Back to list

Results

Vienna House Easy Cup
GER Osnabrück
January 18, 2020 - January 19, 2020

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
2 N DEHN Julius 2000 M GER EFG Essen (GER)
3 N ENZMANN Jonas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
3 N MURRU Fabio 2002 M GER OFC Bonn (GER)
5 N GIEßER Leon 2001 M GER FC Leipzig (GER)
6 N BONGARD Louis 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
7 N WECKERLE Tobias 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
8 N KOLDITZ Hendrik-Kilian 2002 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
9 N LOCHNER Jan-Christoph 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 N MARX Valentino 2003 M GER Fechterring Hochwald (GER)
11 N KLEINER Lukas 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 N THIELE Tom 2000 M GER FC Leipzig (GER)
13 N MÜLLER Dean 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
14 N NAGEL Keanu 2003 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
15 N BREKER Henri 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
16 N KOLDITZ Ian-Etienne 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
17 N BLUM Jakob 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
18 N KEPPEL Alec 2002 M NED SC Den Bosch (NED)
19 N ZENS Philipp 2001 M LUX CE Sud (LUX)
20 N KOZIELSKI Kevin 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
21 N CORVERS Mathis 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
22 N TALAN Jan 2000 M GER USC München (GER)
23 N FISCHER Marcel 2000 M GER BW Schneidhain (GER)
24 N KELPE Bendix 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
25 N FISCHER Artur 2000 M GER FC Leipzig (GER)
26 N KIRCHNER Tim 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
27 N TRIESCHMANN Thristan 2002 M GER BW Schneidhain (GER)
28 N DETEMBLE Alexander 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
29 N SCHENKENGEL Benedict 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
30 N BRYCHCY Jakob 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
31 N IXKES Tassilo Che Maria 2001 M GER Frankfurter TV (GER)
32 N GIESE Till Julius 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
33 N RENZ Dominik 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
34 N EBERHARDT Max 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
35 N MICHALSKI Christoph Magnus 2004 M GER FC Leipzig (GER)
36 N FAST Cedrik Henry 2002 M GER FS Bielefelder TG (GER)
37 N HEISE Max 2001 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
38 N HEIMSOETH Clemens 2000 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
39 N WARREMAN Daan 2004 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
40 N ARNHOLD Timon 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
41 N LENHARDT Jan-Philipp 2004 M GER TSF Ditzingen (GER)
42 N RITZ Janik 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
43 N MÖHLER Lennart 2002 M GER KSZU Meiningen (GER)
44 N MICHALSKI Julius 2001 M GER FC Leipzig (GER)
45 N D'AOUT Robin 2002 M BEL CE Charlemagne (BEL)
46 N REISER Cedric 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
47 N WARNKING Nicolo 2005 M GER Fechterring Hochwald (GER)
48 N SCHULZ Tobias 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
49 N WIESE Hendrik 2002 M GER Osnabrücker SC (GER)
50 N SHAPIRO Ronald 2001 M GER TSF Ditzingen (GER)
51 N BRACKERT Lasse 2004 M GER Elmshorner MTV (GER)
52 N FRAUEN Finn 2002 M GER Elmshorner MTV (GER)
53 N SCHMIDT Wilram 2002 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
54 N POLNER David 2000 M GER Osnabrücker SC (GER)
55 N RIEGER Joshua 2004 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
56 N STANGE Jakob 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
57 N VEENENBOS Konrad 2004 M NED FC Almere (NED)
58 N STEPHAN Felix 2001 M GER FC Leipzig (GER)
59 N LENDERINK Raul 2003 M NED Deventer S.V. (NED)
60 N ASSMANN Timothy 2002 M NED s.v. Scaramouche (NED)
61 N BÖHMER Philipp 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
62 N ROSENMAYER Valentin 2003 M GER TSF Ditzingen (GER)
63 N BRANDTS Robert 2002 M GER Lüdenscheider TV (GER)
64 N JENN Keanu 2001 M GER FC Oldenburg (GER)
65 N KLADDE Ole 2006 M GER Osnabrücker SC (GER)
66 N KIEBULA Artur 2002 M GER Osnabrücker SC (GER)
67 N POCKELE Joris 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
68 N HALBLEIB Nils 2004 M GER SC Itzehoe (GER)
69 N SACKERMANN Jonas 2002 M GER Wuppertaler FC (GER)
70 N FERMOR William 2002 M GER FG Segeberg (GER)
71 N FÜRSTENAU Jannik 2003 M GER Elmshorner MTV (GER)
72 N FROESE Linus 2002 M GER TV Neheim (GER)
73 N PALTZ Simon 2002 M GER Fechterring Hochwald (GER)
74 N KRAUSE Julius Friedrich 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
75 N BESKOROVAJNYI Anton 2005 M GER FC Berlin Südwest (GER)
76 N NÄHRING Till 2004 M GER TV Dillenburg (GER)
77 N HOLLÄNDER Leonhard 2000 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
78 N SZALAY Ben 2003 M GER TSF Ditzingen (GER)
79 N RITZ Felix 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
79 N KAMBACH Linus 2003 M GER SV Vorwärts Nordhorn (GER)
81 N LINOW Rasmus 2001 M GER SC Itzehoe (GER)
82 N WICHMANN Daniel 2002 M GER TSF Ditzingen (GER)
83 N ECKHARDT Tobias 2001 M GER SC Itzehoe (GER)
83 N SPIERZAK Lorenz 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
85 N WALL Arsenij Cornelius 2003 M GER Fechtergilde Südholstein (GER)
85 N BERNZEN Henrik 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
87 N BERGER Konstantin 2004 M GER USC Magdeburg (GER)
87 N RÖDER Marius 2002 M GER TV Paderborn (GER)
89 N SEUFERT Julian 2004 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
90 N HENNECKE Leon-Niclas 2000 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
91 N 1st round IKEI Homa 2005 M GER FC Oldenburg (GER)
92 N 1st round SCHNEIDER Tim Raymond 2005 M GER FG Segeberg (GER)
93 N 1st round DUBAS Martin 2006 M GER FC Oldenburg (GER)
94 N 1st round WIENANDS Jeremy 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
95 N 1st round DALLEMAGNE Louis 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
96 N 1st round VIDELER Jasper 2002 M NED s.v. Beau Geste (NED)
97 N 1st round BEDNER Daniel 2002 M GER FG Segeberg (GER)
97 N 1st round MIDDENDORF Justus 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
99 N 1st round BERGER Steven 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
99 N 1st round EHRINGHAUS Mika 2004 M GER TV Dillenburg (GER)
101 N 1st round MÜLLER Yannis 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
102 N 1st round REINING Riccardo 2003 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
103 N 1st round DOROW Jonas 2002 M GER KSZU Meiningen (GER)
104 N 1st round STOLTE Quinn 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
105 N 1st round FIP Johannes 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
106 N 1st round KUNATH Maximilian 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
107 N 1st round SATURNO Luca 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
108 N 1st round PRINZ Jonathan Luis 2006 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
109 N 1st round FEHR Lucas Eric 2002 M GER MTV Braunschweig (GER)
109 N 1st round KÖHLER Leopold 2002 M GER KSZU Meiningen (GER)
109 N 1st round LEESCH Jonathan 2001 M GER MTV Braunschweig (GER)
112 N 1st round DITHMAR Benjamin 2003 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
0 M 1st round HOEVENAARS Jari 2003 M NED Deventer S.V. (NED)

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 N ALBRECHT Giulia 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 N HILBRIG Viktoria 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 N LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
5 N GROLLMISCH Felicitas 2002 F GER FC Leipzig (GER)
6 N ZERRWECK Lina 2004 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 N TEUBER Carolin 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
8 N GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
9 N HÄNDLER Anja 2001 F GER TSF Ditzingen (GER)
10 N JASKULLA Klara 2001 F GER FC Leipzig (GER)
11 N MEIßNER Katrin 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 N COUROUBLE Joelle 2004 F GER Lüdenscheider TV (GER)
13 N GÖDDE Ella 2001 F GER OFC Bonn (GER)
14 N VON WOLFF Grete 2003 F GER Elmshorner MTV (GER)
15 N BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
16 N JÜTTEN Svenja 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
17 N ZITTEL Alla 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
18 N LOH Pauline 2001 F GER Heidenheimer SB (GER)
19 N KROESE Katelijn 2001 F NED SC Amsterdam (NED)
20 N WEDEL Floria 2003 F GER OFC Bonn (GER)
21 N PETERSEN Jara-Sophie 2003 F GER SV Einheit Altenburg (GER)
22 N MASTHOFF Emma 2000 F GER EFG Essen (GER)
23 N MÜLLER Fiona 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
24 N BÜCKER Femke 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
25 N ARNDT Fabienne 2004 F GER Quernheimer FC (GER)
26 N KOZIELSKI Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
27 N ALVES DE LIMA Carolina 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
28 N BRAUCKMANN Anna 2002 F GER Neusser SV (GER)
29 N SCHULENBURG Patricia Vera 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
30 N RÖPKE Greta 2002 F GER FG Segeberg (GER)
31 N ZIEGLER Luise 2004 F GER FC Leipzig (GER)
32 N VON PRONDZINSKI Maja 2001 F GER Wuppertaler FC (GER)
33 N STEFFENS Eva 2006 F GER Mannheimer FC (GER)
34 N HÄUSLER Chantal 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
35 N AMLER Annika 2005 F GER TSF Ditzingen (GER)
36 N DE ANGELIS Alessia Mirela 2002 F GER Frankfurter TV (GER)
37 N MENDE Marah 2004 F GER FC Leipzig (GER)
38 N KRAUSE Rebekka 2000 F GER FC Leipzig (GER)
39 N MIELKE Lisa Marie 2005 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
40 N YETKIN Melissa 2001 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
41 N PAULSFELD Alexia 2002 F GER FC Kassel (GER)
42 N MEIER Jana 2003 F GER Quernheimer FC (GER)
43 N KETTLING Lotte 2000 F GER Herner TC (GER)
44 N WIETHEUPER Tessa 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
45 N WIRTH ZUR OSTEN Klara 2002 F GER FSG Warendorf (GER)
46 N REIHS Alina Victoria 2004 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
47 N BENABBOU Shirin 2003 F GER Düsseldorfer FV (GER)
48 N PAGENSTECHER Nina 2002 F GER FG Segeberg (GER)
49 N NAGLER Julia 2002 F GER Lüdenscheider TV (GER)
49 N MORCZYNSKI Dagmara 2003 F GER FC Grunewald (GER)
51 N HÖSEL Pia Rhianna 2003 F GER Mannheimer FC (GER)
52 N VOGEL Leona 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
53 N THOLEN Janneke 2004 F GER TSF Ditzingen (GER)
54 N SÜVERN Elisa 2003 F GER FC Kassel (GER)
55 N GIESE Victoria 2002 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
56 N HAHN Dorothee Sophie 2004 F GER MTV Braunschweig (GER)
56 N STOLTE Caitlin 2004 F GER FC Berlin Südwest (GER)
58 N SCHICKER Maike 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
59 N TEPE Sina 2004 F GER Osnabrücker SC (GER)
60 N WALL Loreley Thais 2005 F GER Fechtergilde Südholstein (GER)
61 N GYOVAI Lilla Kinga 2004 F NED Fencing Ermelo (NED)
62 N PFEIFFER Nina 2003 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
63 N HERZ Amelie 2003 F GER FC Leipzig (GER)
64 N LIETO Alyssa 2006 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
65 N Round WRAGE Emilie 2004 F GER Fechtergilde Südholstein (GER)
66 N Round MÜLLER Tomke 2003 F GER 1. FC Holz (GER)
67 N Round HEITHECKER Thora 2000 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
68 N Round SCHICKER Jana 2004 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
69 N Round LOHSE Freda 2000 F GER SV 1860 Minden (GER)
70 A Round DICK Carina 2000 F GER Wuppertaler FC (GER)
71 N 1st round THRUM Lea 2000 F GER TSF Ditzingen (GER)
72 N 1st round ARAZYAN Elen 2006 F ARM Fechtergilde Südholstein (GER)
73 N 1st round FIEDLER Victoria 2002 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
74 N 1st round BIENEFELD Maya 2005 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
74 N 1st round BONACKER Julia 2004 F GER Osnabrücker SC (GER)
76 N 1st round HOTZE Jasmin 2001 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
77 N 1st round VAN VLIET Jonna-Deva 2006 F GER FC Oldenburg (GER)
78 N 1st round ELSNER Zoe 2001 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)