Back to list

Results

Steinfurter Schloss
GER Burgsteinfurt
October 27, 2019 - October 27, 2019

Foil Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FAUL Paul-Luca 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N WRIEDT Nathan 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
3 N KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 N FRITSCHE Jan 2001 M GER MTV München (GER)
6 N KÖHLER Joey 2000 M GER SC Berlin (GER)
7 N DÖRFER Laurenz 2004 M GER OFC Bonn (GER)
8 N JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
9 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 N RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
11 N ARNDT Justin 2003 M GER Quernheimer FC (GER)
11 N BRAUN Noah 2002 M GER OFC Bonn (GER)
13 N HEGGE Maurus 2003 M GER TG Münster (GER)
14 N BAUKNECHT Maurice-Leon 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
15 N OTT Daniel 2001 M GER TG Münster (GER)
16 N STADLBAUER Florian 2001 M GER MTV München (GER)
17 N LÖHR Tom-Florin 2001 M GER TG Münster (GER)
18 N RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
19 N PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
20 N SEMBACH Philipp 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
21 N WILLIAMS David 2002 M GBR Millfield School (GBR)
22 N LAVALLÉE Damien 2002 M BEL CRE Huy (BEL)
23 N ENGELN Elias 2001 M GER OFC Bonn (GER)
24 N MEIER Richard 2001 M GER FS TG Würzburg (GER)
25 N GRÖTEKE Sebastiano 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
26 N KOLLER Korbinian 2001 M GER KTF Luitpold München (GER)
27 N ACKERMANN Leonardo 2000 M GER MTV München (GER)
27 N SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
29 N LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
30 N NEUMANN Jose Antolin 2001 M GER FSC Jena (GER)
31 N LENK Hendrik Dion 2002 M GER Dresdener FC (GER)
32 N NOWAK Hannes 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
33 N NIJS Mathieu 2002 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
34 N SCHMITZ-HÜBSCH Gregor 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
35 N FROHWEIN Moritz 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
36 N SAIFI Teymour 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
37 N SCHMIDT Friedrich 2003 M GER USC Magdeburg (GER)
38 N PEARCE Martin 2003 M GER MTV München (GER)
39 N HELM Leander 2003 M GER SC Berlin (GER)
40 N PUST Moritz 2002 M GER SC Berlin (GER)
41 N HÄßLER Arwed 2003 M GER FC Schkeuditz (GER)
42 N WALTER Lennard 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
43 N FERIZI Florian 2001 M GER TG Frankenthal (GER)
44 N SAUERMANN Tim 2001 M GER DFC Düsseldorf (GER)
45 N LINDNER Ruben 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
46 N MEIER Bernhard 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
47 N HEITZ Noah 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
48 N ZACHER Niklas 2003 M GER FSC Jena (GER)
49 N BÜTOW Leander 2001 M GER OFC Bonn (GER)
50 N EIDENMÜLLER Aaron 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
51 N BECKMANN Benedikt 2000 M GER SV Angern (GER)
52 N PENZ Leonard 2003 M GER PSV Stuttgart (GER)
53 N MACHETANZ Jasper 2003 M GER Dresdener FC (GER)
54 N DE JONG Nighel 2003 M NED Holland Schermen (NED)
54 N KLOSTERMANN Max 2004 M GER KTF Luitpold München (GER)
54 N THÖNNES Jorge 2004 M GER DFC Düsseldorf (GER)
57 N AHLVERS Philipp 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
58 N KLAUS Felix 2001 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
59 N FAßMANN Moritz 2003 M GER FC Schkeuditz (GER)
60 N EHRICH Marlon 2002 M GER SC Berlin (GER)
61 N SEEMANN Felix 2003 M GER DFC Düsseldorf (GER)
62 N HÖFLER Julius 2006 M GER TSG Weinheim (GER)
63 N STIEREN Niklas 2000 M GER FC Moers (GER)
64 N PROMMEL Wouter 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
65 N VELLMANNS Leonard 2003 M GER TG Münster (GER)
66 N SEMPER Leonard 2002 M GER SC Berlin (GER)
67 N WIEFEL Cedric 2002 M GER FSC Jena (GER)
67 N HOFFMANN Nils 2005 M GER TG Dörnigheim (GER)
69 N LENSCHOW Nick-Malte 2002 M GER MTV Soltau (GER)
70 N SCHMITZ Tom 2002 M GER OFC Bonn (GER)
71 N POLOTZEK Simon 2006 M GER FC Moers (GER)
72 N TIEDEMANN Julius 2001 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
73 N GOLLNICK Noah 2000 M GER Eintracht Hildesheim (GER)
74 N DEGLER Maurice 2000 M GER SC Berlin (GER)
75 N SCHARFENBERG Rasmus 2004 M GER VFL Pinneberg (GER)
75 N HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin (GER)
77 N SÄNDIG Jann 2001 M GER FC Schkeuditz (GER)
78 N LOESCHE Teo 2002 M GER FSC Jena (GER)
79 N WESTPHAL Erik 2001 M GER SC Berlin (GER)
80 N SLUMAN Patrick 2003 M NED Holland Schermen (NED)
81 N WANYAMA Sam 2004 M NED Holland Schermen (NED)
82 N HILBRANDT Alexander 2005 M GER FC Moers (GER)
83 N SAIFI Kiyan 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
84 N HAMPÓ Ole 2001 M GER TV Markkleeberg (GER)
85 N FRÖHLICH Moritz 2003 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
86 N RAITHEL Theo 2004 M GER FC Schkeuditz (GER)
87 N SNIJDER Ivo 2000 M NED
88 N PETRELLI Luca 2002 M NED SC Noord (NED)
89 N WAGNER Vincent 2004 M GER PSV Stuttgart (GER)
90 N REHDA Felix 2003 M GER FG Schwerin (GER)
91 N DIESTELKAMP Niklas 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
92 N VANDE BROECK Theo 2001 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
93 N WOLF Patrick 2003 M GER Dresdener FC (GER)
93 N KAPPL Arwin-Tobias 2003 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
95 N ASK Henri 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
95 N UHL Pascal Bernhard 2000 M GER TV Haueneberstein (GER)
97 N ROSSI Lorenzo 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
98 N FABER Justus 2004 M GER TV Jahn Siegen (GER)
99 N GRUN Nils 2003 M GER SC Berlin (GER)
100 N EMMERICH Jaron 2004 M GER TG Dörnigheim (GER)
101 N ENGFER Friedrich 2004 M GER FG Schwerin (GER)
102 N FRANKE Tim Ole 2004 M GER TV Haueneberstein (GER)
103 N MENZEL Toni 2002 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
104 N PFEIFFER Jonathan 2005 M GER Berliner FC (GER)
105 N PUHLMANN Kjell 2004 M GER SC Berlin (GER)
106 N BOCK Clemens 2002 M GER SV Alfeld (GER)
106 N MIRBACH Maximilian 2006 M GER Remscheider SV (GER)
108 N 1st round STUDENT Mika 2005 M GER FG Recklinghausen (GER)
108 N 1st round EMDE-MARBACH Nick 2005 M GER FC Moers (GER)
108 N 1st round BARENTHIEN Simon 2002 M GER TV Haueneberstein (GER)
111 N 1st round FLÖRICKE Ben 2002 M GER FSC Jena (GER)
111 N 1st round SCHMIDT Richard 2003 M GER USC Magdeburg (GER)
111 N 1st round WETZLAR Mattis 2003 M GER Quernheimer FC (GER)
114 N 1st round FAITZ Philip 2005 M GER TG Dörnigheim (GER)
115 N 1st round OFFERMANN Carsten 2000 M GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
116 N 1st round DUBISCHAR Julian 2002 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
117 N 1st round HASSE Malte 2002 M GER SV Alfeld (GER)
118 N 1st round RENARD Nolann 2004 M GER FSC Jena (GER)
119 N 1st round DE VRIES Oscar 2001 M NED SC Noord (NED)
120 N 1st round DE WAAL Sigert 2004 M NED Holland Schermen (NED)
121 N 1st round MUSCHE Paul 2002 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
122 N 1st round BISCHOF Finn 2005 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
123 N 1st round DEFERME VAN GERVEN Jasper 2002 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
124 N 1st round RIDDER Norwin 2002 M GER Dürener FC (GER)
125 N 1st round HARMS Tyler 2004 M GER SC Berlin (GER)
126 N 1st round SAUTNER Marcel 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
127 N 1st round ARNOLD Yannick 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
128 N 1st round BOSSERHOFF Nils 2005 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
129 N 1st round WASSENAAR Luis 2003 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
130 N 1st round BROCKER Malte 2004 M GER FG Schwerin (GER)
131 N 1st round MOGILIN Matvey 2005 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
132 N 1st round HUBER Felix 2003 M GER TV Haueneberstein (GER)
132 N 1st round KUSIAN Andreas 2004 M GER SV Angern (GER)
134 N 1st round HAGENE Emmanuel 2005 M GER FC Moers (GER)