Back to list

Results

Münsterland Cup
GER Burgsteinfurt
October 26, 2019 - October 26, 2019

Foil Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KLEIBRINK Benjamin 1985 M GER DFC Düsseldorf (GER)
2 N KLEIN Felix 1995 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N BRAUN Marius 1989 M GER KTF Luitpold München (GER)
3 N KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
6 N DE GREEF Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
7 N VEITENHEIMER Ciaran 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 N FAUL Paul-Luca 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
9 N VELLA Rosario 1998 M GER CTG Koblenz (GER)
10 N GOMBOS Tom 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
11 N SCHOPPA Dominik 1995 M GER OFC Bonn (GER)
12 N FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
13 N RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
14 N YUNO Elisha 1997 M NED Holland Schermen (NED)
15 N VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
16 N KOLLER Korbinian 2001 M GER KTF Luitpold München (GER)
17 N JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
18 N PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
19 N HAMLESCHER Magnus 1998 M GER OFC Bonn (GER)
20 N FROHWEIN Moritz 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
20 N WRIEDT Nathan 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
22 N SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
23 N LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
24 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
25 N OLBRICH Justus 1998 M GER MTV München (GER)
26 N FRITSCHE Jan 2001 M GER MTV München (GER)
27 N BRAUN Fabian 1997 M GER FSV Klarenthal (GER)
28 N ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
29 N TIEMANN Max 1998 M GER Fencing Team Bocholt (GER)
30 N STADLBAUER Florian 2001 M GER MTV München (GER)
31 N ARNDT Justin 2003 M GER Quernheimer FC (GER)
32 N FENS Julian 1998 M NED s.v. Pallas (NED)
33 N BRAUN Noah 2002 M GER OFC Bonn (GER)
34 N SEMBACH Philipp 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
35 N PERELMANN Mark 1994 M ISR CTG Koblenz (GER)
36 N DEGLER Maurice 2000 M GER SC Berlin (GER)
37 N KAHL Alexander 1993 M GER TG Hanau (GER)
37 N KAUFMANN Florian 1984 M GER Heidenheimer SB (GER)
39 N POST Patrick 1995 M NED s.v. Pegasus Escrime (NED)
40 N JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
41 N GRÖTEKE Sebastiano 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
42 N SEMPER Leonard 2002 M GER SC Berlin (GER)
43 N FÖRSTER Tristan 1990 M GER TG Dörnigheim (GER)
44 N ZELLER Markus 1999 M GER TG Tuttlingen (GER)
45 N PIELES Miles 1996 M GER TG Dörnigheim (GER)
46 N EIDENMÜLLER Aaron 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
47 N PENZ Leonard 2003 M GER PSV Stuttgart (GER)
48 N LÖHR Tom-Florin 2001 M GER TG Münster (GER)
49 N KÖHLER Joey 2000 M GER SC Berlin (GER)
50 N FERIZI Florian 2001 M GER TG Frankenthal (GER)
51 N HEGGE Maurus 2003 M GER TG Münster (GER)
52 N BÜTOW Leander 2001 M GER OFC Bonn (GER)
52 N MOTTIAT Lucas 1999 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
54 N SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
55 N LOESCHE Teo 2002 M GER FSC Jena (GER)
56 N RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
57 N BECKMANN Benedikt 2000 M GER SV Angern (GER)
58 N SCHWALB Keno 1995 M GER Walddörfer SV (GER)
59 N ENGELN Elias 2001 M GER OFC Bonn (GER)
60 N PEARCE Martin 2003 M GER MTV München (GER)
61 N MACHETANZ Jasper 2003 M GER Dresdener FC (GER)
62 N LANGHAMMER Tom 1991 M GER Dresdener FC (GER)
63 N SCHMIDT Friedrich 2003 M GER USC Magdeburg (GER)
64 N AHLVERS Philipp 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
65 N SAUERMANN Tim 2001 M GER DFC Düsseldorf (GER)
66 N PUST Moritz 2002 M GER SC Berlin (GER)
67 N ACKERMANN Leonardo 2000 M GER MTV München (GER)
68 N KRUMSTROH Sönke 1998 M GER Walddörfer SV (GER)
69 N OTT Daniel 2001 M GER TG Münster (GER)
70 N EHRICH Marlon 2002 M GER SC Berlin (GER)
71 N STIEREN Niklas 2000 M GER FC Moers (GER)
72 N ZACHER Niklas 2003 M GER FSC Jena (GER)
73 N RENARD Nolann 2004 M GER FSC Jena (GER)
74 N HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin (GER)
75 N HÄßLER Arwed 2003 M GER FC Schkeuditz (GER)
76 N OHREM Laurin 1998 M GER MTV Giessen (GER)
77 N NOWAK Hannes 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
78 N JOCHIMS Felix 1987 M GER Dürener FC (GER)
79 N SCHMIDT Richard 2003 M GER USC Magdeburg (GER)
80 N SLUMAN Patrick 2003 M NED Holland Schermen (NED)
81 N HAMPÓ Ole 2001 M GER TV Markkleeberg (GER)
82 N MEYBERG Juan Felipe 1995 M COL
83 N BAIR Stephan 1975 M GER PSV Stuttgart (GER)
84 N PROMMEL Wouter 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
84 N VELLMANNS Leonard 2003 M GER TG Münster (GER)
86 N WIEFEL Cedric 2002 M GER FSC Jena (GER)
87 N VON UXKULL-GYLLENBAND Jan 1996 M GER CTG Koblenz (GER)
88 N LENSCHOW Nick-Malte 2002 M GER MTV Soltau (GER)
89 N SCHMITZ Levent 1976 M GER FC Berlin Südwest (GER)
90 N WESTPHAL Erik 2001 M GER SC Berlin (GER)
91 N KAPPL Arwin-Tobias 2003 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
92 N SCHWANNINGER Timi 1999 M GER CTG Koblenz (GER)
93 N FRANKE Tim Ole 2004 M GER TV Haueneberstein (GER)
94 N LENK Hendrik Dion 2002 M GER Dresdener FC (GER)
95 N NEUMANN Jose Antolin 2001 M GER FSC Jena (GER)
96 N WAGNER Vincent 2004 M GER PSV Stuttgart (GER)
97 N DE JONG Nighel 2003 M NED Holland Schermen (NED)
97 N STEPHAN Daniel 1979 M GER KTF Luitpold München (GER)
99 N KLAUS Felix 2001 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
100 N EVENIUS Jonathan 1992 M GER MTV Giessen (GER)
101 N 1st round REHDA Felix 2003 M GER FG Schwerin (GER)
102 N 1st round SÄNDIG Jann 2001 M GER FC Schkeuditz (GER)
103 N 1st round SCHMITZ Tom 2002 M GER OFC Bonn (GER)
104 N 1st round ANDRITZKI Paul 1998 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
105 N 1st round BOCK Clemens 2002 M GER SV Alfeld (GER)
106 N 1st round WOLF Patrick 2003 M GER Dresdener FC (GER)
107 N 1st round BARENTHIEN Simon 2002 M GER TV Haueneberstein (GER)
108 N 1st round HAGEN Timon 1987 M NED SC Amsterdam (NED)
109 N 1st round MUSCHE Paul 2002 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
110 N 1st round WASSENAAR Luis 2003 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
111 N 1st round HASSE Malte 2002 M GER SV Alfeld (GER)
112 N 1st round SNIJDER Ivo 2000 M NED
113 N 1st round OFFERMANN Carsten 2000 M GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
114 N 1st round FLÖRICKE Ben 2002 M GER FSC Jena (GER)
115 N 1st round RAITHEL Theo 2004 M GER FC Schkeuditz (GER)
115 N 1st round WATSON Julian 1992 M GER DFC Düsseldorf (GER)
117 N 1st round UHL Pascal Bernhard 2000 M GER TV Haueneberstein (GER)
118 N 1st round KUSIAN Andreas 2004 M GER SV Angern (GER)
118 N 1st round ENGFER Friedrich 2004 M GER FG Schwerin (GER)
120 N 1st round BROCKER Malte 2004 M GER FG Schwerin (GER)
120 N 1st round GOLLNICK Noah 2000 M GER Eintracht Hildesheim (GER)
120 N 1st round STOCKHAUSEN Thorsten 1979 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
123 N 1st round DUBISCHAR Julian 2002 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
124 N 1st round HUBER Felix 2003 M GER TV Haueneberstein (GER)
0 A Round SPIELMANN Richard 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)