 M GER SSG Bensheim (GER)
17 N UNSAL Jakob 2010 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
18 N BAJGAR Marlon 2010 M GER SSG Bensheim (GER)
19 N HARTNAGEL Joschua 2011 M GER SSG Bensheim (GER)

Epee Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NOUR-ELDIN Nelly 2009 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
2 N SUN Pujia 2010 F CHN Eintracht Frankfurt (GER)
3 N NICKEL Tabea 2010 F GER TV Dillenburg (GER)
3 N WILHELM Alisa 2009 F GER Frankfurter TV (GER)
5 N MÜLLER Neele 2009 F GER TV Dillenburg (GER)
6 N FUNK Emilia 2009 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
7 N PFAFF Nika 2009 F GER TV Dillenburg (GER)
8 N KRÄTSCHMER Zoe 2010 F GER SSG Bensheim (GER)
9 N BACKS Luna 2012 F GER SSG Bensheim (GER)

Epee Women's U15 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BOXHEIMER Sonja 2005 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
1 N SPENHOFF Leonie 2005 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
1 N AYTEKIN Cagla 2007 F TUR Eintracht Frankfurt (GER)
1 N CEVIKOL Eda 2007 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
2 N KUNISCH Matilda 2007 F GER FC Offenbach (GER)
2 N DÖRR Mailin 2005 F GER FC Offenbach (GER)
2 N FRICKE Fiona 2007 F GER FC Offenbach (GER)
3 N MEYER Jana 2005 F GER SSG Bensheim (GER)
3 N HENRICH Lillian Charlize 2006 F GER TV Dillenburg (GER)
3 N SCHOLZ Kira 2005 F GER SSG Bensheim (GER)
3 N FILBERT Luisa 2005 F GER SSG Bensheim (GER)
4 N SABEL Maja 2005 F GER Wiesbadener FC (GER)
4 N KÜHN Nele 2005 F GER Wiesbadener FC (GER)
4 N BESANT Cecile Rose Maria 2006 F GER Wiesbadener FC (GER)
5 N STEINER Greta 2005 F GER FC Offenbach (GER)
5 N DAPP Ida Marie 2007 F GER FC Offenbach (GER)
5 N STERNBERG Ina 2008 F GER FC Offenbach (GER)
6 N RÜHL Emma 2007 F GER FC Kassel (GER)
6 N GRASSEWITZ Franziska 2006 F GER FC Kassel (GER)
6 N GLASER Pauline 2008 F GER FC Kassel (GER)
6 N LAUERWALD Mathilda 2006 F GER FC Kassel (GER)
7 N SCHEER Annika 2006 F GER Wiesbadener FC (GER)
7 N RADVILAS Luise 2006 F GER Wiesbadener FC (GER)
7 N STELLPFLUG Thea 2006 F GER Wiesbadener FC (GER)
8 N HUTHMANN Emily 2005 F GER Darmstädter FC (GER)
8 N BÖHM Ella 2005 F GER Darmstädter FC (GER)
8 N RIESKE Zita 2006 F GER Darmstädter FC (GER)

Epee Men's U15 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RYAPOV Kaloyan 2005 M BUL Eintracht Frankfurt (GER)
1 N NOUR-ELDIN Ahmed 2006 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
1 N KURR Moritz 2005 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
1 N ZYUMBYULEV Ognyan 2005 M BUL Eintracht Frankfurt (GER)
2 N SPANIER Vincent 2006 M GER BW Schneidhain (GER)
2 N MÜLLER-GEBEL Arik 2006 M GER BW Schneidhain (GER)
2 N HEINECKE Max-Julius 2007 M GER TV Dillenburg (GER)
2 N FRIES Maximilian 2005 M GER BW Schneidhain (GER)
3 N GLASER Moritz 2006 M GER FC Kassel (GER)
3 N PHILIPPI Matteo 2006 M GER FC Kassel (GER)
3 N SCHMIDT Jann-Rouven 2005 M GER TV Dillenburg (GER)
3 N FARKAS Bulcsú 2005 M HUN
4 N FOWLER Daniel 2006 M GER Darmstädter FC (GER)
4 N JAISWAL Vedant 2007 M GER Darmstädter FC (GER)
4 N MÄDER Noah 2007 M GER Darmstädter FC (GER)
4 N DONATI Federico 2005 M ITA Darmstädter FC (GER)
5 N OTTO Bo 2007 M GER Frankfurter TV (GER)
5 N OCHMANN Rufus 2006 M GER Frankfurter TV (GER)
5 N GIANNOLO Valerio 2008 M GER Frankfurter TV (GER)
5 N IXKES Tamino Gabriel Che Maria 2006 M GER Frankfurter TV (GER)
6 N WIESEMANN Thorben 2005 M GER SSG Bensheim (GER)
6 N WINKLER Fabian 2006 M GER SSG Bensheim (GER)
6 N LANGER Maximilian 2006 M GER SSG Bensheim (GER)
6 N EHRENBERG Theo 2006 M GER SSG Bensheim (GER)